Gönderen Konu: ANKARA DA KEKLİK USTASI KÖPEK CİNSİ NE OLMALIDIR??  (Okunma sayısı 28386 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Berkun EKEN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: ANKARA DA KEKLİK USTASI KÖPEK CİNSİ NE OLMALIDIR??
« Yanıtla #25 : 29 Şubat 2012, 12:22:04 »
bu arada merana uyan hangi ırksa onu almanızı tavsiye ederim. gelsin safkan pointer ve seter benim meralarımda rahatça avlansında göreyim... bu arada yıldız hanımın yorumunu saygısızlık olarak görüyorum....

:D ne varmış senin meranda abi uçsuz bucaksız uçurumlar varda köpeğin kanatlanıp öteki dağamı geçiyor. pointer ve setteri zorlayacak ne olabilir meranda? her cinsin iyi bir bireyi ne mera seçer ne hava unutmayalım bunu.
Berkun EKEN KOCAELİ/İZMİT 1985
0544 977 1000

Çevrimdışı Mehmet KARAKAYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 29 Şubat 2012, 12:41:56 »
bakıyorum  konuya herkez kendi beslediği köpeği öneriyor  ...
bırakın pointere laf atmıyı  sucu kendinizde arayın...
bi söz vardır :AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNER DİYE
POİNTERDE  AYNI BÖYLE İŞTE...

Mehmet KARAKAYA
1985 / BURDUR -- ANTALYA
Tel:05464220938

Çevrimdışı Kerim AVCI

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 29 Şubat 2012, 13:23:31 »
Arkadaşlar bu hafta sonu sezonun son avına, kapanışa gittik. Orada bir abimin pointer cinsi köpeği, diğer bir abinin de  kurzhaar cinsi köpeği vardı (Benim için iki cinsi görmek içinde süper oldu.) İşin doğrusu pointerin aramasına ve sahibiyle iletişimine hayran kaldım. Kurzhaar da güzel fakat pek bi iş yapmadı. Bu arada tavşan da kurzhaar süper diyorlar ama dün inanılmaz tavşan olmasına rağmen bir faydasını görmedim gerçi hayvan biraz gençmiş belki de ondan ama pointer resmen bu dağlar benim sen bana bırak edasındaydı ve harika fermalarla ava zevk verdi galiba bu pointer cinsleri bizim Ankara nın dağlarında daha iyi randuman verecek gibi?? Eve gelince hemen internetten pointerler hakkında araştırma yaptım. Kara Kafa, Sarı Kafa ve Çiğer kafa olarak pointerler üçe ayrılıyormuş. Peki merak ettiğim bu üç çeşit pointerin tüm özellikleri aynımı sadece tip farkımı var ya da farkları neler pointerler hakkında bilgisi olan ustalar bana bu konuda bilgi veririlerse çok sevinirim. Rastgele
Teşekkürler
Salih HİSARCIKLIOĞLU

Renk olayı kesinlikle senin göz zevkine kalmış..Kimisi siyaha hastadır kimiside sarıya..Mesela ben sarı kafaya hastayım...Bu konuda bir sloganımda var ama burda yazıp tartışmalara yol açmak istemem :)
Kerim AVCI
1985 Merzifon/AMASYA          0555 714 41 77

Çevrimdışı Alim ÖZGÖRÜ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #28 : 29 Şubat 2012, 13:45:42 »
:D ne varmış senin meranda abi uçsuz bucaksız uçurumlar varda köpeğin kanatlanıp öteki dağamı geçiyor. pointer ve setteri zorlayacak ne olabilir meranda? her cinsin iyi bir bireyi ne mera seçer ne hava unutmayalım bunu.
yaptığım yorumu dikkatli okursanız anlarsınız. rahat av yapamaz dedim. benim atım avlandığım merada yeterince kişniyor. ayrıca pointere laf atmadım. iki köpeğim var. bir sarıkafa pointer birde drahthaarım var. pointerim 18 aylık vede mükemmel. drahthaarım 23 aylık oda mükemmel. aynı merada avlanıp test eden benim. onun için uzatmaya gerek yok. diğer konuda yıldız hanımın yorumuna takıldım. saygılar... kanatlanıp öbür dağa geçeni iyi söylemişsiniz. yanlış anlamayın ama diğer dağa kanatlanıp uçan çok köpek gördüm...
Alim ÖZGÖRÜ

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #29 : 01 Mart 2012, 14:32:19 »
YUKARDA Kİ YORUMLARI OKUYUN LÜTFEN

ARKADAŞLAR ÖNCE ALİM KARDEŞİMİZİN  SÖYLEDİĞİ YORUMU OKUYUN BİLMEDEN YORUM YAPMAYIN. BENİ HEDEF GÖSTEREK YAZILMIŞ BİR YAZI BU BEN KİMSEYİ HEDEF GÖSTERMEDİM KİMSEYEDE HAKARET ETMEDİM SADECE KENDİ BİLDİĞİM KÖPEK CİNSLERİNDEN BİR ARKADAŞIN KÖPEK ARIYORUM NE TAVSİYE EDERSİNİZ KONUSUNA CEVAPTI. HERKES FİKRİNİ YAZMIŞTI BEN DE YAZDIM O KADAR.
« Son Düzenleme: 01 Mart 2012, 14:35:12 Gönderen: N.Yıldız SÜKAN »
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #30 : 01 Mart 2012, 16:27:39 »
Herkesin beğendiği bir köpek ırkı vardır.
Herkesin değişik bir ırkı sevmesinin ne kadar büyük bir nimet olduğunun farkında mısınız?
Herkes aynı ırk köpeği tercih etseydi, günümüzde tek bir ırk av köpeği olurdu değil mi.

Ancak beğendiğimiz ırkın fanatiği olmak çok çağdışı bence.
En iyiyi aramak, yeniliklere açık olmak lazım.

Hele benim köpeğimin ırkı, senin köpeğinin ırkı gibi açmazlar için,
Saygıdeğer Nazife Ablamızın kalbini kırmayı yakışıksız buluyorum.

Alim Beyin de, benimle aynı fikirde olacağını düşünüyorum.
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Ünal SAYGILI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #31 : 01 Mart 2012, 17:50:51 »
hehehehehe avcinın biri bana dediki sana saf kan bir yavru getirecem dedi o sıralarda benim köpegim çalınmıştı bende getir dedim bir geldi 1 aylık yavru neye benzedigi de belli degildi şu profildeki köpek atsan atılmaz satsan satılmaz ne yapalım o bizim ailemizin bir ferdi oldu ölene kadar o beni sürüyecek ben de onu ondan sonra ancak saf kan bir köpek alabilirim ben olsam sadece kuş avı yapacaksan pointer al derim saygılar
1974-Marmaris
muğla
angaralı

Çevrimdışı Muharrem ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #32 : 01 Mart 2012, 17:55:57 »
Arkadaşlar acizane tavsiyem, birbirimizi hedef göstermeden, birbirimizi incitmeden paylaşımlarımızı yapmaya çalışalım yazılan herşeyi hoşgörüyle karşılamaya çalışalım. Nazife Hanımın yorumunu okudum kimsenin köpeğine şöyledir yada böyledir dediği falan yok, nasıl bu yorumu üzerinize alınıyorsunuz anlamıyorum. Elbetteki her avcı hangi ırktan olursa olsun daha iyi kan peşinde koşmalıdır, bir köpek kolay yetişmiyor yetiştirmişken daha iyisini yetiştirmeye çalışmalıyız.
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Alim ÖZGÖRÜ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 02 Mart 2012, 10:13:31 »
anladım kusuruma bakmayın ben çok küt biriyim. herkez benim üzerime geliyor. YILDIZ hanım yorumunuzda alman ırkı yerine ingiliz ırkı alın demiş olsaydınız nasıl olurdu? sizden o güzel yorumunuzu yanlış anladığım için ÖZÜR DİLİYORUM. hemşerim ve abim hazır bu konuya eliniz değmişken şu çağdışı üyenizinde üyeliğini iptal ederseniz çok memnun olurum. teşekkürler.TÜM AVLAK AİLESİNE HAYIRLI SORUNSUZ PAYLAŞIMLAR DİLERİM.
Alim ÖZGÖRÜ

The following users thanked this post: Muhammet AKDENİZ

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #34 : 02 Mart 2012, 11:35:20 »
Alim Kardeşim, ne kadar beyefendi ve hatırşinas bir insan olduğunu bir kez daha gösterdin bana.
Çok teşekkür ederim.

Yıldız Hanım bir kez daha, Alman ırklarına kanı sulandırılmış demek istemedim, kanı sağlam bir köpekle avlanılmasını tavsiye ettim demiştir.

Yıldız Ablamız gibi hanım Efendi bir büyüğümüz olduğu için de, Alim Bey gibi beyefendi bir kardeşimiz olduğu için de mutluyuz.

Hepimize keyifli paylaşımlar dilerim.
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #35 : 02 Mart 2012, 12:28:10 »
Burda ki bütün avcılar benim kardeşimdir, arkadaşımdır, dostumdur, büyüğümdür. Dikkat ederseniz Alim kardeşim diyerek ilk yorumumu yapmıştım. Alim yine kardeşimdir değişen bir şey yok.  Köpek ırkı konusuna gelince 1980 li yıllarda öyle etrafımızda safkan köpekler yoktu hep kırmaydı. Ve safkan olsada  alacak yurtdışından getirtecek imkanımız yoktu. Oysa şimdi safkanlar oldukça çok  var. Eşim yıllarca kurzhaar ve sarı anadolu köpeği yetiştirmiş deneyimli ve tanınmış bir avcı olmasına rağmen o da kırma av köpeklerinden almış ve her zaman problem yarattılar der.  Ben ingiliz ırklarını seviyorum o da alman ırklarını ve macar witzslayı  bu konudada onun ile hiç tartışmamız olmadı. Herkes istediği ırkı beğenebilir ve herkeste beğendiği ırkı över. Ve yorum yapar. Hatta  eşim seviyor diye 3 sene evvel kardeşim RIDVAN KOCATAŞTAN Drahthaar  istemiştim. :)  Önemli olan sitemizde gerginlik yaratmamak. 25 yıllık yasal avcılık hayatım boyunca Tüm avcıların birlik beraberlik içinde olmaları için mücadele veren bir ablanız olarak hiç bir avcının kırılmasını ve üzülmesini istemiyorum hepinize  sevgilerimi ve saygılarımı sunarım Allaha emanet olun.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Ünal SAYGILI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #36 : 02 Mart 2012, 13:13:47 »
arkadaşlar neyi tartışıyorsunuz anlamadım saf kan olsa ne yazar kanı bozuk olsa ne yazar  bibirimizi kırmaya degmez bende de var bir kırık köpek arkadaşlar dalga geçip duruyorlar tipi bozuk senin gibi diye ben gülüp geçiyorum haticeye degil neticeye bakın siz diyorum çıkıyorum bu tartışmayıda yersiz buluyorum saygılar
1974-Marmaris
muğla
angaralı

Çevrimdışı Gürkan GÜRSÜL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK TEDAVİSİ OLMAYAN BİR HASTALIKTIR...
« Yanıtla #37 : 02 Mart 2012, 14:02:35 »
Değerli Dostlar Bu güne kadar bu ve bunun gibi bir çok konu gördüm okudum yorumlarda bulundum ...
Halen Irk tartışması içine giriyoruz önemli olan köpeğin hangi Irk olduğu değil kokusunu nasıl kullandığıdır.
Ağırlıklı olarak Keklik Av'ı yapan birisi olarak ve İ.Setter tutkunu , İ.poniter besleyen İngiliz kanı ile Avlanan bir kişi olarak şunları söylemek istiyorum.... Keklik köpeğinde bana göre 3 Esas unsur temeldir yani iyi eğitilmesi ( Laf, söz dinlemesi ) , uzun kokulu ( uzak ferma ) olması ve iyi gezmesidir hızlı araması Avcının inmediği her yeri aramasıdır . ( Bana göre ÇOK açık arayan köpek benim için ağzıyla kuş tutsa değeri yoktur )
Keklik köpeğinde Aranacak ön önemli Husus Uzun Fermadır ve köpeğin her dilmeyi inerek Avcı kolunun önünde çapraz aramasıdır gerektiği zaman açılması gerektiği zaman söz dinlemesi mesafeyi koruması gereklidir. Köpek Kokuyu aldığında çakılmalıdır ki Av'ı Avcıya vurdursun . Keklik Av'ı diğer Avlar gibi olmadığından çoğu Arazilerde örneğin Ankara Arazisinde Açıklık tarla üstleri , kayalık ve dilmelerde bulunurlar kuşlar uzak kalkarlar ve çoğu zaman Fermaya müsade etmezler özellikle Sürü halindeki kürenler pek yanaştırmazlar... Acemi köpeğin önünde hiç şans tanımazlar...
Keklik köpeği hangi ırk olursa olsun ne kadar çok Keklik Avına SIK giderse ustalaşır ferma mesafesi ve koku kabileyti gelişir yılda ortalama 10 sürü kaldıran bir Acemi Genç köpek 3 yıl sonra tam Anlamıyla ustalaşır , İstisnalar dısında bazı köpekler hemen işide çözebilirler . Ama acemi Genç bir köpek yılda 20- 30 kez keklik sürüsünün başına dikilir sürekli kaldırır kokuya girerse zamanla FERMA Mesafesini uzatır ve ustalaşır duracağı ve yapacağı işi konuştururmaya başlar......
O yüzden ırkları eleştirmeyelim  Ankara arazisi açık bir arazidir Ankara Avcılarının çoğu Pointer beslerler Her zaman iyi kokulu bir İ.Pointer iyi çalışır çünkü onun işi Kekliktir Mutlaka Kurzhaarlarda iyi olur yeterki kanı iyi olsun Onlarda her Avda kullanılabilecek continall ırklar , Sıklıkda ormanda Setter ve Drahthaarlar daha iyi olacaktır diye düşnüyorum. Bu demek değildir ki diğer ırklar iyi olmaz asla Tam tersine önemli olan beslenecek olan ırkın Pedigresi Av geni önemlidir.
Kastamonu'dan sevgiler...
« Son Düzenleme: 02 Mart 2012, 14:22:26 Gönderen: Gürkan GÜRSÜL »
Gürkan GÜRSÜL
1986 Kastamonu/Merkez
5447803700

....BENEK....                        O GERÇEK BİR FENOMEN

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #38 : 02 Mart 2012, 20:13:01 »
Bugün işlerimin yoğunluğu nedeniyle siteye giremedim. Ama görüyorum ki diğer tarafta kilitlediğim konu http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,149317.msg1028611.html burada devam ettirilmiş. Ramazan Hocam sağolsun gereken müdahalede bulunmuş...

Nazife Yıldız Hanım sağolsun, olanca incelik ve anlayışla konuyu tatlıya bağlamaya çalışmış. Alim Bey, kusura bakmayın ama, sizin siteminizi ve alınganlığınızı da anlayabilmiş değilim. Burası bir paylaşım sitesi, kimse kimsenin üzerine gelmez. Sonuçta hepimizin ortak paydası avcılık. Bu ve benzeri avcılık sitelerine girmekte amaç hoşça vakit geçirmektir. Yanlış anlamalar veya anlaşılmalar elbette olacaktır. Önemli olan hatamızı anladığımızda özür dileyebilmek, karşımızdaki özür dilediğinde ona hoş görüyle yaklaşabilmektir.

Son olarak, Alim Bey "Üyelik silme talebiniz" şimdilik kabul görmedi. Bir süre sonra, olaylara sakin kafayla yaklaştığınızda, bu kararınızın ne kadar yersiz olduğunu siz de anlayacaksınız. Selamlar...

Son birkaç söz de açılan konu hakkında söylemek istiyorum. Acizane Babadan avcıyım, Babamın yanında Çantacılıktan yetiştim. Bu yaşıma kadar elimizden pek çok köpek geçti. Bunlar genelde kırık diye tabir ettiğimiz, Nazife Yıldız Hanımın kanı sulanmış diye tabir ettiği yerli ırklardı. Son yıllarda safkan köpeklerle avlanmaya başladım. En son da Kütahya'dan Erol DURSUN'dan aldığım Kurzhaarım Tinayla avlanıyorum. Safkan ve Kırık köpekler arasındaki benim gözlemlediğim en büyük fark, eğitim ve av yönünden ;Safkan köpeklerde 1 veriyorsun 3 alıyorsun, Yerli Irklarda 3 veriyorsun 1 alıyorsun.
Bütün Dostlara Keyifli paylaşımlar...
« Son Düzenleme: 02 Mart 2012, 20:20:01 Gönderen: Alkan YOKSUL »
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Ali EDİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #39 : 06 Nisan 2012, 00:33:52 »
kuyuya bir taşta ben atıyım ben kendimi bildim bileli kapımızda av köpeği mevcut oldu dedem dayılarım bazen 5 köpek birden olduğu olurdu bende 13 yaşından beri tüfekle ava giderim ve köpeksiz gittiğim avı bilmem fakat safkan köpek olayını işin açığı internette öğrendim değişik ırklarda köpekler besledim seter kurzhhaar breton drahthaar poınter kırık kısa ve etrafımda besleyenlerde gördüm avlarınada şahit oldum fakat bana kimse şu köpek çok iyidir demesin bulunduğum bölge itibarıyla keklik avında poınteri tek geçerim. bıldırcın avında drahtharın üstüne köpek tanımam bunun aksini söleyene inanmam çünki çok çeşit gördüm sadece kendi köpeklerim değil başka avcılarında köpeklerine şahit oldum.
Ali EDİZ
1977
 ANKARA

Çevrimdışı Orhan DİKMEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #40 : 09 Nisan 2012, 19:59:36 »
arkadaşlar bence salih bey ilk önce çevresin usta avcıların yetiştirdiği ırkları dikkate almalı, çünkü bulunduğu av yapacağı ortamda hangi ırk daha verimliyse o ırklardan bakarlar, o yüzden hemşehrilerinin verdiği bilgiler daha doğru olur diye düşünüyorum, aslında  ırk çok önemli değil yeterki bakacağı köpek şansına iyi çıksın, iyi çıkmadıktan sonra hangi ırk olursa olsun yanında çoban köpeği gibi gezer, tüm site üyelerine sevgi ve saygılarımla..........
Orhan DİKMEN
1970 BURSA

Çevrimdışı Murat ÇAKAN

• Müdavim Üyemiz
  • CMAS**MONITEUR INSTR. FLIGHT ENGİNEER INSTR.
« Yanıtla #41 : 06 Ekim 2012, 15:16:26 »
bence hepsinden bir yavru al kendin deneyerek bul fakat alacağan hayvan açık havada av yapacağından dolayı puanter en uygunu olacaktır. :)
Murat ÇAKAN 1980 BALIKESİR/HAVRAN-KOCADAĞ KÖYÜ 0543 405 1771

"KOCADAĞLI ÇAKAN TEAM_10''
                                                    ''SETTER''

Çevrimdışı Osman TURALI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #42 : 11 Ocak 2013, 13:36:50 »
Salih bey sen benim sözümü dinle yarım kan, kanı sulandırılmış çakma köpeklerden alma. Safkan ingiliz  ırklarından şaşma. İster setter ister pointer keyfine göre tercihini yaparsan çok memnun kalırsın emin ol. 1968 Çankırılı avcı Nazife Yıldız SÜKAN

yıldız hanım arkadas yakın arayan bır kopek  demıs  sızde pesınde 3 avcıyı kosturacak  ıngılız ırklarını  onermıssınız  ha  cakma kopek  demıssınız  de ben bır  avcı  olarak  sıze  yakıstıramadım  o yorumu   benım  kopeğim  alman  musterland  anne  baba almanyadan  gelme   ama  ben  cok kırma  kopek  gordum  benım  kopeğime  nal  toplattıracak  derecede ıyı av  yapan  kırık  kopek  artı  avcının  arkadas  olarak  aradığı  mera    show  kopeği  değil  av kopeği  kanımca ,,,neyse  kardessen  ankarada veya  nerde olursan  ol  al  bır alman ırkı  asker  gıbı  eğit  ne  avlar ısen  onun  avını  sana yapsın   tuttuğun alman kopeğinin  kırması  bıle olsa  korkma av  yapar  sahıbıne  eğitimlerıde  kolaydır
Ali osman TURALI
1974 SAMSUN

Çevrimdışı Atila USTA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 22 Ocak 2013, 09:51:49 »
Eh herkez kendince beğendiği zevk aldığı bir köpeği tavsiye eder. Ben yıllardır ava giden birisi olarak, sırasıyla seter, pointer, Vizsla ve kurzhaar besleyen birisi olark. Hepsinden ayrı ayrı zevk aldığımı söyleyebirim. Yok seter uysalmış, yok pointer huysuzmuş, yok kurzhaarın kokusu zayıfmış bunları bir kenara bırakın. Nasıl insanlar değişkenlik gösteriyorsa köpeklerde gösterir. Koku onun genleri ile ilgilidir. Aynı batından iki kardeşten birisi uzak kokulu havbadan koku alırken diğerinin koko özelliği hiç gelişmemiş olabilir. Yavrudan köpek edinilecekse öncelikle buna dikkat etmek gerekir. Diğer konular hep eğitimle ilgilidir. Yukarıda bir arkadaşımız yazmış at binicisine göre kişner. Doğru demiş siz köpeğe hükmedeceksiniz, köpek size değil. Benim şu an ki köpeğim kurzhaar kokusu zayıf olur diyenlerin görmesini isterim. Rüzgara doğru başını çevirip ara fermalarını görmek beni mest ediyor. Ama pointerim tomun eşsiz fermalarını da hiç unutamam. O kanat kırığı keklikleri akıl almaz mesafelerden alıp gelmesini aklımdan çıkaramam. Seterimiz Rodinin( babamın köpeğiydi) Kasaptan etialıp doğru eve götürmesini, her gün gidip gazeteciden gazeteyi almasını hep özlerim. Hele avda insan gibi hareketlerini hiç unutamam. Kısacası, cinsi ne olursa olsun iyi köpek bir başkadır. İyi eğitilmiş ve iyi avcı olanından söz ediyorum. Renk ve cinsiyet size kalmış. Rasgele.
Atila USTA
Emekli Eğitimci
1956 SAMSUN

Çevrimdışı Alim ÖZGÖRÜ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #44 : 21 Şubat 2013, 10:07:02 »
Nazife Yıldız Hanım sağolsun, olanca incelik ve anlayışla konuyu tatlıya bağlamaya çalışmış. Alim Bey, kusura bakmayın ama, sizin siteminizi ve alınganlığınızı da anlayabilmiş değilim. Burası bir paylaşım sitesi, kimse kimsenin üzerine gelmez. Sonuçta hepimizin ortak paydası avcılık. Bu ve benzeri avcılık sitelerine girmekte amaç hoşça vakit geçirmektir. Yanlış anlamalar veya anlaşılmalar elbette olacaktır. Önemli olan hatamızı anladığımızda özür dileyebilmek, karşımızdaki özür dilediğinde ona hoş görüyle yaklaşabilmektir.

Son olarak, Alim Bey "Üyelik silme talebiniz" şimdilik kabul görmedi. Bir süre sonra, olaylara sakin kafayla yaklaştığınızda, bu kararınızın ne kadar yersiz olduğunu siz de anlayacaksınız. Selamlar...

aslında kim ne yaparsa yapsın umurumda değil demiştim ama olmadı olamadı. sakin kafayla her yaklaştığımda yine aynı tepkiyi veriyorum nedense. ayrıca Osman Turalı beyde benim gibi anlamış. alman ırkları farklı çaprazlamalarla üretilmiş.(kanı sulandırılmış,çakma) ama bunlara hele bunlardan biri benim köpeğimse tepki veririm. ne derseniz deyin yorum bana acayip geldi. sitemimi inşallah anlamışsınızdır.
Alim ÖZGÖRÜ

Çevrimiçi Sebahattin ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 24 Şubat 2013, 20:20:28 »
Hiç farketmez,enik yetenekli olduktan sonra ırkı önemli değil.
BENCEDE
Sebahattin ÖZTÜRK
1955  ANKARA

Çevrimdışı Mehmet YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #46 : 25 Şubat 2013, 10:50:37 »
nasılsa usta köpek arıyozsunuz anladığım kadarıyla salih bey o yüzden bence avını gördüp beğendiğiniz ve istediğiniz kriterde av yapan köpeği alın derim seter kurzaar pointer fark etmez bence ama tabiki sizin tercihiniz önemli ama yetişlkin köpek alacaksanız avını göründe alın dertim ben 3 yıldır seter besliyordum avındanda gayet memnundum bu sene pointere döndüm inşallah seterimi aratmaz diyorum rasgele
Mehmet YILMAZ1979 Denizli ikamet Afyon

Çevrimdışı Salih HİSARCIKLIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #47 : 27 Şubat 2013, 14:27:31 »
Çok değerli bilgilerini ve yorumları esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim. Anladım ki köpek cinsi değil yeteneği önemli. Ustalarım sayesinde bu sezon sonlarına kadar bir çok cins köpekle avlanma şansına sahip oldum Setter, Kurzhaar, Pointer, Drahthaar, Breton vs. cinsi köpeklerin her birinin çok özel yeteneklere sahip olduğunu esas olayın tamamen yetiştirmekte ve köpeğin içinden gelen birşey olduğunu gördüm. Ben kendime yakın bulduğum cinsi Drahthaar'ı seçtim ve ustalarımı dinleyip yetişmiş bir köpek almak yerine riske girip yavru bir köpek aldım. Umarım ustalarım sayesinde de iyi bir şekilde yetişip bizi utandırmayacak. Ayrıca buradan bana bu yavruyu kazandıran Yaman GÖÇER abime de teşekkür etmek istiyorum... Tüm usta ve avcı kardeşlerime yeni sezonda da hayırlı bol kazasız avlar dilerim.
Salih HİSARCIKLIOĞLU
1982 ANKARA

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #48 : 01 Mart 2013, 09:05:31 »
Salih Bey, öncelikle köpeğiniz hayırlı olsun. İnşallah gönlünüzce yetiştirebilirsiniz. Nacizane tavsiyem köpeğinizden istediğiniz verimi almak istiyorsanız, temel itaat eğitimini tam verin. Otur, Yat, Dur, Bekle, Gel, Git, Dön, Getir (Aport), Atla (Arabaya Bin) vb. komutları tam olarak öğretin.
Son olarak, konunun silinmesini istemişsiniz. Ancak siz de takdir edersiniz ki sitemiz, bir bilgi paylaşım sitesi. Bu konu altında pek çok değerli üyelerimizin fikirleri var. Belki bunlardan yararlanmak isteyen başka avcı dostlar da vardır. Bu nedenle talebinizi gerçekleştiremiyoruz.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Hakan KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #49 : 25 Eylül 2013, 16:19:27 »
amaç avsa araç pointırdır
1975 İZMİR