Gönderen Konu: süperpoze kurşun  (Okunma sayısı 1071 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yunus DURSUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
süperpoze kurşun
« : 24 Eylül 2020, 21:23:13 »
Öncelikle ustalara iyi akşamlar ve bereketli sezonlar diliyorum.

Aklıma takılan bir konu var yıldız spz me kullanıcısıyım lakin tüfeğimle hiç kurşun atmadım. Fişek seçimimi de saolsun lar forum dan ustalarım sayesinde yapmıştım. Yıldız için ince saçma düşük gramaj yeterli diye sık sık yazdılar. Kafama takılan ise yıldız pozeler için namlu iç çapı dar dediler. Tüfeğimle kurşun atsam bir sıkıntı olur mu
Kurşun atmak için şokları söksem mi yada 5 ve 4 numarayı mı taksam 3 ve 2 numara şok varken kurşun atsam namlu zarar görür mü
forumda aradım bu konuyla alakalı bir yazı bulamadım  son çare yeni konu açayım dedim Şimdiden teşekkür eder iyi akşamlar dilerim..
  • Yıldız spz me 12 66cm
1998 - Kocaeli

Çevrimdışı Engin FERAH

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: süperpoze kurşun
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2020, 22:37:13 »
Merhaba Yunus bey,
Aynı soruyu yıldız çifte için yıldız silahtan Hasan Kara beye sordum 5,4 şokla hiçbir sıkıntı olmayacağı bilgisi verdi.Kendimde geçen yıl 30-40 adet hedef atışı yaptım hiçbir sıkıntı yaşamadım hatta Feyyaz Çetin yıldız pozeyle yıllardır domuz avı yapıyor.Bps eski seri kurşunlardan çok randıman alıyormuş ama eski seri ben bulamadım genelde yaf speedy attım 28 gr olduğu için.
  • Yıldız elegante A3 çifte 71 cm,61 cm
  • Yıldız Spz 71 cm
1983 BEŞKAZA-ANKARA

Çevrimdışı Yunus DURSUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2020, 23:40:42 »
Ustam verdiğin bilgiler için çok teşekkür ediyorum Sağolasın
  • Yıldız spz me 12 66cm
1998 - Kocaeli

Çevrimiçi Taşkın MUTLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2020, 12:40:07 »
Kurşun atmak için şokları söksem mi yada 5 ve 4 numarayı mı taksam 3 ve 2 numara şok varken kurşun atsam namlu zarar görür mü

Şokları sökmekten kastınız, şokları söküp öyle atmak değildir herhalde, hiç deneyen oldu mu bilmiyorum ama  sonuçları sıkıntılı olur sanırım
  • fıas-cesa 66
  • kral queen yarı oto 12 66-76
  • Armi Marocchi 71
  • pointer (bella)
  • kopay (leydi)
  • malinois (karamel)
Taşkın MUTLU
1985-Adana

Çevrimdışı Feyyaz ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2020, 16:34:46 »
Merhaba Yunus bey,
Aynı soruyu yıldız çifte için yıldız silahtan Hasan Kara beye sordum 5,4 şokla hiçbir sıkıntı olmayacağı bilgisi verdi.Kendimde geçen yıl 30-40 adet hedef atışı yaptım hiçbir sıkıntı yaşamadım hatta Feyyaz Çetin yıldız pozeyle yıllardır domuz avı yapıyor.Bps eski seri kurşunlardan çok randıman alıyormuş ama eski seri ben bulamadım genelde yaf speedy attım 28 gr olduğu için.

Yunus bey;

Engin kardeşim gereken açıklamayı yapmış bende ekleme yapayım biraz 2014 den bu yana spz m ile avlanıyorum. sayısız kurşun atmışımdır. geçen sene iğnesi kırıldı sadece onuda sağ olsun fabrika ücretsiz olarak yapıp bakımlarınıda yaparak geri gönderdiler. ben her zaman 4-5 şok ile kullanıyorum. alt göz 5 numara üst göz 4 numara şeklinde. bütün avlarada giderim ördek, bıldırcın, çulluk, keklik, tavşan, domuz şokları hiç değiştirmedim hep bu şekilde takılı. ben bu şekilde randıman aldım. Kurşun atmaya korkmayın hiç bişey olmaz kaya gibi sağlam tüfekler. 
1983 Mudurnu/BOLU

Çevrimdışı Yunus DURSUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 25 Eylül 2020, 19:41:28 »
Yanıtlar için teşekkür ediyorum benim için çok kıymetli bilgiler  sağolun varolun.
  • Yıldız spz me 12 66cm
1998 - Kocaeli