Gönderen Konu: Stoeger namlusu vs huğlu namlusu!  (Okunma sayısı 2247 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Davut ATACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Stoeger namlusu vs huğlu namlusu!
« : 02 Şubat 2021, 01:00:02 »
Selamın aleyküm ustalar. Bir arkadaşım domuz avında kullanmak için stoeger m3500 almak istiyor. Fakat tek.kursun performansından ve namlu sağlamlığından endişeli. Şuan kullandığı  huğlu nun kinetik bir modeli ve bu silahla 3 no şokla senelerdir zuberin misket kurşununu atıyor. Şimdi alacağı tüfeğin namlusununda böyle dayanıklı olup olmayacağını merak ediyor. Siz değerli forum üyelerinin de fikrini almak istedim huğlu nun namlusu bunca sene sayısız misket kurşuna dayandıysa stoeger m3500 de dayanır mı namlu çeliği ve et kalınlığı arasında fark var mı?
1993 Ankara

Çevrimdışı İsmail YALÇINKAYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Stoeger namlusu vs huğlu namlusu!
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2021, 01:42:11 »
Davut kardeşim, şahsi fikrim şoklu namlular ile sürekli tek kurşun hele ki misket kurşun atmak oldukça risklidir. Tek kurşun için mutlaka slug namlu olmalıdır. Aynı tüfekle her türlü av yapmak için hem slug hemde şoklu bir namlu alınıp gönül rahatlığı ve güvenle kullanılması çok daha mantıklıdır.  Saygılar 
  • NORİS-JAGDHERR İSPANYOL ÇİFTE
  • HUĞLU SÜPERPOZE
  • ATA NEO
1973 - Yalova

The following users thanked this post: Davut ATACA

Çevrimdışı Ziyaettin AYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2021, 04:52:08 »
Selamın aleyküm ustalar. Bir arkadaşım domuz avında kullanmak için stoeger m3500 almak istiyor. Fakat tek.kursun performansından ve namlu sağlamlığından endişeli. Şuan kullandığı  huğlu nun kinetik bir modeli ve bu silahla 3 no şokla senelerdir zuberin misket kurşununu atıyor. Şimdi alacağı tüfeğin namlusununda böyle dayanıklı olup olmayacağını merak ediyor. Siz değerli forum üyelerinin de fikrini almak istedim huğlu nun namlusu bunca sene sayısız misket kurşuna dayandıysa stoeger m3500 de dayanır mı namlu çeliği ve et kalınlığı arasında fark var mı?
çok kıymetli kardeşim , zuberin tek kurşun çapı yani misket kurşunu şu anki palla tonda için kendi ölçümlerim 17.90 ile 18.00 dır.buna uygun ölçülerle mobil şoklu veya kendinden şoklu her türlü namluyla bu kurşun atılabilir.bu kurşunun net ağırlığı ise 33 gramdır.gelelim arkadaşının endişelerine cevaben,1 ay zarfında 5 koli kurşun atımı yaptık kullandığımız tüfek 61 namlu m3 k, diğeri 71 namlu m3000 bu tüfeklerle ilgili hiç bir sorun yaşamadık,m3k ile toplamda 20 adet misket attık buralarda 70 metreye çalıştık,misketler alt vurdu yafın kurşunlarını ise hep a4 kağıdına topladık,biz bu tüfekleri kullandık devamlı olarak domuz avında şimdi bir tanede m 3500 aldım sadece deneme amaçlı 3kutu saçma attım ondada bir sorun yaşamadım ve yeni aldığım bu tüfeği sayfaya bakarsan görürsün resimlerini paylaştım.ALLAHA emanet olun.
1970
Kartepe/KOCAELİ
0531 257 3434
Dost, zor zamanında bulur seni.

Çevrimdışı Davut ATACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 02 Şubat 2021, 12:15:12 »
çok kıymetli kardeşim , zuberin tek kurşun çapı yani misket kurşunu şu anki palla tonda için kendi ölçümlerim 17.90 ile 18.00 dır.buna uygun ölçülerle mobil şoklu veya kendinden şoklu her türlü namluyla bu kurşun atılabilir.bu kurşunun net ağırlığı ise 33 gramdır.gelelim arkadaşının endişelerine cevaben,1 ay zarfında 5 koli kurşun atımı yaptık kullandığımız tüfek 61 namlu m3 k, diğeri 71 namlu m3000 bu tüfeklerle ilgili hiç bir sorun yaşamadık,m3k ile toplamda 20 adet misket attık buralarda 70 metreye çalıştık,misketler alt vurdu yafın kurşunlarını ise hep a4 kağıdına topladık,biz bu tüfekleri kullandık devamlı olarak domuz avında şimdi bir tanede m 3500 aldım sadece deneme amaçlı 3kutu saçma attım ondada bir sorun yaşamadım ve yeni aldığım bu tüfeği sayfaya bakarsan görürsün resimlerini paylaştım.ALLAHA emanet olun.
Teşekkürler hayırlı olsun avı kanlı olsun.
1993 Ankara

The following users thanked this post: Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Davut ATACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 02 Şubat 2021, 12:16:01 »
Davut kardeşim, şahsi fikrim şoklu namlular ile sürekli tek kurşun hele ki misket kurşun atmak oldukça risklidir. Tek kurşun için mutlaka slug namlu olmalıdır. Aynı tüfekle her türlü av yapmak için hem slug hemde şoklu bir namlu alınıp gönül rahatlığı ve güvenle kullanılması çok daha mantıklıdır.  Saygılar
Teşekkürler usta
1993 Ankara

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 02 Şubat 2021, 20:33:58 »

stoegerin namlusu yerliler içinde en sağlamların belkide en sağlamı. arkadaşım kendi döktüğü misket kurşunlardan stoeger pompalıyla çok sayıda attı aşırı yüksek barutlu dolular yaptı öyleki fişek yatağında kovan parçalanmış tüfekte namluda hiç sıkıntı yok, bende stoeger pompalı kullandım çalışmasında sıkıntı çıktı ama namlu gerçekten sağlam
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

The following users thanked this post: Celal KALABALIK, Davut ATACA

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2021, 21:57:09 »
alacaksiniz bir 66cm namlulu tüfek her av kullan 2.3 no şok tak ördek av git. domuz için kesinlile slug namlu güzel olur. kursunda  diğer namlular gibi sama yapmaz cok sağlikli olur..,
bu arada şunu söyliyeyim ÖZKANLAR  Tüfekleri namlular İTALYA dn geliyor içi türkiyede işleniyor namlular basinca cok dayanikli ve ÖZKANLAR 1950 yillarin ustalari her zaman yenilik yapan firma ve türkiyede ilk çifte yapan yerli gururlarimizdan değerli köklü firmadir

« Son Düzenleme: 02 Şubat 2021, 22:07:37 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Davut ATACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 05 Şubat 2021, 23:05:34 »
stoegerin namlusu yerliler içinde en sağlamların belkide en sağlamı. arkadaşım kendi döktüğü misket kurşunlardan stoeger pompalıyla çok sayıda attı aşırı yüksek barutlu dolular yaptı öyleki fişek yatağında kovan parçalanmış tüfekte namluda hiç sıkıntı yok, bende stoeger pompalı kullandım çalışmasında sıkıntı çıktı ama namlu gerçekten sağlam
Teşekkür ederim ustam
1993 Ankara

The following users thanked this post: Abdullah GÜLTEPE

Çevrimdışı Aydın MERİÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2021, 21:52:54 »
Yaklaşık 2 yıldır Stoeger P3500 kullanıyorum,   Test amaçlı 64 gr fişekleri de olmak üzere bir çok kurşun attım. 900 civarı fişek atmışımdır. herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Huğlu'da güzel tüfekler üretiyor ancak şahsi kanaatim sağlamlık açısından Stoeger'in bir tık daha önde olduğudur.  Gönüş rahatlığı ile kullanabilirsin. 
  • Stoeger P3500 - Pompalı (Combo Namlu)
  • Derya MK-12 - Yarıotamatik
  • Yıldız SPZ 36 ME - Süperpoze
  • İmpala Plus - 56 Slug namlu
  • Chiappa Double Badger - Kırma Poze
  • Huğlu - Çifte (Babandan kalma)
1985-İstanbul