Gönderen Konu: Karadeniz Ordu bölgesi çulluk avı ve avlarımdan kareler  (Okunma sayısı 2375 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cihat KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Merhaba sevgili avcı dostlar size biraz Karadeniz ORDU bölgesi çulluk avından bahsedip bu sezondan kareler paylaşmak istedim. Ordu bölgesi arazi olarak engebeli ve zor olduğu ve ormandan ziyade çıtırlık tabir ettiğimiz orman parçalarında av yapılıp diğer parçalara geçiş yaparak devam edilir açılan bir köpekle av yapmak böyle bir yerde zordur ben 9 yaşındaki solit pointerimle avlanıyorum  yanında bu sezon 1 yaşındaki seterimi eğitiyorum köpeğim beni görmediğinde veya sesimi duymadığında yanıma döner çünkü köpeğin indiği sık ormanlara derin kuytu yerlere siz giremezsiniz oyüzden köpeğin açılıp avı kendi bulması sizin bir işinize yaramaz komutumla ıslık sesime göre açılır istediğim işaret ettiğim yerleri gezer genelede köpeklerimizi böyle alıştırırız beeper kullanmayı da pek tercih etmiyorum o yüzden tüfek olarak 66 sarsılmaz magic 9/10 bior 30 gram fişek veya 16/71 çiftemi kullanıyorum aslında nekadar kısa namlu okadar avantaj ama fişeklerle durumu dengeliyorum birgün de 10 kuşun 5 ine tüfek attıysanız şanslı gününüzdesiniz demektir çünkü çok sık ve tikenlik bölgelerde av olur kuşun 2 metre arkasına girmediğim çoğu avı göremem sarma şansınız zaten 5 kuşta birine denk gelir çünkü sık bölgelerin içinde olur sizin yanaşma şansınız çok düşük olur bizim tabirimizle domuz girmeyen çortlarda tikenliklerde yatar ya size uçmasını beklersiniz yada kenarındaysa köpeğinizin dibine kadar girersiniz atış şansınız olur çok nadir fındıklıkta olur onda da yerle paralel gittiği için atış yine zor olur okuyanlara ve ilgilenlere şimdiden teşekkür ederim herkese rastgelsin

• Sarsilmaz- magic
  • Gecado- çifte/16 Huğlu-çifte/12
  • Sarsılmaz kobra/ pump action
  • Pointer/Barut
  • Pointer/Ateş
  • Setter/Prens
1997 - Fatsa

The following users thanked this post: M.Burak METİLLİ, İsmail YALÇINKAYA, Mahir SERTOĞLU