Gönderen Konu: Aport esnasında kuşu ezme  (Okunma sayısı 799 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet GÖK 48

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Aport esnasında kuşu ezme
« : 21 Ekim 2020, 09:25:00 »
Arkadaşlar 3.5 yaşında pointer aşırı haraketli hırs bir köpeğin var. Araması farmasi sorunsuz. Aortta herşeyi getiriyor yalnız kuşu aport yaparken fazla gezdiriyor ve ağzında bir 2 hamle yaparak kemiklerini kırıyor. Hele çelkin düşerse illaki canını çıkarıp öyle getiriyor. Yeme parçalama yok bunun için ne yapabilirim bu yaştan sonra düzelirmi
1988-MUĞLA

Çevrimdışı Taşkın MUTLU

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Aport esnasında kuşu ezme
« Yanıtla #1 : 21 Ekim 2020, 09:54:53 »
Benim kendi şahsi fikrimdir, tamamen köpeğin karakteri ile alakalı, cins değil, bi kaç yavruda bende aynı sorunları yaşadım, çivili tahtanın arasına kanat koydum vs vs. Herşeyi denedim düzelmedi, hiç köpekle ilgilenmeyen bi abimde kurzahar yavru vardı, sıfır eğitimle köpek kuşu incitmiyordu. Şuan 4 yaşında pointerım var herşeyi çok güzel, bazen kuşu o da eziyor, sadece köpekle ben olduğumda hiç bir sıkıntı yok. Kalabalık av yapıyorsak, grupta başka köpek yakınında varsa ya da başka avcı benim köpeğime seslenirse getir diye kesinlikle sıkıyor. Bence köpeğini izle hangi durumlarda sıktığını gözle, ona göre tedbir al, yoksa köpeği değiştirmek bence pek mümkün değil
  • fıas-cesa 66
  • kral queen yarı oto 12 66-76
  • Armi Marocchi 71
  • pointer (bella)
  • kopay (leydi)
  • malinois (karamel)
Taşkın MUTLU
1985-Adana

Çevrimdışı Mehmet GÖK 48

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Aport esnasında kuşu ezme
« Yanıtla #2 : 21 Ekim 2020, 11:04:16 »
Benim kendi şahsi fikrimdir, tamamen köpeğin karakteri ile alakalı, cins değil, bi kaç yavruda bende aynı sorunları yaşadım, çivili tahtanın arasına kanat koydum vs vs. Herşeyi denedim düzelmedi, hiç köpekle ilgilenmeyen bi abimde kurzahar yavru vardı, sıfır eğitimle köpek kuşu incitmiyordu. Şuan 4 yaşında pointerım var herşeyi çok güzel, bazen kuşu o da eziyor, sadece köpekle ben olduğumda hiç bir sıkıntı yok. Kalabalık av yapıyorsak, grupta başka köpek yakınında varsa ya da başka avcı benim köpeğime seslenirse getir diye kesinlikle sıkıyor. Bence köpeğini izle hangi durumlarda sıktığını gözle, ona göre tedbir al, yoksa köpeği değiştirmek bence pek mümkün değil
Dediğiniz gibi kalabalıkta yapıyor birde ava ilk girdiğimizde ilk kuşta yapıyor. Önceden yapmıyordu hırslanınca yapıyor daha çok
1988-MUĞLA