Gönderen Konu: Browning maxus sizce nasıl ?  (Okunma sayısı 86518 defa)

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İ.Bengi GÖKMEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Browning maxus sizce nasıl ?
« Yanıtla #75 : 17 Ağustos 2013, 22:04:56 »
Herkese hayırlı sezonlar.

Bugun itibari ile maxus gr 2 elime geçti.Fethiye avcılar derneği başkanı Ali Yörük  ile atış yaptık.24 gr mirage trap,30 gr Ansar,32gr Mirage,34 gr Fiocchi,36 gr Mirage jk6 ile test ettik.atışlarda gördükki güzel grupmanı var.Karton koli kagıtlarla yaptıgımız denelemerde çok güzel grupman sonuçları aldık sonuç olarak doğru tercih yaptığımıza kanaat ettik.Tek sıkıntısı biraz tepme var onuda dipçik ayarlarını henüz yapmadık yaparsak değişiri diye düşünüyorum.

Ekte grupman resimlerini çokta net olmasada görebilirsiniz.bu atışı 30 gr Ansar 7 no ile yaptım.

Daha detaylı resim ve videoları yarın  suda test edip sizlerle paylaşacağım

« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2013, 22:06:27 Gönderen: İ.Bengi GÖKMEN »
  • Browning Maxus Gr2
  • Browning Cynergy Hunter Gr3
  • Huğlu 601G
  • Huğlu 202B
İbrahim Bengi GÖKMEN
1981 Fethiye/Muğla
Beşkaza ve Çevresi

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #76 : 17 Ağustos 2013, 22:13:00 »
Suda mı? Ne demek o?

Gülegüle kullanın, güzel tüfek almışsınız. Bilinen bir kusurları yoktur. Tepme dipçikten olabilir tabi ama buradan teşhis etmek kolay değil.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı İ.Bengi GÖKMEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #77 : 17 Ağustos 2013, 22:16:09 »
Tatlı suda dağılımı görmek desek daha doğru olacak.
  • Browning Maxus Gr2
  • Browning Cynergy Hunter Gr3
  • Huğlu 601G
  • Huğlu 202B
İbrahim Bengi GÖKMEN
1981 Fethiye/Muğla
Beşkaza ve Çevresi

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #78 : 17 Ağustos 2013, 22:47:43 »
Hmm dağılım.. anladım.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Y.Mehmet BİLİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #79 : 21 Eylül 2013, 15:17:55 »
.
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2013, 15:33:05 Gönderen: Y.Mehmet BİLİR »
30.05.1989
Seferihisar/İzmir

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #80 : 21 Eylül 2013, 15:32:20 »
maxsus premıum gr3 almaya karar vermiştim.yorumları okuyunca  resmen silahtan soğudum.bu kadar güzel ve kendini kanıtlamış bir silahın keklik bıldırcın vs gibi avlarda iyi  performans göstermemesi benı hayal kırıklığına uğrattı :((
30.05.1989
Seferihisar/İzmir

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #81 : 21 Eylül 2013, 21:55:32 »
Bıldırcın gibi avda performans gösteremeyen Browning olur mu :) Şoklarında hata varsa ondan olabilir. Hız kaybı desek ne kadar kayıp olacak..? Tüfek bu. Neyse, insanın içine sinmesi de mühim.
1968

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #82 : 23 Eylül 2013, 12:18:30 »
hakaret olarak algılanmasın ama bıldırcın ve keklikte randıman alamayanın tamamen kendi cahilliğidir kusura bakmayın,benim en çok gittiğim av bu ikisi,kuşlar çaput oluyor resmen...
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #83 : 23 Eylül 2013, 12:45:49 »
fatih abi sende maxus mu war.benım beretta 390 wardı sattım.maxus cok begendım almaya karar werdim fakat yorumları okuyunca silahtan soğudum.keklik bıldırcın tawsan avı yapıyorum.sen bu avlarda memnunmusun silahtan.
30.05.1989
Seferihisar/İzmir

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #84 : 23 Eylül 2013, 18:24:36 »
mehmet bende browning phoenıx var,maxusla aynı back bore namlu.
bi kere ilk önce yüksek bant olduğ için kundak dik,eğer bu kundağa alışkın değilsen top atsan vuramassın bende öyle oldu ilk başta,sonradan kabzeden ayarladım kundağı düşürdüm.
ikincisi önceki tüfeğinle hangi şoku kullanıyorsan aynı avda 1 genişini kullanacaksın bu silahla,örneğin keklikte *** takıyorsan bunda **** yıldız takacan,32 gr ve üstü bu silah için çok iyi oluyor,kalın ince saçma pek farketmiyor.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #85 : 23 Eylül 2013, 18:56:03 »
sağolasın fatih abi bilgilerin için
30.05.1989
Seferihisar/İzmir

Çevrimdışı M.Kemal ATEŞSAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #86 : 24 Eylül 2013, 10:55:23 »
Fatih Kardeş "önceki tüfeğinle hangi şoku kullanıyorsan aynı avda 1 genişini kullanacaksın bu silahla" demişsiniz bunu  biraz daha teknik ve örnekleriyle açıklayarak bizleri bilgilendirirseniz memnun oluruz.
  • Beretta urika 2 71 namlu
  • Franci Oto 67 namlu
M.K. ATEŞSAL   1951 ANKARA
0 RH (+)

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #87 : 24 Eylül 2013, 12:40:15 »
Abi anlamıyorum ya hiç kullanıcılara soran yokmu bu tüfeği.? Ben sordum 3 kişiyede İzmirden Muarrem abi diye biri aldı çok ama çok memnun ve üstelik dediği aynen şu ben düşük gramaj atarım hep, yüksek gramajı sevmem diyor yazın 24 28 kışın 30 32 daha üstüne hiç çıkmadım diyor şov yapıyor diyor maxsus bıldırcınları keklikleri düşürdüğüm mesafeleri bi görsen şaşırırsın diyor ve hep ince saçma. Dahasıda marka ayırmaz diyor evdeki ne kadar fişek varsa toplayıp gittim üveyik avına her attığım paçavra diyor. Bide sanki 18.8 namlu daha ilk maxsusta denenmiş gibi konuşuluyor yıllardır 5 veya 6 modelde bu namlular üretiliyor alakası yok düşük gramaj ince saçma sevmezmiş ben bizzat  browning fusion evolve elit kullandım yüksek gramajı sevmiyordu asıl her tüfek gibi yazın 24 28 30 kışın 32 34 en fazla, hafif olduğu için yazın en çok 30 grama çıkabiliyordum ve hep ince saçmayla avlandım. Vedeee dahası asıl bomba kelime şuydu (( tabi herkeze göre değişir )) benellimi sattım maxsus aldım dedi benelli'dende çok memnundum ama iyiki maxsusu almışım dedi daha özellikli daha güzel tüfekmiş dedi. Daha nedim abiiiii :))))
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #88 : 24 Eylül 2013, 14:23:50 »
Browning maxus lar BURSA AV DOGA FUARIN DA vitrine cikti ve satisi basladi turkiye de. Bu zaman da oyle hizli fisekler varki su borusu ile de atsaniz memnun kalacaksiniz dir.tufek kadar kullanilan fisek cook onemli avina göre. Browning yeni cikardigi A5 tufeklerin de de ayni genis namlu kullaniyor.israr ettiklerine gore bir bildikleri vardir.ve bu BROWNING.
DİMİİİİ YANİ .
  BROWNINGGGGGGGGGGGGG. ADI YETER:)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #89 : 24 Eylül 2013, 16:20:45 »
özgür kardeş içimi rahatlattın wala.şu muharrem abinin telefonu warsa werirmisin konusayım ya içim rahat etmıcek sonra.arada kaldım cok beğenmiştim silahı almaya karar werdım oncekı yorumları okuyunca silahtan soğudum resmen.bide silahı kullanan kimse yorum yapmamış ki
30.05.1989
Seferihisar/İzmir

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #90 : 24 Eylül 2013, 19:28:44 »
Mehmetçim özelden atim msj tlfununu kendisinden müsade almam gerek burda paylaşmam için.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #91 : 24 Eylül 2013, 20:38:43 »
sağolasın kardeşim eywallah
30.05.1989
Seferihisar/İzmir

Çevrimdışı Ayfa CEYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #92 : 26 Eylül 2013, 18:03:07 »
mehmet kardeşimin düştüğü duruma bende düşmüştüm baktım maxus lar için olumlu konuşan yok kullanıpta kötü diyen de yok son olarak bu sitede maxus ile dalga geçen stoger için mukemmel diye yorum yapan sayın abimizi görünce anladım ki yapılan yorumlar kulaktan dolma.sezon başında maxus utimate patritges aldım yeni kullanmaya başladığım için çok yorum yapamıcam ama arkadaşım baretta urika 2 kullanıcı benden bi av günü tüfeğimi kullanabibilirmiyim diye sordu bende ok dedim şimdi oda maxus alacağım kesin diyor.saygılar
1980 ADANA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #93 : 28 Eylül 2013, 03:53:45 »
Fatih Kardeþ "önceki tüfeðinle hangi þoku kullanýyorsan ayný avda 1 geniþini kullanacaksýn bu silahla" demiþsiniz bunu  biraz daha teknik ve örnekleriyle açýklayarak bizleri bilgilendirirseniz memnun oluruz.

back bore namlunun özelliği saçmayı merkezde yoğunlaştırıyor yani modifield şoklu başka bir silah alın elinize birde back bore namlulu browning alıp tüm dağılımı görecek kadar büyük bir kağıda ataynı mesafeden ateş edin back bore namlu daha dar bir daire yapacaktır göreceksiniz.
Buda şu demek oluyor çembere avı oturtabilirseniz av daha çok ve eşit aralıkta saçmaya maruz kalacak ama çember daha dar olduğu için eğer başka modifield şoklu bir silahla avlanıp buna geçtiyseniz ıska riskinizde yükseliyor.çoğu kişi bunu bilmediği için bu silahtan alıyor önceki silahıyla aynı şoku takıp devam ediyor sonuç düşen atış yüzdesi:silah kötü...
Ama bir genişini taktığınız zaman çember genişliyor,ama saçma aralıkları back borede daha eşit olduğu için. av üzerinde yıkıcılığı azalmıyor bu kadar basit.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #94 : 03 Ekim 2013, 21:41:05 »
değerli dostlar ben brownıng fusıon evolve kullandım.tüfeği sıfır almıştım tüfek şansımıza sorunlu çıktı satmak zorunda kalmıştım.satmadan tüfeği test yapmıştım.test şöyle olmuştu 36 gr federal 6 no saçma ile denemiştik bir tüfek daha vardı oda;huğlu 103 ce  tüfeklerin özelliği şöyle idi brownıng fusıon evolve 66 namlu  ağırlık 3120 gr namlu iç çapı 18.7  huğlu poze;71  namlu şok ağırlık3650 gr namlu iç çapı 18.4 hedefte karton arkasında hafif nemli  tahta sonuç;browningte saçma sayısı biraz fazla idi en önemli ise brownıng saçmaları tahtanın içine iyice girmişti saçmalar görünüyo ama iyice içeri girmiş eline değmiyodu.huğlunun saçmalarıda yüzünde duruyodu dokunduğunda hepsi eline deyiyodu :) bilmem anlatabildimmi :)
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #95 : 03 Ekim 2013, 21:49:46 »
,
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2018, 15:59:12 Gönderen: Ömer ÇİRKİNYILAN »
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #96 : 04 Ekim 2013, 09:33:49 »
Fatih in anlatmak istediği merkez yoğun saçma grupmanı,aynı tüfek,3 no şok,rc 33 gr special 7 no.36,5 mt. Arabanın üzerinden yarı destekli atış.
Belki atışımda kayma olmuş olabilir.
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2013, 09:50:34 Gönderen: Raha BOLAT »
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #97 : 04 Ekim 2013, 09:39:13 »
Şunuda söylemek istiyorum,tüfekle havada soda şişelerini patlatırken aynı stoeger de hissettiğim şeyi hissettim,tetiğe dokunduğun an soda şişesi tuz buz oluyor,ben çok memnunum. Vede kendi şokları dışında özel şoklar alındığında grupmanın çok daha güzel olduğu söyleniyor,daha denemedim ama mutlaka alıcam.
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2013, 09:40:50 Gönderen: Raha BOLAT »
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #98 : 04 Ekim 2013, 11:57:08 »
arkadaşlar devir bilgi iletişim devri,eskisi gibi genel geçer kurallar günümüz dünyasına uygun değil artık..
bir silaha iyi veya kötü diyebilmemiz için her sırrına ermemiz lazım ;)
önce araştırıp sonra deneyip sonucu görmek lazım eski devirler artık kapanmalı.
ömer beyin söylediği şey doğru,çünkü back bore den çıkan saçma daha hızlı,ama hızlı diye her konuda avantajlı değil ince saçmada deliciliği arttığı için avı belkide yaralı düşürübilir,ama saçma kalınlaştıkça ve uzun mesafede yıkıcılığı artabilir,tabi bıldırcın için değil bu sözüm çünkü hayvanın canı neki,ne sıksan düşer :)
ben 5-6 no atarım kekliğe sonuç süper...
bıldırcına ne denk gelirse atarım..
raha bey üveyikte 66 namlu olmasına rağmen bendeki,çok vurmadım bu sene üveyik ama yıldızdan düşürdüm bi kaç tane,hız bu avda önemli malumunuz ;)
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #99 : 05 Ekim 2013, 00:44:12 »
Hz.Allah herkeze uygun fiyata bir browning nasip etsin inşallah.Volkan abinin bir yazısında okumuştum şimdiki fişeklerle hız kaybı diye birşey söz konusu değil,en kötü tüfekle bile bu fişeklerle av düşürülebilir demekki,tüfek tatmin ediyorsa sıkıntı yok.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale