Gönderen Konu: Balistik katsayı (BC - Ballistic Coefficient)  (Okunma sayısı 32822 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Veysel AÇARI

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Balistik katsayı (BC - Ballistic Coefficient)
« Yanıtla #25 : 05 Nisan 2011, 11:41:05 »
sen benım dedıgımı anlamamıssın osman  amacın gucse sen nıye bu kadar para verıyonkı  airforce condor dıye bır tufek var  oda olmadı evanix ar6 hele condoru modla 600 ft guc elde et  bu tufeklerle daystate yan yana koyamazsın 22lr alırsan her beş yılda verırsın 4000 lıra   fiat farkının ise güçle alakası yok kalıteyle  alakalı air wolf dediğin tüfek le nasıl aynı yerde anarsın air wolf kendınden cronograflı elektronık tetık regulator  attıgın mermıyı hangı hızla atııgını bıle  soyluyor tufek  el insaf yanı  nasıl bu tufek air armsla aynı yerde anılmazsa daystate ılede aynı yerde anılmaz  9mm olanın vıdeosunu ızlemedınmı bırıncı atıs 100ft ucuncu atıs 150 ft sen sımdı butufeklerı aynı kefe koyuyorsun  artı benı hıc ılgılendırmez mılletın arasındakı rekabet  

ben bıldıgımı soyluyorum  bır baikal le baretta brownıng aynı degılse bu bu kıytırık korelı ıle ıngılızlerde aynı yerde degıl  

daha ben dunya kadar kıyaslama yaparım herkez tabı butcesıne gore secıcek tufegı onada bır sey demem
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2011, 11:44:10 Gönderen: Veysel AÇARI »
Veysel AÇARI
1982  AKHİSAR MANİSA
0505 89 92 112

Çevrimdışı Osman YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
    • TR SİLAH FORUM
« Yanıtla #26 : 05 Nisan 2011, 11:46:31 »
Üzülme Veysel eminim ki tüfeğini satarsın. Konuyu fazla dağıtmayalım. Bu arada 300-400mt atış yapacaksan bir daha .22lr bir tüfek al. Bu arada konuyu kapatalım ve BC'ye geri dönelim.  ;D
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2011, 11:48:49 Gönderen: Osman YILDIRIM »

Korkuyla yaşayacağıma, cesaretimle ölürüm...
Herkes ateş edebilir, herkes silah kullanamaz...

Çevrimdışı Veysel AÇARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 05 Nisan 2011, 11:50:44 »
ben konuyu kapatırım osman da sen bana tufegımı satmak ıcın boyle konusuyon dersen kapatamam 
Veysel AÇARI
1982  AKHİSAR MANİSA
0505 89 92 112

Çevrimdışı Veysel AÇARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 05 Nisan 2011, 12:01:18 »
ben menfatım ıcabı konusanlardan degılım sen nerden  bu ızlenıme kapıldın onuda anlamadım ya  bu sıte de ve  hıc bır avcı sıtesınde benım tufegım satılık degıl satılık ılanı olan sıtelerde de resım bıle atmadım ne kadar satmaya heveslıyım anlamıssındır umarım  satma sebebım de avrupa avtufegı almak ıstedıgım  ıcın tufekte 5bın lıra cıvarı sırf o yuzden  satılsada olur satılmasada daha nasıl anlatırım bılmıyorum artık bıraz gec olur yıne alırım ıstedıgım tufegı
Veysel AÇARI
1982  AKHİSAR MANİSA
0505 89 92 112

• AvlakForum Üye
  • *
    • TR SİLAH FORUM
« Yanıtla #29 : 05 Nisan 2011, 12:03:38 »
Bu kadar tepki göstermen yersiz Veysel'ciğim konu asıl amacından çok saptı...  :)

Çevrimdışı Veysel AÇARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 05 Nisan 2011, 12:05:34 »
yazdıgın mesajla benı tohmet altında bırakıyorsun osman ne demem gerekıyordu benım  evet tufegımı satmak ıcın boyle konusyorum mu dıyım
Veysel AÇARI
1982  AKHİSAR MANİSA
0505 89 92 112

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : 05 Nisan 2011, 13:01:06 »
Tartışmanıza gerek yok beyler.Bazi şeyler zevk meselesidir ve genelde öncelikle fiyat ve sonraki maliyetleri düşünürüz, fakat bu herzaman için geçerli değil..örnek olarak mesela  2 bin liraya bir ateşli 22 lr tüfek alıp, 2 bin lirada vergi verip ( 5 yıl) ve sonrada mermi sıkıntısı çekmek yerine, 4-5 bin liralık tüfek ve aksesuarları alıp  palet sıkıntısı olmadan bol bol atış yapmakta mantıklıdır..ama tabi bu kimin hangi açıdan baktığıyla ilgilidir..burada her iki tüfeğin balistikleri ve işlevselikleri ilgili farklılıkları dile bile getirmeye gerek yok sanırım..Yalnız yazdıklarınız dikatimi çekiyor, 300 -400 mt.lerden bahsediyorsunuz?havali ve kenar ateşlemelide olsa bu 22 calibrelerin yeteneklerini çok abartıyorsunuz bence..isterseniz hem ortamı soğutalım hemde bu konu üzerine tartışalım?

Çevrimdışı Veysel AÇARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 05 Nisan 2011, 13:38:06 »
evet sadık abi  dedıgın gıbı  bız bıraz abarttık  22 kalıbre havalı tufegın aslında tum dunyada kabul gormus av mesafesı max 150 metre   (turkıyede havalı ıle av yasak!!!!) bunuda mukemmel duzeyde  tufek ve ekıpmanlarla basarıyorlar max en buyuk avları bu kalıbrenın(havalı tufekte) tilki  bizimkisi biraz da kendımızı zorlamak  300 metre atısını yapan zaten bır elın parmaklarını gecmez cunku gercekten cok zor ben kendım 60 70 cm caplı hedefe 10 da 6 isabeti anca basarabılıyorum  oda hava ruzgarsız olmak kaydıyla ruzgar olunca daha da zor  o daha once bahsettigim bullet tarzı pelletle oda baska bır pelletle bunu basarmak ımkansız   
Veysel AÇARI
1982  AKHİSAR MANİSA
0505 89 92 112

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : 05 Nisan 2011, 14:03:43 »
düşümü çok olur ve pelet ağırlığı az olduğundan sapmada çok olur..

Çevrimdışı Veysel AÇARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 05 Nisan 2011, 14:41:15 »
evet abi    askeri tip silahlarda bc değeri inanılmaz muhımmatlar var   408 cheytac ve 416 barett bu sılahların muhımmatları bc degerının 1in ustunde oldugundan bahsedılıyor  bu sayede  bu sılahlarla  ortalama bır nısancının 1000 metreye cok rahat atabılcegını ıddıa edıyolar  elimize geçse keşke ;D
Veysel AÇARI
1982  AKHİSAR MANİSA
0505 89 92 112

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 05 Nisan 2011, 15:18:30 »
Askeri tiplere geçmeyelim, orası bizi bozar.BC si yuksek olan ve aynı zamanda yumuşak uçlu hunting çekirdeklerde var..mesela norma orx gibi, fakat ulkemizde seçenekler çok kısıtlı olduğu için bırakın bc veya başka parameterye göre mermi almayı, mermi bulursak şükrediyoruz.308 için nato mermisi alan ve kullanan tanıdıklarım var mesela..onun için burada tartıştığımız konuların çoğu gerçekte uygulanamaz durumda maalesef..

Çevrimdışı Veysel AÇARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 05 Nisan 2011, 15:54:51 »
esas tartışmamız gerekende bu galıba niye yivli tüfek işi mke  tekelinde niçin yerli sanyi gidip amerikada fabrika açıyor dışardaki insanlar için sıradan silahlar bizde lüks sınıf gibi muamele goruyor bu konuda bence bır bilinç oluşturulması lazım  hatırlarsanız tvde ibrahim tatlıses vurulmustu ardından tvye ameliyatı yapan profosor cıktı demeç veriyor dunyanın en cok sılahlanan ulkesıymıs  kımedeyse bu sılahlar artık gercekle hıc bagdasmayan demeç verıyor  bu kamaoyunu yıkmak ıcın yada onumuzu acmak ıçın bır seyler yapmak gerekıyor bence ( kişi basına en cok sılah dusen ulke guney kıbrıs)
Veysel AÇARI
1982  AKHİSAR MANİSA
0505 89 92 112

• AvlakForum Üye
  • *
    • TR SİLAH FORUM
« Yanıtla #37 : 05 Nisan 2011, 18:05:07 »
En başta Türkiye yivli av tüfeği üretemiyor. Yivli av tüfeği üretmenin önü kesiliyor.

Çevrimdışı Mahmut UYSAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #38 : 11 Nisan 2011, 01:23:36 »
ben de katılıyorum .416 barrett olsa da atsak
Mahmut UYSAL
1988-Kocaeli

evanix monster .22+ Hawke SideWinder 6-24x56 SR 12 Reticle