Gönderen Konu: browning maxus ultimate (ducks veya partridge) kullanan kimse varmi  (Okunma sayısı 13629 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 113 66 44
Bugün tufek elime ulaşti ducks modeli mükemmel bir isçilik var tufekte browningin sitesindede yeni versiyon olarak yayinlamişlar back bore almak istemesemde gorüncehayran kalarak aldim umarim avda beni üzmez tuncay beyle çok fikir alişverişi yaptik
Denemek içinde olsa almaya deger sözünü aklima getirdim ve kararimi verdim
Kullanan varsa yorumlarini bekliyorum
Bu arada sitesinde nikel.alasimdan bahsetmiş bu tufekte bunun.arti eksileri nelerdir acaba :-\

resim yuklemek

resim upload servisleri

resim upload servisleri

resim upload servisleri
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2014, 21:41:07 Gönderen: Uğur ÖZDEMİR »
Hayatta en iyi bildiğim şey Haddimdir.

1981 ADANA

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Uğur bey
Hayırlı olsun tüfeğiniz ..
Marka model sistem bir yana elinizdeki tüfeğinizin iyi olup olmaması TEK REALİTEDİR !
Denemeden bulunmuyor iyiler..
Elde Sbe2 niz  varken hiçbir fantaziden korkmaya gerek yok :)
İyi geceler

« Son Düzenleme: 06 Nisan 2014, 00:55:53 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Uğur ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 113 66 44
Ben elimde sbe2 varmis gibi davranamadimki bir turlu o kadar inceledim arastirdimki e sonunda olan oldu bu saatten sonra donus yok elimde bir kinetik bir bir gazli iki tifek oldu sonuc olarak deneyerek avda gorecez iyi yanlarini tesekkurler tuncay bey

1981 ADANA

Çevrimdışı Ayfa CEYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Kardeşim hayırlı uğurlu olsun bende patritges var ben memnunum browning farkını fark edeceksin 32 gr ve 33.gr bior fişeklerkullan ben adana Ceyhan'lıyım elimden geldiği kadar yardımcı olmak isterim iyi günler
1980 ADANA

Çevrimdışı Uğur ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 113 66 44
bende ceyhanlıyım :) ceyhanbekirli köyünden
 iki model arasında kaldım ördek gravürü tercihim oldu şimdilik görsellikte fethetti bakalım haftaya bi kaç atış denemesi yapmaya çalışcam

1981 ADANA

Çevrimdışı Y.Mehmet BİLİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
hayırlı olsun abi.bnde sezon sonunda aldım cok memnunum.cok güzel görünüyor senınkıde ;)
30.05.1989
Seferihisar/İzmir

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Kırşehirde kullanan bir kişi var..tüfek bu işte deyince tam bir saat anlatıyor :) artık yanında Browning diye bir kelime kullanmıyoruz..tüfeğiniz hayırlı olsun..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
Uğur abi hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin muhteşem silah. Maxus başka bişey ne kadar olumsuz yorumlar olsada bazen bence süper silah kullanmadım ama aklımdan biran çıkmıyor inşallah memnun kalırsın olumlu olumsuz herşeyini bizimle paylaşırsan çok sevinirim
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Kerem ÜNLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
merhabalar,yeni tüfeğiniz hayırlı olsun.Allah güle güle kullanmayı nasip etsin.
Ben de maxus almıştım ve yaklaşık 20 gün civarı bende kaldı.avda gerekli randımanı alamadım.hedefe yapmış olduğum atışlar sonrasında da maxusun fişek seçtiği kanaatine varıp tüfeği sattım.uygun fişeği bulacaksın da av yapacaksın...uzun iş geldi bana :)).daha öncesinde vursan 92A vardı ve halen de onu kullanmaktayım.fişek seçme gibi lüksü de kesinlikle yok.belki de kinetik sisteme alıştığımdandır ki maxusa alışamadım.görüntü olarak şık bir tüfek sizinkinin gravürleri de çok güzel.hayırlı olsun tekrar.bir de şunu ekleyebilirim belki tüfeğin orjinal şokları dışında satılan diğer şoklarla çok iyi sonuçlar verebilir ama bunu hiç denemedim.deneyenler varsa eminim buraya yazacaklardır.
Kerem ÜNLÜ       
1990   BARTIN/BURSA

Çevrimdışı Uğur ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 113 66 44
Haklisiniz kerem bey birde su acidan bakmak lazim tufek oyle yada boyle avi vurur biryerden sonrasi artik tatmin ve fantazi isi fisek secmesi banada daha cekici  geliyor aslinda ha bu kadar para veriyoruz tufege en pahali fisekle en ucuz arasinda en fazla 40 tl fark var bu uc bir ornek olcak ama yilda kac ordek gorup kac fisek atiyoruz ki yerli fiseklerin tufegi ne hale getirdigini defalarca gordum zaten kotu fisek kullanmam isin zor kismi sadece tespit etmek.
Vursan tufekler artik efsane olmus. O tufegi uretip ustune 3 b. Den birinin adini koysalar ya. Bak nasi satiyo ama ozamanki bantlarda uretilmek sartiyla

1981 ADANA

Çevrimdışı Uğur ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 113 66 44
Kırşehirde kullanan bir kişi var..tüfek bu işte deyince tam bir saat anlatıyor :) artık yanında Browning diye bir kelime kullanmıyoruz..tüfeğiniz hayırlı olsun..
Tesekkur ederim bende sabirsizlikla bekliyorum sezonu bakalim artik

1981 ADANA

Çevrimdışı Uğur ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 113 66 44
Uğur abi hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin muhteşem silah. Maxus başka bişey ne kadar olumsuz yorumlar olsada bazen bence süper silah kullanmadım ama aklımdan biran çıkmıyor inşallah memnun kalırsın olumlu olumsuz herşeyini bizimle paylaşırsan çok sevinirim
Valla okadar tufegi denedimki ozgur bu tufek insanin aklina girdimi cikmiyor :) hep icimden maxus nasil alsammi diye geciriyordum en guzeli alip denemek yoksa gitmiyor maxus meraki

1981 ADANA

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• AvlakForum Üye
  • *
güzel tüfek seçimi yapmışsınız uğur bey.hayırlı uğurlu olsun. benelli akdeniz bölgesinde özellikle adana hatay mersin gibi yerlerde kullanacaksan 3.200 gr dan aşşağı olmamalı bu sadece bek avı demek oluyo gibi bişey :) kısacası upland  avında kullanılacak tüfeğimiz gazlı olmalı  gazlı modeller sıcak havada çok daha ıstıkrarlı oluyo buda bizim bölgede gazlı modeller en iyi seçim olduğunu gösteriyo.marka ve model olarak oldukça doğru seçim yapmışsınız.güle güle kullanın brownıng benim herzaman vaz geçilmezimdir. bende brownıng gold hunter  modelini çok seviyorum çok sade ama çok çekici bir dizaynı var. Berettalarda en iyi gaz operasyonlu tüfek ama brownıng bizim bölgeyi daha çok seviyo :D sebebi belli çok sıcak olduğu için back bored  daha ıstıkrarlı
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

Çevrimdışı Uğur ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 113 66 44
Ömer bey dun koyde bi kac el boş atiş yaptim irmak kenarinda hava 26 derece gosteriyordu ki yillardir koyde avlanirdim sirf merakimda attim fisekleri hatta biraz sert omuzladim cunku tepme refleksine bu bolgede alistim
Diger tufeklere oranla cok konforlu ve tepme cok az 17 derece ayni fisegi rafaelo crio ile attigimda namlu baska yerde dipcik baska yerdeydi aslinda tufekleri degerlendirirken bolgeyi goz onune almak sart ben burda yazin fisek attimmi namlu seridini goremiyorum:)
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2014, 00:51:00 Gönderen: Uğur ÖZDEMİR »

1981 ADANA

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: browning maxus ultimate (ducks veya partridge) kullanan kimse varmi
« Yanıtla #14 : 07 Ağustos 2016, 19:27:56 »
selam arkadaşlar, uğur özdemir bey, maxus'u avda kullandınızmı ? bende de ultimate ducks serisi var ve görsel oladak tüfek seven kişilere hitap etmesi için özenle yapılmış  :)  tecrübelerinizi bizimle paylaşırsanız çom iyi olur , saygılar
  • Browning Maxus Ultimate Ducks 76 cm
  • sarsılmaz mega champion 71cm
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon

Çevrimdışı İ.Bengi GÖKMEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: browning maxus ultimate (ducks veya partridge) kullanan kimse varmi
« Yanıtla #15 : 08 Ağustos 2016, 09:30:06 »
Hayırlı uğurlu olsun öncelikle,

2013 yılından beri GR2 modelini bir fiil kullanmaktayım.Pişman olacağınızı sanmıyorum.Benimde  Beretta'dan sonraki tüfeğim.Çok memnunum.Saygılarımla.
  • Browning Maxus Gr2
  • Browning Cynergy Hunter Gr3
  • Huğlu 601G
  • Huğlu 202B
İbrahim Bengi GÖKMEN
1981 Fethiye/Muğla
Beşkaza ve Çevresi

Çevrimdışı Serhat KURTOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
arkadaşlar bende araştırdım browning tüfekleri ve Yeni A5 'te karar kıldım alırken olsun istişare ederken olsun bu tüfekleri satan kullanan arkadaşlar alıcan kullanıcan atıcan tüfek görüceksin demişlerdi yanılmamışım Yeni A5 Çok güzel ama maxsus'ta aynı harika şeyler bunlar memnun kalıcaksın merak etme 
1979 istanbul

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Evet maxus kullanıcıları,

Rica etsem geçen sezonlardaki performanslar nelerdi? Hangi fişekleri sevdi bahsedebilir misiniz?

Saygılarımla..
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

• Expert Üye
Sn.Taşar,
Daha bitmedi mi arayış?
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
Ne kadar seri üretim tüfek var ise, o kadar farklı yorum var demektir.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Bilal AYDIN, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sn.Taşar,
Daha bitmedi mi arayış?

Tuncay bey,

Bu gidişle bitmez. Bitmeyecekte. Her tüfekten memnun insanlar var ve memnun olmayan da var. Öğreniyoruz her bir konudan bir takım bilgiler. Neden memnun neden memnun değil.  Bu avlakforum muhteşem.

Saygılar
Gökmen TASAR
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Avrupa yerli farketmez her markadan memnun olmayanlar yada olanlar olacak. Ama tabi bu sizin beklentilerinize de bağlı. Tufekte istediğimiz grupman bile kişiye göre değişebiliyor. Aynı tezgahtan çıkan tüfekler bile aynı olmayabiliyorken a marka falanca fisekten memnun olduysa bizim de memnun olacağımız anlamına gelmiyor. Bütün seri üretimler için geçerli bu durum. Avrupa yerli farketmez.
Tabi birde şöyle bir durum var. Bazı yorumlar reklam amaçlı olabiliyor. Yada elindeki tüfeği satma kaygısından insanlar objektif olamayabiliyor. Zaten piyasa bir sürü sorunlu tüfek kaynıyor bir de üstüne bunlar eklenince bu sıkıntılı ürünler piyasayı gezmeye başlıyor.
Benim şahsi düşüncem Sorunlu silahlar tüketicilerce  dillendirilmeyince bu sefer firmalarda umursamıyor. Nasıl olsa ne üretse alıyoruz ve mallarını ifşa etmeyip satıp kurtuluyoruz. Bu durum yanlışa daha çok meydan veriyor merak ediyorum acaba kaç kişi sorunlu bir avrupa silaha denkgelince distribütör aracılığıyla sorunun giderilmesini sağlayabiliyor yada yerli bir silahta sorun yaşayan kaç kişinin sorunu halledilebiliyor yada fabrikaya bir göndermede bu sorun çözülebiliyormu ?
1983 Akhisar

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Gökmen TAŞAR

• Expert Üye
Oysa herkes sorununu Distribütöre iletse, belki firmalar da kendi kalite standartlarını yükseltmek zorunda kalacaklar.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Gökmen TAŞAR, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Performansları merak etmiştim. Acaba kullanıcı abilerim nasıldı geçen sezonlar boyunca?
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
Hayırlı olsun Uğur Bey, iyi günlerde kazasız belasız kullanın inşallah. Ben de pozesini aldım ve konuyu takipteyim, Gökmen Bey’ in dediği gibi kullanıcılarından alınacak bilgi en sağlam bilgilerdir. Ben de Tuncay Beyin bilgi ve tecrübelerine başvurdum. Üyelerimizden Sayın Polat Olur Beyden de çok faydalı bilgiler edindim.
Hayırlısı ile sezonda tecrübe edeceğiz.
Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya