Gönderen Konu: ANKARA DA KEKLİK USTASI KÖPEK CİNSİ NE OLMALIDIR??  (Okunma sayısı 28500 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Salih HİSARCIKLIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
     Arkadaşlar uçar avı ustalarına bir soru sormak istiyorum. Ankara da yaşıyorum özellikle keklik bunun yanında tavşan ve bazen çulluk avlarına gidiyorum. Size sorum özellikle keklik için köpek alsam (Tabii diğer avlara da götürücem) beni keklik fermalarıyla büyüleyecek kesinlikle fazla açılmayacak ve tabii ki aport.. Muhakkak eğitimde önemli kuşkusuz. Zaten ben alırsam kesinlikle full eğitimli bir köpek alıcam. Fakat kararsız kaldım Setter mi Pointer mi Kurzhaar mı? Setter için çulluk avında iyi diyorlar Pointer için lafsöz dinlemez kendi başına buyruk dağda boğazların şişer gel diye bağırmaktan kurzhaarın koku hissi zayıf peki hangisini sizce almalıyım? Benim anlamadığım eskiden büyüklerimin bir sözü vardı aklıma geldi 1 liralık tüfek 10 liralık köpek derlerdi peki o zaman 10 liralık bu köpek cinsi hangisi olmalı???
Değerli yorumlarınızı Bekliyorum
            Rastgele
    Salih HİSARCIKLIOĞLU
« Son Düzenleme: 01 Mart 2013, 08:58:33 Gönderen: Alkan YOKSUL »
Salih HİSARCIKLIOĞLU
1982 ANKARA

Çevrimdışı Fatih YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Beypazarı/ANKARA 1979 0533 394 71 93
Ynt: ANKARA DA KEKLİK USTASI KÖPEK CİNSİ NE OLMALIDIR??
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2012, 15:56:42 »
salih bey acizane benim görüşüm pointer yada seter. bende ankara avlaklarında avlanıyorum pointer besliyorum. gayette memnunum. pointer beslemeyecek olsam seter bakardım.tabiki bu tamamen kişisel tercih meselesi.
Fatih YILMAZ 1979
BEYPAZARI- ANKARA 0533 394 71 93

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2012, 16:00:17 »
Peki usta bu pointer ile ilgili bir sorum olucak birkaç merada kendimde şahit oldum pointer çok uztakta bir yerde av yaptığına bu ırkta böyle bir sorun var mı? Setter için ise çullukta mükemmel ama keklikte zayıf dediler? Amma karışık işmiş :)
Salih HİSARCIKLIOĞLU
1982 ANKARA

Çevrimdışı Salih POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2012, 16:01:39 »
sevgili adaşım,soyadına göre hemşerim söylediğin av sırasına göre iyibir seter beslenir.çullukta iyi diyorlarsa bende yıllardır keklik avlıyorum seterlerle,benim için tartışılmaz.keklik araken bir tavşanıda es geçmediler.gerisi sana kalmış.seter keklikte zayıf diyenin kendi köpeğindedir o zayıflık.
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2012, 16:03:00 Gönderen: Salih POLAT »
Salih POLAT
 KAYSERİ  0532 7318008
TAM OLAN SUKUT EDER,EKSİK OLAN İSBATA KALKAR...

ZAFER İÇİN ACELE EDEN,YENİLMEYE MAHKUMDUR

Çevrimdışı Taşkın GESİLİ

• Taşkın GESİLİ
  • Müdavim Üyemiz
  • Taşkın GESİLİ
« Yanıtla #4 : 16 Ocak 2012, 16:04:34 »

Toprağım, ben sana ırk söylemeyeceğim o çok göreceli ve şahsın kendi tercihidir ancak sana mutlaka yavrudan büyüteceğin bir köpek almanı tavsiye ediyorum. Eğitimli köpek almak yerine, yeri geldiğinde sana canını verecek elinde büyüttüğün bir köpek beslemeni tevsiye ederim....
Taşkın GESİLİ
1976 KAYSERI
BLUE PICARDY SPANIEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 16 Ocak 2012, 16:13:29 »
Abi merhaba Ben o yavru olayında başarılı olamadım. Abi benim işlerimin yoğunluğu dolayısıyla fazla ilgilenme, eğitme şansım inan pek yok zaten kendime bile bitek c.tesi-pazar zaman ayırabiliyorum ve en önemlisi ben köpeği evde besleme imkanım var bahçede bekçi köpeği var ve  rahat vermiyor o yüzden balkonumu kapattırıp evde beslemeyi düşünüyorum. Daha önceden yavru bir drahthaar aldım gerçekten çok iyi bir köpekti fakat abi evde yavru köpek tam bir faciaymış :( dişleri kaşınınca evde yenmedik kablo kalmadı :) O yüzden temiz full eğitimli bana gerçekten av yaptıracak bir köpek alıp bu işi bitirmek istiyorum.
Salih HİSARCIKLIOĞLU
1982 ANKARA

Çevrimdışı Berk KEMİK

• Free Üye
  • *
  • Tavşancı
« Yanıtla #6 : 16 Ocak 2012, 16:39:36 »
Salih abi bahsi geçen özellikleri taşıyan köpek bence Kurzhaar . Eğitilmesi en kolay köpektir . Fazla açılmaz söz dinler . Ankaranın sıcak avlarınada son derece uygundur . Pek çok pointer ve setter bıldırcında sıcak havada istenilen randumanı veremediği kesindir . Setter , pointer ve kurzhaar ırkının 3 ünüde besledim hala beslemekteyimde . Kurzhaar bana hitap ediyor .İç anadolu bölgesinde bu sezon kurzhaarımla gittiğim avlardan mutlu döndüm.  Fazla açılmıyor söz dinliyor . Sıcak soğuk farketmiyor . Sadece keklik avı  yapacaksanız pointer derim. Ama dediğiniz gibi fazla açılmayan kısmı pek mümkün değil . Pointerler ırkının özelliği geniş arayarak avlanan köpeklerdir . Heleki Tavşan dedinmi Kurzhaar tam ensesindedir ;D

Bunlar Darkla bu sezon unutulmazlarımdan bir kaçı ...

Ayağı kırık tavşan gitti D.K. Dark tavşanla birlikte gözden kayboldu . 2 dakika sonra yakalamış geliyor ve mutlu son ;D

Kar buz farketmiyor pointerler suyun yanına yaklaşamazken Dark serinleme için suda ;D

Dark ve Keklikte gerçekten mükemmel pointerlerle yazın sıcağında ekin tozları içinde bıldırcın avının skoru Dark 23 pointerler 3 ...

« Son Düzenleme: 16 Ocak 2012, 16:41:26 Gönderen: Berk KEMİK »
Berk KEMİK       
1990       BARTIN
0534 863 15 32

Çevrimdışı Taşkın GESİLİ

• Taşkın GESİLİ
  • Müdavim Üyemiz
  • Taşkın GESİLİ
« Yanıtla #7 : 16 Ocak 2012, 16:41:50 »

O zaman hemşerimiz Sn. Salih POLAT'ı sana tek adres gösterebilirim. Kendisi kendi köpekleri ile yardımcı olamasa bile köpekler, özellikle setterler hakkında profesör ünvanı almayı hak etmiştir..... Sana mutlaka yardımcı olacaktır.
Taşkın GESİLİ
1976 KAYSERI
BLUE PICARDY SPANIEL

Çevrimdışı Orhan ÖZHAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #8 : 16 Ocak 2012, 16:48:26 »
Yolun sonu DRAHTHAAR.
Orhan ÖZHAN
1980 KAYSERİ

Çevrimdışı Dr.Onur ŞEREFHANOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 17 Ocak 2012, 10:57:53 »
Hiç farketmez,enik yetenekli olduktan sonra ırkı önemli değil.
Dr.Onur ŞEREFHANOĞLU
0 Rh + 1978 BOLU

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı Onur ÇAVDAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 17 Ocak 2012, 11:36:59 »
pointer
Onur ÇAVDAR
1976 istanbul-ümraniye

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 18 Ocak 2012, 09:26:18 »
Arkadaşlar bi arkadaşım bana eğer gerçekten av makinası istiyorsan E.BRETONA bak dedi. Cüce dev inanılmaz fermalar veren burun hakimiyeti çok çok iyi özellikle keklik tavşan ve çulluk ustası dedi. Bu köpeği yetiştirmiş arkadaş varsa yorumlarını burada  bizimle paylaşırşa çok mutlu olurum. Bu arada aport özelliği de iyiymiş fakat tavşan ona ağır geliyor aport edemiyormuş :)
Salih HİSARCIKLIOĞLU
1982 ANKARA

Çevrimdışı A.Hakan SARIYILDIZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 18 Ocak 2012, 09:39:27 »
Selam İste o arkadaş dogru söylemiş salih Tarih yazarsın E.B

Kullanan bilir Af yok

Ben şahsım adıma E.B. besliyorum yetmiyormuş gibi 1 tane daha aldım oldu 3

Selamlar
Ahmet Hakan SARIYILDIZ
1966 GİRESUN - ANKARA
O RH +

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 18 Ocak 2012, 09:49:07 »
Vallaha Kurzhaar ile E.Breton arasında kararsız kaldım. Kurzhaar da tip çok iyi koku az E.Bretonda koku iyi tip az :)

http://www.epagneulbreton-turk.com/tr/neden-eb-cunku-hizlizekiisrarlidayaniklibuyuklerde-ne-varsa-ondada-o-var
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2012, 09:50:34 Gönderen: Salih HİSARCIKLIOĞLU »
Salih HİSARCIKLIOĞLU
1982 ANKARA

öcalözel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 18 Ocak 2012, 10:01:18 »
Salih bey,geçen yıl aynı düşünceleri ben yaşadım ve ilk defa fermalı bir av köpeği sahibi olmak ve yetiştirmek istedim,uzun araştırmalar ve tavsiyeler sonucu iç anadolu bölgesi dağları bol pıtraklı olduğu için ince tüylü,çabuk ava başladığı ve yumuşak huylu olduğu için dişi köpek ve iyi bir kan tavsiye ettiler. Ben de ayaştan Serhat kaya kardeşimden, Fatih beylerin köpekleri efe ve keşin kanında karakafa pointer aldım.Sanırım çok şanslıydım 8 aylıkken muhteşem bir bıldırcın avcısı,10 aylıkken keklik ve tavşancı, haa çulluk ve ördek görmedik onlarda nasıl olacak bilmiyorum.Fakat uzun lafın kısası çok açılmayan , bırak çağırmayı gözümün içine bakıp el işaretimle ve ıslıkla idare edebildiğim,başka köpeklerle asla sorun çıkarmayan ,ferma ve aportta muhteşem bir av arkadaşım oldu.. Vesile olan arkadaşlara başta serhat kaya kardeşime çok teşekkür ediyorum.. şunu anladım çocukluktan beri avın içindeyim , ama cidden ava yeni başlamışım.. herkese saygılar

Çevrimdışı Osman TURALI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 25 Ocak 2012, 14:51:00 »
kardes  bence  ıyı bır alman kopeği  al da ne alırsan al ,,bende alman spanıelı  var erkek 7 aylık oldu  eğitimi de denıldığinin aksıne kolay yeterkı sureklılık olsun ....ama sana bı arkadasın  telı nı vereyım yenı  doğacak  drahtarları  var  secereli  eğitip  de verıyor  ıster ısen  mehmet  balaban  0532 2266260  selamımı soyler ısen yardımcı olur  tam bır avcıdır ,,,,,
Ali osman TURALI
1974 SAMSUN

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #16 : 25 Ocak 2012, 15:54:15 »
 Salih bey sen benim sözümü dinle yarım kan, kanı sulandırılmış çakma köpeklerden alma. Safkan ingiliz  ırklarından şaşma. İster setter ister pointer keyfine göre tercihini yaparsan çok memnun kalırsın emin ol. Rastgele
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Sebahattin ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 25 Ocak 2012, 16:53:37 »
Salih bey sen benim sözümü dinle yarım kan, kanı sulandırılmış çakma köpeklerden alma. Safkan ingiliz  ırklarından şaşma. İster setter ister pointer keyfine göre tercihini yaparsan çok memnun kalırsın emin ol. Rastgele
BENCEDE
Sebahattin ÖZTÜRK
1955  ANKARA

Çevrimdışı Bülent HAZIR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 25 Ocak 2012, 17:14:10 »
ben kendı bretonumla daha ava gıremedım bulundugum bölge itibari ile ama çok sağlam bı ırk senı yanıltmayacak.  evın ıcınde dahı beslyebılırsın ama gunde yarım saat, 15 dakıkada olsa cıkarıp gezdırmen lazım. evın balkonu degıl ıcınde dahi besleyebilirsin
Bülent HAZIR
1981 DENİZLİ şuan eğirdir

free image hosting

Çevrimdışı İsmail TUNCER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 26 Ocak 2012, 20:53:25 »
sayınhisarcıklıoğlu kuşçu köpek nasıl olmalıdır?ırkı ne olursa olsun (pointer,setter,kurhzaar,vs)bazı kırıterlerçok aranmalıdır.önce koku en önemli unsur.İnatçı bir yapı.hızlı av arama,akıllı olması,ferma ve aport,enerji dolu arama stili .Av durumuna göre yakın ve uzak arama.Böyle birkuş köpeği bir avcıya av hayatı boyunca belki bir defa tesadüf eder.her ırktada böyle kanlara rastlanabilir.Sevgiler
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2012, 20:55:36 Gönderen: Tuncer İSMAİL »
ismail tuncer
 (butik)

1952 Biga-Çanakkale-İstanbul

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 26 Ocak 2012, 21:09:02 »
Avı eksiksiz yapan bütün ırklar güzeldir.Hiç birininde birinden 1 adım öndeliği yoktur.Ne kırıklar var kulakları yamuk rengi bozuk tipi kayık getirin safkanlara nal toplatmazlarsa dağda avı bırakırım.Köpekde önemli olan ava olan yetenek istek.Geriye kalan bütün maharet avcıdadır.Onun için farketmez.İçinize hangisi siniyorsa onu besleyin.Siz yapabilirseniz bütün ırklar av yapar hemde doyumsuz.
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Hüseyin SERTÇETİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 26 Ocak 2012, 22:07:04 »
Ankara arazileri genel olarak açık araziler ve kuşlar avcıyı çok uzaktan görüp ya sekiyor yada uzaktan kalkıyor. Yanına kadar sokan keklikte zaten o güzel arazide genelde saçmalarla buluşuyor. O yüzden böyle açık arazilerde kuşu uzak mesafelerden fermalayıp, pusturan ve sahibiyle beraber kuşlara yaklaşan köpek en makbulüdür. Bence bu özellikleri sergiliyebilecek köpek seter yada pointerdir. Yaşadığın bölgenin iklimine görede ikisinden birini sen seçeceksin.  Pointer çok soğuk iklimlere seter kadar dayanıklı değildir. Sıcak havalarda ise seterlerin aşırı harladığına çok şahit oldum... Karar senin...
Hüseyin SERTÇETİN 1978 AKHİSAR 0542 5328869

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 30 Ocak 2012, 09:48:06 »
Arkadaşlar bu hafta sonu sezonun son avına, kapanışa gittik. Orada bir abimin pointer cinsi köpeği, diğer bir abinin de  kurzhaar cinsi köpeği vardı (Benim için iki cinsi görmek içinde süper oldu.) İşin doğrusu pointerin aramasına ve sahibiyle iletişimine hayran kaldım. Kurzhaar da güzel fakat pek bi iş yapmadı. Bu arada tavşan da kurzhaar süper diyorlar ama dün inanılmaz tavşan olmasına rağmen bir faydasını görmedim gerçi hayvan biraz gençmiş belki de ondan ama pointer resmen bu dağlar benim sen bana bırak edasındaydı ve harika fermalarla ava zevk verdi galiba bu pointer cinsleri bizim Ankara nın dağlarında daha iyi randuman verecek gibi?? Eve gelince hemen internetten pointerler hakkında araştırma yaptım. Kara Kafa, Sarı Kafa ve Çiğer kafa olarak pointerler üçe ayrılıyormuş. Peki merak ettiğim bu üç çeşit pointerin tüm özellikleri aynımı sadece tip farkımı var ya da farkları neler pointerler hakkında bilgisi olan ustalar bana bu konuda bilgi veririlerse çok sevinirim. Rastgele
Teşekkürler
Salih HİSARCIKLIOĞLU
Salih HİSARCIKLIOĞLU
1982 ANKARA

Çevrimdışı Alim ÖZGÖRÜ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 29 Şubat 2012, 12:11:26 »
biraz açarmısınız şu yarım kan ve kanı sulandırılmış olayınıda bizde anlayalım.
Alim ÖZGÖRÜ

Çevrimdışı Alim ÖZGÖRÜ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 29 Şubat 2012, 12:15:14 »
bu arada merana uyan hangi ırksa onu almanızı tavsiye ederim. gelsin safkan pointer ve seter benim meralarımda rahatça avlansında göreyim... bu arada yıldız hanımın yorumunu saygısızlık olarak görüyorum....
Alim ÖZGÖRÜ