Gönderen Konu: Pompalı Tüfek  (Okunma sayısı 937 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Samet ÇAMUROĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Pompalı Tüfek
« : 20 Haziran 2018, 15:20:43 »
Merhaba Avcı Abiler ve Kardeşlerim Ördek avımda 76 yatak 71 namlu pompalı kullanmak istiyorum sizce nasıl olur Tüfegim Stoeger P3000 olucak
DOĞUM TARİHİNİZİ YAZINIZ-Bafra

Çevrimdışı Hikmet KIRMIZIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Pompalı Tüfek
« Yanıtla #1 : 20 Haziran 2018, 19:16:20 »
Samet Bey bende Benelli Supernova vardı pompalı olarak ama ördek gibi hızlı bir ava uçarken atması zor oluyor.Derseniz ki ben bek avı yapıyorum ördek suya indikten sonra atarım o zaman kullanılabilir. Ben çok hızlı silahı kurarım diyebilirsin ben de çok hızlı kuruyorum ama el kundağı ile pompalarken emin ol namlu, nişan hattından ve dolayısıyla avdan uzaklaşıyor.Ayrıca hiçbir pompalı, otomatik tüfek kadar hızlı değil. Ben Benelli M2 aldım farkı gördüm. 1 sezon kullandım Benelli M2 yi, her avda dizimi dövdüm ilk başta niye bu tüfeği almadım diye  :laugh:
  • Ata Neo & Beretta 1301 Otomatik
  • Rizzini Aurum Süperpoze & Yıldız Çifte
1986 Balıkesir

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2018, 00:20:49 »
İstedikten sonra gayet güzel kullanılır bende ve arkadaşımda stoeger p350 pompali var ben tavşana ve domuza gittim ucara pek atış yapmadım arkadaşım ördeğe de arada gidiyor otomatik kullananlardan çokta geride kalmadi otomatik kullananlarin atıp duseremedigi ördeği düşürdüğü oldu bir defa beraber gittiğimiz avda 3te 3 yaptı hatta stoegerden sonra şimdi benelli süpernova aldı onu kullanıyor domuz tavşan tahtatali bazen ördek gayette memnun otomatik veya pompali tamamen tercih meselesi pompali bakımı temizliği basit gramaj seçmez her gramaj da fişeği her hava şartında çalıştırır otomatik kadar seri olmaz belki ama alistinmi kurup kurmadiginizin bile farkına varmiyorsunuz
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

The following users thanked this post: Levent KARSLIOĞLU

Çevrimdışı Samet ÇAMUROĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 22 Temmuz 2018, 12:15:10 »
Teşekkürler abiler valla bende stoeger m3000 var zaten zehir üstüne tanımam birazda P3000 denicem kaçma şansları olsun hep vurdumu zevki kalmıyo😏
DOĞUM TARİHİNİZİ YAZINIZ-Bafra