Gönderen Konu: KARACA ve ELİK KEÇİ AVI  (Okunma sayısı 19763 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: KARACA ve ELİK KEÇİ AVI
« Yanıtla #25 : 23 Temmuz 2013, 19:43:30 »
çok kıskandım ama şimdi. okadar ördek varken napcan cernekte falan zaten.yokmu yanında kimse ya.tek başına gidiyomuş gibi anlattın.bu ördek avıda kayıksız botsuz olmuyo zaten.biz giremedik o işlere.doyamadık o yüzden yeşillere.sevindim senin adına.böyle güzel insanlar avcılar ördek vurunca kendim vurmuş kadar seviniyorum.Devamı gelsin işallah.Allah sağlıklı nasipli ömür versin bol bol git ördeğe.nasıl hoşuma gitti valla keyif aldım bende.çok şanslısın gerçekten.Maşallah diyelim nazar değmesin.
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 24 Temmuz 2013, 09:58:22 »
aminn kardeşim. inşallah yolun tekrar düşerse yada msafirim ol buyur gel evim kapım sonuna kadar açık çulluk ördek ne istersen.
 avcılık konusunda genelde son zamanlarda insanlardan bazı olaylar yüzündesoğukluk başladı 2 senedir en fazla yanımda 3 kişi olur ama genelde 2 kişi giderim. hatta tek gitme yanlısıyım ama illa biri gelmek istiyor. sebepler çok kardeşim
 ne zamanki kendimi kullanılıyor menfaat ilişkileri çıkar peşinde koştuklarını hissetiğim an kişilerle bağlantımı koparıyorum. sıf bu yüzdende av yüzünden kimse ile kötü olmadan avcılık ortamıma sokmuyorum. arkadaş kalalım av arkadşlığı yapmayalım diyorum. hep bunu savunuyorum av yüzünden kimse ile kötü olmak istemem .
diyeceksinki nasıl sıkıntılar oluyor anlatayım kardeşim
 ava gidiyorum adam diyorki bana nereye durayım nerden geçiş yapıyor diyoruz şöyle dağılalım. av bitiyor vay efendim burda av yok. nedne buraya geldik neden benim üastümden geçmedi gibi şeyler. cevaben arkadaşım bu ördekleri göle bağlamadımki ben nerden bilim nerden geçer nerey iner ne yapar. sen gözlemle duruma göre yer değiş. bu birinci sıkıntı.
 2. sıkıntı ava geleceğiz av planı yapılacak hazırlık yapılmaıs gerekli ava çıkacağımız gün kimse oratlıkta yok. bütün alışveriiş araba hazırlanması bana kalıyor buna sinir oluyorum. hafta boyu dükkanımda olan kişiler ava gidileceği gece hep işleri çıkıyor. tabikide yalan bi yere kadar iader ediyorum sonra böyle olmaz diyoprum  atıyorum ortamdan.
 3. sıkıntı. maddi çıkar peşind ekoşan kişiler. adam nerden para kısarım nasıl başkasından geçinirim hesabı yapıldığını hissetiğim anda onlarıda siliyorum.
4. sıkıntıda ava giderken araba benden sıfır araba ile götürüyorum adamları mühreler benden düdükler benden. av yemek aş pişirme eşyalaır benden. yataklar benden. gerekişrse parası olmayana fişekde alıyorum sonra geri verilme şartı ile yani anladığım an paraları yok hemen rencide etmeden alıyorum paralrı olduklarını an geri veriyoırlar. sonra bot benden motor benden. ama görüyporum ki mallarım kötü hor kullanılıyor. adam gibi kullanmıyorlar neden çünkü kendi ürünleir değil kendileri para vermedikleri için kırılmış delinmiş yırtılmış patlamış umurlarında değil. böyel heraketler en son zamanlrda yoğun olduğu için aleni durumdan rahatsız olduğumu söylemeye başaldım. ve sonra benim adım adama malına çok değer veriyor  laf söylüyor diye arkamdan konuşlmalar başlayınca ben ulu orta ağzıma geleniş sayıyorum herkezi siliorum ortamımdan. ve son 2 senedir av yapmaıdğm mekande 14 yaşında bi yeğnim var o bana yetiyor. hayatımın en zevkli avını yapıyorum sıkıntım yok
 düşünsene kardeşim ava gidiyorum kimseyi beklemek kimseyi aramak kimsenin sıkıntısı çekmek zorunda değilim. kafam rahat.. alıyorum aynı şekild ebütü eşyalarımı istediğim yerde göle giriyorum istediğim kadar avlanıyorum uyuyorum yemeğimi yapıyorum yeğnim ile öyle her ördeğe tüfek atmıyorum. seçici oluyorum av yaptıüğım alanda başka avının girme şansı yok yeğnim avucunun içi gibi biliyor alanı abi buraya bendne bizden başkası girsin daha geri çıkamaz diyor. hatta mühreleri taşıma sezon sonuna kadar burda göl içinde dursun buraya allahın kulu girmeye cesaret edemez çalınmaz korma bile diyor o derece derinlerde bir yer. en zevkliside bu zaten kardeşim mührelerimi diziyorum 1 tane motolru 2 tane kanatları rüzgar ile dönen ördek mührem var. kaliteli düdüklerim var. en çok sevdiğimd ebu heryerden ördke çekiyorum düdük ile onların mührelerime sorti yapması kadar bana zevk veren başka durum yok. hayvan bi dalışa geçiyor müherelere aman allahım adrenalin tavan yapıyor. şu sıkıntıda yok acaba ördek tur atıyor üstümde biri atarmı benden önce diye acele etmiyorum çünkü ben ve yeğnimden başka kims eyok olamaz oralarda en yakın avcı gölün karşısıdan 2 km uzakd a:) düşün o derece ıssız.  öyle bir yer hayal etki kardeşim ördekleri uyurken biz kaldıryoruz tekme tokat kalkın lennnn deyipde. :) ah bi gelsen görsen
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 24 Temmuz 2013, 22:29:52 »
Ne güzel anlattın gene.yani en son yazdıkların.hep hayalini kurduğum birşey.hiç öyle av yapma şansım olmadı.kanıma giriyosun be kardeşim..
Aslına bakarsan seni çok iyi anlıyorum.ben samsunda on beş sene bir arkadaşımla av yaptım.on beş sene sürecinde yanımıza bir üçüncü adam bulamadık.aynen anlattığın sebeplerden.seni gerçekten çok iyi anlıyorum.burda da benzer sebeplerden bende soğudum avdan.bu sene gitmeyi düşünmüyorum.gidersemde tek başıma giderim diyorum.zıpkıncılığa heves sardım bu aralar.onunla uğraşıyorum.yazlıktayım mersinde.dalıyorum bol bol.tekim ya suyun dibinde.karışan yok konuşan yok.istediğin zaman gir istediğin zaman çık.kafam rahat anlıyomusun.aynı sebepler işte.o yüzden sevdim bu zıpkın işini.ama ördek avını gerçekten çok özlüyorum.ciddi mi yoksa lafın gelişimi davet ettin bilmiyorum ama kafa yapımız aynı seninle.o yüzden anlattığın yerleri görmeyi çok isterim.sana çok samimi söylüyorum tüfek bile getirmeden o ördeklerin mührelerine sortilerini seyrederken atışlarını izleyebilirim.hatta yaptınmı bilmiyorum ama kameraya çekebilirim seni :) türkiyede böyle avlar yapıldığını bilmiyodum.belgeselerdeki gibi. valla kardeşim para bile öderim böyle ava.biz hep geçit avı yaptık.bildiğin gibi kalabalık olunca etraf mühre olayına giremiyosun.nası bi yer bulduysan cennetin olmuş senin benimde hayalim.çok sevindim gerçekten yazdıklarını okuyunca.tam benim kafadansın valla.bende çok gittim tek başıma ava oralarda.güzel de ördek vurdum ama mühre olayı başka bi boyut ördek avında.hep de merak etmişimdir bu düdük işini.dedim ya kanıma giriyosun be kardeşim.ama belli olmaz.orda arkadaşlar çok tabi.onlarda çağırıyolar devamlı.hem onları hem seni görmeye gelebilirim.ama av sezonu olsun olmasın Allah izin verirse gelince arıcam seni.uzun uzun anlat o anları bana.inan vurmasında değilim.o kanat sesi var ya ördeğin.onu dinlemek bile keyif veriyo bana.zaten yıllar geçtikçe avlarda anladımki avı güzel yapan vurmak değil kiminle ava gittiğin.o yüzden bırakma noktasına geldim.var iyi abilerimiz ava iki kişi gidemiyorzki dağ avına.bi kaç kişi daha oluyo ve gerisini biliyosun işte.neyse.gelirim gelemem bilmem ama sezon açılınca en azından ararım seni de anlatırsın ne vurduğunu olmazmı ya?bu bile hoşuma gider emin ol.Allah ım gönlüne göre versin herşeyi.ördeki çulluğuda :)
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 25 Temmuz 2013, 09:38:28 »
Ne güzel anlattın gene.yani en son yazdıkların.hep hayalini kurduğum birşey.hiç öyle av yapma şansım olmadı.kanıma giriyosun be kardeşim..
Aslına bakarsan seni çok iyi anlıyorum.ben samsunda on beş sene bir arkadaşımla av yaptım.on beş sene sürecinde yanımıza bir üçüncü adam bulamadık.aynen anlattığın sebeplerden.seni gerçekten çok iyi anlıyorum.burda da benzer sebeplerden bende soğudum avdan.bu sene gitmeyi düşünmüyorum.gidersemde tek başıma giderim diyorum.zıpkıncılığa heves sardım bu aralar.onunla uğraşıyorum.yazlıktayım mersinde.dalıyorum bol bol.tekim ya suyun dibinde.karışan yok konuşan yok.istediğin zaman gir istediğin zaman çık.kafam rahat anlıyomusun.aynı sebepler işte.o yüzden sevdim bu zıpkın işini.ama ördek avını gerçekten çok özlüyorum.ciddi mi yoksa lafın gelişimi davet ettin bilmiyorum ama kafa yapımız aynı seninle.o yüzden anlattığın yerleri görmeyi çok isterim.sana çok samimi söylüyorum tüfek bile getirmeden o ördeklerin mührelerine sortilerini seyrederken atışlarını izleyebilirim.hatta yaptınmı bilmiyorum ama kameraya çekebilirim seni :) türkiyede böyle avlar yapıldığını bilmiyodum.belgeselerdeki gibi. valla kardeşim para bile öderim böyle ava.biz hep geçit avı yaptık.bildiğin gibi kalabalık olunca etraf mühre olayına giremiyosun.nası bi yer bulduysan cennetin olmuş senin benimde hayalim.çok sevindim gerçekten yazdıklarını okuyunca.tam benim kafadansın valla.bende çok gittim tek başıma ava oralarda.güzel de ördek vurdum ama mühre olayı başka bi boyut ördek avında.hep de merak etmişimdir bu düdük işini.dedim ya kanıma giriyosun be kardeşim.ama belli olmaz.orda arkadaşlar çok tabi.onlarda çağırıyolar devamlı.hem onları hem seni görmeye gelebilirim.ama av sezonu olsun olmasın Allah izin verirse gelince arıcam seni.uzun uzun anlat o anları bana.inan vurmasında değilim.o kanat sesi var ya ördeğin.onu dinlemek bile keyif veriyo bana.zaten yıllar geçtikçe avlarda anladımki avı güzel yapan vurmak değil kiminle ava gittiğin.o yüzden bırakma noktasına geldim.var iyi abilerimiz ava iki kişi gidemiyorzki dağ avına.bi kaç kişi daha oluyo ve gerisini biliyosun işte.neyse.gelirim gelemem bilmem ama sezon açılınca en azından ararım seni de anlatırsın ne vurduğunu olmazmı ya?bu bile hoşuma gider emin ol.Allah ım gönlüne göre versin herşeyi.ördeki çulluğuda :)
  akif kardeşim ayıpsın yaa :) hiç öyle sözde çağırma olurmu. başımın üstünd eyerin var. yemin ederim öyle boş konuşmam ben. köyümde evimiz müsait çuuuluk ördek tavşan avı için.  sadece ördek avı için aynen arabam müherelerim düdükler herşey emrine hazır. ne tüfeği  getirmesi. sen sadece atla gel. tüfek söz konusu bile olamaz. allahımıza şükürler olsun aynı anda 4 kişiye av yaptıracak tüfeğim var kardeşim. hepsini getirirz ava. zaten öyle bir yerde yimki ördek yerim araba gölün içine giriyor botu indiriyiorum 50 metre geri gelip arabayı köylü kardeşimin bahçesine bırakıyorum yani sıkıntı yok. gölden çıkıp eve gidiyorusun arfabaya.
 ben bu sene çok tanışıtğı kişileri ağırladım allahıma şükürler olsun. en son sinop gerze avcılarını pazar sabah kahvalatısında ağırladım sinop gerzeden geldiler. yeni dostluklar edindim. şimdi hepsi ile dostluğum baki kalacak şekilde kuruldu.sürekli görürşüyoruz.
 kardeşim seni nasip olursa göl içinde rezidans yatırırm ben nasip olursa bu sene gölde dediğim adaya çadır kuracam. zaten vak sesi duyunca anlaki sürüler önümüze konmuş olacak. adanın oludğu yer ördeklerin yatış mekanı. sen hiç tekme ata ata ördek kaldırdınmı kardeşim. orası öyle bir yer . nasıl diyeceksin kardeş kimse ava girmedipği ve rahatsız olmadıkları için ürkmemiş hayvanlar. diyorumya sabah uyanın öpücüğünü ben veriyorum dudaKTAN :):)):) 
 ilk orayı bulduğumda pozisyonları bir görse idin varya kafayı yerdin. her taraf ördek her taraftan sorti var hangisi alaş yeşil hangisi daha kaba iri la dur bu elmabaş buna atmam buda macar  ımm yokk sadece yeşil arıyor gözlerim aralarında o derece. en sonunda aynı anda hertaraftn kafama ördek sorti yaptığını en son hiçbirirne atamayıp heyecandan arkalarından salladığımı bilirim. bu sene sezon açılşını bi düşünsene kardeşim.
 hayal et şöyeş bir düşün kapat gözlerini: sezon yeni açılmış piliçler büyümüş daha avcı görmemişler tüfek sesi duymamışlar fişek yememişler. hayvan üstüne üstüne gelecektir emin oıl. kalksa bile düdüğe o anda tav olacakalrdır ben de düdük hatsalığı var zaten. bu senede nasip olursa kamera çekimide yapğacam gelirsen seninle çekimizi atarız yaban tv ye:)
 sen hiç yemek yerken bot içinde ördek vurdunmu ben çok vurdum hayvan zaten yüksek kamış içindeyim ağzıma lokma varken ördek vurudğumu biliyorum az daha boğuluyordum. çay dökülme riski oluyor ama tek kişi atınca sıkıntı yok aynı anda atmayacan yemekler boca olur sonr :)
 her ne olursa olsun kardeşim dedimya sen yeterki gel ne fişek ne tüfek ne hiçbirşey . allahın izni ile seni ağırlayamayack durumumuz olsa davet etmeyiz. sen kafana takma sen yolunu rotanı bu tarafa niyet edip çevir yeter.
 zıpkıncılık avına başlamışsın valla süper bi be heves yapamdım oan ama emini 1 kere dalsam oda saracak bana  o yüzden 1 kere yapmıyorum hiç.. avcılık ayırıyorum aynı anda heryere zama ayırmak istmeiyorum işler karışıyor ozaman sorumluklular unutuyor insan fazla daldal dala atlamak isteniyorum o yüzden. varmı senin fotolar hiç gönder bakalım zıpkın olsun ördek avı olsun
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 25 Temmuz 2013, 21:16:11 »
Resim dedin de geçen yükleyim bi kaç resim zıpkın avlarından dedim ama burda arkadaşın laptop benim fotoğraf makinesinin kartını okumadı.yükleyemedim.şu anda yazlıktayım dönünce yükleyim diyodum bende.ozaman bakarsın işallah.ördek keklik resimleri de evdeki bilgisisayarda.hepsini gönderrim sana seçmelerden.buradan mı artık mailinemi istersin ayarlarım.sen şimdi ciddi ciddi çağırıyosun demek beni.ben öğretmenim. ona göre bi proğram bile yapmaya çalıştım kafamdan bi anda yazını okuyunca :) babamda yanımda soruyodum ne zaman gidebilirim acaba diye.ama önce seninle bi konuşmak lazım tabi.sakıncası yoksa telefon numaranı verirmisin.müsait olunca bi konuşuruz.daha erken sezona ama ben ciddi ciddi kafaya koymaya başladım gelme işini.Artık nasip diyelim.Allah izin verirse görüşcez.sen ne iş yapıyosun peki.senine durumların müsait olursa bende seni doğu taraflarına kekliğe götürebilirim.neyse anlatırım onları sonra sana.Bu arada çok teşekkür ederim bu güzel düşüncelerin ve davetin için kardeşim.gerçekten mutlu ettin beni.ne diyebilirim ne yapabilirim senin için bilmiyorum ama Allah razı olsun demeden edemicem.
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2013, 21:18:16 Gönderen: Akif ARSLAN »
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 26 Temmuz 2013, 09:37:32 »
akif kardeşim günaydın. duaların yeter kardeşm. teklifim her daim gecerli ne zamn gelmek istersen gel buyur.hatta öyle bi ayarlaki ördek sezon açlışını seninle yapalım. benim düşüncem açlış zamanı ördeklere tüfek atmaya gerek kalmaz çubuk ile döverim piliçleri. tüfek tanımaz onlar. :))))
  kardeşim  ben çarşamba fotoğraf stüdyom var . gelin çekimlerimin olmadığı her hafta sonu kesin ördek avına giderim.ailem içinde  allahtan sağlık sıhhat birşey olmadıktan sonra.  diyorumya kendni kısıtlma öyle 1 kere gelirim diye herzamn gelirsin. sne yeterki müsait ol gel yanıma.  sen memur adamsın benden daha müsaitsin bende çok istiyorum keklik avını görmek daha adım bile atmadım görmedim bile. esnaf adamın tatili olmuyor ama inşallah bakalım. nasip diyelim.  köpeğimiz var tüfek var sen sıkıntı etme bunları sen kendi bedenini alda gel. :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 26 Temmuz 2013, 20:31:51 »
Peki o zaman. Bi plan yapayım ben. ama sana nasıl ulaşcam. gelmeden bi kaç hafta önce haber vermek lazım.sana nasıl ulaşabilirim kardeşim?
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 27 Temmuz 2013, 09:36:11 »
Peki o zaman. Bi plan yapayım ben. ama sana nasıl ulaşcam. gelmeden bi kaç hafta önce haber vermek lazım.sana nasıl ulaşabilirim kardeşim?
kardeşim günaydın. 0362 83 403 25 iş yeri telefonum cep tel : 0544 565 37 82
 dediğim gibi kardeşim hastalık vs olmadıktan sonra vede dükkanda çekim işim olmadıktan sonra her zaman aava gideriz. bunuda zaten telefonla dialo g kurarız sende telini yaz bana ekleyeyim telime. bu arada ördek sezonu ekimde açılıyor dimi .
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 03 Ağustos 2013, 00:59:02 »
Sen sabah giriyosun ben gece o yüzden iyigeceler diycem :) bi süredir giremedim nete kusura bakma. benim no 532 408 42 89..bi ara da konuşuruz ararım ben. ördek sezonu 2 Kasım'da açılacak.ileriye attılar bu sene. Teşekkür ederim numaralar için.kaydettim.görüşmek üzre..
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN