Gönderen Konu: CZ USA YİVSİZ AV TÜFEKLERİ  (Okunma sayısı 37348 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
Ynt: CZ USA YİVSİZ AV TÜFEKLERİ
« Yanıtla #50 : 12 Kasım 2010, 10:48:10 »
Burada yorum yazan arkadaşların hiçbiri ne bayii, ne silah toptancısı zannedersem.
Kimse burada öyle yalan yanlış bilgide vermiyor, dünyanın arazisi büyük ama klavyelere basınca önünüzdeki 17 inç ekran kadar küçülüyor.
Huğlu bir tüfeğin dünyanın çeşitli ülkelerinde kaç paraya satıldığını görebiliyorsunuz.
Madem satış müdürüsünüz, niye sitelerin hepsine baktığımızda ürünleriniz ile bilgiler vermiyorsunuz.
Menfi yazılar çıkınca hak aramak için mi ortaya çıkıp yazı yazıyorsunuz.
Bu ülkeden de para kazanıyorsanız, bu ülke avcısınında hertürlü bilgiyi elde etme hakkı var.

Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #51 : 12 Kasım 2010, 11:27:29 »
mehmet bey hoş geldiniz .. osman beyinde dediyi gibi ..bilgi paylaşıldıkca  bilgi olur yoksa unutulur..ilk mesajın dan bi şey anlamadık paylaşımlarınızı beklıyoruz

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #52 : 12 Kasım 2010, 11:29:34 »
kimseyi yanlış bilgilerle hiçbir yere yönlendirmiyoruz...kesin emin olmadıgımız konularda beyin cimnastigi yapıyoruz...mehmet beye bilgilendirme için teşekkürler...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #53 : 12 Kasım 2010, 12:41:26 »
Arkadaşlarla aynı düşünüyorum. Şimdiye kadar yazılmış olanlar olduğu gibi duruyor. Ne, niçin, neyin üzerine yazılmış hep belli. Önceki yazılanlara dair yazdıklarımdan öte bir şey ilave etmeye gerek duymuyorum. Okuduğunu anlayan birisinin yanlış anlaması zor. Memnuniyetsizlikten bahsedenlerin de konu başlığıyla alakalı olmayan, daha bilinen gerekçeleri var. Samimi yazılmış şeyler.

Mehmet beyin CZ konusunda yazdıkları bana daha mantıklı geldi. Doğrusunun yazdığı gibi olduğuna inanıyorum. Huğlu'dan memnun olmayanları kazanmak da kendi işleri. Kolay gelsin
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı A.Selçuk KARAKÖY

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #54 : 12 Kasım 2010, 20:13:31 »
Sayın Site Üyeleri,

CZ-USA'nın pazarlamakta olduğu yivsiz av tüfekleri Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifinde üretilmektedir ve sadece tüfeklerin markaları CZ'dir. Diğer bütün özellikleri Huğlu Koopeatifinin yurtiçinde pazarladığı tüfeklerle aynıdır. CZ firmasına Huğlu'dan ihraç edilen yivsiz av tüfeklerinin üzerinde herhangi bir şekilde kalite yükseltilmesi söz konusu değildir. Çünkü %100 kullanıma hazır halde ihraç edilmiş tüfeklerin üzerinde zaten bir oynama yapılması söz konusu değildir. Bu yönde açıklama yapanlar, ya tüfek üretimini bilmiyor ya da haksız bi şekilde avcıları kandırma yoluna gitmektedirler. Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi, yorumlarda yazıladığı gibi CZ sayesinde ihracata başlamamıştır. Huğlu Kooperatifi, CZ firması ile yaklaşık 8 yıldır çalışmaktadır. Fakat Huğlu Kooperatifi ihracata yaklaşık 15 yıl öncesinde başlamıştır. Huğlu Kooperatifi, tüfek üretimine 1914 yılında Kurtuluş savaşı yıllarında başlamıştır. Daha yeni tüfekle tanışmış, Türkiye'deki üreticiler hakkında hiçbir şey bilmeyen kişiler, konu ile ilgili asılsız yorumlar yapmaktadırlar.

Ayrıyeten hiçbir firma, CZ firmasından Huğlu Av Tüfeklerinin ürünlerini Türkiye pazarına ithal edemez. Çünkü CZ ile Huğlu Kooperatifinin bu yönde bir yazılı anlaşması vardır. Aksi halde yasal işlemler başlatılır. Bu konuyla ilgili forumlarda yazanlar sadece spekülasyondur. Sizleri bilgilendirmeyi bir borç biliriz.

Saygılarımızla,

Mehmet Güneş
Satış Müdürü
Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi
+90 332 516 1600
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

Çevrimdışı Abdullah SERİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #55 : 12 Kasım 2010, 21:04:31 »
Bendede var cz kansas city usa yazan bir huğlu ama hikaye sagı solu şaşı bakıyor.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2010, 20:26:21 Gönderen: Abdullah SERİN »
Abdullah SERİN
1956-İstanbul

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #56 : 13 Kasım 2010, 10:43:47 »
aklımda yer eden bugüne kadar sadece iki huglu tüfek gördüm..ilki eski bir 12 numara çifte,birde abimin halen keklikte kullandıgı 16 numara sp si...bu iki tüfekteki malzeme kalitesini boya kalitesini ve estetigi başka hiçbir huglu tüfekte göremedim....abimdeki 17-18 yıllık sp nin boyası hala pırılpırıl..ince zarif bir tüfek..bugüne kadarda en küçük sorun yaşatmamıştır,hangi ustaların ellerinden çıkmışsa o ustaları tebrik ediyorum...agır kalın kaba hantal tüfeklerin bu devirde kalitelerinden söz etmek anlamsızdır....
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2010, 11:12:00 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #57 : 13 Kasım 2010, 11:08:55 »
Sayın Site Üyeleri,

CZ-USA'nın pazarlamakta olduğu yivsiz av tüfekleri Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifinde üretilmektedir ve sadece tüfeklerin markaları CZ'dir. Diğer bütün özellikleri Huğlu Koopeatifinin yurtiçinde pazarladığı tüfeklerle aynıdır. CZ firmasına Huğlu'dan ihraç edilen yivsiz av tüfeklerinin üzerinde herhangi bir şekilde kalite yükseltilmesi söz konusu değildir. Çünkü %100 kullanıma hazır halde ihraç edilmiş tüfeklerin üzerinde zaten bir oynama yapılması söz konusu değildir. Bu yönde açıklama yapanlar, ya tüfek üretimini bilmiyor ya da haksız bi şekilde avcıları kandırma yoluna gitmektedirler. Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi, yorumlarda yazıladığı gibi CZ sayesinde ihracata başlamamıştır. Huğlu Kooperatifi, CZ firması ile yaklaşık 8 yıldır çalışmaktadır. Fakat Huğlu Kooperatifi ihracata yaklaşık 15 yıl öncesinde başlamıştır. Huğlu Kooperatifi, tüfek üretimine 1914 yılında Kurtuluş savaşı yıllarında başlamıştır. Daha yeni tüfekle tanışmış, Türkiye'deki üreticiler hakkında hiçbir şey bilmeyen kişiler, konu ile ilgili asılsız yorumlar yapmaktadırlar.

Ayrıyeten hiçbir firma, CZ firmasından Huğlu Av Tüfeklerinin ürünlerini Türkiye pazarına ithal edemez. Çünkü CZ ile Huğlu Kooperatifinin bu yönde bir yazılı anlaşması vardır. Aksi halde yasal işlemler başlatılır. Bu konuyla ilgili forumlarda yazanlar sadece spekülasyondur. Sizleri bilgilendirmeyi bir borç biliriz.

Saygılarımızla,

Mehmet Güneş
Satış Müdürü
Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi
+90 332 516 1600

Sy. Mehmet bey ,

Türkiye içinde gördüğüm,  kundak arkasından bakarsanız sağ namlu yanağında CZ-USA  diğer yanağında Huğlu Av Koop. , Kasa altında REDHEAD  yazan  tüfekleri  peki piyasada nasıl olurda görüyoruz o zaman ? Bu tüfekleri Huğlu  Fabrikası mı piyasaya veriyor ?
 Her iki tüfeğide görmüş biri olarak aralarında ne işçilik nede kalite olarak fark yok.Bunu bizzat kendimde gördüm.

Bu konuda bizi aydınlatırsanız sevinirim.

Saygılarımla ....
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2010, 11:20:52 Gönderen: Hakan BİLGİ »
Hakan BİLGİ
1977-Adana
İki kişinin bildiği sır ,,,,,,,, sır değildir ..

Çevrimdışı A.Selçuk KARAKÖY

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #58 : 13 Kasım 2010, 17:58:29 »
Bendede bir zamanlar 1400usdye zamanında Amerikada satılan 36numara bir huğlu s.poze(cz) mevcuttu..
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #59 : 23 Şubat 2011, 16:08:27 »

"CZ firmasına Huğlu'dan ihraç edilen yivsiz av tüfeklerinin üzerinde herhangi bir şekilde kalite yükseltilmesi söz konusu değildir. Çünkü %100 kullanıma hazır halde ihraç edilmiş tüfeklerin üzerinde zaten bir oynama yapılması söz konusu değildir".  denilmiş. doğrudur kalite yükseltmesi yapamazlar belki ama kalite standardını yüksek tutarlar. kalite yükselmesine gidemezler belki ama kalite kontrollerini yaptıktan sonra uymayanları geri gönderirler. peki akla şu soru geliyor. avrupa ya da amerika kalite standardı ile bizim kalite standardımız bir ve eşdeğer mi? zannetmiyorum.
yakinen şahit olduğum bir olay. komşum çok samimi olduğum  bir arkadaşım istanbul'dan huğlunun 202 AC modelini alıyor. tek tetik ejektör selektör mobil şok vs. vs. şimdi buraya kadar herşey normal. ancak inceliyoruz tüfeği üzerindeki gravür yurtiçi standart satışlardaki gravürden değil. SGR 19 gravürü var. soruyorum kaç para verdin? söylediği fiyat yurtiçi normal perakende satış fiyatı. neden böyle diyorum? diyor ki bu ihraç edilen tüfeklerden o yüzden gravürü falan daha iyi. ben yaptırmak istesem o gravürden bi kamyon para isterler. el insaf el vicdan. önce vatandaşınıza kalite yaşatın. önce vatandaşa hizmet edin. saygılar.

Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Çağlar ERDİNÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #60 : 24 Şubat 2011, 18:33:30 »
bizim avcıların çoğu yerlisini yarı giuatına almazken, cz etiketlisini bi mislisini verir.
Çağlar ERDİNÇ
1982 Yalova
[email protected]

Çevrimdışı Sevgin BAHTİYAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #61 : 05 Eylül 2011, 00:53:56 »
arkadaşlar ben bu sayfada çok yeniyim .. yorumlarınızı okuyunca kafam karıştı bende bi cz var ama çekoslovak yapımı .. şimdi ben huğlumu kulanıyorum yıllardır
Sevgin BAHTİYAR
1969 İSTANBUL

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #62 : 05 Eylül 2011, 17:46:15 »
arkadaşlar ben bu sayfada çok yeniyim .. yorumlarınızı okuyunca kafam karıştı bende bi cz var ama çekoslovak yapımı .. şimdi ben huğlumu kulanıyorum yıllardır
Öyle olmalı. Sitelerinde tüfeklerinin resimleri var ayrıca Huğlu tüfeklerinin modeli, şekli, ayrıntısı bence bellidir. Yani o mu değil mi anlamanız zor değil. Bir de CZ poze kullanan biri bir Amerikan forumunda 15000'i geçkin hatasız atış yapmış ve devam ediyor. Tüfeğin aşınmasını falan hassas aletlerle de ölçüyor. Hiç bir eskime, deformasyon belirtisi yok. Güle güle kullanın.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #63 : 05 Eylül 2011, 18:32:35 »
bizim avcıların çoğu yerlisini yarı giuatına almazken, cz etiketlisini bi mislisini verir.

dogru diyorsunda hatasız kusursuz olanlarına cz yazar yurddışına yollarlar,defolu hatalı tüfekleride x marka yazar yurdum avcısına kakalarlar.....

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #64 : 05 Eylül 2011, 18:55:13 »
Sanıyorum arkadaşın bahsettiği cz ler forumda zaman zaman satışa çıkan elektro poldi yazan tam çakmak çiftelerden veya ucu alev gizleyenli ve tuhaf kilit sistemli pozelerden olsa gerek,bunlar orijinal çekoslovak imalatı cz ler.Cz-usa ise gene aynı firmayla bağlantısı olmakla birlikte huglu  nun abd deki ana distribütörü yanılmıyorsam huglu markasıyla değilde cz-usa markasıyla pazarlanıyor abd de,bildiğimiz huglunun birebir aynısı made in turkey.
Öyle olmalı. Sitelerinde tüfeklerinin resimleri var ayrıca Huğlu tüfeklerinin modeli, şekli, ayrıntısı bence bellidir. Yani o mu değil mi anlamanız zor değil. Bir de CZ poze kullanan biri bir Amerikan forumunda 15000'i geçkin hatasız atış yapmış ve devam ediyor. Tüfeğin aşınmasını falan hassas aletlerle de ölçüyor. Hiç bir eskime, deformasyon belirtisi yok. Güle güle kullanın.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın