Gönderen Konu: ördek avında tüfek ile sinir harbi durumu --- + 18 :))  (Okunma sayısı 14380 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
avcı dostlar 20 sene sonra ilk defa tüfeğim sıkıntı yaptı. nasıl olduğunu ben bile anlamdım ama ara ara tetik basmadı. özelliklede ördeğe atış yapacakken iğne patlatmıyor ama ardından bangır bangır çalışıyor.  ördek avında yaşadığım sinir krizi anlarım sizinle paylaşayım.:))

bilmiyorum nedenli, doğrudur ama MECA fişek kullanmaya başladıktan sonra olmaya başladı. gecen hafta boş kovanı dışarı atan tırnağı kırdı bu hafta mekanızmanın dipçiğe sert tepkiş vermesini önleten arkadaki takoz yerinden çıkardı. ben fişeğe veriyorum ama bilmiyorum acaba denkmi geldi .
ördek avında tüfek ile sinir harbi anım :))
ördek avı sinir harbi 2 :)
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2013, 09:57:31 Gönderen: Adem KOCA »
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
Ynt: ördek avında tüfek ile sinir harbi durumu --- + 18 :))
« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2013, 09:13:20 »
megayla felan ne işin var kardeşim, belki güzel randımanlar almış olabilirsin ama ben yerli hiç tavsiye etmiyorum sadece bıldırcında kullanıyorum, ördek avında kesinlikle lambro kullan üstüne yok diyebilirim, 34gr lambro blue 7 numara yeşillerin katili oldu bende, tabi tüfekle fişek uyumu da ayrı bir konu ama yerli kullanma havalar çok soğudu malum, lambronun barutları çok farklı tekna barut var içinde, kesip baktım görünce şaşırdım, barut sanki nemlenmiş gibi kalıp halinde duruyor yanıcılığı diğer barutlardan çok yüksek
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2013, 09:15:01 »
offf offfff ördek namluya girip çıkmış nerdeyse çok kötü wllaaa :D :)))
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 24 Aralık 2013, 10:00:06 »
megayla felan ne işin var kardeşim, belki güzel randımanlar almış olabilirsin ama ben yerli hiç tavsiye etmiyorum sadece bıldırcında kullanıyorum, ördek avında kesinlikle lambro kullan üstüne yok diyebilirim, 34gr lambro blue 7 numara yeşillerin katili oldu bende, tabi tüfekle fişek uyumu da ayrı bir konu ama yerli kullanma havalar çok soğudu malum, lambronun barutları çok farklı tekna barut var içinde, kesip baktım görünce şaşırdım, barut sanki nemlenmiş gibi kalıp halinde duruyor yanıcılığı diğer barutlardan çok yüksek
  ben bu işin fişekle çok alakalı olduğunu düşünmüyorum.ayrıca  sözü edilen fişeği 3 yıldır kullanırım patlamayan  çaktıran vs vs gibi sorunlarlada hiç karşılaşmadım.ayrıca her avda da  kullanmaktayım.sanırım tüfeğinizin iyi bir bakım zamanı gelmiş.20 sene az bir zaman değil.ben sırf bu yüzden y oto kullanma taraftarı değilim 2  net atış olsun yeter. ne diyelim geçmiş olsun. hayvanların yiyecek yemi içecek suyu varmış.rasgele...
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #4 : 24 Aralık 2013, 10:02:48 »
Ben olsam o tüfeği kırardım :D :D :D Diycem ama kısmet nasip kardeşim onunda Allahı var vadesi yetmemiş...Rabbim vadesi yeten cennetlik kuşlardan nasip etsin :) Benimde namludan hareketli franchi 2. fişeği almadı,temizlememiştim gecen hafta kar camur ıslandı bu haftada rezil etti bende tek tek attım :)
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2013, 10:03:56 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 24 Aralık 2013, 10:07:22 »
mahmut dostum bende remingtoncuyum ama yanımda meca fişekde getiryorum. yeğnim var av yaptığım yerde ona getiriyorum  bende atıyorum arada.  vuruş iii gayet başarılı barut lekesi hiç yok yanmamış barutta öyle ama  böyle arıza yaptırdı tüfğeimde. fişekten midir yoksa şans denkmi geldi bilmiyıorum
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 24 Aralık 2013, 10:08:40 »
offf offfff ördek namluya girip çıkmış nerdeyse çok kötü wllaaa :D :)))
mahymut daha ne namluya giren çıkanlar var si,nirden çekim yapmadım .  atış yaparken dua ile atış yapar oldum o gün. :))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 24 Aralık 2013, 10:09:37 »
  ben bu işin fişekle çok alakalı olduğunu düşünmüyorum.ayrıca  sözü edilen fişeği 3 yıldır kullanırım patlamayan  çaktıran vs vs gibi sorunlarlada hiç karşılaşmadım.ayrıca her avda da  kullanmaktayım.sanırım tüfeğinizin iyi bir bakım zamanı gelmiş.20 sene az bir zaman değil.ben sırf bu yüzden y oto kullanma taraftarı değilim 2  net atış olsun yeter. ne diyelim geçmiş olsun. hayvanların yiyecek yemi içecek suyu varmış.rasgele...
  suat haklıısn ama bu işin rovanşı var haftaya görürüşüz diye not yazdım bıraktım yatak odaların a:)))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 24 Aralık 2013, 10:11:22 »
Ben olsam o tüfeği kırardım :D :D :D Diycem ama kısmet nasip kardeşim onunda Allahı var vadesi yetmemiş...Rabbim vadesi yeten cennetlik kuşlardan nasip etsin :) Benimde namludan hareketli franchi 2. fişeği almadı,temizlememiştim gecen hafta kar camur ıslandı bu haftada rezil etti bende tek tek attım :)
dostum bendedkide francgi biliyon . ilf defa yaaa kaç senelik tüfek işte oldu yaptı bu hafta. ama sorun ufakmış geldim hemen bi kucuk takos var onu değiştiler olay tamam . miyadı dolmulş dedi usta hemen yapıldı yarım saa tte :))   iş rovanşa kaldı. fişek remington abi daha şaşmaz bu adem :))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Emrah DUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 24 Aralık 2013, 10:17:58 »
sahıden kotu bır durum yav :) hadi sen vuramadın dıyer arkadadslarında vuramadı :D
1986 DÜZCE/HOLLANDA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 24 Aralık 2013, 10:29:41 »
eee adamda para olunca böyle  çatır çatır kırar tüfekleri.ağam şöyle kırıpta az hasar alan tüfekler olursa  şu garibana bir tane  yollada  bi tüfek sahibi olsun.selametle  rasgele....
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
« Yanıtla #11 : 24 Aralık 2013, 10:34:57 »
2. videoyuda izledim, çok kötü bi durum gerçekten, hiç başıma gelmedi gelmesinde:D kapsül sert olabilir, iğne yayından olabilir, iğne kırık olabilir, sen cözersin bu işi kardeşim rövanşı bekliyorum rastgele, bende biraz ayaklandım ama nafile :D
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 24 Aralık 2013, 10:36:37 »
vay arkadaş inadına yakın gelir hep böyle zamanlarda :D takdiri ilahi
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #13 : 24 Aralık 2013, 10:38:42 »
Adem rastgele diyeceğim ama gelmemiş pek :)

Tüfek ne marka idi.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 24 Aralık 2013, 10:58:49 »
sahıden kotu bır durum yav :) hadi sen vuramadın dıyer arkadadslarında vuramadı :D
dostum böyel ne durumlar oldu bu hafta. ördek avından arayı biraz açarızki sıkıntı olmasın herkez rahat tüfek atsın diye. yakınımda arkadaşlarım vardı ama ördek genelde beni sevr hep üstüme sorti yapar ama bu hafta yırttılar haftaya poze çifte otomatik hepsi,ni, getiriyorum yanımda:))9
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 24 Aralık 2013, 11:01:02 »
2. videoyuda izledim, çok kötü bi durum gerçekten, hiç başıma gelmedi gelmesinde:D kapsül sert olabilir, iğne yayından olabilir, iğne kırık olabilir, sen cözersin bu işi kardeşim rövanşı bekliyorum rastgele, bende biraz ayaklandım ama nafile :D
mahmutum dün dedimya iğneyi bile değiştirdim takoz yeniledim. hemen atışa gittik şakır şakır çalışıyor. şimdi ama yookkkkkk burda çalışır genelde ördek kafam s.... ken çalışmaz. ördek kafam eder gecer.   dün zaten çektiğimzi eziyet amlatsma varya deliler dersiniz
  bu arada vuruş videolarım da var canım kardeş az canım sıkkındı fazla çekemdim ama bi kaçtane var yükleyecem birazdan :))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 24 Aralık 2013, 11:01:51 »
vay arkadaş inadına yakın gelir hep böyle zamanlarda :D takdiri ilahi
  aynen öyle ama 1-0 yenik başladım moral olarak ama haftaya sorunsuz çekim olacak inşallah. yeni videolar yükleyecem şimdiş
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 24 Aralık 2013, 11:03:32 »
Adem rastgele diyeceğim ama gelmemiş pek :)

Tüfek ne marka idi.
abicim eyvallah. abi tutukluk sorun oldu ama yine aldım alacağımı. gölde söktüm tüfeği içindeki takozu çıkardım bazen tek atış aldım yine ördek.:)
 abi tüfek luigi franchi . şimdi şakır şakır halletim sorunlaır dün burda yarım saatte. ama işte avda olunca canı sıkılıyor insanın . hatta moral bozukluğu ile garanti ördkeleri bile vuramdım. benim avda iken tüfeğim sorun yaratmayacak. fişeğimd eöyle
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 24 Aralık 2013, 11:09:04 »
franchinin fişeği tartışmasız remington shur shot 32 gr dır :D sanırım sizde bunu biliyorsunuz
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 24 Aralık 2013, 11:19:37 »
franchinin fişeği tartışmasız remington shur shot 32 gr dır :D sanırım sizde bunu biliyorsunuz
kardeşim koli işi alıyorum ben remington 5 ve 6 numara ördek avıa tek gecerim vede asla 4 bile almam:))
 ama kafam en diyeyim 190 tl klisi iken doldurmadım evi koliler ile şimdi kolisi 230 tl aşağıya yok.:(((
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Fethi TAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 24 Aralık 2013, 11:22:38 »
Adem kardeş eskiden bilirimki ayaz gecelerin sabah bekinde soğukda çifteler iğne kırardı.Şuan Ordu da felaket soğuk ve ayaz var orda da aynısı ise;ayrıca sert kapsulde igneyi yorar ve kırar iğnenin nedenleri bunlar olabilir.Ama takozun kırılması fişek sertdir tüfeğine ağır gelmiştir bundan olur derim.Yinede herşeyde bir hayır vardır kardeşim.İnşaallah şimdi düzelmiştir.Bundan sonra vurursun diyecem ama ördek Bafra dada yokmuş galiba aldığımız duyumlara göre.Birtürlü gelemedik göle haber bekliyoruz heyecanla.
Fethi TAŞ
1975 Fatsa ORDU

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 24 Aralık 2013, 11:36:34 »
Adem kardeş eskiden bilirimki ayaz gecelerin sabah bekinde soğukda çifteler iğne kırardı.Şuan Ordu da felaket soğuk ve ayaz var orda da aynısı ise;ayrıca sert kapsulde igneyi yorar ve kırar iğnenin nedenleri bunlar olabilir.Ama takozun kırılması fişek sertdir tüfeğine ağır gelmiştir bundan olur derim.Yinede herşeyde bir hayır vardır kardeşim.İnşaallah şimdi düzelmiştir.Bundan sonra vurursun diyecem ama ördek Bafra dada yokmuş galiba aldığımız duyumlara göre.Birtürlü gelemedik göle haber bekliyoruz heyecanla.
abicim katılıyorum sana izlenimlerim şöyle:   meca fişek:  barut çok güzel en ufak leke ve yanmamış barut yok
                                                                                                       çok sert patlıyor
                                                                                                       belli mesafeden sonra ördekler genelde canlı düşüyor sonradan ölüyor
                                                                                                       tüfeğe zararlı olduğu kanatindeyim
2 haftadır yardımcı fişek olarak yanıma alıyorum MECA .  ilk hafta tüfeğimde boş kovanı dışarı atan tırnağı kırdı. vede iğnesinde deforme oldu galiba.  bu hafta ise 2 . fşekde takoz yerinden çıkmış dipçik içinde öyle sert patlıyorki. . avımıon içine atti küfür ede ede bi oldum.
 sonuç. olarak: iğne değiştirdim vede yeni plastik takos takıldı dipçiğe . durum gayet ii ama aynı şeyi avda denemek lazım soğuk havada vede genelde ördeğe atarken sorun çıkarır bütün tüfekler
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 24 Aralık 2013, 11:59:15 »
kardeşim koli işi alıyorum ben remington 5 ve 6 numara ördek avıa tek gecerim vede asla 4 bile almam:))
 ama kafam en diyeyim 190 tl klisi iken doldurmadım evi koliler ile şimdi kolisi 230 tl aşağıya yok.:(((
valla bahaneye bakmıcaksın franchin varsa yığacaksın remington shur shotu evine. herzaman bulunmuyor. benim bütün franchici arkadaşlar öyle yapıyor. tüfek o fişekle bütünleşiyor resmen. tabi şu aralar sahtesi çok piyasada. dikkat etmek lazım :D doğru yolu biliyorsunuz adem bey tebrikler :D
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 24 Aralık 2013, 13:08:52 »
valla bahaneye bakmıcaksın franchin varsa yığacaksın remington shur shotu evine. herzaman bulunmuyor. benim bütün franchici arkadaşlar öyle yapıyor. tüfek o fişekle bütünleşiyor resmen. tabi şu aralar sahtesi çok piyasada. dikkat etmek lazım :D doğru yolu biliyorsunuz adem bey tebrikler :D
  AYNEN kardeş. beni,mle ördek avına geliyor isen çanta remington dolu olacak. dedikki hani fişek bol olsun yanında meca fişeği türkiyede herkez övüyor ama tüfeğim yalan oldu. dahada atmam asla. tamam barut lekesi yanmamış barut tapa lekesi  vuruşu ii olabilir ama :   eğer ördek yaralı düşüyor ise bulunmuyor ziyan oluyor ise vede tüfeğimin anası ağlıyor ise ben daha atmam .... 2 hafta içinde tüfğeim 20+ 70 tl masraf etti. buda en az 4 kutu fişek alırdım :))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 24 Aralık 2013, 14:18:04 »
Adem tüfeğine nazarım değdi heralde ;D ;D ;D Şaka bir yana kardeşim sen eve koliyle remington al sonrada meca ile ava git..Kusura bakmada kaşınmışsın biraz  ;D ;D O ördeklerin yiyecek ekmeği içeceği suyu varmış daha adem bu iş kısmet işi..İğnede problem olabilir baktırdın mı? Avcılık hayatımda bir defa denk geldim vursan 92 a ile kanalda parlama yapıyordum ve ayağımın altından resmen 10 veya 15 tane kirik kalktı ve tetiği birine bir kestim tlinnnkkkkk etti fişek patlamadı bidaha tık yok tüfeği yere çalacaktım malum çukurova herzaman ördek olmaz ama kötü denk geldi..Tüfeği götürdüm bizim bi abiye tetik tertibatını bi söktü inan bana 3 yerinde kırık vardı kaşığın üstündeki plastik falan kırılmış ersin bu gene iyi çalışmış dedi bana sonra değiştik kaşıkla beraber zaten o zımbırtı bütün halde taktı abi..Denedik tüfek şakır şakır...Sende bi kontrol et tüfeği..Rastgelsin..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..