Gönderen Konu: Efsane " Armas Ego Eibar" Çifte  (Okunma sayısı 6657 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Efsane " Armas Egto Eibar" Çifte
« Yanıtla #25 : 20 Eylül 2020, 14:01:00 »
Suat bey bir yazım hatası olmuş ejektör yerine enjektör diye..uzatıp dutuyorsunuz..Ayıp..size hodri meydan diyiyorum kaçıyorsunuz sonra atıp tutuyorsunuz..benim kullanmadığım tüfek, Silah ve tabanca kalmadı..merak etmeyin ben silah ve tabancalar da neyin etkili olduğunu, mesafenin nede etkili olduğunu çok iyi bilirim..
Hüseyin AVCI
1974-Ankara

Çevrimiçi Mustafa YAKAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Efsane " Armas Ego Eibar" Çifte
« Yanıtla #26 : 20 Eylül 2020, 14:10:39 »
Burdan yazanların gelecegini bilsem tum topu tufegi alip giderim su tufekleri yaristirmaya ama hastalık ta var en azından tanışmış oluruz , ondan sonra ara dur ispanyol tüfeği   ruslar çeçenler italyanlar bitti sıra ispanyollarda haydi hayırlısı  ;D
  • Baikal 54 ussr
  • baikaltoz34 sscb
  • valmet finland
  • remington 11-87 premier
  • toztula 16 ussr vursan a92
  • franchi 48 al ,franchi prestij ,beretta 303
Mustafa YAKAR
1985 EDİRNE

Çevrimdışı Hüseyin AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 20 Eylül 2020, 14:51:08 »
Bazı arkadaslar bıldırcını o mesafeden göremiyorum diyiyor..yaslanmış arkadaşlar..Askerde 200 metre G3 piyade tüfeğiyle dürbünsüz atış yapmadınız mı..hedef çokmu sanki büyüktü..35 cmx 35 cm..ve adam o mesafeden bıldırcın kütlesinden belki daha ufak 12 den  tek kurşunla vuruyor..vuruyor..gözünüzde problem varsa bence ava gitmeyin..tavsiyemdir..
Hüseyin AVCI
1974-Ankara

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 20 Eylül 2020, 14:55:39 »
teknik olarak açıklamayı gerektirecek bir durum yok arkadaşlar atana müdahele etmeyin ;D
eğleniyoruz ne güzel :)
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 20 Eylül 2020, 15:15:34 »
Bazı arkadaslar bıldırcını o mesafeden göremiyorum diyiyor..yaslanmış arkadaşlar..Askerde 200 metre G3 piyade tüfeğiyle dürbünsüz atış yapmadınız mı..hedef çokmu sanki büyüktü..35 cmx 35 cm..ve adam o mesafeden bıldırcın kütlesinden belki daha ufak 12 den  tek kurşunla vuruyor..vuruyor..gözünüzde problem varsa bence ava gitmeyin..tavsiyemdir..
Askerde 200 m de kafasından beline kadar olan yarım boy  kamuflajlı  hedefi
5 nolu görevle:  1km yi tam tesisatlı iki matara dolu çelik miğder takılı ve yalan olmasın 5 yada 5.5 dk da koşup bu zaman icerisinde defalarca koşup , desteksiz yatarak hedefi 3/3 vurmuşluğum vardır.
Hatta epey bölük komutanının kafa iznine gelmiş bir adamdım.
Kendi izinlerimi bile bitiremeden  askerlik bitmişti.
O hedefler 35 x35 cm değildi bu arada onu da belirteyim.
Neredeyse 50 x75 ebatlarına yakındır.😁😁
 Konuya da sürekli cevap yazıp arkadaşları okumak zorunda bıraktığım için özür diliyorum ama neyin ne olduğununda bilinmesi gerekiyor.
İki gündür forum gerçekten canlandı.İyi de oldu.Hep birlikte ne güzel konuya katkıda bulunup sohbet ediyoruz.
Güzelde oldu.
Baksanıza a askerliğe kadar geldik vallahi bu muhabbet  daha yeni başladı...

« Son Düzenleme: 20 Eylül 2020, 15:16:54 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU

Çevrimdışı Hüseyin AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 20 Eylül 2020, 15:17:57 »
Demekki o mesafeden bile kuşu götüyormuşsun) ;) ;) :)
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2020, 15:21:24 Gönderen: Hüseyin AVCI »
Hüseyin AVCI
1974-Ankara

Çevrimdışı Fatih ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 20 Eylül 2020, 15:26:37 »
Çok sevdiğim bir Avcı amcamız da av anılarını anlatırken hep 90 metre üstüne atardı. Paylaşımı okuyunca anılar gözümde canlandı. İnşaallah bize de 90 metreden bıldırcın vurmak nasip olur. Keyifli paylaşım için çok teşekkür ederim.
  • BROWNING B25 B2G SUPERPOSED
  • BERETTA 486 PARALLELO SXS
Fatih ÖZCAN
BURDUR/1983

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #32 : 20 Eylül 2020, 15:50:09 »

Cehalet kötü bişey.. Bazı arkadaşlar değil ayrıca ben dedim. Siz sanırım bıldırcına yerde atış pozisyonunda atıyorsunuz.. Severim böyle insanları 90 m den hareketli bıldırcın ile g3 kıyaslaması çok ilginçmiş... Bıldırcının 90 metrede olduğunu nasıl anlıyorsunuz? Lazermetre filan mı takılı tüfek te.. Bence siz bir doktora görünün 1 metrenin ne anlama geldiğini bilmenizi isterim.. herhalde atış yaparken lazer point ile ölçüm yapıyorsunuz 😆😆

Velhasıl kelam arkadaşlar gülelim eğlenelim uzun zamandır böyle destekli atan görmemiştik iyi geldi  >:D
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2020, 15:54:51 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Hüseyin AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 20 Eylül 2020, 15:51:30 »
Biz atışlarda 35x 35 üzerinden daire içerisene atıyorduk..boy hedefi kullanmıyorduk..ve Arkadaslar 10,11ve 12 den küçücük daireden vuruyorlardı..80metreden nerdeyse sigarayı vuracaklardı...tabancayla 35 metreden 1Tl.lik. parayı ve sigarayı vuran.çok gördüm..80 veya90 metredende herhalde bıldırcın vurulur gibi geliyor.Ben vuruyordum zaten.. Namlu meselesi. Güveniyorsan namlu ve tüfegine..korkma Sık!!özgüven önemli;) ;) ;) artık o mesafeden bıldırcın bazı Arkadaslar göremiyorsa bir göz doktoruna gitsinler bence..tavsiyemdir..yararı olur belki.. ;) ;) :D
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2020, 15:52:38 Gönderen: Hüseyin AVCI »
Hüseyin AVCI
1974-Ankara

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #34 : 20 Eylül 2020, 16:03:39 »
Laga luga yapmaya gerek yok..size İstanbul,dan  Edremit'te gittiğimde  bir kaç video çekeyim..buraya atayım..gazınızı alayım..efsaneyi görün..böylelikle neticeyi değerlendirirsiniz..söz gider yazı kalır hesabı.. ;) :D : :D ;D

Bu arada uslubunuzu bozmadan konuya devam ederseniz sevinirim.. Biz burda bir Aileyiz ve kimse kimseye bu şekilde konuşmaz.. saygı sevgi çerçevesinde muhabbete devam edin lütfen..
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

The following users thanked this post: Muhammet ACAR

Çevrimdışı Murat YILMAZ 55

• AvlakForum Üye
  • *
  • Biz Avcıyız, Doğaya Muhtacız...
« Yanıtla #35 : 20 Eylül 2020, 16:15:59 »
ben bu forumdan yakma yıkma fitilleme önleme mesafe ile ilgili gerçekten çok şey öğrendim. bazıları da açılan bu şekildeki konuların sonunda yapılan deneme ve ispat etme girişimleri sayesinde oldu.
tüfeğini seven her avcı gözünde o tüfek biraz abartılıdır. ama olurda burada bilimsel olmayan verilerle bu çifteye heves eden olur  bilmeden araştırmadan, işte o zaman yazan kişi vebale girer. dolayısı ile sevdiğimiz şeyleri ya objektif reel sayılarla gerçek özellikleri ile övelim. yada sadece sevdiğimizi söyleyelim geçelim.. herkese saygılar.
gerçekten forum canlandı.
bu tartışmada ve diğer yazılarda bilgilerini yazmaktan imtina etmeyen ve bunu kırıp dökmeden yapan ustalarımada ayrıca teşekkür ederim.
Murat YILMAZ
1985 SAMSUN ÇARŞAMBA- Ünye
iş ve meslek danışmanı

Çevrimdışı Hüseyin AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #36 : 20 Eylül 2020, 16:18:54 »
Samet biricik beyfendi..ben kimseye hakaret etmiyorum..bak şuan balkonunda gökyüzüne bakıyorum..80 veya 90 metreden kırlangıçları görüyorum..laga,  lugaya gerek yok diyiyorum..Bence konuştuğum dil Adolu ağzı..köy ağzı..istersen simdi videosunu kuşların atıp göndereyim..Biz atışlarda 35x 35 üzerinden daire içerisene atıyorduk..boy hedefi kullanmıyorduk..ve Arkadaslar 10,11ve 12 den küçücük daireden vuruyorlardı..80 metreden nerdeyse sigarayı vuracaklardı...tabancayla 35metreden parayı ve sigarayı vuran.çok gördüm..80 veya90 metredende herhalde bıldırcın vururlar gibi geliyor..Zaten ben vuruyordum..Tüfeğine ve namluna güveniyorsan..Korkma Sıkk!! Özgüven meselesi..o mesafeden kuşu göremiyorlarsa bazı Arkadaslar göz doktoruna gitsin..tavsiyemdir..Ben Tüfegime güveniyorum ve tabikide övünüyorum..ve hodri meydan diyorum..Mesele sadece bu Avcı arkadaşlarım..
Hüseyin AVCI
1974-Ankara

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #37 : 20 Eylül 2020, 16:31:36 »
Samet biricik beyfendi..ben kimseye hakaret etmiyorum..bak şuan balkonunda gökyüzüne bakıyorum..80 veya 90 metreden kırlangıçları görüyorum..laga,  lugaya gerek yok diyiyorum..Bence konuştuğum dil Adolu ağzı..köy ağzı..istersen simdi videosunu kuşların atıp göndereyim..Biz atışlarda 35x 35 üzerinden daire içerisene atıyorduk..boy hedefi kullanmıyorduk..ve Arkadaslar 10,11ve 12 den küçücük daireden vuruyorlardı..80 metreden nerdeyse sigarayı vuracaklardı...tabancayla 35metreden parayı ve sigarayı vuran.çok gördüm..80 veya90 metredende herhalde bıldırcın vururlar gibi geliyor..Zaten ben vuruyordum..Tüfeğine ve namluna güveniyorsan..Korkma Sıkk!! Özgüven meselesi..o mesafeden kuşu göremiyorlarsa bazı Arkadaslar göz doktoruna gitsin..tavsiyemdir..Ben Tüfegime güveniyorum ve tabikide övünüyorum..ve hodri meydan diyorum..Mesele sadece bu Avcı arkadaşlarım..

Hüseyin bey ..

Gazanız mübarerek olsun
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Hüseyin AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #38 : 20 Eylül 2020, 16:36:09 »
Size bu tüteğin neden böyle uzun mesafeden kuşları vurduğunu ve şaçmayı toplu attıgını açıklama çalışsyım..Malum İspanyanın kuzeyinde  Avrupa insanlarından biraz farklı, kan grupları neredeyse%90nı 0 Rh olan ve farklı ırklarla kaynaşmamış Bask toplulugu yaşamaktadır.Bu topluluk zaman zaman İspanyol topluluğuyla ve devletiyle çatışmalara girmiş ve mücadelsi olmuştur..yakın zamanlarda ETA örgütüde bu çatışmalarda bulunmuştur..Bu topluluk av tüfeği bahanesiyle savaşmak amacıyla karşı  tarafda kullanmak maksadıyla saçmayı uzak mesafelere gönderen ve şaçmayı dağıtmayan, domuz kursunu cok isabetle gönderen özel tüfekler yapmış ve bunun mühendisliğini geliştirmişlerdir..Bendeki tahminimce özel yapum bu tüfekte bu özelliklere sahip..zatenn çift kademeli ejektörde aynı zamanda fişekleri fırlatması ve çabukluk kazanması için yapılmış olabilir ve sonuçta deneyimleriyle harika bir tüfek oryaya çıkmış..Beretta tabiki güzel tüfek, fişek seçmez ve saglam tüfek..istediğin gibi yüksek dolu bile kullanırsın..kolay kolay arıza yspmaz...merkel çeliği mükkemmel tüfek ve saglam..benim bu tüfekleri aşaladıgım yok tabiki..bende de tertemiz beratta S 56 E poze ejektörlü çok güzel bir tüfek var ama bu tüfegin verdiği hazzı vermiyor. Herkes 30veya 40 metreden ördek alırken ben 70veya 80 metreden alabiliyorum ve bunu görenlerin yüzündeki şaşlugını görünce mutlu oluyorum ve keyif alıyorum..AT! VUR! ÖĞÜN!  Daha ne diyebilirim ki..bende sizinle bu efsaneyi paylaşmak istedim..hata eddiysem Affola atkadaşlar :D :D :D
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2020, 17:10:58 Gönderen: Hüseyin AVCI »
Hüseyin AVCI
1974-Ankara

Çevrimdışı Halis UZEL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #39 : 20 Eylül 2020, 17:01:03 »
yeni bir oluşum var arkadaşlar
''TÜRK AVCILIĞINDA NİHAT DOĞAN EKOLÜ''
Hüseyin ustam galiba bu ekolün temsilcilerinden....
bir büyüğüm olarak söylediklerine inanıyorum ...
  • huğlu koop. SR112KE
1989 - Nevşehir

Çevrimdışı Orkun ÜNLER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 20 Eylül 2020, 17:04:56 »
Anlatılan konuya bir şey diyemeyeceğim ancak Aya Oieper çifte kullanmışlığım vardır. Güzel ve saçması çok etkili bir tüfekti. Hafif, ergonomik ve yakışıklı bir silahtı.
  • Simson Suhl SXS ejektör 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g 222 SXS 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g. 222 SXS 16 Cal.
  • Akus OB O/U 12 Cal.
  • Huğlu 103 d O/U 12 Cal.
  • Yıldız SPZ-ME O/U 20 Cal.
Orkun ÜNLER
1972 KONYA

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #41 : 20 Eylül 2020, 17:10:57 »
yeni bir oluşum var arkadaşlar
''TÜRK AVCILIĞINDA NİHAT DOĞAN EKOLÜ''
Hüseyin ustam galiba bu ekolün temsilcilerinden....
bir büyüğüm olarak söylediklerine inanıyorum ...

16 cal 12 den daha uzağa sürer diyen birisinden bahsediyoruz 😄 şimdi işin teknik kısmından hiçbir bilgi yok ayrıca 16 cal 12 cal den daha az saçma ve barut var desek linç yemeyelim durup dururken 😆.. Olay dahada enteresan bir hal aldı.. Kan grupları ve terör örgütleri vs..
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Bilal AYDIN, Halis UZEL

Çevrimdışı Hüseyin AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #42 : 20 Eylül 2020, 17:21:45 »
Samet bey  size bu konu çok ilginç ve gülünç gelmiş olabilir...Ben 16 kalibre namlu gibi derken  tüfeğin şokunun dar olduğundan bahsetmek istedim..Ben tüfekle  ve yapımıyla ilgili tahmiinlerimce açıklama yapmaya çalıştım..saygılın olun lütfen biraz..sizi saygıya davet ediyorum..Madem size bu konu ilginç geliyor..hodri meydsan diyiyorum..getirin tüfeklerinizi, hangisi olursa olsun..denemeler yapalım ve arkadaslarımızda videoyu izlesin ve düşüncelerini söylesinler..
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2020, 17:27:14 Gönderen: Hüseyin AVCI »
Hüseyin AVCI
1974-Ankara

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #43 : 20 Eylül 2020, 17:30:30 »
Samet bey  size bu konu çok ilginç ve gülünç gelmiş olabilir...Ben 16 kalibre namlu gibi derken  tüfeğin şokunun dar olduğundan bahsetmek istedim..Ben tüfekle  ve yapımıyla ilgili tahmiinlerimce açıklama yapmaya çalıştım..saygılın olun lütfen biraz..sizi saygıya davet ediyorum..Madem size bu konu ilginç geliyor..hodri meydsan diyiyorum..getirin tüfeklerinizi, hangisi olursa olsun..denemeler yapalım ve arkadaslarımızda videoyu izlesin ve düşüncelerini söylesinler..

Ne varmış hüseyin bey saygımda ?
Konunun ilginç olması anormal bir durummu ? Kan grupları ve terör örgütleri normal bişey mi tüfek üretiminde?
 EİBAR kasabasında kaç tane böyle tüfek üretiliyor kaç tane üretici firma var ? Açıklamalarınızın kaynağını bizimle paylaşın bekliyorum ..

16 cal tüfeğinin şokunun dar olması ne gibi avantaj sağlıyor ?

dar = uzak mı size göre ?

Ben cahilim kusura bakmayın elinizdeki bütün teknik verilen dökümanlarını bizimle paylaşırsanız bizde bilgileniriz en azından..
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 20 Eylül 2020, 17:30:33 »
İspanyol çiftelerin şampiyonlar ligi markası AYA dır.
Diğerlerinin bir çoğu Huğlu kooperatif çiftelerinden ileri gidemez benim gözümde.
Simson,Robust,Aya gibi markaların en ucuz model tüfekleri 1960 ile 1980 arası yurdumuza dönüş yapan gurbetçilerin getirdiği sıra ucuz tüfeklerdir.
Siz bu ülkeye giren ve tam çakmak bir çifte getiren kaç tane gurbetçi gördünüz.
Muhakkak getiren vardır ama% 1dile değildir.
Demek stediğim o zamanlarda tam çakmak tüfekler üretilmişti.
Pahalı oldukları için bu kabak ucuz çifteler birer öküz yada birer Arsa fiyatlarına o zamanın çok dehşet paralarına satıldılar.
Şayet o çiftelerden bir tane alacak olsaydım Bayard Piper almak isterdim.
Bence o segmentteki en iyi çifte o.

BİGA/1979

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 20 Eylül 2020, 17:44:25 »
Hep tüfeklerden bahsettik konu biraz yumuşasın.
Birazda fişeklerden bahsedelim.
Ortamdaki kötü bulutlar dağılsın.
😁😁😁

BİGA/1979

Çevrimdışı Hüseyin AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #46 : 20 Eylül 2020, 18:21:11 »
İste bu sezona doğru aldığım fişekler..bazılarını da paylaşmadım..benim efsane İspanyolla bazılarını deneyeceğim inşaallah..Gelin beraber Avlanalım. :D ;D :D.Bir Arkadaş bana "Nihat Doğan" benzetmesi yapmış. Ya..ben onun gibi türkülerle degil, icraatla cevap veriyorum..Avcı soy ismini hakketmek kolay degil.."Kalite Asla Tesadüf Degildir"

https://ibb.co/Cw17yvX
https://ibb.co/BL0R5m3
https://ibb.co/LSWxJ5T
https://ibb.co/xXj5Wv8
https://ibb.co/JtHk8nD
https://ibb.co/zx3D1mv

Hüseyin AVCI
1974-Ankara

Çevrimiçi Mustafa YAKAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 20 Eylül 2020, 18:23:38 »

Yarin 81namlu ispanyol ile bildircina gidiyorum  varmi fisek onerisi olan
  • Baikal 54 ussr
  • baikaltoz34 sscb
  • valmet finland
  • remington 11-87 premier
  • toztula 16 ussr vursan a92
  • franchi 48 al ,franchi prestij ,beretta 303
Mustafa YAKAR
1985 EDİRNE

Çevrimdışı Hüseyin AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #48 : 20 Eylül 2020, 18:40:55 »
Ördek için RC S4 4 numara tavsiye ederim,
Kaz için BP 0/5 tavsiye ederim..harika fişek,
Keklik içinFiochi 32 Gr 5 numara tavsiye ederim,
Üveyik ve bıldırcın için remington 30 gram 8 numara tavsiye ederim..yeterli  oldumu?

Hüseyin AVCI
1974-Ankara

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 20 Eylül 2020, 18:48:06 »
Keklik için 5 no çok iri değil mi ?

BİGA/1979