Gönderen Konu: STAR HUĞLU SAHİPLERİNİN AKİBETİ......  (Okunma sayısı 46657 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
STAR HUĞLU SAHİPLERİNİN AKİBETİ......
« : 13 Mart 2013, 20:42:00 »
ARKDAŞLAR BİLDİĞİNİZ GİBİ  savcılık kararı ile toplatılan tüfekler vardı bunlardan biride star huğlu...

benim sormak istediğim burada mağdur olan müşteri yani biz ne yapacağız...tüfekleri geri alıyorlar yasal yaoldan yapabileceğimiz bişey varmı.bir arkdaşım için soruyorum.... fabrikayla görüşen varmı ve toplatılma nedeni nedir bu arkdadşımın mağdurşyeti nasıl giderilecek... fabrika isim değiştirmiş diyorlar.yani bu konuda bilgisiolanlar yardımcı olursa gercekten sevinirim...adamların facebook sayfasında da bir sürü mağdur msj yazmış hiç oralı olupta cvp veren yok....

harbi bu konya mallarındanda ayrıca iyice gına geldi....

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: STAR HUĞLU SAHİPLERİNİN AKİBETİ......
« Yanıtla #1 : 13 Mart 2013, 21:08:12 »
Bir tüfeğin tescil edilebilmesi için marka tescilinin ve belgelerinin olması gerek..dediğiniz firma el değiştirdi bildiğim kadarı ile ve yasal yükümlülüklerini yerine getirmedi..böyle olunca emniyet kuvvetleri muallak duruma düşmüş tüfekleri toplamaya başladı..burada bir tezat var tabi..madem tescil ettin niye topluyorsun..satılmayanları topla yada fabrikayı mühürle anlarız ama vatandaşın elinden zoraki almak çok mantıksız geliyor.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 14 Mart 2013, 12:06:50 »
ARKDAŞLAR BİLDİĞİNİZ GİBİ  savcılık kararı ile toplatılan tüfekler vardı bunlardan biride star huğlu...

benim sormak istediğim burada mağdur olan müşteri yani biz ne yapacağız...tüfekleri geri alıyorlar yasal yaoldan yapabileceğimiz bişey varmı.bir arkdaşım için soruyorum.... fabrikayla görüşen varmı ve toplatılma nedeni nedir bu arkdadşımın mağdurşyeti nasıl giderilecek... fabrika isim değiştirmiş diyorlar.yani bu konuda bilgisiolanlar yardımcı olursa gercekten sevinirim...adamların facebook sayfasında da bir sürü mağdur msj yazmış hiç oralı olupta cvp veren yok....

harbi bu konya mallarındanda ayrıca iyice gına geldi....

Malesef bu tür izinsiz üretim merdiven altı üretimi tüfekleri alarak mağdur olan çok vatandaşımız var Kalite hiç bir zaman tesadüf değildir tüfek üretiminin merkezi olan konya ama firmalarda istikrar yok açılıp kapananlar isim değiştirenler kalitenin düşük olmasın (otomatik tüfekler için geçerli) otomatik tüfekte favorim istanbul firmalarıdır birde bu sözü unutmayın derim tüfek alacak olanlara (UCUZ TÜFEK ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM) ucuz satılan mallar ile alakalı bir çok söz vardır bilmem anlatabildimmi...
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Rahim Özgür AKINCI

• Müdavim Üyemiz
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...
« Yanıtla #3 : 14 Mart 2013, 13:33:36 »
bende konyalı bir avcı olarak bu mevzuyla ilgili kısa bir acıklama yapayım
star huglu toplatıldı muhatap yok diye tüm konya mallarını kötülemek yanlış olur üzümlü kasabasında tahmini  30 u geckin küçüklü büyüklü şirket var huglu kasabasında tahmini 10 tane şirket ve merkezimizde 1 tane şirket var bunların hepsi mi kötü degil kötü olanlar var elbett arkadaşın birinin dedigi gibi ucuz etin suyu kara olur daha iyi araştırılıp büyük firmalardan alınsa bu tür sorunlar asgariye düşer ama ucuz tüfek alırkende bu tür olaylar olmasın tabiki ama hazırlıklı olmakta gerebilir firma kapanadabilir niye örnek 1000 tl ye de otamatik var 300 tl ye fark  bu
şuda bir gercek konyamızın ucuz tüfekleri de olmasa bu istanbul dediginiz tüfekleri konya daki büyük firmalar içinde gecerli bu dedigim bu iyi tüfekleri kaca alabilirdik acaba
Rahim Özgür AKINCI
KONYA-1979             0535 674 29 63

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 14 Mart 2013, 21:02:38 »
O0 O0 O0
Bir tüfeğin tescil edilebilmesi için marka tescilinin ve belgelerinin olması gerek..dediğiniz firma el değiştirdi bildiğim kadarı ile ve yasal yükümlülüklerini yerine getirmedi..böyle olunca emniyet kuvvetleri muallak duruma düşmüş tüfekleri toplamaya başladı..burada bir tezat var tabi..madem tescil ettin niye topluyorsun..satılmayanları topla yada fabrikayı mühürle anlarız ama vatandaşın elinden zoraki almak çok mantıksız geliyor.
O0 O0 O0 O0
Malesef bu tür izinsiz üretim merdiven altı üretimi tüfekleri alarak mağdur olan çok vatandaşımız var Kalite hiç bir zaman tesadüf değildir tüfek üretiminin merkezi olan konya ama firmalarda istikrar yok açılıp kapananlar isim değiştirenler kalitenin düşük olmasın (otomatik tüfekler için geçerli) otomatik tüfekte favorim istanbul firmalarıdır birde bu sözü unutmayın derim tüfek alacak olanlara (UCUZ TÜFEK ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM) ucuz satılan mallar ile alakalı bir çok söz vardır bilmem anlatabildimmi...
O0 O0 O0 O0 bir tüfek emniyette yada jandarmada kayıtlı ise , bir sebep yokken neden toplatılsın .. e madem , resmi değil bu tüfek imalathaneleri , hangi  ülkenin faturaları kesilmiş bu tüfeklere .. vatandaş almış faturasını evrağını , polis ve jandarmada kayıt altına almış .. bunun faturası neden vatandaşa kesilsin ... benim tahminim  ??? ??? şöyle olabilir .. aynı isimdeki huğlu kooperatif firması , kendi adı taşıdığı ve kendi firmalarını lekelediği için dava açmış olabilir .. isim yapmış büyük firmalar , kendi isimlerini taşıyan çakma ve taklit ürünleri zaman zaman mahkeme kararıyla piyasadan toplattırıyorlar .. star huğlu firmasınında başına bu gelmiş olabilir  ??? ??? yoksa neden toplatılsın kayıtlı tüfekler .. ortada bir mahkeme kararı var ki toplatılıyor .. veya ben böyle düşünüyorum .. ve musa bey ; mahkeme kararı ile toplatılan bu tüfekler hakkında yasal yoldan bir sonuç alabilirmisiniz bilmem ama , kanun herşeyin üstünde .. durduk yerde kolluk kuvvetleri neden bu tüfekleri toplasınlar ki .. biraz ironi , birazda kinaye olacak ama ; AZİZ YILDIRIM  olsaydınız , kişiye özel bir yasayla durumu kurtarırdınız ...  O0 O0 O0
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

onurkaragoz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 15 Mart 2013, 16:27:53 »
kotu bı durum fakat butun konya menseılı fırmaları kotulememek lazım fakat lutfen benı yanlıs anlamayın fakat tufek alırken bıraz da kalıte ve fabrıka onemlı dıye dusunuyorum

Çevrimdışı Kerim AVCI

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 15 Mart 2013, 20:55:52 »
Konu ne anlamadım..Kim kimin tüfeğinin neden neye göre topluyor..Bilgisi olan bir arkadaş ayrıntılı bir şekilde açıklarsa sevinirim..
Kerim AVCI
1985 Merzifon/AMASYA          0555 714 41 77

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 18 Mart 2013, 01:50:59 »
konya malı benim kendi görüşüm....2 konya aldım 2 side tırt........... koparatifin bir tüfeğini verdiler lime bak diye...1200 tl fiyat çektiler.. arkdaşım 50 -60 yıllık avrupa tüfekler deki bunlardan daha göz doldurucu....neyse...

kerimbey bizde hala merakla bekliyourz...olayın aslını..?

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2014, 20:40:44 »

2010 da şu huğlunun otomatiğini bir deneyeyim diye bayiye gittim huğlu 601 g alıcam. bayi bana star huğlu çıkardı. ilk anda gerçekten huğlu koop tüfeği zannettim. çünkü herşeyi ile aynı idi. çift başlı kartaldan uyandım.

bayi son derece yüzsüz bir surat ifadesiyle,
haa kooperatif mi? eh tamam onu istiyorsan onu verelim ikisi de aynı zaten,  fiyat farkı da yok dedi huğlu koop tüfeği verdi. aldım ama acaba taklit tüfeği mi kaktırdılar diye içime kurt düştü , önce star huğluyu aradım size seri no söylesem kendi üretiminiz olup olmadığını söyleyebilir misiniz dedim, yok söyleyemeyiz dediler. sonra huğlu koop aradım seri no söyledim evet bizim 2004 üretimimiz dediler. derin bir oh çektim.

huğlu koop talid mal diye toplattırmış olabilir mi bilmiyorum ama yurt içine satış izni yok diye toplatıldı diye duydum ben. bayiden paranızı geri isteyin. kanunsuz mal satmışsa mağduriyetinizi gidermek zorundalar.  silahınızı polise teslim edecekseniz karşılğında tutanak isteyin.
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2014, 11:41:48 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 22 Mayıs 2014, 21:10:58 »
Star Huğlunun kooperatif değil de yakın isimde olan bir firma ile başı derde girmiş..duyduğuma göre aynı isimi kullanmışlar..baştan herşey normal gidiyormuş,taki Star huğlunun arızalı tüfekleri tescilli diğer firmaya tamire gidince firma sahipleri uyanmış işe..aynı durumda Akkarın Churchill modeline taklit olarak merdiven altı imalat olan Çörtil de var..bu konu ile ilgili silah ruhsat bölümlerine yazı gitmiş ve şu an için mahkeme kararları yasal dayanak olarak işliyor..Türk ticaret kanununda tüketici içinde bir madde elbet vardır..veyahut tüketici hakem heyetine başvurunuz..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

The following users thanked this post: Abdullah GÜLTEPE

Çevrimdışı Cihan TURGAY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 22 Mayıs 2014, 21:55:13 »
herkez silahı aldığı bayinin yakasına yapışacak parasınıgeri alacak.Elimdeki silahlardan şüphelendim ilerde birileri çıkıp bu vursan92a çakma geri ver demesin.
Cihan TURGAY
1973 balıkesir

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 22 Mayıs 2014, 22:53:50 »
Star Huğlunun kooperatif değil de yakın isimde olan bir firma ile başı derde girmiş..duyduğuma göre aynı isimi kullanmışlar..baştan herşey normal gidiyormuş,taki Star huğlunun arızalı tüfekleri tescilli diğer firmaya tamire gidince firma sahipleri uyanmış işe..aynı durumda Akkarın Churchill modeline taklit olarak merdiven altı imalat olan Çörtil de var..bu konu ile ilgili silah ruhsat bölümlerine yazı gitmiş ve şu an için mahkeme kararları yasal dayanak olarak işliyor..Türk ticaret kanununda tüketici içinde bir madde elbet vardır..veyahut tüketici hakem heyetine başvurunuz..
star huğluyu toplatan huğlu kooparatif bunu kendileri söyledi ayraca sadece star huğluyu değil birde genç huğlu var onuda toplatıyorlar ama işin suyunu çıkaran
av bayileri 300 tl lik tüfeği koop tüfeği diye aynı 1000tl ye satmaya çalışıyorlar onlara ne diyelim yasal olarak bir patentli isim ürünün başına veya sonuna isim ekleyip patent almak nasıl oluyor star huğlu veya genç huğlu patent almışlarsa kanunen tüfekler geri toplatılamaz patent almamışlarsa nasıl üretim izni verilmiş muallak bir konu birde not düşeyim konya tüfekleri kötü demeyelim tahminim konyada fason üretim yapan firmalar var, bir çok firma fason yaptırıyor sanırsam aslında burada huğluda beyşehirde ikamet eden biri varsa bilgi verirse iyi olur dediğim gibi 1995 yapımı bir konya üretim tüfek vardı arkadaşın babası almıştı leopar mıydı yada benzer bir şey 15 senedir arkadaş kullanıyor daha tık yok birde tüfeği senede bir temizler
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2014, 23:07:59 Gönderen: Yavuz YILDIZ »
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 23 Mayıs 2014, 11:43:26 »
evet leopar markasını ben de duydum. burda satan vardı bir tane cesaret edemedim sağlam tüfekmiş.
1978-İZNİK

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 23 Mayıs 2014, 23:33:01 »
star huğluyu toplatan huğlu kooparatif bunu kendileri söyledi ayraca sadece star huğluyu değil birde genç huğlu var onuda toplatıyorlar ama işin suyunu çıkaran
av bayileri 300 tl lik tüfeği koop tüfeği diye aynı 1000tl ye satmaya çalışıyorlar onlara ne diyelim yasal olarak bir patentli isim ürünün başına veya sonuna isim ekleyip patent almak nasıl oluyor star huğlu veya genç huğlu patent almışlarsa kanunen tüfekler geri toplatılamaz patent almamışlarsa nasıl üretim izni verilmiş muallak bir konu birde not düşeyim konya tüfekleri kötü demeyelim tahminim konyada fason üretim yapan firmalar var, bir çok firma fason yaptırıyor sanırsam aslında burada huğluda beyşehirde ikamet eden biri varsa bilgi verirse iyi olur dediğim gibi 1995 yapımı bir konya üretim tüfek vardı arkadaşın babası almıştı leopar mıydı yada benzer bir şey 15 senedir arkadaş kullanıyor daha tık yok birde tüfeği senede bir temizler
Yavuz bey Genç Huğlu da toplatılıyor demişsiniz..eminmisiniz?..bu itham biraz ağır olmuş,zira Genç Huğlunun bayiliğini aldı burada bir arkadaşımız ve şu sıralar güzel satış yapıyor..ve gelen pozeler öyle kolay kolay yıpranacak veya bozulacak türden değil..şimdi elinde Genç Huğlu olanların kafasında soru işareti kalacak..şayet böyle bir durum varsa bizim arkadaşı uyaralım..selamlar
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 24 Mayıs 2014, 19:16:32 »
Yavuz bey Genç Huğlu da toplatılıyor demişsiniz..eminmisiniz?..bu itham biraz ağır olmuş,zira Genç Huğlunun bayiliğini aldı burada bir arkadaşımız ve şu sıralar güzel satış yapıyor..ve gelen pozeler öyle kolay kolay yıpranacak veya bozulacak türden değil..şimdi elinde Genç Huğlu olanların kafasında soru işareti kalacak..şayet böyle bir durum varsa bizim arkadaşı uyaralım..selamlar
ben kendi ağızlarında duydum huğlu adı geçen tüfek firmalarına toplatma kararı çıkartacaklarını söylediler ama tabi dava etmesi lazım mahkeme nasıl kara verir bilmiyorum belki star huğlu toplatılmıştır genç huğlu toplatılmamıştır öğrenmek lazım yada dava hala devam ediyordur tanıdığı avukat olan varsa sorsun davalık olup olmadığını onlar bilir eğer davalıksa hiç tüfek satmaya gerek yok tekrar diyeyim ben kendi ağızlarında duydum marka adında huğlu ismi geçen silah firmaları dediler

Çevrimdışı İsa TOKATLI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 27 Mayıs 2014, 23:01:11 »
Bugün ruhsat işlemleri için emniyete gittim görevli memurun söylediği yurtdışı satış ruhsatı almışlar yurtiçi satış için ruhsat almamışlar bu yüzden mahkemelik olduğu ve dava neticesini bekliyorlarmış falan feşman saadete gelmek gerekirse bu benim 2. konya vakaam olacak herhalde,Konyalı arkadaşlar kusura bakmasında BURASI NE BİÇİM BİR MEMLEKET parmakla doğru dürüst bir silah firma gösterebilen varmı acaba?acaba bu silah fabrikalarının olduğu yerde para çöplükten mi çıkıyor? yada Türkiye 'de kazıklayacak kerizmi arıyorlar?Lanet olsun sizin Ticarete verdiğiniz değere......
İsa TOKATLI
1981 ÇAL/DENİZLİ İKAMET AFYONKARAHİSAR

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 28 Mayıs 2014, 00:13:10 »
Parmakla Konyadan firma göster derseler ;1 AKDAŞ SİLAH 2 BÜYÜK HUĞLU..daha da vardır ama ben bu ikisini bilirim..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 28 Mayıs 2014, 09:36:04 »
bu benim 2. konya vakaam olacak

ilk vakanız hangisi ile olmuştu?
1978-İZNİK

Çevrimdışı Ertan ARIN

« Yanıtla #18 : 28 Mayıs 2014, 14:31:00 »
Arkadaşlar,

Daha öncede yazdığım gibi,5-6 yıl önce arkadaşıma Hisarönü Anadolu av bayiinden(şu anda kapandı bu firma)Star Huğlu 12 no 71 namlu bir otomatik aldık(TC nin en hafif süper pozesini sonra bu firma yapmıştı),biz domuz avcısıyız ve şavrotin atarız geceleri,1 no şokla 9 lu şavrotinde bu aldığımız tüfeğin üzerine ben tüfek görmedim işin ilginci obüs gibi patlamıyordu,tabanca gibi ses çıkarıyordu fakat domuzlar ya cansız düştü yada boyundan aşağısı felç oluyordu en az 22 domuz vuruldu hepsi pert oldu domuzların kaçanı görmedim,inanın ben şu anda Star Huğlu arıyorum(ama o yılın imalatı olacak)işlemeli kasa,ağaç kundak,gayet sade bir tüfek ama Remington sporting clays de kaçan domuz star huğluda kaçamadı,ben şirketin durumunu bilemem ama edindiğim tecrübe şu ;çeliği MKE ve MKE namlulu Üzümlüler,Vursanlar gibiydi,öldürücülüğü muhteşem bir tüfekti,komik bir fiyata sattı,yanındada şahane bir bora bıçak bedava,şimdi arkadaş kfasını duvarlara vuruyor.
Ertan Arın
1968 Urla İZMİR

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 28 Mayıs 2014, 22:24:17 »
Arkadaşlar,

Daha öncede yazdığım gibi,5-6 yıl önce arkadaşıma Hisarönü Anadolu av bayiinden(şu anda kapandı bu firma)Star Huğlu 12 no 71 namlu bir otomatik aldık(TC nin en hafif süper pozesini sonra bu firma yapmıştı),biz domuz avcısıyız ve şavrotin atarız geceleri,1 no şokla 9 lu şavrotinde bu aldığımız tüfeğin üzerine ben tüfek görmedim işin ilginci obüs gibi patlamıyordu,tabanca gibi ses çıkarıyordu fakat domuzlar ya cansız düştü yada boyundan aşağısı felç oluyordu en az 22 domuz vuruldu hepsi pert oldu domuzların kaçanı görmedim,inanın ben şu anda Star Huğlu arıyorum(ama o yılın imalatı olacak)işlemeli kasa,ağaç kundak,gayet sade bir tüfek ama Remington sporting clays de kaçan domuz star huğluda kaçamadı,ben şirketin durumunu bilemem ama edindiğim tecrübe şu ;çeliği MKE ve MKE namlulu Üzümlüler,Vursanlar gibiydi,öldürücülüğü muhteşem bir tüfekti,komik bir fiyata sattı,yanındada şahane bir bora bıçak bedava,şimdi arkadaş kfasını duvarlara vuruyor.
eskisi gibi değil konya tüfekleri güzel bende geçen sene fortune aldım konya yapımı silah çok güzel namlıu iç çapı 17.90mm acayip tepiyor çok etkili ben 400 tl ye almıştım şimdi 800-1000 tl arası bu tüfeklerin ucuz olmasının sebebi pazar payı kapmak çoğu tüfekten kar bile etmiyorlar benim tanıdık var birkaçtane konyada aldığınız firmayı araştırmak lazım ruhsatı varmı yokmu

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 29 Mayıs 2014, 20:29:30 »
1 numara şokla şevrotin atarsanız domuzu tabi cansız düşürür çünkü malzeme çok sıkışıyor namnuda. iyi namnu yarılmamış. ben 1 numara şokla şevrotin hayatta atmam.

star huğlu sonradan bozdu yüksek gramaj atıp elinde dağılan çok duydum.
1978-İZNİK

Çevrimdışı Yunus OFLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 04 Eylül 2014, 10:45:10 »
1 numara şokla şevrotin atarsanız domuzu tabi cansız düşürür çünkü malzeme çok sıkışıyor namnuda. iyi namnu yarılmamış. ben 1 numara şokla şevrotin hayatta atmam.

star huğlu sonradan bozdu yüksek gramaj atıp elinde dağılan çok duydum.

benim de elimde dağıldı meca 34 gram 1no saçma ile
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2014, 10:55:34 Gönderen: Yunus OFLU »
1994 OF

Çevrimdışı Mustafa ERTAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCI AVINI ALIR...
« Yanıtla #22 : 04 Eylül 2014, 11:54:24 »
Verilen hakkın geri alınacağını sanmıyorum kayıt altına alınan silahlar toplanmaz ancak bayi elinde olanlar ve işletme de yapılanlar toplanır av bayiisinden duyduğuma göre TSE standartlarına uymadığı için toplatılmış bu marka silah ve bunun yanında bildiğim kadarıyla toplamda 12 13 firma ismi vardı ..
MUSTAFA ERTAN

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #23 : 04 Eylül 2014, 20:08:43 »
Star Huğluyu tüfek diye alana ne demeli  :o
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimdışı İsa TOKATLI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 05 Eylül 2014, 10:12:40 »
Star Huğluyu tüfek diye alana ne demeli  :o
Enayiii demeli Ziya abim Listenin başınada beni yaz
İsa TOKATLI
1981 ÇAL/DENİZLİ İKAMET AFYONKARAHİSAR