Gönderen Konu: Ata CY  (Okunma sayısı 4172 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hamza SEDA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ata CY
« : 26 Aralık 2014, 03:34:20 »
Herkese selam. Arkadaşlar Ata CY model 98 Geniş bantlı yani kulaklı gez 66 namlu 16 yaşında ki tüfeğimin farklı şok ve fişek denemelerime karşın tavşan ve keklik avında yıkıcılığı yok basbayağı öldürmüyor  geçenlerde ördeğe sıktım 2 kere resmen ördek kafasını çevirmiş bana bakıyor.Ancak tek kurşun atışları mükemmel. Yıldız spz me 71 namlu süperpozem ise Türkiye deki hiçbir yerli tüfek markasına değişmem (Akus hariç) vuruşu çok güzel. Ata da ki bu sorun neden kaynaklıdır? 2-Soğuk havada -20,-25 lerde kinetik mi daha iyi gazlı mı sebepleriyle.Eğer kinetik daha iyi çıkarsa aslen Antalyalıyım şu an ise Bayburt da çalışıyorum Antalya da Özkanlar silah var 2800-2900 gr arası geliyor 28 gr da bile desteksiz çalışıyor mekanizması kinetik sistemli.Bir de Burdur Çavdır da ÖREN Silah var o da kinetik sistem 12 cal. özel namlusu varmış (slug namlu değil) 80 metrede 2,5 mm demir saçı tek kurşun atışında delip geçiyor 70 metrede ise yanılmıyorsam 12 cal.34 gr. 6 no fişek rc ile  yağ tenekesinde 22 saçma veriyor ve bu saçmaların yarısı delip geçiyor  özel namlusunu namlu iç çapını söylemiyor silahın üreticisi bu da biz de sır diyor.saçma namlusunun ise namlu iç çapı 18,20; Özkanlar Silah ise 18,35 Ancak bu silahların fiyatı Ören silah 1200 tl, Özkanlar ise 1000-1150 tl civarı onun yerine daha bilindik marka olan stogoer m3500 mü alsam Hepinize teşekkür ederim
  • Özkanlar Fx12 (Standart) 66 cm namlu Yarı Kamuflaj
1984 AFYON

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
Ynt: Ata CY
« Yanıtla #1 : 26 Aralık 2014, 09:04:30 »
Günaydın

Bahse konu tüfek üst düzey yikilciliga vede oldurgenlige sahiptir bunu şahsen kullanan vede bu tufekleri iyi taniyan biri olarak kesin olarak söyleyebilirim

Bence tüfeğin kundaginin size uyup uymadigini bu isi bilen birine gostererek once ona bakin sonrada 30 gram civari 7 8 numara sacmali iyi bor fisekle harikalar yaratabilirsiniz

bu arada bence keklik avi tüfeği 71 namlu vede 1.3 soklu olmalidir 66 namlu bir tufek her ne kadar uçar avi tufegi olarak anilsada  yakin atislarda mükemmel randiman versede  25 30 metre sonra paterm vede peternasyon bitecektir ya av gidecek yada sepken saçma ile yaralı kalacaktır.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Birol KEÇECİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 26 Aralık 2014, 10:55:42 »
15 YILDAN BUYANA ATA KULLANAN BİRİ OLARAK TABİKİ 71 NAMLU OLANINI SAYMIŞ OLDUĞUNUZ AVLARA KESİNLİKLE YERLİ FİSEK ATMAM.EN ÇOK SEVDİGİM ÖRDEK AVINDADA BP 34-35 GR 2-3 NO SAÇMA ATARIM SICAKLIK FARK ETMEZ ÖNEMLİ OLAN ÇANTAYA GİRMESİ.
Birol KEÇECİ
1980 SİNOP

Çevrimdışı Esat AYTUĞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCI
« Yanıtla #3 : 26 Aralık 2014, 12:05:39 »
Bu sene bende 66 namlu Ata CY sahibi oldum, benim fikrim harika bir tüfek. Birol Bey'in dediği BP marka fişeklerle harika işler çıkarıyor. Tüfeğin size olan uygunluğunu gözden geçirmenizde bence fayda var. İnternet üzerinde bu konu ile alakalı bir kaç video bulunmakta. Bunları izleyip uygulamanız bir fikir verecektir size.
1982 ELAZIĞ/MERKEZ

Çevrimdışı Rıza KUNUR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 26 Aralık 2014, 17:54:40 »
Bu tufek hangi fisekleri seviyor kullaniyorum ama tam olarak cikaramadim yazarsaniz cok sevinirim
Rıza KUNUR
1981 ŞIRNAK

Çevrimdışı Mehmet DİLSİZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2015, 11:22:01 »
8 arkadaş ataarms cy kullanıyoruz, şimdiye kadar hiçbir şikayetimiz olmadı
ben avlanmam ancak arkadaşların vurduğu keklik ve tavşanın hadi hesabı yoktur
fişek olarak rc 34 gr, b&p 34 gr kullanıyoruz

1976-D.Bakır

Çevrimdışı İbrahim BAYSAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #6 : 04 Mart 2018, 21:01:45 »
28-30 gr fişek kullan agır gramaja çıkma 34 gram filan hiç uygun değil bu tufege yaralı düşen kuşlara bak hepsi delip geçmiştir sacmaların saçma hızlı gittiğinden kuş vurulduğunu anlamıyor gibi bir konu bu biz karatavuk, culluk avında 28 gram 2 no şok (özellikle grupmanı diğer soklardan çok daha iyi tahtalı avındada 30 gr 30,5 gram mırage ile harikalar yaratabilirsiniz
  • akkar chuchill 206 - 71 cm
  • ata arms cy 66 cm
1999 Aydın