Gönderen Konu: USSR IJ-58 CİFTE KULLANANLARDAN TAVSİYE LÜTFEN  (Okunma sayısı 8067 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah UĞUR

• AvlakForum Üye
  • *
USSR IJ-58 CİFTE KULLANANLARDAN TAVSİYE LÜTFEN
« : 06 Mayıs 2011, 19:28:51 »
herkese mrb. ussr ıj58 cifte satın aldım. tabiki almadan önce arastırma yaptım ama yinede yardımcı olursanız sevinirim. merak ettigim konu bu tüfek icin fisek secimi. hangi avlarda hangi fiseklerden verim alıyorsunuz gram. tapa. sacma no hatta sorun olmazsa marka. ayıracagınız zaman icin tesekkür ederim
Emrah UĞUR
1980 ANTALYA

Çevrimdışı İbrahim ERBAY

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: USSR IJ-58 CİFTE KULLANANLARDAN TAVSİYE LÜTFEN
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2013, 16:14:17 »
Merhaba  Emrah Uğur ,   elinizdeki tüfeği  ben  79  yılından beri kullanıyorum . Ördek avcısıyım  malum biz  eskiler fişekleri  kendimiz  yapardık ,  ördekte 1,90 barut - 36 gr. 5.no saçma kullanırdık . Şimdiki hazır fişeklerde  kış için  yine  36 gr  alıyorum . ama  çok az keklik  avına gittim ve  eylül ayı için  üveyik te  bıldırcında  34 gr attım   tabii  ince saçma , şimdilerde  elime tüfek almadığımdan bunlar hatırladıklarım .  Hangi ava  ağırlıkla gittiğinizi bilmiyorum  ördekte  yüksekten  çok  av düşürdüğümüz için  acaba buda düşermi diyerek  çok uzaklara  boşa fişek atmışızdır  . :)    Elinizdeki  tüfek  çok  iyi tetik , emniyet  mekanizması olan bir  üretimdir,  iyi  avlar dilerim .
1956 AYDIN

Çevrimdışı Ahmet ALVAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 03 Kasım 2013, 20:28:31 »
ij 58 kullanıcısı olarak tek kelime ile harika diyorum tüfeğin patlaması bile farklı 3 kişi ava gittiğimizde arkadaşlar işte ahmet atış yapıyor dedirten bir tüfek doğru seçim yapmışsınız 34-36 gram ideal sonuç veriyor. ayrıca domuz avında denemenizi isterim mükemmel.
1980 bursa

Çevrimdışı H.Ali ÇETIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2013, 18:03:19 »
ben 32 gram mega 8-7 rottweil 7 umara 32gr ile harikalar yaratıyorum sana tavsiyem rus büyük sacma sever 8 nodan ufak sacma sokma tüfege...
1985 ANTALYA