Gönderen Konu: ATA ARMS VENZA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM NE DERSENİZ  (Okunma sayısı 36601 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet GÖK 48

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: ATA ARMS VENZA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM NE DERSENİZ
« Yanıtla #25 : 11 Ekim 2018, 11:27:00 »
Sol sag atma konusunda dipcik ayar pullariyla cozuluyor. Uzerinde standart ingiz kundak modeli var o yuzden alisamiyor avcilar. Gramaj ve tapa seceneklerini ayarlarsan sorunsuz bir tufek.piston gurubu kucuk gaz kayki az o yuzden delicilik fazla  o yuzden 4 sok 28 30 gr yeterli  soguksa 34 gr ve uzerinde öldüruculuk muazam.
1988-MUĞLA

Çevrimdışı Arif KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 11 Ekim 2018, 12:48:55 »
Bir buçuk senedir kullanıyorum 7cm mobil şoklu olanını ve muazzam bir tüfek. Ben başka bir tüfek almak istediğim için satıyorum fakat hala satıp satmama konusunda muallaktayım. Ben tüfeğimde sadece ithal fişek kullanıyorum ve şuana kadar çok atış yapmamakla beraber hiç fişek seçmedi inanılmaz memnunum. Şiddetle tavsiye ederim size venzayı. Alın rahat rahat kullanın. Ben dipçiğe hafif sağ eğim verdim açı yar puluyla şöyle söyliyim kısaca baktığım yere atıyor kurşunu.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1988 - Kocaeli

Çevrimdışı Sefa KOYUNCU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 12 Ekim 2018, 09:01:45 »
Benim de çok yakın bir arkadaşım Venza kullanıyor ve çok memnun. Tüfek alındığından beri bir hayli aktif bir şekilde kullanılıyor. Ben şahsen gittiğimiz bir çok av da hiç bir problem çıkarttığına şahit olmadım. Bir dönem açı ayar pulları ile kendimizce yaptığımız ayardan sonra daha iyi sonuç almaya başladı. Ben şahsen tavsiye ederim. Tabiki beklenti ve karşılığını alabilme denklemi çok önemli. Biraz da şans faktörü var ne yazık ki bir dünya olumsuz hikaye duyuyoruz. Ne olursa olsun deneyipte almakta fayda var. İnşallah her şey gönlünüzce olsun.
  • Baikal USSR ij 58
  • Huğlu GT1
  • Ata Arms Cy 12
  • Deutsch Kurzhaar - Akhisar'dan GEKAS
1987 Hendek/SAKARYA

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 12 Ekim 2018, 11:34:38 »
şimdi tüfek kötülemek adetim değildir.üç sezon önce aldım,grupmanından memnun kalmadım sattım.saçmayı erken dağıtıyor.şok daraltma da randıman vermiyor.en iyi randımanı 34 gram 6 numarayla veriyor.genel olarak küçük grup kuşlarda başarılı.ama ördek gibi zor ve çetin avlarda yetersiz kalıyor.tutumu,yüze gelişi,atış konforu güzel bir silah.50 gramı bile atarken çok tepmiyor.şahlanması az bir tüfek.temizliğe karşı çok hassas.almadan önce armsan phenoma ile hem grupman testi hem delicilik testi yaptık.ikisinin de grupmanı aşağı yukarı aynı çıktı.ama delicilik olarak venza daha başarılı oldu açık farkla. fakat armsan phenoma kozmetik olarak,istikrar olarak,malzeme kalitesi olarak daha üstün bir silah ve avcılar tarafından daha çok tutulmuş bir silahtır.bugün ikisini de tercih etmem. ama illaki birini tercih et deseler armsan phenoma derim.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 12 Ekim 2018, 17:16:17 »
Su bizim yerli marka tüfeklerde belli bir standart ne zaman olacak acaba 2 kişi x marka tüfegi alıyor biri iyiki almısım diyor digeri de lanet olsun aldıgım güne diyor  ???
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Ömer ŞAHİN 07

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 12 Ekim 2018, 18:27:45 »
Bu aslında birazdan göreceli yani avcının tufekten ne beklediğine bağlı. Biri 50 metreye atar vuramaz tüfek kötü der ama diğeri daha kısa mesafede av yapıyordur onun hoşuna gider. Demek istediğim tüfeği almadan önce siz ne avları yapıyorsunuz onu düşünün daha sonra tüfeğin yapabildiklerini iyice araştırarak size uygun mu değil mi karar vererek alın. Tabi burada arızalı ve tutukluk yapan, attığı yeri vurmayan tüfekleri ayırıyorum yukarıda soylediklerim sağlıklı çalışan tüfekler için geçerlidir.

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Franchi black magic
  • Torun s.poze
  • Üzümlü kooperatif çifte 16cal.
  • DD. Zeyna
1995 - Antalya

Çevrimdışı Arif KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 12 Ekim 2018, 20:20:28 »
şimdi tüfek kötülemek adetim değildir.üç sezon önce aldım,grupmanından memnun kalmadım sattım.saçmayı erken dağıtıyor.şok daraltma da randıman vermiyor.en iyi randımanı 34 gram 6 numarayla veriyor.genel olarak küçük grup kuşlarda başarılı.ama ördek gibi zor ve çetin avlarda yetersiz kalıyor.tutumu,yüze gelişi,atış konforu güzel bir silah.50 gramı bile atarken çok tepmiyor.şahlanması az bir tüfek.temizliğe karşı çok hassas.almadan önce armsan phenoma ile hem grupman testi hem delicilik testi yaptık.ikisinin de grupmanı aşağı yukarı aynı çıktı.ama delicilik olarak venza daha başarılı oldu açık farkla. fakat armsan phenoma kozmetik olarak,istikrar olarak,malzeme kalitesi olarak daha üstün bir silah ve avcılar tarafından daha çok tutulmuş bir silahtır.bugün ikisini de tercih etmem. ama illaki birini tercih et deseler armsan phenoma derim.
Çok şaşırdım ilk defa saçmayı erken dağıtan bir kullanıcıya şahit oluyorum. Venza saçmayı toplu atmasıyla bilinen bir tüfek. Phenoma ile kıyaslamışsınız bence phenoma ile aynı olan tek yanları ağırlıkları onun dışında güç dahil, üzerindeki teknolojilerle venza daha iyi bir tüfek. Fikrinize saygı duyduğumu belirterek sadece kendi düşüncemi söylemek istedim. Saygılar.

1988 - Kocaeli

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 14 Ekim 2018, 12:12:08 »
Çok şaşırdım ilk defa saçmayı erken dağıtan bir kullanıcıya şahit oluyorum. Venza saçmayı toplu atmasıyla bilinen bir tüfek. Phenoma ile kıyaslamışsınız bence phenoma ile aynı olan tek yanları ağırlıkları onun dışında güç dahil, üzerindeki teknolojilerle venza daha iyi bir tüfek. Fikrinize saygı duyduğumu belirterek sadece kendi düşüncemi söylemek istedim. Saygılar.

biz de toplu attığını sanıyorduk.ta ki venza ile vursan 92 a yı mukayeseli grupman testi yapana kadar.hiçbir fişek ve şok kombinasyonunda vursan 92 a yı geçemedi.vursan her atışta yüzde yirmi daha fazla saçmayı hedefe gönderdi.çeşitli fişeklerle denemeler yaptık,hatta 50 gr fişekle bile test yaptık.50 gr da daha kötü sonuç verdi.teknolojik olarak venza daha üstün.kinetik başlayıp gaz ile opere.ama bu da temizliğe karşı hassas hale getiriyor.karışık bir mekanizma çünkü.armsan ın üstünlüğü delicilikte değil,ama tutukluk yapmayan istikrarlı bir silah.etki olarak venza dan daha üstün değil. bu sebeplerden ötürü venza yı sattım.test yaparak ,deneyerek huğlu renova yı aldım.şu an gayet memnunum.aradığım saçma yoğunluğunu renova da buldum.
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Mehmet GÖK 48

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 14 Ekim 2018, 21:58:24 »
Bu silahla ilgili onlarca dusunce var ama kullanicisi olarak silahi cozmem 2 yilimi aldi. Suan memnunum hemde cok. Ornek vermek gerekirse 6 no ustu sacmalari cok seviyor. Kundak farkli huglu ciftem var kundak hugluda saga asiri yatik venza birazdaha duz. Buda avrupa sitandartlarina gore yapildigini ogrendim pullarla saga yatirdim atis istikrarim artti. Birde 30 32 gr sacmalarda daha basincli gidiyor buda gurupmanda bosluklari arttiriyo. Buda belli bir grama kadar sanirim gaz pistonunun ondeki kismini acmiyor ustunde aciyor. Acmayinca arkadak8 piston diger gazlilara gore daha kucuk buda az gaz kaybi anlamina geliyor bu benim fikrim 34 33 g 6 7 8 no sacmada sorunsuz 4 sok uzak 3 sok muazzam. Namlu dar zaten 1 2 soka ihtiyac duymuyorum bile saygilar
1988-MUĞLA

Çevrimdışı Ömer ŞAHİN 07

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #34 : 14 Ekim 2018, 23:38:30 »
Bu silahla ilgili onlarca dusunce var ama kullanicisi olarak silahi cozmem 2 yilimi aldi. Suan memnunum hemde cok. Ornek vermek gerekirse 6 no ustu sacmalari cok seviyor. Kundak farkli huglu ciftem var kundak hugluda saga asiri yatik venza birazdaha duz. Buda avrupa sitandartlarina gore yapildigini ogrendim pullarla saga yatirdim atis istikrarim artti. Birde 30 32 gr sacmalarda daha basincli gidiyor buda gurupmanda bosluklari arttiriyo. Buda belli bir grama kadar sanirim gaz pistonunun ondeki kismini acmiyor ustunde aciyor. Acmayinca arkadak8 piston diger gazlilara gore daha kucuk buda az gaz kaybi anlamina geliyor bu benim fikrim 34 33 g 6 7 8 no sacmada sorunsuz 4 sok uzak 3 sok muazzam. Namlu dar zaten 1 2 soka ihtiyac duymuyorum bile saygilar
Usta eğer zahmet vermiş olmazsak 36 metreden 1, 2 ve 3 no şok ile gruoman atışı yapar mısınız 75cm bir daireye? Çünkü uzak algısı kişiye göre değişen bir kavramdır böyle bir deney en azından kafamızda bazı sorulara yanıt olabilir.

• Franchi black magic
  • Torun s.poze
  • DD. Zeyna
1995 - Antalya

Çevrimdışı Ömer ŞAHİN 07

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #35 : 14 Ekim 2018, 23:48:17 »
biz de toplu attığını sanıyorduk.ta ki venza ile vursan 92 a yı mukayeseli grupman testi yapana kadar.hiçbir fişek ve şok kombinasyonunda vursan 92 a yı geçemedi.vursan her atışta yüzde yirmi daha fazla saçmayı hedefe gönderdi.çeşitli fişeklerle denemeler yaptık,hatta 50 gr fişekle bile test yaptık.50 gr da daha kötü sonuç verdi.teknolojik olarak venza daha üstün.kinetik başlayıp gaz ile opere.ama bu da temizliğe karşı hassas hale getiriyor.karışık bir mekanizma çünkü.armsan ın üstünlüğü delicilikte değil,ama tutukluk yapmayan istikrarlı bir silah.etki olarak venza dan daha üstün değil. bu sebeplerden ötürü venza yı sattım.test yaparak ,deneyerek huğlu renova yı aldım.şu an gayet memnunum.aradığım saçma yoğunluğunu renova da buldum.
Sn. Uygar bey,
Bu yaptığınız grupman testinin sonuçları elinizde varsa yada zaman ayırıp tekrar yapabilirseniz bizde iki venza arasında üretim farkı varmı yokmu öğrenmiş oluruz.
Saygılar.

• Franchi black magic
  • Torun s.poze
  • DD. Zeyna
1995 - Antalya

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 15 Ekim 2018, 10:48:32 »
Sn. Uygar bey,
Bu yaptığınız grupman testinin sonuçları elinizde varsa yada zaman ayırıp tekrar yapabilirseniz bizde iki venza arasında üretim farkı varmı yokmu öğrenmiş oluruz.
Saygılar.

ömer bey testi yapalı çok oldu,fotoğraflarına ulaşabilirsem yayınlayayım.venza ile testi tekrar yapabilmem mümkün değil,çünkü tüfeği sattım.ama fotoğrafları bulursam yayınlayayım.şunu söyleyebilirim.venza yı arkadaşımla beraber aldım,birbirleriyle de mukayese ettik,fark yoktu.bir de ata neo kullanıyorsunuz sanırım.venza almayı düşünüyorsanız,neo ile performans farkı yoktur.çünkü aynı namluyu kullanmaktadır.venza neo dan atış konforu olarak üstündür diyebilirim.
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA