Gönderen Konu: IWA 2016 - Bölüm 1  (Okunma sayısı 104897 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
Ynt: IWA 2016 - Bölüm 1
« Yanıtla #350 : 16 Mart 2016, 22:54:23 »
Sağ olun , teşekkürler M.Ali Bey, eksik olmayın  :)

İbrahim bey

dilerim bu işe verdiğiniz gönlünüz her daim aynı tazeliği ve heyecanı taşısın
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: M.Ali TÜRER

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #351 : 16 Mart 2016, 23:11:20 »
Zor , çok zor ama imkansız değil.

Bir sürü maddi - manevi teşvik var yatırım için. Ama en önemlilerinden ve belki en büyüğü , Türk Markası'nı Global Marka yapacağım diyenler için.

Sıfır faizli krediler, uzun vadeli geri ödemesi olan teşvikler vs zaten vardı ama, Türk Markası'nı Global Marka yapmak isteyenler için "Turquality" teşvik programı diye bir şey çıktı mesela. 7-8 yıl kadar önce, devletin çıkardığı bu teşvikte, sıfır faizli kredi yok, uzun vadeli geri ödeme yok.

Global Türk Markası olmak için harcadığın her bir TL'nin, her bir Euro'nun, her bir USD'nin yarısını devlet, karşılıksız olarak yatırımcıya hibe ediyor, geri ödüyor. Tek şart, Global Türk Markası olmak yolunda yapacaksın tüm harcamalarını. Fasonculuk için değil. Her biri denetleniyor.

Örneğin, spesifik bir iş için makina parkı kuracaksın, alt segment için makina parkı başlangıç yatırımı 2 milyon USD, ama orta segment bir üretim için 5 milyon USD ise, 2.5 milyon USD'lik kısmını devlet sana karşılıksız geri ödüyor. Tek şart, fasonculuk değil, Global Türk Markası olma yolunda yapacaksın bu yatırımı.

Örneğin, uluslararası bir reklam filmi için global ve pahalı bir reklam ajansıyla çalışacaksın, sıradan bir ajansla çalışıp 20.000 USD vereceğine, tam profesyonel ve tüm dünyadaki devlerin çalıştığı kaliteli bir ajansla çalış, Browning'in tanıtım videoları gibi video yaptır, 60.000 USD ver, 30.000 USD'sini devlet sana geri ödesin. Tek şart, fasoncu olma değil, Global Türk Markası olma yolunda olacaksın...

Örneğin, şirketine üretim verimliliğini artıran bir IT sistemi kuracaksın, 100.000 USD ödedin, 50.000 USD'si devletten hibe... Tek şart, fasoncu olmayacaksın, Global Türk Markası olma yolunda zorlayacaksın sınırlarını.

Marka satın al, patent satın al , geliştir, tasarım satın al, bir dahakine sen tasarla daha da geliştir ... Sıfırdan başlamak zorunda değilsin. Ama büyük düşünmek, kaliteli düşünmek zorundasın.

Vizyonun olacak, sen de  zorlayacaksın sınırlarını, devlet de destekler, halk da destekler.

bencede aynı denetim şirketleri gibi bir oluşum yapabilir ibrahim bey ama bu anlamda kendine pazar bulabilirmi?
kaliteyi gelişimi kendine şiar edinmiş kaç marka var ki,olanlarda ne kadar kurumsal oda tartışılır...işin içine en iyi biz biliriz gibi egolarda girince iyice içinden çıkılmaz oluyor...
benim anlamadığım amerikadaki ve avrupadaki önemli markalar nasıl oluyorda bu düzeydeki yerlere imalat yapıtırıp kalitesini koruyabiliyor?
ya biz o düzeyde imalat yapabiliyoruz ama yapmıyoruz yada o yabancı markalar kendi müşterisini kandırıyor.

Haklisiniz ibrahim bey bagimsiz global
Bir marka yaratmasi lazim ureticilerimizin,lakin ben dusunuyorum
Ureticinin bu avrupali ureticilerin seviyesini yakalamasi icin cok buyuk
Bir yatirim yapmasi gerek
Bu yatirimi yapip uretime gectiginde
Bu tufekleri 3000-7000 TL arasinda
Satabilecekmi bu yatirimin geri donusu
Ne kadar surede olacak ulke gercekleride ortada
Bu hayalini kurdugumuz global markayi gorebilirmiyim
Sahsen benim omrum yetmez

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1978 - Istanbul

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #352 : 16 Mart 2016, 23:43:11 »
ne vardı şöyle kendi dünya markamız olsaydı gururla omzumuzda taşısaydık.
amerikalılar remingtona winchestere v.s. markalarına kişilik yüklüyorlar kültürlerine dokumuşlar resmen... ''batıyı kuran silah '' diyorlar mesela winchestere...her filmlerinde marka silahlarını adeta bir karakter oyuncusu gibi izleyicinin beynine kazıyorlar,imrenmemek elde değil.
mesela son günlerde hobi atış amaçlı 36 çap bir tek kırma almak niyetindeyim ama neti kurcalıyorum görsel ve sistem olarak beğensemde bir türlü cesaret edip sipariş veremiyorum,yabancı markaların 36 çap larıda gelmiyor ülkeye nerden baksn çaresizlik.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU, Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #353 : 16 Mart 2016, 23:54:22 »
ne vardı şöyle kendi dünya markamız olsaydı gururla omzumuzda taşısaydık.
amerikalılar remingtona winchestere v.s. markalarına kişilik yüklüyorlar kültürlerine dokumuşlar resmen... ''batıyı kuran silah '' diyorlar mesela winchestere...her filmlerinde marka silahlarını adeta bir karakter oyuncusu gibi izleyicinin beynine kazıyorlar,imrenmemek elde değil.
mesela son günlerde hobi atış amaçlı 36 çap bir tek kırma almak niyetindeyim ama neti kurcalıyorum görsel ve sistem olarak beğensemde bir türlü cesaret edip sipariş veremiyorum,yabancı markaların 36 çap larıda gelmiyor ülkeye nerden baksn çaresizlik.

Atüs markasının çok güzel tek kırmaları var, bu tüfekleri bir araştırın.
1980-Antalya

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #354 : 17 Mart 2016, 00:08:56 »
Atüs markasının çok güzel tek kırmaları var, bu tüfekleri bir araştırın.

teşekkür ederim öneriniz için yaşar bey,hangi sitemde ve nasıl olacağını kafamda belirledimde kalitesine güvenemiyorum,150-300 tlye alınacak silahtan ne beklenirki,kötü örnekleride çevremizde bolca mevcut...
ben alırsam genellikle hedefe kurşun atmak için kullanacam malumunuz kurşun atılacak silahında kilit istemi  sağlam olmalı ayrıca sarsmamalıda o yüzden 36 çap düşünüyorum.yoksa baikal tek kırmam var baikal 18m 12 çap,atış için fazla güç istemiyorum rahatlık için.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #355 : 17 Mart 2016, 00:39:40 »
Üniversite birinci sınıfa yeni başlamışım..Her hafta sonu memlekete oradan ava sezonda..
Yaşım tutmadığından tüfeği bir abimin tezkeresine kendimiz yazıyoruz..sonra daksilliyoruz..
2 saatlik zorlu tırmanıştan sonra Pointer uzadı kaldı..
Kap Leydi dememle yoz alayının gürrrlemesi bir oldu..
Sellier Bellot Fortuna 7 no 36 gramın gümlemesi ile savruldu koca yoz. .Diğer bir tanesine döneceğimde el kundağı kaldı elimde süper championun..Kırsam kırılmıyor..Kırmayı başarınca tetik kurulmuyor..
El kundağı pimi parçalanmış..Kös kös inersin aşağıya. .
Hani dokunsa biri ağlayacağım..
Bir sezonda tüfek 4 kez iğne 5 kez el kundağı mandalını kırar mı?
Fabrika ile kargo arasında geçirdi hafta içini tüfek..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
« Yanıtla #356 : 17 Mart 2016, 00:47:19 »
Kandırdık Mahir İnci abimizi bizi Porsuk barajına ördeğe götürmesi için..Köpek severler özellikle pointer tutkunları iyi tanır onu..
Vardık alaca karanlıkta girdik gümelere. .
Mahir abi solumda. .Suyun üzerinden bir çamurcun koptu geliyor üzerimize. .Mahir abi bastı tetiğe 6 no 32 gram MKE plastik kovan önüme düştü..Bir daha..Bu kez boş fişekle ortadan ikiye bölünmüş Huğlu nun inertia boltunun yarısı geldi gümeme. .
Kükredi benim Benelli..Çaput oldu çamurcun..
Sabah 6 da tüfeksiz kaldı Mahir İnci..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #357 : 17 Mart 2016, 00:49:53 »
Anlatım mizahi, güldüm okurken :) Ama olaylar dramatik tabi..

Üniversite birinci sınıfa yeni başlamışım..Her hafta sonu memlekete oradan ava sezonda..
Yaşım tutmadığından tüfeği bir abimin tezkeresine kendimiz yazıyoruz..sonra daksilliyoruz..
Sellier Bellot Fortuna 7 no 36 gramın gümlemesi ile savruldu koca yoz. .Diğer bir tanesine döneceğimde el kundağı kaldı elimde süper championun..Kırsam kırılmıyor..Kırmayı başarınca tetik kurulmuyor..

Kandırdık Mahir İnci abimizi bizi Porsuk barajına ördeğe götürmesi için..Köpek severler özellikle pointer tutkunları iyi tanır onu..
Vardık alaca karanlıkta girdik gümelere. .
Mahir abi solumda. .Suyun üzerinden bir çamurcun koptu geliyor üzerimize. .Mahir abi bastı tetiğe 6 no 32 gram MKE plastik kovan önüme düştü..Bir daha..Bu kez boş fişekle ortadan ikiye bölünmüş Huğlu nun inertia boltunun yarısı geldi gümeme. .
Kükredi benim Benelli..Çaput oldu çamurcun..
Sabah 6 da tüfeksiz kaldı Mahir İnci..
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Fatih S.M.YAPAR, M.Ali TÜRER, Hüseyin ÜSTÜN, Hakan UYAR

• Expert Üye
« Yanıtla #358 : 17 Mart 2016, 00:55:09 »
Benelli S90 Extra Light ile 14  yılda 18.000 civarı fişek attım..
Ne Ağrı Ne Erzurum Ne Muş kaldı gitmediğim..-20 de Cihanbeyli Tersakanda kaz bekledim..
45 dakikada 200 civarı fişek attım yıldızdan geçen kazlara..Eber in yağmurunda ördek Malazgirt in karında Kınalı kovaladım Tık demedi..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Fatih S.M.YAPAR, M.Ali TÜRER, Hüseyin ÜSTÜN, Hakan UYAR

• Expert Üye
« Yanıtla #359 : 17 Mart 2016, 00:58:48 »
2009 da Comfort aldım. .Amatör plak atışı işini abartıp 4500 adet çoğu yerli 24 gram trap fişeği attım..1000 civarı av fişeği..
Federasyon yarışmasında 11 arkadaş seri tamamladı Trapta. ..Tık demedi..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Fatih S.M.YAPAR, M.Ali TÜRER, Hüseyin ÜSTÜN, Hakan UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #360 : 17 Mart 2016, 01:03:19 »
Olayı çok güzel özetlediniz tuncay bey, benim ilk silahım yerli bir otomatik ti 4 yılda silah pert oldu resmen, o sezonun en bol kekliğini bulmama rağmen benim otomatik oldu tek kırma birdahada yerliye bulaşmadım.ama 36 çap olunca mecbur yerliye dönecez gibi,tabi cesaretimi toplayabilirsem :)
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, M.Ali TÜRER

• Expert Üye
« Yanıtla #361 : 17 Mart 2016, 01:07:48 »
Burada bir dostta yanılmıyorsam 1963 model Beretta a300 var..
Dedeyi rahmetli etti, babayı emekli etti,oğlu hala kullanıyor. .
Sordum 3 kuşağada Tık ! dememiş..Üstelik o yılların fişek kalitesinde bile..
Eğer yerli tüfeklerle yaşadığımız maceraları yazarsak davalık oluruz diye korkarım..😊
İthal tüfeklerimlede problemlerim oldu..Üstelik muhatap bile bulamıyorsunuz karşınızda bayi,Komando Av ve Stoeger arasında kafayı yiyorsunuz..
İnşallah birileri adam gibi tüfek yapar da kötü an ve anıları tebessümle yad ederiz..
Hiçte meraklı değiliz binlerce lirayı elin gavurcuklarına vermeye..Ve fakat bir süre daha kaçınılmaz görünüyor. .
« Son Düzenleme: 17 Mart 2016, 01:10:20 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #362 : 17 Mart 2016, 01:28:42 »
Tuncay Champion mu şampuan mı ? dedin de ilk çıktığı zamanlar bu alet den iki arkadaşım da sıfırını almış poligona gelmiş.

Atmayın dedim bak bu zamazingolar öyle atışa falan gelmez, bir iki tane atınca nereden baksan öteki atış için aradan 3-4 saat geçmesi lazım diye.

Dememe kalmadı ilk seri daha 3-5 fişekte ikisinin de el kundağı elde kaldı.
Güzel tüfeklerdi hiç unutmam. :)

Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

• Expert Üye
« Yanıtla #363 : 17 Mart 2016, 09:34:49 »
Osman abi
Champion diye alınır Şampuan diye satılır..
Bu arada bir gerçeği belirtmek gerek 90-91 Model Üzümlü  (Koperatif)
Süperpoze lere Yapmadık eziyeti koymazdık..
Supermagnum fişeği Federal den ve Mossberg ten önce biz bulmuştuk..😁 Tık demedi tüfekler..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR, M.Ali TÜRER, Hakan UYAR

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #364 : 17 Mart 2016, 10:38:27 »
Bir kere her şeyden önce, başarının tanımının ne olduğunun yapılması lazım. Farkındalık lazım.

Önce tüketicimiz (bizimle ilgili olan avcı ve atıcı) bilinçlenecek, talepleriyle üreticimizi kaliteli iş yapmaya mecbur bırakacak, işinin gereklerini bilmeden çalışılamayacak/para kazanılamayacak bir pazar oluşturacak.

Aşılamayan eşik değerlerinden bir tanesi, "fasonculuğun hala başarı olarak" görülebiliyor olması.

Markalaşmak, kaliteyle, marka değeriyle tüm dünyada , en alt segmentte değil, orta ve üst segmentlerde alıcı/pazar bulabilmenin gerçek başarı olduğunun farkındalığının da oluşturulması lazım.

Neyi , neden, nasıl yaptığının dahi bilmeden, eline tutuşturulan makine parkı ve ekipmanla, sadece kendine söyleneni ve anlatıldığı kadarını günlük rutin şeklinde yaparak, cahilce, fasonculuk yaparak başarı gelmez. Ne uzar ne kısalırsın. Ucuz iş gücü olarak kullanılmak başarı değil, dünya pazarında markalaşmak ve alt değil, , sadece orta ve üstü segmentte yer edinebilecek kalitenle ve "markanla" var olmak başarıdır. Bu tüm dünyada böyledir. Fasoncular, fasoncudur. Başka bir şey değil.

Şimdi bir düşünün, tamamen kendi markasıyla orta ve üst segmentte var olan üreticimiz var mı? Yoksa büyük çoğunluğu en alt segmentte olmak üzere, neredeyse tamamında, kendi markası yerine, başka isimlerin yazılı olduğu tüfekler mi dolaşıyor Türk üretimi olarak? Buna yüz yıllık denilen üreticimiz de dahil. İsminin önünde arkasında eklenti ya da tamamen farklı bir marka altında satılabiliyorsa, senin markan para etmiyor kardeşim.

Önce markalaşacaksın. Global marka olacaksın. Başarı budur.

Fasonculukla milleti kandıramazsın, hele de fasonculuğunu marketing olarak iç piyasayı kandırmaya yönelik kullanmaya çalışırsan, birileri çıkar gerçekleri anlatır..

ibrahim bey ;

müthişsin kardeşim . . anlatmak isteyipte anlatamadıklarımızı , mükemmel ve etkili bir dille anlatmışsın . . . ivedilikle  ve merakla okumaya devam ediyorum . . . eline diline sağlık . . .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Fatih S.M.YAPAR, Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #365 : 17 Mart 2016, 11:08:13 »
.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 15:12:29 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, M.Ali TÜRER

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #366 : 17 Mart 2016, 11:23:38 »
.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 15:12:49 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR, Selim UYGUN

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #367 : 17 Mart 2016, 12:13:11 »
  Av tüfeği üretmek (yivsiz) ve avcılık bir kültür meselesidir..İlk yivsiz av tüfekleri atölyelerinin kuruluş yerlerine dikkat edilirse konu daha iyi anlaşılabilir.İngiltere'de,Kuzey İtalya'da,Fransa'da,Almanya'da vs..Sanayileşen ve zenginleşen coğrafya ve toplumlarda..Bu hobi o günün şartlarında çok pahalıdır..Müşteriler o bölgelerin burjuvası zenginleri soylularıdır..Diğer dünya coğrafyalarında ise prensler,şeyhler,krallar vs dir.Bu hobinin (yivsiz tüfekle küçük av hayvanı avlama) başlangıcı ve anavatanı Batı Avrupadır.Bu kültür diğer tüm coğrafyalardan çok önce başlayıp birikimle devam etmiş ve etmektedir...
  Günümüzde yivsiz tüfek üretmek kolaydır.Teknoloji ve bilgi erişilebilirliği çok kolaylaşmıştır.Ama kültür parasal güçle ölçümü zor bir argümandır...Zengin yada teknolojik yeterliliklere sahip bir çok ülke vardır batı Avrupanın haricinde, ama hala en iyiler (yivsiz) Londra'da,Sulh'de,Saint-Etien'de,Brescia'da,Eibar'da vs de yapılır...Bu bir kültür meselesidir..
  Sovyetler Birliği Dünyanın en büyük askeri gücü sayılabilirdi.ABD ile askeri ve uzay yarışına trilyon dolarlar harcadı..Hatta ilk insanlı uzay uçuşunu gerçekleştirdiler..Venüs gezegeni üzerine S.S.C.B den başka sonda atan ülke olmadı..Ama iyi bir yivsiz üretemediler..İşin ilginç yanı pek de önemsemediler..Yivlidedeki başarılarını aktarmadılar.Doğu Alman esinlenmesi girişimleri oldu ama devamını getirmediler..Rus tüfekleri sadece sağlam olarak tanınır dünyada..Ekonomik gerekçeler yada stratajik gereksizlik Rus yivsiz sanayinin gelişimine ket vurmuştur..Yani yine bir kültür meselesidir..
  Türk firmalarının olaya sadece sürümden kazanma mantığı yerine (Dış pazar üretimi) Bir an önce kurumsal yapıya ve kaliteye yönelmeleri gerekmektedir..(Bu yolda ilerleyenleri kutluyoruz.)Ucuz pazarın geleceği yoktur.Önümüzdeki yıllarda gerek pazarda yeni aktörlerin yer alması gerek se küresel iklim değişiminin avcılık üzerindeki baskılayıcı ve olumsuz etkileri bol ve ucuz satışları baltalıyacaktır..
  Türk firmalarına, atalarının geliştirdiği ve zamanının en iyisi olan Tatar yayları,Şahin topları vs. gibi gelişmeleri hatırlatıp yivsiz av tüfeğine de bir kültür meselesi olarak bakmalarını öneriyorum...

• Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

Çevrimdışı M.Ali TÜRER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #368 : 17 Mart 2016, 12:19:05 »
memleketin en önde gelen 3 ayrı firmasından otomatik ve süper pozeler aldım zamanın behrinde  namlular nişan aldığım yeri vursun diye mekik dokudum arkadaşların peşinde alırmıyım bir daha  ?

sözümün geçtiğine aldırırmıyım ? HAYIR
  • Büyük Huğlu venüs
M.Ali TÜRER
1978 - ANTALYA / MUĞLA

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #369 : 17 Mart 2016, 12:19:35 »
  Yivsiz Kültüründe İlgili firmalara,İbrahim Aysu gibi değerli mühendislere,Tuncay Kahraman gibi saha uzmanlarına ve bir çok meraklı avcı atıcı arkadaşımıza ihtiyacımız olduğu bir gerçektir..
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #370 : 18 Mart 2016, 00:30:08 »
İBRAHİM bey iyiki varsınız bilgi ve tecrübelerinizi,bizimle paylaşıyorsunuz eksik olmayın..
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #371 : 18 Mart 2016, 00:33:37 »
Sağ olun, siz de eksik olmayın, çok teşekkürler Sabahattin Bey... Van'a sevgiler, selamlar :)

İBRAHİM bey iyiki varsınız bilgi ve tecrübelerinizi,bizimle paylaşıyorsunuz eksik olmayın..

1978 - Istanbul

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #372 : 18 Mart 2016, 01:02:42 »
Ve aleykum selam,bi,mukabil İbrahim bey selam ve dua ile kalın.
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

The following users thanked this post: İbrahim AYSU