Gönderen Konu: CZ USA YİVSİZ AV TÜFEKLERİ  (Okunma sayısı 37346 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

boldor

• Ziyaretçi
Ynt: CZ USA YİVSİZ AV TÜFEKLERİ
« Yanıtla #25 : 30 Eylül 2010, 13:55:25 »
sevgili dostum ansam pirim mirim ben bayii deyilimki bayi olsam dediyın olurdu bu site paylaşım sitesi  cok ıyı yada deyıl amac paylaşmak dogruyu bulmak alta ki linkte yurt dışı fiyatlarıda mevcut bi kerterez alsın  millet diye koydum yoksa beni baglamaz  cakan cakar işte  bu  tip hadiseler  milletın başına gelmesin diye bu konuyu yazdım ayrıca huglu ya yaptırılan tüfeklerin  harıcın de de tüfekler var o linkte  eyrisi dogrusu  araştırılır bakılır ortaya koyulur  işte buda paylaşımdır  sevgiler  saygılar sunarım camiyamıza

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 30 Eylül 2010, 18:11:10 »
 Bu modeller geçen sene huğlu ana bayisinden bize gelmişti bu Cz yazanlardan.Olay sadece ve sadece namlunun bir tarafında HUĞLU AV KOOP. namlunun sağ yanında ise CZ- USA yazmasından ibarettir.Fabrikaya mail atmam ve farkını sorduğumda aldığım  cevap daha ilginçti aralarında en ufak fark olmadığı idi.Bir diğer konu ise ağırlıklar.103 de Red CZ 3.750 gr gelirken Huğlu 103 de 3.300 gr gelmişti.

Fiyat konusunda en ufak yorumum yok ama bilgim ülkemde üretilen tüfek gümrük görmüş yada direkt patent alınmış die farklı meblaglarda satılması inanın insan içine sinmez.Varım siz yapın yorumu :D

Selamlar....
Hakan BİLGİ
1977-Adana
İki kişinin bildiği sır ,,,,,,,, sır değildir ..

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #27 : 30 Eylül 2010, 21:56:04 »
Bence de kalite farkı yoktur. Belki namlu çapı veya yatak ve şok geçişleri farklı değerlerde olabilir. Olabilir diyorum, bilmiyorum. Ağırlık konusunda da Amerikalı pek şikayet etmiyor bence. Sanıyorum sporting amaçlı alıyorlar. O zaman da ağır olması gerektiğinden olabilir.

Aslında fiyat olarak ülkemizdekilerden fazla fark yok. Benim tam anlayamadığım şu; bu tüfek ihraç ediliyor, CZ yazdığına göre aslında CZ markası almış oluyoruz, değeri neyse artık. Sonra ithal oluyor, vergisi, fonları monları ve elbet farklı markası ile dönüyor ve öyle yabancı menşeli tüfekler kadar kat kat katlamıyor. Bunları oraya kaça veriyorlar da bunca tur attıktan sonra bu fiyata satılıyor?

Belki bilmediğim sebeleri vardır ama benim aklıma gelen, bu tüfekler oraya çok cüzi fiyatlarla gidiyor olmalı. Madem böyle de kazanılıyorsa burada neden bu fiyatlardalar? Düşünün ki bu parada CZ nin bile satış, isim hakkı vs karı eklenmiş durumda olmalı.

Vallaha içimden geldiği gibi yazacağım, yanlışsa yanlış; fonmuş vergiymiş boş. Sadece Huğlu da değil, büyüklerin hepsi yüksek fiyat veriyor.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı A.Selçuk KARAKÖY

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #28 : 30 Eylül 2010, 22:43:29 »
sevgili dostum ansam pirim mirim ben bayii deyilimki bayi olsam dediyın olurdu bu site paylaşım sitesi  cok ıyı yada deyıl amac paylaşmak dogruyu bulmak alta ki linkte yurt dışı fiyatlarıda mevcut bi kerterez alsın  millet diye koydum yoksa beni baglamaz  cakan cakar işte  bu  tip hadiseler  milletın başına gelmesin diye bu konuyu yazdım ayrıca huglu ya yaptırılan tüfeklerin  harıcın de de tüfekler var o linkte  eyrisi dogrusu  araştırılır bakılır ortaya koyulur  işte buda paylaşımdır  sevgiler  saygılar sunarım camiyamıza

Hepsi huğlu o tüfeklerin...

Sen cz yivlileri getiren firmanın listesini koymuşsun ondan dedim... fiyatlar Türkiye fiyatı ordaki tüfeklerin
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 01 Ekim 2010, 12:36:27 »
Muhittin bey,

Aşağıdaki mesajınızla bildirmiş olduğunuz avlakforum.com/forum yazışmalarındaki ilginize çok teşekkür ederim.

CZ-USA marka tüfeklerin bütün dünyada satış hakkı Ceska Zbrojovka (CZ) ye aittir.Dolayısı ile bu marka silahları Türkiye’de de CZ’den başka kimse satamaz.

Bu silahlar büyük çapta Huğlu’ya yaptırılmakta olup Çek Cumhuriyeti’ne gitmekte ve CZ fabrikasında kaliteleri yükseltilerek ve gerekli kontrollerden geçerek tüm dünyaya sevkedilmektedirler ve Türkiye’ye de tekrar ithal edilmektedirler.

Dolayısı ile diğer Huğlu silahları ile kıyaslanamazlar.Bu tüfekler yılda 10,000 adet ABD’de satılan CZ-USA tüfekleriyle aynıdır.Huglu’nun düşük işçilik masrafları nedeniyle CZ-USA fiatları birçok ülke tarafından uygun bulunmaktadır.

Böylelikle CZ  sayesinde Huğlu da önemli bir müşteri kitlesine hitap edebilmekte ve memleketimiz de döviz ve iş sahası kazanmaktadır. Huğlu ile mevcut işbirliğimizden hem Huğlu ve çalışanları, hem CZ , hem ABD’li avcılar, hem Avrupa’lı ve Türk avcılar memnundur ve herkes kazançlı çıkmaktadır.

Dolayısı ile avcı vatandaşlarımıza CZ-USA seçeneğini de sunmak bizlerin görevidir.

Konuyu açıklığa kavuşturma fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür eder, tüm dost ve müşterilerimize saygılarımızı ve en iyi dileklerimizi sunarız

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : 01 Ekim 2010, 12:39:50 »
cengiz beye ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyorum

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #31 : 01 Ekim 2010, 13:57:14 »
Yetkili gereken cevabı vermiş;
Olabilir bu tüfekler Huğlu da yapılıp CZ ye gönderilmiş.
Yalnız burada bu marka silahları CZ den başkası satamaz açıklamaları martaval.
Zaten kaç seneden beri bu silahlar bayilerde satılıyordu bende bizzat gördüm.
Bunun örnekleri yok mu ?
Ata Marocchi fason olduğu halde lisansı ile burada satılmıyor mu ?
Winchester tüfekleri yapıldı, orası şuradan burası burdan bu ülkede satılmadı mı ?
Lu-mar tüfekleri yok Lu-mara yapıyoruz diye bu marka ile senelerce Türkiye de satılmadı mı ? imalatçılar tarafından.
Pazarlama ve satışını güçlendirmek isteyenler, dışarıya yaptıkları tüfekleri o zaman marka kanununa muhalefet ederek veya ihlal ederek iç piyasa da da sattılar.
Ve böylece oluşan arızalar ve diğer memnuniyetsizlikler yüzünden bu markaların orjinaller tüfekleri artık gerçek mi yoksa taklitmi ya da burada yapım mı diye kafalarda soru işareti doğurdu.
Örnekler çok böyle sürer gider.
Bu şöyle oluyor biz yırtınıyoruz yırtınıyoruz kendi markamız yeni olduğu için bir türlü satamıyoruz, sizin markanız bizden daha eski ve tanınmışlığınız daha yüksek size gönderelim siz satın gibi bir şey.
Bir de anlamadığım şey kalitesini nasıl yükseltiyorlar, çeliğin dışını bir kat daha mı kaplıyorlar veya orasına burasına ne yapıyorlarsa söylesinler öğrenelim, malum iyidir bizde alırız.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 01 Ekim 2010, 15:47:34 »
torun hatda armsan ata yurtdışına ihrac tüfek yapmasalardı bukadar popüler olabilirlermiydi...bizim firmalarımız yurddışına yaptıkları tüfeklerin yurd içinde reklamını yaparak popüler oluyorlar ve satışlarını yükseltiyorlar... yurtdışına verilen tüfeklerin kalite olarak farklı olduklarına inanıyorum..enazından kalitekontrolden geçemeyen hafif defolu tüfeklerin bayilere dagıtıldıgını düşünüyorum...tamamının olmasada bazı firmaların izledigi yol budur....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #33 : 01 Ekim 2010, 16:05:32 »
Ülkemizden satılan tüfekler en çok Amnerika'ya gittiği için forumlarında bazen okuyorum. Diyebilirim ki çoğu memnun. Memnun olmayanlar da bütünüyle tüfeğin kusurundan değil. Bizdeki gibi şansına bir tüfekle sıkıntı yaşamış soğumuş oluyor. Öyle sürüp giden bir kusurunu yazan yok. İğnesi ile ilgili şikayetlerin sıkça olduğunu hatırlıyorum şimdi. Ama biraz eski yazılar. Açıkcası yakın zamanlarda pek bakmadım ama fiyatına göre beğenildiğini biliyorum. Şunu da ekliyeyim, bizim tüfeklerde olan arızalar en iyi markalarda da oluyor ve çok da rastladım. Bizim forumlarda ise bu markalar hep iyi, arızasız, satılırken de kusursuz deniyor. Hepsini inandırıcı bulamıyorum. Yine de tüfeklerimizi hiç bir şekilde Browning veya Beretta ile kıyaslayamayız.

Ben Huğlu'dan çok yönden memnunum ama yetmez. Kalitesinin artması için şikayet etmek şart. Böyle forumlarda falan eleştirmek lazım.

Ben şimdi şunu merak ediyorum: bu CZ lerden alsak ve arızalansa, tamiri gerekse nerede tamir edilecek? Önce Çek Cumhuriyetne oradan Huğlu'ya sonra tekrar kalitesini yükseltmek için Çek Cum. sonra bana mı gelecek?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #34 : 01 Ekim 2010, 22:36:22 »
Biz ayrı bişey demedikki bizde aynısını dedik...Konunun neresi aydınlanmış orasını anlamadık ..Huğlu huğludur cz yazsa ne olacak..

Birde üretilmiş tüfeğin neresinin kalitesi arttırıyo bu Cz???:))))))
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

Çevrimdışı Osman KORKMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #35 : 02 Ekim 2010, 10:32:17 »
yaw arkadaşlar nedir bu balkanlardan çektiğimiz rüzgar oradan yağmur oradan kar oradan huğlu bile oradan geliyor artık. sanırım bu huğlularda göç bıldırcınla beraber geliyor zaar. evet bu huğluda göç ema kanatli olmamış
Osman Korkmaz  1974 ANKARA

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : 02 Ekim 2010, 11:14:49 »
huglu kac senedir cz ye tüfek yapıyo . cz kac senedir yivsiz tüfek üretiyo . dünyadaki populer markalar hangi ülkede .hangi tüfekleri yaptırıyo. mercedes. cogu parcası  tc . jaguar ford otosan. wosvogen tc ford.volvo çinde artık daha onlarca sayabılırım bi sürü parca bu tc yapılıyo bu herhangi bi ürünün işe yaramaz  anlamına  mı geliyo hayır ürünün parakende satış fiyatı nın uygun olabılmesı için tüm üreticilerden fiyat alınır en iyi fiyat ı en iyi malzemeyi ortaya koyan işi alır konyada yada endonezya yada belcika fark etmez  ürün kalitesi insanları mutlu ediyosa nerden gelırse gelsin huglu yapmış cz  ye cz de satmış tüm dünyayaa helal olsun yapanada  satanada ayrıca avrupaya öyle kıyı kenar köşe dandık mal satamazsın ..aydınlamış derken cvp yazdıgı için  teşekkür ettik kac tane temsilci ye ulaşabılıyorsunuz vatandaş gelen malını ilan etmiş  bende camiyamıza sundum beyenen alır bakar keyfine saygılar sunarım

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : 02 Ekim 2010, 11:18:18 »
CZ-USA marka tüfeklerin bütün dünyada satış hakkı Ceska Zbrojovka (CZ) ye aittir.Dolayısı ile bu marka silahları Türkiye’de de CZ’den başka kimse satamaz.

Bu silahlar büyük çapta Huğlu’ya yaptırılmakta olup Çek Cumhuriyeti’ne gitmekte ve CZ fabrikasında kaliteleri yükseltilerek ve gerekli kontrollerden geçerek tüm dünyaya sevkedilmektedirler ve Türkiye’ye de tekrar ithal edilmektedirler.

Dolayısı ile diğer Huğlu silahları ile kıyaslanamazlar.Bu tüfekler yılda 10,000 adet ABD’de satılan CZ-USA tüfekleriyle aynıdır.Huglu’nun düşük işçilik masrafları nedeniyle CZ-USA fiatları birçok ülke tarafından uygun bulunmaktadır.

Böylelikle CZ  sayesinde Huğlu da önemli bir müşteri kitlesine hitap edebilmekte ve memleketimiz de döviz ve iş sahası kazanmaktadır. Huğlu ile mevcut işbirliğimizden hem Huğlu ve çalışanları, hem CZ , hem ABD’li avcılar, hem Avrupa’lı ve Türk avcılar memnundur ve herkes kazançlı çıkmaktadır.

Dolayısı ile avcı vatandaşlarımıza CZ-USA seçeneğini de sunmak bizlerin görevidir.

Konuyu açıklığa kavuşturma fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür eder, tüm dost ve müşterilerimize saygılarımızı ve en iyi dileklerimizi sunarız

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : 02 Ekim 2010, 11:22:24 »
ayrıca istisnalar olabılır ben kabul ediyorum üretim hatası olup da yada defolu diye bıleceyımız ürünler kıyıda köşede kalabılır ...buda iç piyasada .tüketilebilir. buda sadece bizde olabilir diye düşünüyorum :D

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #39 : 02 Ekim 2010, 11:52:48 »
Ne açıklığa kavuştu??????????
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #40 : 02 Ekim 2010, 12:03:21 »
Selçuk kesin Muhittine prim değil de tüfek hediye edilmiş  :D :D
Kızma Muhittin latife yapıyoruz.
Ben yeni avrupa tüfeklere bakıyorum kendi menşei dışında heryeri başka ülkede yapılmış..
Melez nerde ise.
Nerde eski tüfekler, onun için eski tüfeklerinizi satmayın.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : 02 Ekim 2010, 15:09:34 »
 :D ;D :D ;D :D ;D ;D

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : 02 Ekim 2010, 15:21:00 »
ewt osman abi tüfek hediye ettiler  ben ve dostlarıma  4 adet yivli tüfek aldık iyi reklam yaptıgım için  gelen tüfeklerden de hediye edecekler >:D >:D >:D

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : 02 Ekim 2010, 17:23:04 »
osman abi kızan ben deyılım  ansam >:D.. cz tüfekleri maltepe şubesi .muhittin yücel ;D ;D
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2010, 17:25:56 Gönderen: Muhittin YÜCEL »

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #44 : 02 Ekim 2010, 22:38:39 »
:)
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #46 : 08 Ekim 2010, 00:44:16 »
Ne açıklığa kavuştu?
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : 08 Ekim 2010, 11:48:46 »
 :D :D :D

Çevrimdışı Mehmet GÜNEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #48 : 12 Kasım 2010, 10:19:00 »
Sayın Site Üyeleri,

CZ-USA'nın pazarlamakta olduğu yivsiz av tüfekleri Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifinde üretilmektedir ve sadece tüfeklerin markaları CZ'dir. Diğer bütün özellikleri Huğlu Koopeatifinin yurtiçinde pazarladığı tüfeklerle aynıdır. CZ firmasına Huğlu'dan ihraç edilen yivsiz av tüfeklerinin üzerinde herhangi bir şekilde kalite yükseltilmesi söz konusu değildir. Çünkü %100 kullanıma hazır halde ihraç edilmiş tüfeklerin üzerinde zaten bir oynama yapılması söz konusu değildir. Bu yönde açıklama yapanlar, ya tüfek üretimini bilmiyor ya da haksız bi şekilde avcıları kandırma yoluna gitmektedirler. Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi, yorumlarda yazıladığı gibi CZ sayesinde ihracata başlamamıştır. Huğlu Kooperatifi, CZ firması ile yaklaşık 8 yıldır çalışmaktadır. Fakat Huğlu Kooperatifi ihracata yaklaşık 15 yıl öncesinde başlamıştır. Huğlu Kooperatifi, tüfek üretimine 1914 yılında Kurtuluş savaşı yıllarında başlamıştır. Daha yeni tüfekle tanışmış, Türkiye'deki üreticiler hakkında hiçbir şey bilmeyen kişiler, konu ile ilgili asılsız yorumlar yapmaktadırlar.

Ayrıyeten hiçbir firma, CZ firmasından Huğlu Av Tüfeklerinin ürünlerini Türkiye pazarına ithal edemez. Çünkü CZ ile Huğlu Kooperatifinin bu yönde bir yazılı anlaşması vardır. Aksi halde yasal işlemler başlatılır. Bu konuyla ilgili forumlarda yazanlar sadece spekülasyondur. Sizleri bilgilendirmeyi bir borç biliriz.

Saygılarımızla,

Mehmet Güneş
Satış Müdürü
Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi
+90 332 516 1600
Mehmet GÜNEŞ
1982 konya

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #49 : 12 Kasım 2010, 10:41:47 »
Mehmey bey açıklamalarınız için teşekkürler,
CZ tüfeklerine Türkiye de aşina olduğumuz için ve bayilerdede gördüğümüz için ben dahil arkadaşlar bazı yorumlarda bulunmuş.
Bilgilenmek onlarında hakkı, burada yapılıp yurtdışına gönderilen ve sonra ithalat yolu ile ülkesine giren silahın açıklaması avcı arkadaşlara yapılmalı.
Türkiye de avcılık yapıpta Huğlu kullanmayan çok az avcı var ben dahil. ( Tövbe etmeden önce)
Bir de şunu öğrenmek istiyorum Huğlu kooperatifi 1914 yılında kurulmuş diyorsunuz, o yıllarda üretime başlanmış ise prototip veya üretilmiş yivli, superpoze veya çifte varsa resimlerini atmanız mümkün mü ?
Çünkü yerli tüfek üretim furyası 1980 den sonra başladı bundan önce tüfeklerin hepsi ithal tüfeklerdi.
Bilgi vermenizi rica ederiz.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL