Gönderen Konu: Stoeger Prengine Şok Fişek Seçimi  (Okunma sayısı 1601 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alperen BİÇİCİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Stoeger Prengine Şok Fişek Seçimi
« : 01 Şubat 2021, 03:50:00 »
Stoeger perengine yaklaşık alalı bir yıl oldu ama bir türlü ne şok ne fişek tuttura bildim en sevdiği şok ve fişek birde exsentet şok ta kaç numara terçih edililir 66 namlu.
  • Akdaş ah 212
1976 - Hatay

Çevrimdışı Suat KOÇ

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Stoeger Prengine Şok Fişek Seçimi
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2021, 01:05:49 »
Slm Alperen kardeş stoeger m 3000 hemde m 3000 peregrine kullanıcısı olarak sana biraz yardımcı olmaya çalışıyim.+3 ve üzeri havalarda BP f2 34 gram 4 numara 4 NOLU şok özellikle ördek ve keklik avında başka fişek kullanma m3000 ve m3000 peregrine bu fişeğe bayılıyor mesafe uzarsa şoku 3 e çekersin eğer benim gibi ördek ve kaz avı hastasiysan birde - 15 lerde avlanıyor san asıl fisek sorunu o zaman basliyor RC 50 gram3-4 numara 4-5 şok bulabilirsen fiocci 40-50 gram 3-4 numara 4-5 şok RC jk6 36 gram 4 numara stoeger fişek seçer fişeği ni ve şokunu bulursan canlı düşürmez.ulkemizdeki fişek furyası malum kalite çok düştü fiyatlar arttıkça barut tapa saçma kalitesi hatta barut gramajlari düştü zaten doğru düzgün hayvan yok sana tavsiyem BP  f 2 den şaşma 3-4 şok yumuşak havalarda avlanıyor san ama eksilerde dediğim gibi ağır dolular zaten marka ve gramaj verdim
Suat KOÇ
1978 ANKARA

Çevrimdışı Caner ÇAYLAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 19 Şubat 2022, 00:03:24 »
Ustam merhaba stoper m3000 ile m3000 peregrine arasındaki fark nedir ustam . İkisi arasında kaldım sanırım biri yüksek bant diğeri normal
DOĞUM TARİHİNİZİ YAZINIZ
Eskisehir

Çevrimdışı Enes EKİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Kim Av Kim Avcı?
« Yanıtla #3 : 22 Şubat 2022, 16:17:39 »
2017 Yılından beri aktif olarak avda kullanıyorum. Standart olarak 3 şok kullanıyorum fakat benim gibi tahtalı avcısı iseniz mesafe uzarsa 1 şok'a dönersiniz. Yerli olarak Sterling hariç hiçbir fişekten şikayetim olmadı . Zaten avrupa fişekte hiçbir problem yok . Birde peregrineyi açı pulları ile kendinize göre ayarlarsanız maksimum verimi alırsınız.
  • FISA CESA FAVORIT 71
  • ARMSAN PHENOMA 71
  • STOEGER PEREGRINE MAX-5 71
Enes EKİZ
1984 Memleket : Samsun İkamet:Düzce