Gönderen Konu: Krieghoff fine guns  (Okunma sayısı 14743 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Krieghoff fine guns
« Yanıtla #25 : 21 Kasım 2014, 22:47:15 »
sn AYSU herşeyi gerçekten çok güzel özetlemişsiniz.şunu sormak istiyorum.Yerli bir üreticiyle h&h ı mukayese etmek haksızlık olur demişsinizya.  2014 yılında hala doğru dürüst çalışmayan gerek kinetik  gerek gazlı y oto  tüfek üretemeyen çifteleri hala adı gibi çift patlayan yerli firmalarımızın  bu fiyatlarla vatandaşlarına haksızlık yaptığını düşünüyorum.çok teknolojik eserler beklemiyoruz.basit ama sorunsuz tüfek yapabilmek çok mu teknoloji isteyen bir durum bunu anlayabilmiş değilim...yerli malı adı aldında birileri bize fena kaptırıyor gibime geliyor.hal böyle olunca ikinci el avrupa fiyatları tavan yapıyor..ikinci el 50 yaşında bir avrupa tüfeğin teknolojisi malesef bizden en az 50 yıl ileride. 3 sınıf insan muamelesi görüyoruz vesselam.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #26 : 21 Kasım 2014, 23:04:44 »
Rica ederim..

Öncelikle "neden onlar gibi tüfek üretemiyoruz?" derken kastettiğimiz endüstrilerin arasından İngiltere, Almanya, Belçika, İtalya ve hatta Fransa'yı İspanya'yı bir çıkarmamız lazım :) Evet, hedef koymak güzel ama bizim yaptığımız hedef koymak değil, 100'lerce yıllık birikimi hiçe sayıp, bugünden yarına bu "tepe" üretimlerin aynısını yerli üreticilerden beklemek... Bu mantıklı değil. :)

Selamlar...

t
Teşekkür ederim İbrahim bey,
üstteki yazınızda çok doyurucu ve Türkiye için ne yazık ki gerçek bu
biz daha triportörde giderken,niye mercedese binmiyoruzun hesabını yapıyoruz,
lakin herşeyin zamanı,emeği,maliyeti var,
nerdeyse batı ile 100 yıllık teknik farkın kapanması için bencede 10larca yıl geçmesi gerekir,
bizdeki al-satçılıkla para kazanma devri geçen yüzyılda kaldı,
artık devir inovasyon devri
selam ve saygılarımla
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Samet BİRİCİK

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #27 : 21 Kasım 2014, 23:12:48 »
Evet Suat Bey, biz işin teknik ve finansal taraflarından bahsederken siz en az onlar kadar önemli bir konuyu dile getirmişsiniz. İş ahlakı... İş ahlakı ve profesyonel iş çıkarma konusunda, tüm üreticilerimizi suçlamak doğru değil ancak hemen hergün birimiz karşılaşıyoruz böyle satıcılarla, üreticilerle...

Ederinin çok üzerinde fiyatlar isteniyor , doğru... Kalite çok düşük , doğru... Bilerek ve kasıtlı olarak müşteriler kandırılmaya çalışılıyor, bu da doğru...

Bunu belki de daha çok paylaşarak, internet yoluyla birbirimizi daha çok bilgilendirerek bir nebze azaltabiliriz. Bilmem.. Belki diyorum...

sn AYSU herşeyi gerçekten çok güzel özetlemişsiniz.şunu sormak istiyorum.Yerli bir üreticiyle h&h ı mukayese etmek haksızlık olur demişsinizya.  2014 yılında hala doğru dürüst çalışmayan gerek kinetik  gerek gazlı y oto  tüfek üretemeyen çifteleri hala adı gibi çift patlayan yerli firmalarımızın  bu fiyatlarla vatandaşlarına haksızlık yaptığını düşünüyorum.çok teknolojik eserler beklemiyoruz.basit ama sorunsuz tüfek yapabilmek çok mu teknoloji isteyen bir durum bunu anlayabilmiş değilim...yerli malı adı aldında birileri bize fena kaptırıyor gibime geliyor.hal böyle olunca ikinci el avrupa fiyatları tavan yapıyor..ikinci el 50 yaşında bir avrupa tüfeğin teknolojisi malesef bizden en az 50 yıl ileride. 3 sınıf insan muamelesi görüyoruz vesselam.

1978 - Istanbul

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 21 Kasım 2014, 23:26:55 »
İyi akşamlar İbrahim bey,yazılarınızı keyifle okuyorum, sizin gibi bir bilenle aynı forumda olmak benim için büyük şans çok fazla detay gerektiren mühendislik konularını çok basit bir şekilde anlatabiliyorsunuz (basit kelimesini çoğu zaman mükemmel kelimesi yerine kullanırım bu paragrafta olduğu gibi) bu müthiş bir üslup.
bir önceki yazınızda dikkatimi çeken bir cümle oldu  tam tespit diye buna derim ben ,aslında bu  sorunu çözdüğümüz zaman bir çok sorun kendiliğinden çözülecek.

"Örneğin ODTÜ Makine Mühendisliğini çok iyi dereceyle bitirmiş bir makine mühendisinin yanında Akışkanlar Mekaniği (Fluid Mechanics) konusunda ukalalık yapabiliyorum ve bana ne cevap verebiliyor ne de karşılık verebiliyor"

Üniversite sisteminin hocalarda dahil olmak üzere bir gözden geçirilmesi gerekiyor.
Yazılarınız için ayrıca teşekkür ederim.
1978 Eğirdir-Isparta

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 21 Kasım 2014, 23:30:23 »
  İbrahim Bey yazılarınız için teşekkürler.Çok güzel tespitler ve çıkarımlar ile konuyu özetlemişsiniz.Özellikle de bütünlük içeren bir endüstiriyel  gelişmenin sağlıklı eserler doğurabileceği mantığı çok önemli.
  Sanayi devrimini ıskalamış, muazzam trajediler atlatmış okur yazarlığın %7,5 lar düzeyinde çöküp, kendini küllerinden yeniden vücuda getiren bir milletden bahsediyoruz.Çokk uzun ve sosyolojik bir konu.Önemli kazanımlar sağlanmıştır.Başarılı adımlar atılmıştır.Ama daha bıkmadan usanmadan katedilecek çok uzun bir yol var..
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #30 : 21 Kasım 2014, 23:43:01 »
Çok teşekkür ederim iltifatlarınız için.

Ateşli silahlar balistiğinin temeli akışkanlar mekaniğine dayandığı için bu örneği verdim ama mesela televiyonda İlber Ortaylı'nın tarihi bir konuyu anlatışını izlerken, dinlerken, konuyu sanki ilk kez duyuyormuş gibi olmuyor muyuz ? Tüm orta öğrenimimiz boyunca aynı konunun defalarca üzerinden geçilmiş olmasına rağmen... Ben şahsen , konuyu daha önce hiç duymamış gibi oluyorum çoğu zaman Ortaylı'yı dinlerken :) Hiç öğrenmemişim sanki.. Evet aslında hiç öğrenmemişim... Peki yıllarca bize ne okutuldu ? Niye okutuldu ?

İyi akşamlar İbrahim bey,yazılarınızı keyifle okuyorum, sizin gibi bir bilenle aynı forumda olmak benim için büyük şans çok fazla detay gerektiren mühendislik konularını çok basit bir şekilde anlatabiliyorsunuz (basit kelimesini çoğu zaman mükemmel kelimesi yerine kullanırım bu paragrafta olduğu gibi) bu müthiş bir üslup.
bir önceki yazınızda dikkatimi çeken bir cümle oldu  tam tespit diye buna derim ben ,aslında bu  sorunu çözdüğümüz zaman bir çok sorun kendiliğinden çözülecek.

"Örneğin ODTÜ Makine Mühendisliğini çok iyi dereceyle bitirmiş bir makine mühendisinin yanında Akışkanlar Mekaniği (Fluid Mechanics) konusunda ukalalık yapabiliyorum ve bana ne cevap verebiliyor ne de karşılık verebiliyor"

Üniversite sisteminin hocalarda dahil olmak üzere bir gözden geçirilmesi gerekiyor.
Yazılarınız için ayrıca teşekkür ederim.

1978 - Istanbul

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #31 : 21 Kasım 2014, 23:47:50 »
Çok teşekkürler Hakan Bey...

Aslında en vurucu ve konuyu en az kelimeyle net olarak özetleyen ifadeyi yazmışsınız:

"Sanayi devrimini ıskalamış"....

Olay bu aslında... 1700'lü ve 1800'lü yıllarda, başta İngiltere (Birleşik Krallık) ve Almanya ile Batı Avrupa sanayi devrimiyle aramızdaki makas farkını çok açtılar... Maalesef...

Çanakkale'ye selamlar..

İbrahim Bey yazılarınız için teşekkürler.Çok güzel tespitler ve çıkarımlar ile konuyu özetlemişsiniz.Özellikle de bütünlük içeren bir endüstiriyel  gelişmenin sağlıklı eserler doğurabileceği mantığı çok önemli.
  Sanayi devrimini ıskalamış, muazzam trajediler atlatmış okur yazarlığın %7,5 lar düzeyinde çöküp, kendini küllerinden yeniden vücuda getiren bir milletden bahsediyoruz.Çokk uzun ve sosyolojik bir konu.Önemli kazanımlar sağlanmıştır.Başarılı adımlar atılmıştır.Ama daha bıkmadan usanmadan katedilecek çok uzun bir yol var..
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Semih MAVİLİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 22 Kasım 2014, 15:44:03 »
Evet Suat Bey, biz işin teknik ve finansal taraflarından bahsederken siz en az onlar kadar önemli bir konuyu dile getirmişsiniz. İş ahlakı... İş ahlakı ve profesyonel iş çıkarma konusunda, tüm üreticilerimizi suçlamak doğru değil ancak hemen hergün birimiz karşılaşıyoruz böyle satıcılarla, üreticilerle...

Ederinin çok üzerinde fiyatlar isteniyor , doğru... Kalite çok düşük , doğru... Bilerek ve kasıtlı olarak müşteriler kandırılmaya çalışılıyor, bu da doğru...

Bunu belki de daha çok paylaşarak, internet yoluyla birbirimizi daha çok bilgilendirerek bir nebze azaltabiliriz. Bilmem.. Belki diyorum...

İş ahlakı konusunda benimde söyleyeceklerim var, Balıkesirde ithalatçı bir firma hakkında, ama hatalarını düzeltmelerini bekliyorum,
yoksa internet ortamında,tüketici mahkemesinde,gümrük sanayi bakanlığı,bimer olmak üzere bütün yolları itinayla deneyeceğim,
Amerikada gözümle gördüm,av bayinde atış poligonu var,denemeden bir şey almıyorsunuz,sonra beğenmezseniz iade ediyorsunuz,
ben beğenmemeyi vazgeçtim,kusurlu malı sana kakalayıp geri almamak için de bin takla atıyorlar TÜRKİYEDE,
bence herkes hakkını aramalı ve kusurlu firmalar açıklanmalıki tepki koyabilelim,kanunlar artık biz tüketiciden yana,
sadece biraz okuyalım ve haklarımızı öğrenelim...
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2014, 15:45:26 Gönderen: Semih MAVİLİ »
  • benelli cordoba
  • beretta çifte
  • benelli super 90
Drsalih Semih mavili
1981
Dostluğumuz ebedidir, menfaate tahvil olmaz, menfaat için dost görünende uzak durmalı.
[/ur