Gönderen Konu: GASTRIT TEDAVISI!!!  (Okunma sayısı 13816 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet GÜÇLÜ

• Müdavim Üyemiz
GASTRIT TEDAVISI!!!
« : 18 Mart 2013, 00:57:25 »
Slm.avci dostlar!benim bir sorum olacak basindan gecen veya böyle rahatsizligi olan dostlar varmidir veya nasil bir tedavi uygulamislardir?midenin fazla gaz üretmesinden dolayi(gastrit) mide yanmasi,agza aci su gelmesi gibi rahatsizlik nasil tedavi edilebilir?bitkisel bir tedavisi mümkünmüdür?doktorlar gecmiyecegini ve yedigime ictigime dikkat etmemi vede bir ömür her gün ac karnina ilac kullanmam gerektigini söylüyor!simdiden yanit yazan yardimci olan dostlara tesekkür ederim tüm hastalarada Allahtan acil sifalar dilerim....
« Son Düzenleme: 18 Mart 2013, 01:08:19 Gönderen: Ahmet GÜÇLÜ »
Ahmet GÜCLÜ
1980 DENIZLI
[email protected]

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
Ynt: GASTRIT TEDAVISI!!!
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2013, 01:58:16 »
Slm.avci dostlar!benim bir sorum olacak basindan gecen veya böyle rahatsizligi olan dostlar varmidir veya nasil bir tedavi uygulamislardir?midenin fazla gaz üretmesinden dolayi(gastrit) mide yanmasi,agza aci su gelmesi gibi rahatsizlik nasil tedavi edilebilir?bitkisel bir tedavisi mümkünmüdür?doktorlar gecmiyecegini ve yedigime ictigime dikkat etmemi vede bir ömür her gün ac karnina ilac kullanmam gerektigini söylüyor!simdiden yanit yazan yardimci olan dostlara tesekkür ederim tüm hastalarada Allahtan acil sifalar dilerim....

geçmiş olsun abi  öncelikle buna inanman gerekyor moral bozmicaksın üzülmiceksin ! gastrit kesinlikle sigara alkol almicaksın ve diyet yapman lazım kahve, kola, çay asitli içeceklerden sakınmalısın meyve suyu bile dahil asit olan herşeyden uzak durman gerekiyor çözümü bu ayrıca avda uzun yürüyüşlerden sakınmalısın iyi gelmiyor yani sesin anlicağın sağlıklı bi hayat sürmen gerekir bol bol yeşillik yiceksin dikkat etmezsen kötü sonuçları olabiliyomuş allah acil şifalar versin şimdiden
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2013, 09:14:36 »
Bendede var Ahmet Bey..Arabada,cebimde rennie,talcid,parabex,luxor vb....Doktorun dediği sigara,acı,ekşi,vb... Ne yediğinde seni rahatsız ediyorsa ondan uzak durucaksın diyor...Size faydası olurmu ama ben denedim azda olsa faydasını gördüm...KUDRET NARI diye kavanozda bitkisel bir karısım aldım...Doğal nar çiçeği konservesiymiş...Sabahları aç karna içtim faydasını gördüm..Birde ben sabahları süt içiyorum içerisindede gülhatma dediğimiz bir cicek var..Onu içtigim zaman çok rahatım...sizede tavsiye ederim ama bu hastalıgın %90 tedavisi varmış,bence gastrolojiye gidin hortum sallasınlar...

Gülhatmi...

Kudret narı
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2013, 09:17:14 »
 O0 O0 geçmiş olsun ahmet bey , yeni mi başladı , yoksa ilerlemiş halimi .. bendede vardı aynı hastalık , bilhassa ramazan aylarında çok rahatsız edici bir hastalık .. en büyük şifa kaynağıdır BAL .. BİLHASSA KESTANE BALI .. ÖYLE TV LERDE 10 KİLOSU 100 tl ye satılanlardan değil .. kalitelisinden , ama menşeini bildiğiniz baldan , bilhassa bal üreticilerinden , kestane balı olmasını önemle tavsiye ederim .. ılık suyla bir çorba kaşığı balı eritin , sabaah akşam ve yatarken bir su bardağı için .. tez zamanda şifa bulacaksınız İNŞALLAH .. ramazan ayında oruç tutarken çok mide yanmam oluyordu , tavsiye üzerine sahurda bal içtim , çok şükür bu dertten kurtuldum .. kestane balı , diğer ballara göre serttir ve acıdır , bu sizi yanıltmasın , bizde tatlı bal makbul değildir , kestane balı ve acı olan makbuldür .. acı derken , boğaz yollarını yakması lazım yutarken .. anzer balından sonra ikinci sayarız biz bu balı .. tekrardan geçmiş olsun ....  O0 O0 O0
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Ahmet GÜÇLÜ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2013, 10:52:33 »
tavsiye ve yorumlariniz icin tesekkürler!Ahmet kardes iki defa hortum sallattim ve kudret narinida kullandim kullanirken iyi birakinca sonuc ayni sanada büyük gecmis olsun acil sifalar.Yusuf abi sanada gecmis olsun Allah tekrarini yasatmasin! bende bu rahatsizlik iki veya üc yildir var ve hortumu gecen yil sallattim ve bir yildir sitdetli gecmiyor aci,eksi,tursu,baharat,asitli icecekler,sigara,alkol,yagli,tuzlu,domates,salatalik kisaca kabuklu yiyecekler hersey dokunuyor  sabahlari mide hapini ac karnina kullaninca ne yersen ye hic birsey dokunmuyor, KESTANE BALINIDA bi deneyecegim insallah sifa bulurum tavsiyen icin cok sagolasin.
Ahmet GÜCLÜ
1980 DENIZLI
[email protected]

Çevrimdışı Kadir ÇALIKLI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2013, 11:59:45 »
geçmiş olsun Ahmet kardeşim gastrit tedavisi olan birhastalıktır
bence enyakınındki hastanenin gastroloji kısmına git yani mide barsak hastalıkları uzmanına git
gastroloji de endoskopi yapılırsa midedeki problemin kesin tanısı konur
gastritmi ülsermi mide de mi duodenumda mı yemek borusunda yara yapmışmı yapmamışmı helikobakte dene bakteri enfekiyonu varmı
bunlar saptandıktan sonra tedavin daha doğru olacaktır selamlar
Kadir ÇALIKLI
1972 UŞAK

Çevrimdışı Ahmet GÜÇLÜ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 18 Mart 2013, 23:01:37 »
sagolasin Kadir abi!iki defa endoskopi yapildi midede ülser veya yara falan yok oldugu cikti sonucta Reflü(gastrit)oldugu mide gazi yemek borusunu tahrip ettigi hafif yaralarin oldugu söylendi önümüzdeki aylarda tekrar endoskopi yaptiracagim ins.hayirlisi olur Selamlar.
Ahmet GÜCLÜ
1980 DENIZLI
[email protected]

Çevrimdışı Y.Bozkurt ÇINAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 10 Eylül 2013, 15:54:11 »
ÖNCELİKLE ENDOSKOPİ YAPTIRIP HASTALIĞINIZIN DÜZEYİNİ TESBİT EDEREK TEDAVİYİ ONA GÖRE YAPTIRMANIZDA FAYDA VAR. TEDAVİNİZİTANINMIŞ BİR HASTANEDE VE İŞİNİN EHLİ BİR HEKİME YAPTIRINIZ DERİM. BENİM DE REFLÜ DENİLEN HASTALIĞIM VAR. SİNİRSEL VE BESLENME ŞEKLİ İLE İLGİLİ TEKRAR EDİYOR. RABELİS ADINDA BİR İLAÇ VERDİ DOKTOR. ŞİKAYETLERİM NEREDEYSE BİTTİ SAYILIR.
1969 AFYON

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #8 : 10 Eylül 2013, 17:10:19 »
Benim de buna benzer bir sıkıntım var Allaha şükür ağza mide suyu gelmesi durumum çok nadir oluyor ama boğazım yanıyor sitres, yorgunluk ve yemeği fazla kaçırma durumlarında. Bir iki yudum süt anında kesiyor. Talcit bir kaç kez kullandım ama faydasını görmedim. Kestane balı bulmak bizim buralarda çok zor ama bir araştıracağım.
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimdışı H.Hüseyin YÜKSEL

• AvlakForum Üye
  • *
  • Tüfek eştir, candır, namustur.
« Yanıtla #9 : 26 Eylül 2013, 00:53:10 »
S.a Ahmet abi bende aynı sorundan muzdaribim.Hatta Ramazanı az daha hastenede geçirecektik.Tam bisey belli degil.Yanma, agri, ve garip bi acima hissi.En sonunda endoskopi yapildi.Durum vahim ;gastrit, ülser başlangıcı, birazda reflü...Bunların hepsi birleşip midemde ödem yaptı.Bu yaşımda 3 senedir çekiyorum.O yuzden bu konuyla alakalı baya bı bilgi birikimi yaptım.Abi herseyden önce yediklerine cok cock cok dikkat etcen.Tursu, acı, kızartma, aşırı baharat, cok karışık yemek, asitli, boyalı, kafeinli yiyecek ve içeceklerden kacinican.Cay cok acik ve günlük en fazla bes bardak.Cok sıcağa maruz kalmican.Uykunu düzene sokup dikkatli olucan.Ahmet abi abarttigimi dusunebilirsin ama mide ve bağırsak hastalıkları cok sinsi ve kendini kamufle edebilen hastaliklardir.Gecti dersin tamam kurtuldum dersin ama aradan iki sene geçer ve canını cok sıkacak bı durum geldiginde kurtulamadığını anlarsın.Cunku psikolojik durumlar mideyi asırı derecede tetikliyor.O yuzden stres sıkıntı, morelsizlikten mümkün olduğu kadar uzak durucan.Bide abi doktor ilaç verdiyse kullanma Hic bir etkisi olmuyo.Sadece uyusturuyo kesinlikle iyileştirmiyor.Size tavsiyem yorumlardaki Ahmet Abi'nin dediği kudret narı ve tereyağı bal karışımı.Kesin çözüm.Tavsiyelerim yanında abi mümkün olduğu kadar doğal dikkatli ve sofradan doymadan kalkmak.Abi cok uzattım biliyorum ama İnan ben cok çektim.Tabiri caizse süründüm.Abi bu hastalığın ilacı sabır ve dikkat başka bişey değil.Tekrar tekrar gecmis olsun.
Önce Allah ,sonra Kur'an.

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 26 Eylül 2013, 11:27:55 »
yazilanlarin bi cogunu okudum herkesin kendine gore sikayeti ve problemleri olur sonucta anadolu insaniyiz bicok sekilde beslenme sekillerimiz var bilirsiniz ekmek baharat aci tuzlu aklol sigara vb aliskanliklarimiz olabiliyor ama doktor cok onemli arkadaslar verdikleri ilaclari duzenli kullanin ve uyku beslenme saatlerinizi duzenli tutun benim basimda olan rahatsizligim var bende de vardi ulser ama artik ilerledi ve suan ileri derece tedavi goruyorum midemde kitle cikti ve ameliyat oldum midemin %50 lilik kismi alindi ve ilac tedavisi goruyorum yasim genc ama cok berbat tedavi ve ilaclar kullandim ve saglik hakkindaki dusuncelerim komple degisti hayatimda hic sigara  ve alkol kullanmdim ama bu berbat hastaligin tedavisini gordum allahtan baslangic olan bi kanserdi ama alindi kurtuldum size diyecegim anlatacaklarim cok ama bazen bogazinda dugumleniyor tedavi suresi aklima geliyor insan uzuluyor bu tedavide aileme hic bahsetmedim tek basima ustesinden geldim cunku uzulmelerini istemedim ve  allaha cok sukur iyim sadece tedavi gordugum sure zarfinda ilaclar ses tellerime biraz zarar verdi sag bolum ses tellerim felc oldu ama duzelicek yavas yavas cikiyor once sesim bile cikmiyor konusamiyodum ve berbat bi psikolojideydim oyuzden suan allaha cok sukur iyiyim ama benim tavsiyem pek alternatif tip yonune fazla eglim gostermeyin yine deneyin ama teknoloji ilerlemisken de bi tiptanda yararlanin ve her 6 ayda cek up yaptirmaninizi tavsiye ederim once saglik diyorum baska  bisey demiyorim rahatsiz olan avci arkadaslarada gecmis olsun herkese hayirli gunler.
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 26 Eylül 2013, 11:39:02 »
yazmayi unutmusum bide bende herkes bilmez ama çölyak var yani gluten hassasiyeti yani bi cok seyden mahrum yasiyorum yapmam gerken perhiz listem var disina cikamiyorum 60 yasindakiller benden guzel yiyodur kesin hastalik ekmek turu ve hamur islerindenuzak durmamiz gerken bi hayat bunu bilmeyen insanimiz var bi cok kisi bu hastaligida bilmiyor ama oldurucu bi alerjen hastaliktir sindirim sistemi rahatsizligidir bilginiz dahilinde olsun ama beslen aliskanliklariniza cok dikkat edin ozellike aksam yemek yeme ve baharat ve vb seylerin vucuda alinmasinda herkese bol saglikli ve huzurlu mugtlu yasamak diliyorum. Ayrica bende ve bicok avci arkadasim yabanda yazida bulunuyoruz yurt disindan getirttigim bi suluk matara var suyun oksiyen ve alkali dercesini yukseltiyor yani kanaldan doldur suyu icilebilir hale getiren bi filtre ozelligi var ve suyu isterseniz deneyin tahlil ettirin ben kendim bizzat ettirdim yuzde yuz degerli bi su haline getirdi rahatsizli olan ve saglina dikkat eden arkadaslar varsa yardimci olurum getirtme kisminda hayat guzel saglikli yasamak cok daha guzel.. Herkese iyi ve guzel paylasimlar
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2013, 11:40:35 Gönderen: Bekir ULAŞ »
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Bülent PEKPAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 26 Eylül 2013, 12:21:07 »
En kesin çözümü söyleyim kardeşim her sabah aç karnına 1 çay bardağı patates suyu içiyoruz 30 ile 35 gün aralık vermeden her sabah aç karnına içilecek.patates ben rendeleyip tülbentden geçirip suyunu içiyorum 2 büyük boy patates 1 çay bardağını dolduruyor.bardağın dibine suyun çözeltisi hemen çöküyor bunun için kaşıkla karıştırıp ya bismilah deyip üç yudumda içiyoruz.her gün yeni sıkıcan suyu ,Allah şifalar versin inşallah.
Bülent PEKPAK
1978 KÜTAHYA

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 26 Eylül 2013, 13:15:07 »
O0 O0 geçmiş olsun ahmet bey , yeni mi başladı , yoksa ilerlemiş halimi .. bendede vardı aynı hastalık , bilhassa ramazan aylarında çok rahatsız edici bir hastalık .. en büyük şifa kaynağıdır BAL .. BİLHASSA KESTANE BALI .. ÖYLE TV LERDE 10 KİLOSU 100 tl ye satılanlardan değil .. kalitelisinden , ama menşeini bildiğiniz baldan , bilhassa bal üreticilerinden , kestane balı olmasını önemle tavsiye ederim .. ılık suyla bir çorba kaşığı balı eritin , sabaah akşam ve yatarken bir su bardağı için .. tez zamanda şifa bulacaksınız İNŞALLAH .. ramazan ayında oruç tutarken çok mide yanmam oluyordu , tavsiye üzerine sahurda bal içtim , çok şükür bu dertten kurtuldum .. kestane balı , diğer ballara göre serttir ve acıdır , bu sizi yanıltmasın , bizde tatlı bal makbul değildir , kestane balı ve acı olan makbuldür .. acı derken , boğaz yollarını yakması lazım yutarken .. anzer balından sonra ikinci sayarız biz bu balı .. tekrardan geçmiş olsun ....  O0 O0 O0
  yusuf abi gönder ordan kestane balı. sizin oraların balı boldur pahalı da olsa :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 26 Eylül 2013, 16:04:53 »
varsa boyle sifali bal alirim cunku artik ilac almaktan biktiim bali severim denemek isterim karacam bali yedim artvine gittigimde yusufelinden ve savsattan ama kestane bali hic duymadim nasil bi bal merak ettim temin edilirse alabilrim
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Hüseyin ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 26 Eylül 2013, 16:52:20 »
HERKES KENDİNCE BİRŞEYLER YAZMIŞ, BİRKAÇ KELİMEDE BEN EDEYİM
GASTRİT TEDAVİSİNDE HERKESİN DEDİĞİ GİBİ MİDENE DOKUNACAK
ACI, EKŞİ, BAHARATLI, ASİTLİ GIDALARDAN UZAK DUR
TEDAVİ SÜRESİNCE BUNLARDAN SAKIN, İYİLEŞİNCE DOZUNU KAÇIRMADAN, MİDENİ FAZLA ZORLAMADAN YİNE YİYİP İÇEBİLİRSİN
ANCAK GASTRİTİN EN ÖNEMLİ TEDAVİ ŞEKLİ ŞUDUR
İLAÇLARINI BİRKAÇ AY DÜZENLİ KULLANACAKSIN
ÇÜNKÜ BU HASTALIĞI YAPAN "HELİCOBAKTER" DENİLEN BİR BAKTERİ ÇEŞİDİDİR
NORMLDE MİDE ASİTİ BİR ÇOK BAKTERİYİ ÖLDÜRÜRKEN BU BAKTERİ MİDE ASİTİNDE YAŞAYABİLEN BİR BAKTERİ
O SEBEPTEN YALNIZCA ASİT ÖNLEYİCİ İLAÇLAR YETMEZ, ASİT ÖNLEYİCİLER SADECE SİZİ RAHATLATIR, GEÇİCİ OLARAK MİDE YANMANIZI DURDURUR
DÜZENLİ İLAÇ KULLANIMINDAN SONRASINA GELİRSEK
AKŞAM YATMADAN2-3 SAAT ÖNCE YEMEYİ İÇMEYİ KESİN SU BİLE İÇMEKTEN SAKININ
AĞZINIZA ACI SU GELMESİ "REFLÜ" DENEN BİR RAHATSIZLIĞINIZINDA OLDUĞUNU GÖSTERİR
AKŞAM YATARKEN YASTIĞINIZI BİRAZ YÜKSEK KULLANIN-Kİ MİDE İÇERİSİNDEKİ ASİT
YEMEK BORUSUNDAN AĞZINIZA, BOĞAZINIZA GELİP ORALARIDA TAHRİŞ EDEREK RAHATSIZLIĞINIZI ARTIRMASIN
BUNLARI 1 VEYA 2 AY DİKKAT EDİN GÖRECEKSİNİZ HİÇ BİR ŞEYİNİZ KALMAYACAK
ANCAK YATMADAN ÖNCE YEMEK YEMEYİ BIRAKMA İŞİNİ ÖMÜR BOYU UYGULAMANIZ GEREK
AKSİ HALDE TÜM RAHATSIZLIKLARINIZ KISA SÜREDE TEKRARALAR
UZUN SÜRE TEDAVİ EDİLMEDEN DEVAM EDEN GASTRİT RAHATSIZLIĞI SONUNDA YA MİDE DELİNMESİNE (PERFORASYON)
YA DA ALLAH KORUSUN ORADAKİ HÜCRELERİN YAPISINI BOZARAK KANSERE SEBEP OLUR
O AÇIDAN BİR AN ÖNCE TEDAVİ OLUN VE TEKRARLAMAMASI İÇİNDE ELİNİZDEN GELENİ YAPIN
GEÇMİŞ OLSUN

1979-Balıkesir

Çevrimdışı Recep BAŞARAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 26 Eylül 2013, 17:11:29 »
arkadaşlar nacizane bende birkaç birşey söyleyeyim. Geçen sene arıcılık kursuna gitmiştim. Kurs hocası arıların kovan deliklerini kapatmak ve zararlı nesneleri hapsedip dezenfekte etmek için yaptıkları cam macununa benzer propolis maddesinden sözetti. Sabahları aç karına nohut büyüklüğünde 20 gün boyunca yutulursa midedeki rahatsızlıklara ülser dahil çok iyi geldiğini anlatmıştı. Bendede midemde yanma türü rahatsızlıklarım vardı tatbik ettim çok iyi geldi tavsiye ederim. Yanlız çok önemli,  kanser rahatsızlığı olan, tedavi gören kesinlikle kullanmasın hastalığın ilerlemesine vesile oluyormuş.Dikkat!!
Recep BAŞARAN
1961 BURSA

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 26 Eylül 2013, 17:35:41 »
arkadaslarin yazdiklarina katiliyorumm ozellikle helikobakter olayina deginen huseyin kardesim dedigine katiliyorumm bende o sendromlar olmadi direk kanser cikti simdi de tedavi goruyoruz rahatsiz hasta olan tum arkadaslara acil sifalar herkese allah sabir ve saglik versin ....
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Ahmet GÜÇLÜ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 23 Ekim 2013, 19:59:06 »
Yorum ve tavsiyelerde bulunan dostlara tesekkürler!tavsiyeleri uygulayacagim rahatsizligi olan tüm dostlara acil sifalar dilerim...
Ahmet GÜCLÜ
1980 DENIZLI
[email protected]

Çevrimdışı Muharrem ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 23 Ekim 2013, 21:31:57 »
Kırmızı benekli alabalık yutmak iyi geliyor diye duydum(canlı olarak), köknar sakızı yutmanın da midedeki yaralara iyi geldiği söyleniyor. Daha önce benzer rahatsızlıklarım vardı ama ileri safhada değildi, kızartma, karabiber ve colayı tamamen bıraktım, soğuk havalarda kesinlikle iyi giyinmeye özen gösterdim şimdi çok rahatım. tabi en büyük yardımcım ava başlamak oldu ava başladıktan sonra hemen hemen hiç hasta olmadım desem yeridir, yani stresten uzak durmak, ben şahsen avda bütün stresimi unutuyorum. Birde avda iyi giyinip çok fazla yol kat ederim, çok gezerim hava ne kadar soğuk olursa olsun mutlaka terlediğim zamanlar olur, uzun süreli hiç durmadığım için de teri üzerimde soğutmuyorum, bol oksijen alıp vede ter atınca hastalık daha başlamadan çekip gidiyor..
Şifalar diliyorum, selamve dua ile..
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 24 Ekim 2013, 01:53:39 »
Bendede vardı ama stresten uzaklaşınca bitti..hiç bir şeyi takmıyorum kafama,meğer taktıkça mideme vurmuş..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 24 Ekim 2013, 10:34:53 »
Bendede vardır..bayada ilerledi benimkisi..3,4günde bir Lansor isimli mide koruyucu içmezsem felaket yanıyor mide...birde gece yatmadan yemek yeme alışkanlığım var gözüme uyku girmiyor yoksa aklım yemeklerde kalıyor :D uyurken acı su geliyor ara sıra ağzıma burnuma..nasıl fırlayıp kalkıyorum yataktan..gece yemek yeme işini bırakıcam bundan böyle..birde günde 1 yada 2 kere yemek yerim.tıka basa doldururum mideyi..iyi değil aslında..doymadan kalkmak en güzeli.birde düzenli yemek yemek lazım.bira içmek,aç karna sigara içmek,acılı ekşili yemekleri fazlaca yemekte tetikliyor gastrit ve ülseri..mide koruyucu kullanmanızı tavsiye ederim..lansor iyidir..30 mg'lık..28 adettir içinde..3,5 gün 1hafta korur mideyi..sabahları aç karna atıcaksınız bi tane..kahvaltıdan yarım saat bir saat evvel..geçmiş olsun.
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2013, 10:42:56 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Bahadır GÜRBÜZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 24 Ekim 2013, 11:03:55 »
Bende aynı rahatsızlık vardı . Öncelikle arkadaşın dediği gibi endoskobi yapılıp durumun net olarak bilinmesi lazım. onunla birlikte test yaptırıp helibakteri varmı yokmu bilinmesi gerekiyor  var ise gerekli ilaç tedavisini yaptırmak gerekiyor. lansor ilacı bana iyi geliyor.ayrıca kantaron yağı kullanıyorum faydasını gördüyoruım.
1967 Vezirköprü / Samsun

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #23 : 24 Ekim 2013, 11:14:12 »
GAVİSCON,TALCİT,RENNİE,PARABEX,LANSOR VB....

Bu ilaçların hepsini kullandım...Sifa dedikleri ne varsa yedim içtim.Gastrit ülsere dönüşmş sürekli mide ağrısı çekiyorudum..
Acı biber yedim aç karna...,
Soğan suyu içtim..
Zeytin çekirdeği yuttum...
Sabahları ılık süt içtim...
Kudret narı kullandım..

Ama en son şifa ALLAHTAN vesileside marketlerde satılan zencefili rendeledim bal ile yuttum..2 gün içerisinde rahatsızlığımdan kurturdum.Haftada bir bi yemek kaşığı yutuyorum hem diğer nezle grip öksürük onlarında şifasına vesile oluyor...

Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Ercan ÇETİN 39

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 24 Ekim 2013, 16:39:01 »
Bende sağlık sektöründen birisi olarak şunları söyleyebilirim öncelikle arkadaşımızdaki hastalık 2 tane hem mide yanması hemde ağıza acı su gelmesi ağıza acı su gelmesi demek yemek borusunun (özafagus) mide ile bağlantı noktada valf benzeri bir kas bulunur özafagus alt sfinkter kapağı.bu kapağı buzulup açılan bır torbaya benzetebılırsınız onun tedavısı onu bunu ıcmekle geçmez o bir kas ve kas kasılma hareketini icra edemiyor demektir onun için yapay kapaklar var.ameliyat ile takılıyor önünde geçilmezse yaralar özafajit denilen mide deki asit ile ozafagustaki tahribatı ki cok büyük sorunlar ıhtıva edıyor.mide yanmasında gelince proton pompa ınhıbatorlerı grubundakı bır ılaç ıle gıderılebılcek bır sorun yandığı sürece.buradakı sorun ımde yanması degıl ozafagusa kaçdan mide asidi ve dolayısıyla çalışmayan sfinkter kapağınız bu konuda uzman bır hekıme muayene olmanız gerekmektedır.bır unıversıte hastanesınde once dahılıye sonrada gastoentroloji uzmanına muayene ver sfinkter kapağı ıle ılgılı bır görüşü alışverişi yapmanız doğru olacaktır.

1982-Lüleburgaz