Gönderen Konu: HUĞLU GX SOLA VE ALTA ATMA PROBLEMİ ///ÇÖZÜLDÜ///  (Okunma sayısı 24677 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Merhabalar arkadaşlar biraz uzun bir yazı olacak ama avcı arkadaşlarımı bilgilendirmek boynumun borcudur.

Huğlu hikayem çok eskilere dayanır ve eski tüfeklerindeki kaliteyi bildiğim için ilk olarak 103 ce model süperpozesini aldım. 103 ce ile 2015 sezon başında domuz ve üveyik avında kullandım. Çeşitli denemelerde özellikle kurşun atışında tüfeğin hem sola hemde alta atma sıkıntısını gördüm ve zaten içim ısınmayan 103 ce tüfeği sattım.
    Araştırmalarım sonucunda Huğlu nitro beast tüfeğini keşfettim ve forumlardan sola atma sıkıntısı olduğunu bile bile belki düzeltirler umuduyla Nitro beast i aldım. Zaten ilk araziye gidip denediğimde 35 metreden 70 cm sola atma sıkıntısını görerek direk servise yolladım. Tüfeğim serviste yenisi ile değişip sıfır olarak geldi. Ancak tüfeğin huyu değişmedi aynı sıkıntı yeni kasa tüfekte de vardı. Tekrar gönderdim geldiğinde hiçbirşey değişmemiş olduğunu gördüm. 3. defa gönderdiğimde sola atması çözüldü 30 metreden yarım metre civarı üste atma sıkıntısı ile karşıma çıktı.4. kez yine gitti yine birşey değişmedi 5. gönderdiğimde bende gözlerime inanamadım ancak tüfek on numara olmuş ve harika atışlar yapar hale gelmişti.     
    Kaldıki bu atışlarımın videoları ve yaptığım av videoları halen sosyal paylaşım sitelerinde mevcuttur. Ancak sezon sonunda tüfeği söküp taktığımda her söküp takmaya farklı yerlere atmaya başladığını gördüm. Sezon bitiminde 6. kez gönderdim ve gitti geldi ve halen abuk subuk yerlere attığını gördüm. 7. defa gönderdim ve fabrikayı hiç aramadım. Fabrikada geçen 30 iş günü içerisinde bu tüfek neden geldi diye arayan soran olmadı. Zaten düzelmeyeceğini anladığımdan para iadesini istedim. Zaten Amaçlarıda benim bıkıp para iadesi alarak bir nevi benden kurtulmaktı sanırım.

İsmini vermekte bir sakınca duymuyorum Huğlu firmasının çeyreği kadar bile olmayan Üzümlü  Şafak MOZZBERK  marka tüfekte alta atma sıkıntısı yaşadım ve ikinci seferde namlu değiştirip deneyerek çözdüler gönderdiler tüfeği. Ama HUĞLUYLA kıyaslanmaz değilmi Huğluda alaka çok icraat yok.

Ben kesinlikle firmayı karalamak niyetinde değilim. Öyle bir niyetim olsa güzel atışlarımdan sonra  tüfeğimi gururla kaldırıp HUĞLU CANDIR GERİSİ HEYECANDIR diye  laflar etmem. Ben bu güzel videoları huğlu sitesinde ve başka sitelerde paylaştığımdan dolayı onlarca kişi akıl danışarak nitro almak istediler ve tavsiyede ettim. Alanlardan biriside benim arkadaşım Cemal MADEN dir. Onun bile başını yaktım malesef. Aldırarak başına bela ettiğim sebep olduğum herkesten de özür diliyorum.

Kullandığım zamanlar nasılki memnun kaldığım videoları çektiysem memnun kalmadığım onlarca atış videosunuda çektim ancak hiçbir yerde paylaşmadım. Şimdi nitro üzerine söylenecek çok şey var ancak gücüne ve yıkımına hasta olduğum ve herzaman ifade ettiğim gibi EĞER SOLA ATMA SORUNU ÇÖZÜLÜRSE BAŞKA OTOMATİK TANIMAM YİNE ALIRIM.

Olayın ikinci kısmına geçecek olursak. Nitro ile atış yaptığım videolarımdan birisi Huğlu sayfasında birinci oldu ve Beni kasabaya kazanmış olduğum HUĞLU gx  tüfeğini almam için çağırdılar. Sağolsunlar beni güzel ağırladılar ve hediyemi fabrikada taktim ettiler.  Hediyenin taktimine mütakip kasabayı çıkarçıkmaz arkadaşıma dedim ki bukadar güzel ağırlamanın üzerine tüfeği şu çayırlıkta açıp ilk atışını güzel bir şekilde yapayım  ve paylaşayım güzel bir reklam olsun.

Güzel bir çayırlıkta arkadaşımın eline kamerayı vererek başladık çekime.  Gerekli konuşmaları yaparak gayet doğal bir şekilde atışı yaptım ve 30 35 metrede bir şişeye. 2 kurşun attım ve şaşkın şaşkın birbirimize baktık ve yine sola ve alta atma sıkıntısı olduğundan kamerayı orada kapattırdım. neyazıkki yine sola atan bir tüfek diye yayınlamaya değmeyecek bir video olduğundan sadece arşivimde kaldırdım.

Ogün 15 adet kurşun 20 adet saçma sıktım ancak tüfek sol ve alt vuruyordu. Ankaraya geldim ve arkadaşımın boşa fişek yakma klasik huğlu hatası demesine rağmen içim rahat olsun diye tekrar araziye çıkarak 30 40 fişek daha attım ve sonuç aynıydı. Hediye tüfek diye kabullenecek değildim ya gönderdim tekrar huğlu servisine. Aradım otomatik teknik servisindeki ustabaşı Mustafa arkadaşımı. Kendisine beni nitrodan da tanıdığı için üstüne basa basa söyledim Mustafa sen benim azçok takıntılı olduğumu ve nasıl bir tüfek istediğimi biliyosun ve bu tüfekte sola ve alta atma sıkıntısı var, nitro gibi oynar namlu değil bu tüfek güzel birşey yap avcı şenlikleri başlıyor müsabakalara katılacağım dedim. Herzamanki gibi tamam Ahmet bey hallederiz dedi.

Hafta sonuna doğru tüfek geldi ve heyecanla doğru araziye çıktım. Ben sanıyordum ki tek seferde düzeltmişlerdir. Atışlarımı yaptım ve klasik huğlu kabusu devam ediyor. Sol ve alta devam. Bunun üzerine belki kendim düzeltebilirim umuduyla açı ayar pullarını deneyeyim dedim. Gerekli alet edavatı aldıktan sonra (30 adet kurşunda dahil) doğru araziye çıktık . Açı ayar pullarını denedik ama pek bir sonuca varamadık. Sol alta devam. O sinirle arkadaşıma tut şu kamerayı dedim, attığım hedef kağıdınıda yanıma alarak  başımdan geçen olayları anlatan bir video daha çektim.

Daha öncede nitro için çektiğim videomu ve gx videomu youtube ye ekleyip huğlu sayfasına linki gönderdim. Şimdi buradan sonraki sözlerim size SAYIN KARTAL KAFADAR...

Madem öyle herkes döksün eteğindeki taşları. İşinize gelmediğinde ben sorumlu değilim deyip işinize geldiğinde sorumluyum diyen arkadaşım avukat.....
1. Arkadaşımı arayıpta sitemli sözler sarfetmişsiniz.... Arkadaşımı arayacağınıza madur olmuş birini yani beni arayıpta derdimi sorup çözüm arasaydınız ya.

2. Sizin tüfeğinizinde servise kaç defa gidipde düzeltilmediğini en sonunda yeni kasa verildiğini yine çözülmediğini çok iyi biliyorum. Benim atışarımı kastederek o şahız ın attığı videoda demişsiniz. Öncelikle o söylemek istediğiniz şahız değil  ŞAHIS dır. Sonrasında da işinize geldiğinde Sayın Ahmet KAYNUP işinize gelmediğinde şahıZmı oluyorum.

3. O şahıs kaçtane tüfek kullanmış ömründe demişsiniz (yaşınız kadar diyeyim), "tek kurşun atışını nasıl yaptığını , atış yaparken nasıl hareket ettiğini , tüfeği yüzlemesi , tüfeğin kendisine uygun olup olmadığı da tartışılır" demişsiniz. (100- 150 metreden atışarımı yapıp tüfeği övdüğümde neden sorma gereği duymadınız). Kaldıki ben kurşun atışındada saçma atışında da kendime güvenirim. Sanırım ben havalı tüfekle ava başladığım ve havada tek saçma ile kuş vurduğum sıralar siz kısa şortla geziyordunuz. Atıcılığıma laf etmeden önce kendi sayfanızda yer alan 130 metre tek kurşun atışımı tekrardan hatırlatayım, bu arada izlemek isteyenler için buyrun linki budur. Amacım firmayı karalamak olsaydı videonun sonunda HUĞLU CANDIR GERİSİ HEYECANDIR diyerek reklamınızı yapmazdım.

https://www.facebook.com/HugluHuntingFirearmsCooperative/videos/vb.461491073887057/782235828479245/?type=1&theater

4. Kaç çeşit tek kurşun kullandığımı sorumuşsunuz... Ve demişsiniz ki birkaç atışla belli olmaz nereye attığı.. Yerlisinden avrupasına tüm tek kurşunları denedim emin olabilirsiniz. Attığım kurşun sayılarıda buradan İstanbula yol olur.Huğlu sayesinde bayiileri zengin ediyoruz.

5. Huğlu kimseyi madur etmezmiş ve her aradığımda karşımda muhatap bulurmuşuz. Hayırdır gardaş neyin kafası bu?? Benim yaşadığımdan ala rezillikmi var?  Bir sezonda 7 kere nitroyu gönderdim çözemediler onu bırak gx de aynı sıkıntı. Kargo paralarını karşılıyormuşsunuz ya. Elbet karşılayacaksınız garantiden gidip gelen tüfeğe birde kargo parasımı ödeseydim. Defalarca avcı bayramına yetişsin adam gibi yapın dedim tüfeği düzeltemediler. Hani bahsetmişsiniz ya Şevki arkadaşının tek kurşun atışından:) adam gibi gelseydi o tüfek beraber gidecektik o etkinliğe. İnşallah beceripte düzgün yaparlarda gx i bu haftaya yetişir.(bak yine Polyanna oldum düzelse kullanıcam gx i:)) İkinci maduriyetim 300 km yol gidip tüfeğin aptallığı yüzünden düzgün bir av yapamamaktır. 3. maduriyetim her denemeye gitmemde  en az 2-3 paket fişek atıp  deneyip yaptığım fişek ve yol masrafı artı zaman kaybıdır. Ben sizin deneme tahtanızmıyım denemeyip onaramadığınız tüfeklere masraf edip deniyorum.

6.  Nirtonun sorunlu olduğunu ve erken çıktığını kooparatif dahil herkes kabul ediyor. Koskoca Toyata fabrikası gaz pedalı ilerde sorun açar diye 60 70 bin tl lik arabalarını toplatıyor. Siz kıçı kırık bir tüfeğimi toplatamıyorsunuz.  Yoksa ne kaptırırsak karmı diyosunuz.
    Her telefona bakmanız ve muhtap bulmamız sorunlarımızın çözüldüğü anlamına gelmiyor ki Kartal efendi. 9 defa tüfek bir firmaya gidiyorsa çözüme yönelik bir icraatınız yok demektir. Sorarım size bundan ala maduriyet varmı?

7. ' ACI AYAR PULUNU NASIL KULLANILDIĞINI BİLEN YOK ORADA ' diyor. bu lafı Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifine söylemesi çok komik bir durum demişsiniz.  Aynen çok sizede komik geldi değilmi. (Ağlanacak halinize gülüyosunuz) Mustafa denilen arkadaş otomatik servisinden sorumlu ustabaşı sanırsam. Bana verdiği cevabı yazdım yukarıda. Sizce normal bir cevapmı? Yada klasik Kartal KAFADAAR çarkımı yapacaksınız; Mustafa arkadaşımız ustabaşı değil. EEE değilse neden öyle tanıtıyor ve muhatabımız o.

8. Demişsiniz ki şahıZ ın videosunda atış anı yok. Koysaydı daha net bir bilgi sahibi olacakmışsınız. Olur paşam video isteyin siz. Bende videodan çok birşey yok. İyisiyle kötüsüyle sererim videoları önünüze. Şimdi linkini paylaşacağım video size gelsin ozaman. Hatta sevipte kavuşamayanlara gelsin.. (Ben nitroyu sevipte kavuşamadım ya ondan:) Bu videoyu kasabanın sınırlarında yaptım. Neden çekiyordum yarıda kaldı tahmin edin. Tüfeği yeni verdiğinizden dolayı ilgi alakadan memnun kaldığım için sayfanızda yayınlamak için. Gerekli konuşmayı yaptım teşekkürlerimi ettim ve sevgili gx imle ilk atışı yaptım. Malesef hevesim kursağımda kaldı. Tabiki sol alt attı. Videoyu izleyin artniyetle çekilmiş gibimi duruyor. Videonun geri kalanı +18 olduğu için buradan kestim.(Neden +18 e döndü video gayetde tahmin ediyosunuzdur) Başka video istiyorsanız 104A, 103CE, NİTRO, GX onlarca video daha eklerim.

9. Birde facebook sayfasından beğeniden çıkarıp engelleme neyin nesi? Büyük firma olmak kötü eleştiri kabul etmemek anlamınamı geliyor. Övünce iyi güzel  ters düşünce çocuk gibi küstüm engellerim. Siz bilirsiniz tabiki SAYIN facebook sorumlusu arkadaşım.

10.   Sırf Fabrikadaki arkadaşların ilgi ve alakasından kaynaklı  Ne nitro ile ne gx le çektiğim sorun videolarını yayınlamayacaktım ancak her insanın bir sabrı vardır. Hatta bu konuyu hiç açmayacaktım ama videoları izlediğiniz ve kooparatifinde izlediğini söylemişsiniz bazı arkadaşlara. Madem izlediniz neden kimse beni arayıp hayırdır kardeşim derdin nedir demediniz. Fabrikayı ve Erol bey i aradım iki defa yetkili sizi arayacak dediler saat 00:45 ve halen arayacaklar:) Sizinde bazı sitelerde yazdığınızı görünce  dayanamadım bir konuda ben açayım dedim.

Buyrun nitro linki:

Buyrun gx linki

« Son Düzenleme: 18 Haziran 2015, 21:17:22 Gönderen: Ahmet KAYNUP »
1979 ankara

The following users thanked this post: Gökmen TAŞAR, Berkay TOPUZ, Cemal MADEN

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
huğlunun zaten kısa zamanda üzümlü koop. gibi adı kalacak gibi görünüyor,
birde değerli eski tüfekleri :)

bende bir ara 104 ae almayı düşündüm sonra vazgeçtim. sarsılmaza karar kıldım...
daha alamadım ama niyetim sarsılmaz...
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

The following users thanked this post: Doğukan POYRAZ

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Huğlu 104a alıp Deneyin isterseniz şansınızı. Bazı arkadaşlar tüfek şans işi diyor:) Başka firmalarda kutuya günde 100 tüfek giriyosa  1-2 tanesi hatalı çıkabiliyormuş. Ancak huğluda tam tersi sanırım günde 100 tüfek kutulanıyorsa 1-2 si sağlam çıkıyor ve onu bulanada ödül veriyorlarmış mış mış diye duydum;)
   ŞİMDİ ARKADAŞLARDAN BAZILARI ZIPLAYACAK NASIL ŞANS İŞİYMİŞ DİYE

Nitro beast in sorunu çözülemediğinde ismi lazım değil Huğlu yetkilisi bana nitro yu alalım yerine süperpozelerimizden birini verelim dedi. Bende aynı sola ve alta atma sorunu yaşamayacağımın garantisini verebilirmisiniz dediğimde BİZ BUNUN GARANTİSİNİ VEREMEYİZ TÜFEK İŞİ BİRAZDA ŞANS İŞİ dediler:)
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2015, 09:48:13 Gönderen: Ahmet KAYNUP »
1979 ankara

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Benimde yeni sezon icin süperpoze almaya niyetim var tercihlerim arasında huğlu'da vardı ( 103 FE ) ama bu yazıyı okuduktan sonra vazgectim diyebilirim :)
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Abi cok guzel yazmissin. Elestiriler kaliteyi arttirmaya yardimci olan gerceklerdir. Ama huglu kendini gelistirmek, degistirmek, korumak, sikayetleri de bertaraf edici yapici coUmler sunamazsa sanirim yok olacaktir. Kimbilir kac kisi var tufegin nereye attığını bilen. Sonrada "ah ben nasil vuramadim bu kekligi? Tamda 10 metreden kalkmisti. 32gr bari sikayim" deyip 2 yil hangi fisegi atsam diyerek bos bos av yapanlar var!!!!! Bilincli olalim. Biz bu tufekelere ... vermiyoz para veriyoz.
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

emrahtunca57

• Ziyaretçi
Huğluysa bu sorunlar normal...

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Benimde yeni sezon icin süperpoze almaya niyetim var tercihlerim arasında huğlu'da vardı ( 103 FE ) ama bu yazıyı okuduktan sonra vazgectim diyebilirim :)

Sizde alın şansınızı deneyin Huğlu millipiyangosu bu belki sizede çıkar:)
1979 ankara

The following users thanked this post: Cemal MADEN

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ahmet bey sizin 130 mt den yapmış olduğunuz atışın videosunu hatırlıyorum. Az kalsın o video yüzünden bende alacaktım ki bir çok adamın kanına girmiştir o video  ;D
1985-Ceyhan

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ahmet bey sizin 130 mt den yapmış olduğunuz atışın videosunu hatırlıyorum. Az kalsın o video yüzünden bende alacaktım ki bir çok adamın kanına girmiştir o video  ;D

İyiki almamışsınız Allah korumuş Ziya bey. evet farkındayım kendi arkadaşımda dahil birçok arkadaşa sebep olmuş olabilirim bilmeyerek. Sebep olduğum arkadaşlardan özür dilerim. O video linkinide firmayı karalıyorsun diyen arkadaşlar izlesinde utansın diye koydum. Bir dönem memnun olduğumu sonrasında ayarın bozulduğunu söylüyorum ben zaten.
1979 ankara

Çevrimdışı Cemal MADEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Huğlu Nitro ile ilgili daha ilk çıktığı zaamanlardan itibaren bu güne kadar sol çekme vb şikayetleri okuyoruz,yazıyoruz.Nitro 2013 de piyasaya çıktığından beri halen bu kadar şikayet karşısında halen firmanın verdiği cevap otomatik servisimiz ile irtibata geçinizden başkası değil.İyi de bu tüfeği imalatından ,pazarlamasına kadar olan bölümde neden düzenleme yapılmıyor.Bence Nitro ile ilgili şikayetlerde otomatik servisine başvurun demek çözümünden daha önce Nitro ile ilgili çalışan ve yetkili kim varsa onları önce servise alıp bakım yapmak lazım..Bu şekilde ki yönetim anlayışı ve davranış Huğlu ya güç kaybettirir.Her ne olursa olsun Huğlu bu ülkenin göz bebeklerin dendir .Ahmet Kaynup beye katılıyorum,Nitro daki hatalar ve özensizlikler düzelsin tekrar alıp kullanırım.
  • Hatsan Supreme Combo 61/71
1972 ANKARA (SİNOP)

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Valla güzel yazmışsınız.Zaten huğlu alanlara bol bol gülüyorum:))
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Kendi sonlarını hazırlıyorlar. Allah sonlarını Hayır etsin.
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

The following users thanked this post: Gökmen TAŞAR

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Vallahi yazıktır,bu ülkenin en eski en köklü firmasının bugün geldiği bu duruma gerçekten üzülüyorum.Neden böyle oldu,düzeltmek için neler yapılabilir biran önce şapkayı önlerine koyup düşünmeleri ve radikal kararlar almaları gerek.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Gökmen TAŞAR, Cemal MADEN

Çevrimdışı Mustafa ÇAKIR 35

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ahmet bey sanırım atış yaparken teknolojiyi kullanıp kaydeden birisiniz bu sebepten tebrik ederim.konunun gidişatıyla biraz alakasız olacak ama insan hayatının bu tarz konulurdan daha önde geldiğini düşünenlerdenim. gx i aldıktan sonra hazırladığınız videoda hedefiniz biraz kara yoluna yakın konumlandırmışsınız. ve oradan geçen araçlar var.sonraki atışlarınızda göz önünde bulundurursanız sevinirim.saygılar..
İZMİR-KÜTAHYA/TAVŞANLI

Huğlu-104A////ATA Freelander

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 Abi anlıyorum seni ;). Bazen tüfeği kenara bırakıp,işi sadece zamana bırakmak en iyisi. Aksi halde yerli firmalar ara sıra insanın ömrünü yiyor.
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ahmet bey sanırım atış yaparken teknolojiyi kullanıp kaydeden birisiniz bu sebepten tebrik ederim.konunun gidişatıyla biraz alakasız olacak ama insan hayatının bu tarz konulurdan daha önde geldiğini düşünenlerdenim. gx i aldıktan sonra hazırladığınız videoda hedefiniz biraz kara yoluna yakın konumlandırmışsınız. ve oradan geçen araçlar var.sonraki atışlarınızda göz önünde bulundurursanız sevinirim.saygılar..

uyarınız için teşekkür ederim. zaten atışı yaparken sol tarafta durduktan sonra yola doğru olan yönümü değiştirmek için  kameranın sağına geçerek düzelttim. ayrıca atışları yaparken araç geçişlerini bekleyerek yaptım.
1979 ankara

The following users thanked this post: Mustafa ÇAKIR 35

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA

berkay gel biz senle sarsılmaz yada akkar alalım :) sarsılmaz yüksek teknoloji fakat servisi pahalı
akkarda ise orta karar tüfek ama yeterki al. servisi parçayı dert etme...
birde dönüp dönüp cesaya bakıyorum bu cesada beni kendine çeken birşey var ama anlamadım daha.... :)
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2015, 13:17:59 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
berkay gel biz senle sarsılmaz yada akkar alalım :) sarsılmaz yüksek teknoloji fakat servisi pahalı
akkarda ise orta karar tüfek ama yeterki al. servisi parçayı dert etme...
birde dönüp dönüp cesaya bakıyorum bu cesada beni kendine çeken birşey var ama anlamadım daha.... :)
Tunç abim satın alma belgemi cıkardım birkaç gün önce artık iyice niyetine girdim :) 2 gün önce beraber avlandığım bir arkadaşımla merkeze inip tanıdığımız bir av bayiine gittik,orda biraz pozelere baktım akkar churchill gercekten cok beyendim klas tüfek ama benim ayırdığım bütcemin biraz üstünde,acıkcası ben 1400-1500 TL'ye kadar gözden cıkarmıştım :) Zaten 2 tanede yarı otomatik var,süperpozede edindikten sonra tüfek faslını uzun süre kapamayı düşünüyorum,Fias-cesa benimde cok ilgimi cekti abim gayet güzel bir tüfeğe benziyor,kullanıpta memnun olanlarda duydum,bakalım artık bir ay icinde kesin karara varıp almak istiyorum daha fazla beklemeye gerek yok,inşallah istediğimizi buluruz ikimizde :)
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Cömert ÖZEN

• Ziyaretçi
Yıllarını bu işe vermiş , iyi atıcı bir büyüğümün söylediği bir cümle aklıma geldi.

Derdi ki " Kırmalarda huğludan şaşmayacaksın , Ancak yarı otomatik yapmayı beceremiyorlar ".

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
akkarda ise orta karar tüfek ama yeter ki al. servisi parçayı dert etme...
Abi cesayı almadan önce (siz zaten yaparsınız ama) mekanizmayı iyi bir incele aklına yatarsa al. Ben namlu, kasa ve ahşap kısımlarından memnunum ama diğer parçalar pek makul diil gibi, fotoğraflarda döner başlık aşınması görülüyor. Tabii bende ki 2012 model yenisini incelme fırsatım olmadı
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• AvlakForum Üye
  • *
ahmet bey öncelikle çok geçmiş olsun diyelim, diyecek başka bişey bulamıyorum. varda .........hiiiç kafanızı yormayın elinizde nekadar yerli otomatik var verin yeni yetişen gençlere,hediyeniz olsun ne olacak yada hurda fiyatına satın gitsin ben öyle yaptım :D :D :D

daha önce 5 adet huğlu otomatikleri kullandım bir çoğunda problem yaşadım birdahada yerli otomatiklere tövbe ettim o gün bugündür yerlilere dönüp bakmıyorum bile herzaman derim sıfır yerli alacağıma 30 senelik yıpranmış bir beretta alırım daha iyi. 1500 1600 tl yerliye vereceğinize 15 yıllık franchi alın ondan çoook iyi.
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

The following users thanked this post: Ahmet KAYNUP

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ahmet bey öncelikle çok geçmiş olsun diyelim, diyecek başka bişey bulamıyorum. varda .........hiiiç kafanızı yormayın elinizde nekadar yerli otomatik var verin yeni yetişen gençlere,hediyeniz olsun ne olacak yada hurda fiyatına satın gitsin ben öyle yaptım :D :D :D

daha önce 5 adet huğlu otomatikleri kullandım bir çoğunda problem yaşadım birdahada yerli otomatiklere tövbe ettim o gün bugündür yerlilere dönüp bakmıyorum bile herzaman derim sıfır yerli alacağıma 30 senelik yıpranmış bir beretta alırım daha iyi. 1500 1600 tl yerliye vereceğinize 15 yıllık franchi alın ondan çoook iyi.

Benim derdim o değilki. Hatalarını kabul etmeyip kimseyi madur etmedik demelerine kızıyorum. Madur etmemek maduriyetin giderilmesi ile olur, gönderin hallederiz demeyle ve servise defaten gidip gelip her defasında aynı sorunlarla karşılaşınca birşey çözülmüyor ve maduriyet devam ediyor.

Söylemlerinize katılıyorum bu tüfeklere 1500 1600 tl para vermektense yabancı tüfeklere yönelmek mantıklı. Ancak yerli firmalarımızında artık biryerlere gelmesi lazım diye düşünüyorum.
1979 ankara

The following users thanked this post: Cemal MADEN

• AvlakForum Üye
  • *

Benim derdim o değilki. Hatalarını kabul etmeyip kimseyi madur etmedik demelerine kızıyorum. Madur etmemek maduriyetin giderilmesi ile olur, gönderin hallederiz demeyle ve servise defaten gidip gelip her defasında aynı sorunlarla karşılaşınca birşey çözülmüyor ve maduriyet devam ediyor.

Söylemlerinize katılıyorum bu tüfeklere 1500 1600 tl para vermektense yabancı tüfeklere yönelmek mantıklı. Ancak yerli firmalarımızında artık biryerlere gelmesi lazım diye düşünüyorum.

ahmet bey mesele o zaten sizin yaşadıklarınızı aynen zamanında bende yaşadım sizi benden iyi kimse anlamaz  sizi çok iyi anlıyorum  hala bir ümit bişey  bekliyosanız    kusura bakmayın yanlışta anlamayın ama daha çok beklerisiniz :D :D :D onun için  öyle dedim velhasıl zararın neresinden dönerseniz kardır.boş verin 

herzaman derim 1 müşteri demek 10 müşteri demek, 10 müşteri demek  100 müşteri demek
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

• AvlakForum Üye
  • *
.

[/quote]

yerli firmalarda bir yerlere gelenler var ahmet bey  akdaş 212    armsan  ata bunlar gayet iyi   huğlu sınıfta kaldı malesef 
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
.

yerli firmalarda bir yerlere gelenler var ahmet bey  akdaş 212    armsan  ata bunlar gayet iyi   huğlu sınıfta kaldı malesef

haklısınız akdaş ile fuarda karşılaştım ve inceleme fırsatım oldu. Cidden güzel tüfekler yapmışlar ancak KOOSKOCA HUĞLU firması (sözde kalmış tabiki) bu şekildeyse diğer firmalar nasıldır deyip güvenemedim.
1979 ankara