Gönderen Konu: Stoeger M3000 Nasıl Tüfek Tavsiye Eder Misiniz?  (Okunma sayısı 19774 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsa KIRAY

• AvlakForum Üye
  • *
Stoeger M3000 Nasıl Tüfek Tavsiye Eder Misiniz?
« : 30 Ağustos 2015, 20:42:14 »
Stoeger modellerini inceliyorum ilk m2000 modeli dusundum. Once bayide inceledim tufek omuzuma alinca ust gordum ayar yapiliyor mu diye baktim ayar pullari yokmus forumdan arastirdigim bir sekilde ayar yapan  vardi ama bu modelin orjinal ayar pulu olmamasi bir eksiklik bu modeli eledim.
 Arastirmami m3000 modeline yogunlastirdim. Bu modelde orjinal ayar pullari var bu benim icin arti ozellik. omuzuma aldigimda ust gordugum icin ayar yapma sansim olacak. M3000 modeli m2000 den farkli yani bant yuksek bu yukseklik sorun olur mu bilmiyorum yani modeli omuzuma alip bakma sansim olmadi burdaki bayilerde yok hepside siparis uzerine getirtip satiyor o yuzden bu modeli yakindan inceleme firsatim olmadi. M3000 modeli kullanan arkadaslarim abilerim. Bu tufek hakkinda ne dersiniz.
isa KIRAY
1981 KOCAELİ/KARTEPE

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Stoeger M3000 Nasıl Tüfek Tavsiye Eder Misiniz?
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2015, 22:19:46 »
Ìsa bey bende bu tùfekden yok ama alipda memnun olmayanini görmedim saçmasinin çok iyi olduģunu söylūyorlar en yakin zamnda bende slog namluyla beraber alicam
1984 SAMSUN/BAFRA  *****HAYALİN KADAR YAŞAR CESARETİN KADAR BÜYÜR ADAMLIĞIN KADAR ANILIRSIN*****

The following users thanked this post: İsa KIRAY, Faruk KOCAMAN

Çevrimdışı Şahin GENÇOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2015, 22:22:44 »
Ergin bey slug namlunun üzerinde ayarli gez olup olmadıgına dikkat et.

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 30 Ağustos 2015, 22:37:18 »
Ergin bey slug namlunun üzerinde ayarli gez olup olmadıgına dikkat et.
şahin bey ayarli gezle yarişmalara kabul
 etmiyorlarmiş öyle duydum  oyüzden ayarli gez almiyacam
1984 SAMSUN/BAFRA  *****HAYALİN KADAR YAŞAR CESARETİN KADAR BÜYÜR ADAMLIĞIN KADAR ANILIRSIN*****

Çevrimdışı İsa KIRAY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 30 Ağustos 2015, 23:27:00 »
Bende araştırdım.Forumda çok övülen bir tüfek.Ben bayide inceledim alınabilecek bit tüfek.Avda kullananlarda memnun.Franchi  affinity almasaydım alacağım tüfek stoeger m3000 di.Tek olumsuzluk  fabrikanın satış sonrası pek ilgilenmediği yönünde yorumlar olması.

Anliyorum evet tufegi cok methediyorlar bende bu tufegi alacagim ama iste bayilerde vitrinde hic yok kocaeli ve sakarya bayileri aradim genelde siparis uzerine calisiyorlar. Fabrikanin ilgisiz oldugunu yazanda var ilgilendigini yazanda evet o yorumlari bende okudum ins fabrikayla isim olmaz
Ìsa bey bende bu tùfekden yok ama alipda memnun olmayanini görmedim saçmasinin çok iyi olduģunu söylūyorlar en yakin zamnda bende slog namluyla beraber alicam

Anladim bende on bir arastirma yapiyorum kullanan arkadaslar bizi aydinlatsa bu tufek hakkinda cok iyi olur. Mesela m3000 modelin agac dipcik tek modeli var birde plastik sentetik modeli var hansisi tercih edilebilir artisi eksisi ne olabilir. Wood olan modeline daha yakinim
isa KIRAY
1981 KOCAELİ/KARTEPE

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 30 Ağustos 2015, 23:30:37 »
isa by.ÖZKANLAR kınetik sistem bir bak ve al derim.asla ve asla stoger dn aşağı kalmaz.müsteri takibi ilgileri çok çok iyi
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 31 Ağustos 2015, 00:50:36 »
Plastik olanla aģaç olan arasindaki fark  plastik kolay kolay çizilmez çatlamaz  birazda kişisel bi mesele ikisinide elinize alin hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alin derimm

Çevrimdışı İsa KIRAY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 31 Ağustos 2015, 01:27:26 »
isa by.ÖZKANLAR kınetik sistem bir bak ve al derim.asla ve asla stoger dn aşağı kalmaz.müsteri takibi ilgileri çok çok iyi
Stoeger on planda hep bu tufekle ilgili yazilari okudum genelde kullananlar memmun o yuzden stoeger almaya niyetliyim
Plastik olanla aģaç olan arasindaki fark  plastik kolay kolay çizilmez çatlamaz  birazda kişisel bi mesele ikisinide elinize alin hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alin derimm

Haklisiniz kisisel tercih meselesi, agac olani plastige gore daha hassas catlama ve cizilmeye daha acik.
isa KIRAY
1981 KOCAELİ/KARTEPE

The following users thanked this post: Mustafa AKŞİT

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 31 Ağustos 2015, 01:52:47 »
Arkadaşım biz sezon açılışında 3 tüfeği kıyasladık.

Huğlu 401 kinetik 3 nolu şok 66 namlu

Franchi first class 3 nolu şok

Stoeger m3000     3 nolu şok 71 namlu

Aynı mesafe aynı hedef aynı fişekler.

Stoeger m3000 sentetik ve max 4 kamuflajlı idi.Diğerlerinden hissedilir derecede ağır bir tüfek.

Saçma grupmanı en kötü tüfek stoeger çıktı.28gr fişekle bile çalışmadı.

Huğlu ikinci iyi tüfek olurken Franchi bu iki tüfeğin neredeyse aynı hedefe tutturduğu saçmayı tek başına tutturdu.

Değişik fişeklerle sonuç değişebilir belki. Çok iyi mi benim elime aldığım M3000 i ben Huğlu 401 e asla değişmem.

Ancak sitede de Huğlu 401 den tek memnun olan dabenimdir herhalde.

Burada marka fanatikliği yapmıyorum.Yalnız Özkanlar ın tüfeğini incelemenizi tavsiye ederim......
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Tevfik GÜN

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 31 Ağustos 2015, 09:56:02 »
kağıt üzerinde dağilımı çok iyi olupda avda iş yapmayan çok tüfek var hatta elimdede bi tane mevcut

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 31 Ağustos 2015, 11:23:37 »
kağıt üzerinde iyi olan av üzerinde de iyi olur tüm dünya böyle test eder tüfeği fişeği, tabi delicilik çok çok kötü değilse
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 31 Ağustos 2015, 11:42:51 »
kağıt üzerinde test yaparken hava bile çok önemli sıcak havayla karlı havadaki test birbirini tutmuyor

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 31 Ağustos 2015, 12:17:47 »
havaya göre kağıt üzerinde değişiyosa av üzerinde de değişir hangi havada av yapılacaksa ona göre deneme yapmak lazım
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Tevfik GÜN

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 31 Ağustos 2015, 12:48:12 »
Arkadaşım biz sezon açılışında 3 tüfeği kıyasladık.

Huğlu 401 kinetik 3 nolu şok 66 namlu

Franchi first class 3 nolu şok

Stoeger m3000     3 nolu şok 71 namlu

Aynı mesafe aynı hedef aynı fişekler.

Stoeger m3000 sentetik ve max 4 kamuflajlı idi.Diğerlerinden hissedilir derecede ağır bir tüfek.

Saçma grupmanı en kötü tüfek stoeger çıktı.28gr fişekle bile çalışmadı.

Huğlu ikinci iyi tüfek olurken Franchi bu iki tüfeğin neredeyse aynı hedefe tutturduğu saçmayı tek başına tutturdu.

Değişik fişeklerle sonuç değişebilir belki. Çok iyi mi benim elime aldığım M3000 i ben Huğlu 401 e asla değişmem.

Ancak sitede de Huğlu 401 den tek memnun olan dabenimdir herhalde.

Burada marka fanatikliği yapmıyorum.Yalnız Özkanlar ın tüfeğini incelemenizi tavsiye ederim......
suat by  dediğ gibi ÖZKANLAR  bir eline al incele.stooger gibi agır değil. yıkıcılığıda çok iyi.müsteri ilgi alaka ıyı ve hızlı sorun çözülür.gel dediğimi yap.asla ve asla pişman olmazsınız özkanlardan
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 31 Ağustos 2015, 15:12:47 »
kağıt üzerinde iyi olan av üzerinde de iyi olur tüm dünya böyle test eder tüfeği fişeği, tabi delicilik çok çok kötü değilse
  Çağrı kardeşim  bu testi yaptığımız gün resimler çekip  yayınlamak istedim. Şimdi birileri çıkıyor kendi tüfeğini methediyorsun falan diyor emeğinize saygı bile göstermiyorlar.

Bu yüzden yayınlamadım.

O gün bu tüfelkerle birlikte  3 ad te çifte test etmiştik.

Bu tarz teserde grupman bu şekilde yapılır.Kağıt üzerinde iyi dağılım yapan fişek örneğin 28Gr 8 numara bu avlarımızda 40 mt civarlarında çok randıman aldığımız bir fişekti.

Sıcak ve rüzgarsız havalarda  gayet başarılı.

Bu fişeğin  kışın bile 30 mt mesafede çok soğuklarda bile neler yapabildiğini çok iyi biliyorum.

İyi grupman yapan fişek her şartta iş yapar.Hava basıncı ve muhalefeti fark etsede mesafe şayet uygunsa sonuç cok değişmiyor.

Tabi 40 mt mesafe üzerinize  poyraz fırtınasında gelen  bir yeşilbaş a 8 numara fişeği  göğüs bölgesine atmakla ,parlama avında aynı fişeği sırt kısmına atmak farklı sonuçlar doğuruyor.

Avın büyüklüğü ve mesafesine göre minimum derecede kalın saçma tercih edilmeli diyorum......

BİGA/1979

The following users thanked this post: Çağrı ECE, Tevfik GÜN

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #15 : 31 Ağustos 2015, 18:09:53 »
Bende sizin gibi çok araştırıp aldım m3000'i hayatım da bu yaşıma kadar 10 veya 11 tüfeğim oldu 50 yıllık avcılık ve Atıcılık hayatımda hep iyi olanın üzerinde durdum ve bi tufegi aldığımda hiçbir takıntım yoktu üveyik avına ilk kez bu tüfekle gittim 28 gram jet 7 numara 4 no şok taktım ve 20 metre ve 40 metreye kadar yeterli önleme ile hic kaçırmadan güzel avlar yaşadım bu sene eğer alicaksanız ve ördek avına bol bol gidiyorsaniz diğer hiçbir markaya (bu bütçedeki) bakmayın bakarsanız Ata venza da güzel ; ancak fabrika sorumu olduğunu neden diğer markalara oranla daha az ilgi olduğunu ben bizzat Yetkililer ile muhabbet ettim ve böyle bir sorun olduğunu ancak genede is gördüklerini söylüyorlar ama şunu unutmayın tüfekle 300 kadar 24 gram fişekler attım tek kerede tık demedi ama dedigim gibi Ata arms da güzel Stogerda seçim sizin
1953 Kırklareli Lüleburgaz

The following users thanked this post: İsa KIRAY

Çevrimdışı İsa KIRAY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 31 Ağustos 2015, 23:27:52 »
suat by  dediğ gibi ÖZKANLAR  bir eline al incele.stooger gibi agır değil. yıkıcılığıda çok iyi.müsteri ilgi alaka ıyı ve hızlı sorun çözülür.gel dediğimi yap.asla ve asla pişman olmazsınız özkanlardan

Bugun av bayine gittim m3000 gelmis sentetik olani inceledim sizin dediginiz gibi agir gelmedi bana agirligi ideal bu arada bayide ozkanlar tufegi sordum bizde yok dedi birde ben duymadim ole bir marka dedi internetten baktim ozkanlar tufegin fiyati stoegerden baya fazla oyuzden dusunmuyorum.

Bende sizin gibi çok araştırıp aldım m3000'i hayatım da bu yaşıma kadar 10 veya 11 tüfeğim oldu 50 yıllık avcılık ve Atıcılık hayatımda hep iyi olanın üzerinde durdum ve bi tufegi aldığımda hiçbir takıntım yoktu üveyik avına ilk kez bu tüfekle gittim 28 gram jet 7 numara 4 no şok taktım ve 20 metre ve 40 metreye kadar yeterli önleme ile hic kaçırmadan güzel avlar yaşadım bu sene eğer alicaksanız ve ördek avına bol bol gidiyorsaniz diğer hiçbir markaya (bu bütçedeki) bakmayın bakarsanız Ata venza da güzel ; ancak fabrika sorumu olduğunu neden diğer markalara oranla daha az ilgi olduğunu ben bizzat Yetkililer ile muhabbet ettim ve böyle bir sorun olduğunu ancak genede is gördüklerini söylüyorlar ama şunu unutmayın tüfekle 300 kadar 24 gram fişekler attım tek kerede tık demedi ama dedigim gibi Ata arms da güzel Stogerda seçim sizin

Ergin abi tufek hakkinda sizin gibi olumlu yorumlar cok bende ordek avina agirlikli gittigimiz zamanlar oluyor genelde bek avi yapiyoruz haliyle sert ve etkili tufek olmasi gerekiyor ordek avcilarininda ozellikle aldigi bir tufek oldugunu baska yorumlardada okudum.
isa KIRAY
1981 KOCAELİ/KARTEPE

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 01 Eylül 2015, 01:29:03 »
66 namlu m3000 sentetik ağırlığı 3300 hatta 3350 gr yazanlar var.

http://avlakforum.com/forum/stoeger-vursan-av-tufekleri/stoeger-m-3000/

Diğer tüfekler 3kg civarı olunca 300 350 gr hemen far ediliyor.Hafif değil yani.71 namluyla 3400gr her türlü üzerinde olur.

Son olarak yerli tüfeklere çok methiyeler düzmeye gerek yok.Hepsinin çapı belli.Stoeger ucuz olduğu için de tercih ediliyor.

Venza ile aynı fiyata olsa talep nasıl olurdu acaba.

Ayrıca Özkanlar firmasını duymaması tuhaf.Bu kötü tüfek yaptıkları anlamına da gelmez.

Bence eline Özkanlar ı alan stoeger m3000 e bakmaz diyorum......

BİGA/1979

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #18 : 01 Eylül 2015, 14:36:27 »
Bugun av bayine gittim m3000 gelmis sentetik olani inceledim sizin dediginiz gibi agir gelmedi bana agirligi ideal bu arada bayide ozkanlar tufegi sordum bizde yok dedi birde ben duymadim ole bir marka dedi internetten baktim ozkanlar tufegin fiyati stoegerden baya fazla oyuzden dusunmuyorum.

Ergin abi tufek hakkinda sizin gibi olumlu yorumlar cok bende ordek avina agirlikli gittigimiz zamanlar oluyor genelde bek avi yapiyoruz haliyle sert ve etkili tufek olmasi gerekiyor ordek avcilarininda ozellikle aldigi bir tufek oldugunu baska yorumlardada okudum.
Çoğunlukla bek avı yapıyorsunuz tam tüfeğini almış olursunuz ağırlığı herkes tarafından tartışılır bence hafif bazı değerli forum üyelerine ağır gelir ama sabitlenmiş bir ağırlığı var saygilarimla

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #19 : 01 Eylül 2015, 14:39:04 »
66 namlu m3000 sentetik ağırlığı 3300 hatta 3350 gr yazanlar var.

http://avlakforum.com/forum/stoeger-vursan-av-tufekleri/stoeger-m-3000/

Diğer tüfekler 3kg civarı olunca 300 350 gr hemen far ediliyor.Hafif değil yani.71 namluyla 3400gr her türlü üzerinde olur.

Son olarak yerli tüfeklere çok methiyeler düzmeye gerek yok.Hepsinin çapı belli.Stoeger ucuz olduğu için de tercih ediliyor.

Venza ile aynı fiyata olsa talep nasıl olurdu acaba.

Ayrıca Özkanlar firmasını duymaması tuhaf.Bu kötü tüfek yaptıkları anlamına da gelmez.

Bence eline Özkanlar ı alan stoeger m3000 e bakmaz diyorum......
Suat beye bazı noktalarda katılmasamda birkaç noktada katılıyorum Ozkanlar firmasının duyulmaması kötü tüfek yaptığı anlamına gelmiyor gerçekten son yaptıkları tüfek güzel bir tüfek ancak dediğim gibi stoeger alan da diğer firmalara bakmaz  ;D herkesin gönlüne göre değişen bir konu sonuçta saygilarimla

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 01 Eylül 2015, 16:57:42 »
Suat beye bazı noktalarda katılmasamda birkaç noktada katılıyorum Ozkanlar firmasının duyulmaması kötü tüfek yaptığı anlamına gelmiyor gerçekten son yaptıkları tüfek güzel bir tüfek ancak dediğim gibi stoeger alan da diğer firmalara bakmaz  ;D herkesin gönlüne göre değişen bir konu sonuçta saygilarimla
Şunu da söylemek gerekir.Burada STOEGER kötü demiyorum.Görsellik ve basit bir test te gördüklerimizi paylaşıyorum.

Tüfek almayı düşünenler gidip zaten inceleyecektir.Bu arada Özkanlar iyi tüfek olmasına rağmen  pahalı.Burada stoeger fiyat olarak öne çıkıyor.

Keşke bu tüfek testlerini tarafsız olarak test eden karşılaştırma yapabileceğimiz bir site olsaydı.Ne güzel olurdu.

Engin abi saygılar sunuyorum.Selamlar......
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2015, 16:59:19 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »

BİGA/1979

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #21 : 01 Eylül 2015, 18:58:51 »
Şunu da söylemek gerekir.Burada STOEGER kötü demiyorum.Görsellik ve basit bir test te gördüklerimizi paylaşıyorum.

Tüfek almayı düşünenler gidip zaten inceleyecektir.Bu arada Özkanlar iyi tüfek olmasına rağmen  pahalı.Burada stoeger fiyat olarak öne çıkıyor.

Keşke bu tüfek testlerini tarafsız olarak test eden karşılaştırma yapabileceğimiz bir site olsaydı.Ne güzel olurdu.

Engin abi saygılar sunuyorum.Selamlar......
Biliyorum zaten Suatçım kötü demediğini bu işleri tarafsız yerlerde yapılsa gerçekten objketif ve en iyi sonuçları orda alırız bu yüzden biz sadece bildiklerimizi aktarıyoruz ; bende sana saygılar sunuyorum suatçım selamlar ...

Çevrimdışı Suat ERTANA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 01 Eylül 2015, 21:57:28 »
bende yeni alanlardanım m3000 bugün iyiki bu tüfeği almışım dedim.Buzamana kadar atmadıgım mesafedeki kuşlar cansız düştü mest oldum diyebilirim tercih senin.

1983 BALIKESİR

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #23 : 01 Eylül 2015, 22:53:44 »
bende yeni alanlardanım m3000 bugün iyiki bu tüfeği almışım dedim.Buzamana kadar atmadıgım mesafedeki kuşlar cansız düştü mest oldum diyebilirim tercih senin.

Hangi marka ve fişek attınız Eren bey şok kaçtı

Çevrimdışı Suat ERTANA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 02 Eylül 2015, 22:31:18 »
Ergin ustam 4nolu şok ile meca 28gr 8 no fişek kullandım
1983 BALIKESİR