Gönderen Konu: Dededen kalan çakmalık üzümlü çifte :))  (Okunma sayısı 6031 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa KAYA 35

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Dededen kalan çakmalık üzümlü çifte :))
« : 31 Ocak 2013, 04:16:28 »
Öncelikle merhabalar değerli forum üyeleri.
Bu konuyu açmaktaki amacım sizden bu tüfek hakkında bilgi almak.. :)

Tüfek yaklaşık 35 sene önce babam ve dedem tarafından alınmıştır.Alma amacı av için değil.Evde bulunsun :).O amaçla alınmış bir tüfek.Ama babamın yanlış yağlama-bakım yapmasından dolayı kozmetik olarak biraz kötü gibi duruyor.(35 senelik demir parçasına göre gene iyi :)..)

« Son Düzenleme: 29 Aralık 2014, 03:15:24 Gönderen: Mustafa KAYA 35 »
Mustafa KAYA / İzmir
Edeple gelen lutüfla gider..
Gülü seven dikenine katlanır derler,
Kaktüsü sevenin vay haline..

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: Dededen kalan çakmalık üzümlü çifte :))
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2013, 21:48:28 »
Dövme çelik namluymuş anladığım. Çeliğin sağlamlığını artıran bir uygulamadır. Güzel tüfekmiş. Bugüne sağlam gelmiş.

Silah ustası onca yakınınız varken bizim bilgimiz yavan kalır bence ama öneri derseniz, önce kendiniz gezin bakın bence. Beğendiklerinizi yazın buraya. Onları kullanan arkadaşlar yardımcı olsun. Sonra tanıdıklarınızdan biri ile birlikte gidip seçerek alın derim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2013, 03:43:08 »
Dövme çelik namluymuş anladığım. Çeliğin sağlamlığını artıran bir uygulamadır. Güzel tüfekmiş. Bugüne sağlam gelmiş.

Silah ustası onca yakınınız varken bizim bilgimiz yavan kalır bence ama öneri derseniz, önce kendiniz gezin bakın bence. Beğendiklerinizi yazın buraya. Onları kullanan arkadaşlar yardımcı olsun. Sonra tanıdıklarınızdan biri ile birlikte gidip seçerek alın derim.

Değerli yorumun için çok teşekkür ederim
Volkan abi..Tüfek olarak zaten süper poze düşünüyorum..Hatsanın da süper poze seçeneği pek çok da değil..
Eğer arthemis olur ise tüfegi deneyebilme imkanım olmayacak..(İzmir den kalkıp Konya ya gidemeyeceğim :))
Anca internetten beğeneceğim ve bana bu tüfekten gönderin diyeceğim onlarında isteklerim doğrultusunda tüfeği bana göndereceklerini biliyorum. :)
Mustafa KAYA / İzmir

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2013, 23:06:01 »
aynısından bendede var dede yadigarı inan bana saçmasının yetişeceği tüfek yoktur öyle sağlam dır yıllardır ne yağ görmüş ne el değmiş ama hiç bir yerinde pas yoktu kıymetini bil bence
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 14 Nisan 2013, 01:05:45 »
Murat bey değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum..Tüfeği deneyen bir kaç kişi tüfeğin harika bir kuş tüfeği olduğunu söylüyor ama ben öyle düşünmüyorum.Veyahut ben çifteyi iyi kullanamadığımdan dolayı bana öyle geliyor..Sonuç olarak ülkemizde bir çok tüfek bulunmakta bunlar eskide kaldı..Bir kaç kişi ile ava gittiğinizde ise tam bir sıkıntı..Emniyet sistemi olmadığı için horoz kurulu gezemiyorum.Tüfeğin kapanma esnasında tetiğin düşebileceğini ihtimaline karşılık tetikler kurulu,tüfek kırık haldede gezemiyorum..Ha birisi gelip dese ki sen bunu bana ver.Sana 2000-3000 tl lik bir tüfek vereyim..İnanın ki vermem dede yadigarı olunca insan kıyamıyor işte..

Sağlıcakla murat bey.
Mustafa KAYA / İzmir

Çevrimdışı Cahit ÇAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 14 Mayıs 2015, 14:06:53 »
kıymetli arkadaşım aynı model tüfekten bendede var,şimdi kıymetinden süs olarak saklıyorum.Değerini bilmek lazım,,
Cahit ÇAKIR
1966 Çanakkale

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 15 Mayıs 2015, 09:17:50 »
çift kırma deyimi bu tüfeklerle kullanılır olmuştur.. tek kırma gibi bunlarda tam kırılır... taşıması çok kolaydır.. kırıldıgında montun parkanın altında tüfek yokmuş gibi taşınır...

nurettin abi kulakların çınlasın.... :))
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR