Gönderen Konu: Retay Masai Mara 1 senelik kullanıcı yorumları.  (Okunma sayısı 13822 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur AYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Retay Masai Mara 1 senelik kullanıcı yorumları.
« : 13 Şubat 2020, 10:29:14 »
Baslikda belirttiğim üzere tüfeğimi 2019 Şubat ayında aldım ve bugüne kadar kullanmış olduğum süre içerisinde tecrübelerimi yansıtmak istedim ki yeni alacak arkadaşlara yardımcı olalım.
Tüfek dış görünüş,hedef alma, tasarım olarak kusursuz ama av performansı olarak tamamen vasat en büyük sorunu mekanizma bir fişek atinca ikinci kurmuyor yani iki fişek mekanizma da üst üste geliyor.
Diğer sorunu bir fişek atınca boş kovan namluda kalıyor ve boş kovanı atmıyor.
Namlu bant kenarlarından paslanma yapmaya başladı.gittikce de çoğalıyor
En büyük sorunu ise yaralı bırakma ben kondisyonuma güveniyorum gencim koşarım diyen varsa alsın 😁😁
Bunları tüfeği aldığım bayiye söyleyince verdiği cevap şu oldu "Her adam kinetik tüfek kullanamaz sende sorun var "
Ama bu sorunları her zaman yapmıyor yani zaman zaman yapıyor her zaman yapıyor desem yalan olur hakkını yemeyelim 😁

Genel olarak sorunlar bunlar sezonun bitmesini bekliyorum bitince fabrikaya gonderecegim.Ama bir kere soğuyunca daha eline alası gelmiyor insanın.Tecrubelerim bunlar tüfeği kötülemek için değil bu yazdıklarım sadece alacak arkadaşlara tavsiye bende bu sorunlar oldu diye her tüfeğnde aynı sotun olmayabilir sadece benim kullanıcı yorumlarim.

İyi forumlar.attiginiz ters düşsün.
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2020, 10:31:07 Gönderen: Uğur AYAN »
1989 - Samsun

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
Ynt: Retay Masai Mara 1 senelik kullanıcı yorumları.
« Yanıtla #1 : 13 Şubat 2020, 13:30:28 »
işçiliğine zerafetine hayran kaldığım bir marka, kinetik sistem tercih etmediğim den almayı düşünmedim, fakat alan arkadaşlarım oldu genelde aynı

sıkıntılar oldu hep, umarım fabrika dönüşü bu sıkıntılarınız biter,
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #2 : 13 Şubat 2020, 15:17:25 »
En büyük sorunu ise yaralı bırakma ben kondisyonuma güveniyorum gencim koşarım diyen varsa alsın 😁😁

Bu yaralı bırakma olayı birçok silah kullanıcısı arasında tartışılıyor retay da değil herkes tüfekten şikayet eder =) Ama en büyük etken bence kullanılan fişek kalitesi şok seçimi ve öldürücü ana saçma grupman içine avı sokamamaktır yani dipçik ayarları.. Saçma tesiri düşük kalınca haliyle yaralı kalıyor önden giden saçmaya değil de arkadan gelen saçmaya denk gelirse yaralı kalacaktır malum
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Uğur AYAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 13 Şubat 2020, 15:34:10 »
işçiliğine zerafetine hayran kaldığım bir marka, kinetik sistem tercih etmediğim den almayı düşünmedim, fakat alan arkadaşlarım oldu genelde aynı

sıkıntılar oldu hep, umarım fabrika dönüşü bu sıkıntılarınız biter,
Teşekkür ederim öncelikle.insallah düzelir düzelmezse de açık arttırmaya 😉
1989 - Samsun

Çevrimdışı Uğur AYAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2020, 15:37:30 »
Bu yaralı bırakma olayı birçok silah kullanıcısı arasında tartışılıyor retay da değil herkes tüfekten şikayet eder =) Ama en büyük etken bence kullanılan fişek kalitesi şok seçimi ve öldürücü ana saçma grupman içine avı sokamamaktır yani dipçik ayarları.. Saçma tesiri düşük kalınca haliyle yaralı kalıyor önden giden saçmaya değil de arkadan gelen saçmaya denk gelirse yaralı kalacaktır malum
Dediklerinize katılıyorum evet kullandığım fişekler RC sipe 32 gram RC S4 mirage jk6 36 gram remington 36 gram bp F2 classic fiocchi 32 gram roitwell 36 gram :)))) Yerli fişek hiç kullanmadım bu tufekde hep Avrupa ama şunu anladım gecde olsa 500 liralık merdiven altı 1997 yapımı üzümlü tüfeğim ne atarsan at yeter ki denk gelsin o derece ;)
1989 - Samsun

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #5 : 13 Şubat 2020, 16:31:35 »
Dediklerinize katılıyorum evet kullandığım fişekler RC sipe 32 gram RC S4 mirage jk6 36 gram remington 36 gram bp F2 classic fiocchi 32 gram roitwell 36 gram :)))) Yerli fişek hiç kullanmadım bu tufekde hep Avrupa ama şunu anladım gecde olsa 500 liralık merdiven altı 1997 yapımı üzümlü tüfeğim ne atarsan at yeter ki denk gelsin o derece ;)

O zaman teknik olarak bize neden yaralı bıraktığını açıklarsanız bizde öğrenmiş oluruz çünkü bu namluların hepsi konyada aynı firmada yapılıyor hemen hemen %95 i fason üretim ne gibi bir farklılık olabilir sizce?
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Uğur AYAN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
« Yanıtla #6 : 13 Şubat 2020, 17:25:25 »

Merhaba,
Tüfeğinizde ki problemler için fabrikamıza aras veya mng kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz,kutu içerisine şikayetleri yazıp gönderebilirsiniz

Baslikda belirttiğim üzere tüfeğimi 2019 Şubat ayında aldım ve bugüne kadar kullanmış olduğum süre içerisinde tecrübelerimi yansıtmak istedim ki yeni alacak arkadaşlara yardımcı olalım.
Tüfek dış görünüş,hedef alma, tasarım olarak kusursuz ama av performansı olarak tamamen vasat en büyük sorunu mekanizma bir fişek atinca ikinci kurmuyor yani iki fişek mekanizma da üst üste geliyor.
Diğer sorunu bir fişek atınca boş kovan namluda kalıyor ve boş kovanı atmıyor.
Namlu bant kenarlarından paslanma yapmaya başladı.gittikce de çoğalıyor
Bunları tüfeği aldığım bayiye söyleyince verdiği cevap şu oldu "Her adam kinetik tüfek kullanamaz sende sorun var "
Ama bu sorunları her zaman yapmıyor yani zaman zaman yapıyor her zaman yapıyor desem yalan olur hakkını yemeyelim 😁

Genel olarak sorunlar bunlar sezonun bitmesini bekliyorum bitince fabrikaya gonderecegim.Ama bir kere soğuyunca daha eline alası gelmiyor insanın.Tecrubelerim bunlar tüfeği kötülemek için değil bu yazdıklarım sadece alacak arkadaşlara tavsiye bende bu sorunlar oldu diye her tüfeğnde aynı sotun olmayabilir sadece benim kullanıcı yorumlarim.

İyi forumlar.attiginiz ters düşsün.
RETAY
#Pullit
retayarms.com - retayusa.com
www.instagram.com/retayarms

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 13 Şubat 2020, 17:31:33 »
fişek dikme vb. sorunlar için bir şey diyemem ama kinetik bir tüfekle 36 gramda yaralı gider büyük ihtimal. sorunlarınızın son bulması dileğiyle.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Berhan PINAROĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2020, 22:07:19 »
2018-2019 sezon öncesi aldım bende.Genel olarak tüfeğin zarifliğine dengeli oluşuna bir sözüm yok, çok ta hoşuma giderek aldım.Gazlı bir tüfeğim birde süperpozem var.Masai marayı da kinetik bir tüfeğim olsun amacıyla ördek avı ağırlıklı kullanmak için edindim.Sezon öncesi biraz dağılım grupman testi vs az çok tüfek hakkında bilgi verdi ama yinede motivasyonu düşürmemek adına fişekleri beğenmedi gibilerinden geçiştirdik.Neyse sezon açıldı üveyikle başladık 28-30 gram fişekler tahliyede sıkıntı yok fakat tüfek 2 fişek patlatıyor 3.de yok. kuş geçiyor çekiyorum yine cık.Bu böyle bir müddet gitti.Fabrikayla irtibat kurdum, farklı şoklarla kendi yaptığım amatörce dağılım testlerinden az çok fikir vermesi açısından 2-3 parça gönderdim(36.5 metre mesafe 75*75 hedef kağıtları).Ayrıca iğne vuran ama patlamayan fişeklerden de numune ile bir A4 kağıdı kadarda derdimi anlatan yazı yazdım.Geçmiş zaman ne kadar süre fabrikada kaldı hatırlamıyorum ama 10 günden fazla değildir sanırım.

Nagehan hanımla görüştük bu süreçte, sağolsun ilgileniyor ve yakından takip ediyor.Tüfek geldiğinde namlu ile kasanın (şayet tekrar kaplama yapılmadıysa)değiştiğini gördüm.Ancak yazdığım bir sayfa yazı olduğu gibi havada kaldı, ne benim testimin üzerine tarafıma yapılan bir test verisi gönderildi nede detaylı bilgi verildi.Bir süre sonra (sanırım 2-3 ay sonra) Nagehan hanım tüfekle ilgili bi problemimin olup olmadığını öğrenmek için aradı; bi problem olmadığını söyledim.Av olup ta tüfeği deneyemedim fabrika dönüşü bi grupman testi de yapmadım ama patlatmayla ilgili sorunum çözülmüştü.

Yanlış anlaşılmasın tüfek kullanmaya Retayla başlamadım.Az çok hatanın kendimde olduğunu veyahutta fişekte olabileceğini de kestirebilecek kadar deneyimim de var fakat Masai Mara yı inanın çözebilmiş değilim.20-25 metrelerde bir ördek 5 numara 3 fişekle üst üste vurulup düşmüyor (vurulduğundan kesinlikle eminim ki önce ateş edip sonra nişan alanlardan değilim) ama aynı mesafelerde başka bir ördek tek fişekle(10 dk sonra aynı fişekle) çaput oluyor. Burada ki mevzu fişek ve atıcı değil geriye bi ördek birde tüfek kalıyor e ördeğinde çelik yelek giyme ihtimali olmadığına göre?

Fabrikaya gitmeden önceki grupman testlerimden bahsedeyim biraz; Mesafe 36,5 metre net ölçüm. kağıt 75*75 normalde bu test bildiğim kadarıyla 76 cm çaplı bir daireye göre yapılıyor benimki 1 cm daha dar.Fişek 32 gr 6 numara Sterlıng, B&P. Full şokla %61in üzerinde bir grupman kaydedemedim ne yazıkki, bazı atışlarda 3 bazılarında 4 Patchiness denilen boşlukları da atlamayalım.Aynı şekilde başka atıcı arkadaşlarda denedi sonuçta değişen birşey yine yok.

Ben kendimce yaptığım bu testten sonra üzerine birde avda yaşadığım olumsuzluklardan sonra tüfekten soğumadım desem yalan olur.Bu 2. sezonum doya doya kullanacak av zaten yok mümkün olduğunca Masai marayla gitmeye çalışıyorum ama av üzerinde kesin sonuç yine konuşamam.Şu bir gerçek kim ne derse desin benim elimdeki bu tüfeğimin grupmanı diğer tüfeklerimle kıyas bile yapılamaz ne yazık ki durum bu.

Öte yandan firma olarak her zaman tüfeklerinin arkasında olduklarını hissettiriyorlar.Bu noktada biz kullanıcılara düşen tüfekten olağanüstü bir şey beklememek olur diye düşünüyorum.Pek çok kullanıcısı var ve şayet kullanıcılar testlerini objektif bir yaklaşımla yapıyorlarsa çok güzel sonuçlar veriyor.

Bu yazdıklarım Retay düşünenlerin aklına olumsuz bir şey getirmesin her sorun çözülür yeterki gerçekten bu tüfeği istediğinizi bilin ve ben gibi tüfekten soğumayın.
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2020, 22:20:11 Gönderen: Berhan PINAROĞLU »
  • Huğlu 104/A 12/71
  • Armsan Phenoma Carbo 12/66
  • İstanbul Silah Monza .308
1994/Bartın

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Uğur AYAN

Çevrimdışı Uğur AYAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 14 Şubat 2020, 23:00:26 »
2018-2019 sezon öncesi aldım bende.Genel olarak tüfeğin zarifliğine dengeli oluşuna bir sözüm yok, çok ta hoşuma giderek aldım.Gazlı bir tüfeğim birde süperpozem var.Masai marayı da kinetik bir tüfeğim olsun amacıyla ördek avı ağırlıklı kullanmak için edindim.Sezon öncesi biraz dağılım grupman testi vs az çok tüfek hakkında bilgi verdi ama yinede motivasyonu düşürmemek adına fişekleri beğenmedi gibilerinden geçiştirdik.Neyse sezon açıldı üveyikle başladık 28-30 gram fişekler tahliyede sıkıntı yok fakat tüfek 2 fişek patlatıyor 3.de yok. kuş geçiyor çekiyorum yine cık.Bu böyle bir müddet gitti.Fabrikayla irtibat kurdum, farklı şoklarla kendi yaptığım amatörce dağılım testlerinden az çok fikir vermesi açısından 2-3 parça gönderdim(36.5 metre mesafe 75*75 hedef kağıtları).Ayrıca iğne vuran ama patlamayan fişeklerden de numune ile bir A4 kağıdı kadarda derdimi anlatan yazı yazdım.Geçmiş zaman ne kadar süre fabrikada kaldı hatırlamıyorum ama 10 günden fazla değildir sanırım.

Nagehan hanımla görüştük bu süreçte, sağolsun ilgileniyor ve yakından takip ediyor.Tüfek geldiğinde namlu ile kasanın (şayet tekrar kaplama yapılmadıysa)değiştiğini gördüm.Ancak yazdığım bir sayfa yazı olduğu gibi havada kaldı, ne benim testimin üzerine tarafıma yapılan bir test verisi gönderildi nede detaylı bilgi verildi.Bir süre sonra (sanırım 2-3 ay sonra) Nagehan hanım tüfekle ilgili bi problemimin olup olmadığını öğrenmek için aradı; bi problem olmadığını söyledim.Av olup ta tüfeği deneyemedim fabrika dönüşü bi grupman testi de yapmadım ama patlatmayla ilgili sorunum çözülmüştü.

Yanlış anlaşılmasın tüfek kullanmaya Retayla başlamadım.Az çok hatanın kendimde olduğunu veyahutta fişekte olabileceğini de kestirebilecek kadar deneyimim de var fakat Masai Mara yı inanın çözebilmiş değilim.20-25 metrelerde bir ördek 5 numara 3 fişekle üst üste vurulup düşmüyor (vurulduğundan kesinlikle eminim ki önce ateş edip sonra nişan alanlardan değilim) ama aynı mesafelerde başka bir ördek tek fişekle(10 dk sonra aynı fişekle) çaput oluyor. Burada ki mevzu fişek ve atıcı değil geriye bi ördek birde tüfek kalıyor e ördeğinde çelik yelek giyme ihtimali olmadığına göre?

Fabrikaya gitmeden önceki grupman testlerimden bahsedeyim biraz; Mesafe 36,5 metre net ölçüm. kağıt 75*75 normalde bu test bildiğim kadarıyla 76 cm çaplı bir daireye göre yapılıyor benimki 1 cm daha dar.Fişek 32 gr 6 numara Sterlıng, B&P. Full şokla %61in üzerinde bir grupman kaydedemedim ne yazıkki, bazı atışlarda 3 bazılarında 4 Patchiness denilen boşlukları da atlamayalım.Aynı şekilde başka atıcı arkadaşlarda denedi sonuçta değişen birşey yine yok.

Ben kendimce yaptığım bu testten sonra üzerine birde avda yaşadığım olumsuzluklardan sonra tüfekten soğumadım desem yalan olur.Bu 2. sezonum doya doya kullanacak av zaten yok mümkün olduğunca Masai marayla gitmeye çalışıyorum ama av üzerinde kesin sonuç yine konuşamam.Şu bir gerçek kim ne derse desin benim elimdeki bu tüfeğimin grupmanı diğer tüfeklerimle kıyas bile yapılamaz ne yazık ki durum bu.

Öte yandan firma olarak her zaman tüfeklerinin arkasında olduklarını hissettiriyorlar.Bu noktada biz kullanıcılara düşen tüfekten olağanüstü bir şey beklememek olur diye düşünüyorum.Pek çok kullanıcısı var ve şayet kullanıcılar testlerini objektif bir yaklaşımla yapıyorlarsa çok güzel sonuçlar veriyor.

Bu yazdıklarım Retay düşünenlerin aklına olumsuz bir şey getirmesin her sorun çözülür yeterki gerçekten bu tüfeği istediğinizi bilin ve ben gibi tüfekten soğumayın.

Sn.Burhan bey dediklerinizde gayet haklısınız bulunduğum bölgeye 3 senedir kar yağmıyor, kış olmuyor ve bu ikisi olmayınca avda olmuyor.Bu sene kar yağdı av oldu ama maalesef büyük bir hevesle aldığım tüfeğim beni her seferinde yarı yolda bıraktı.Dediginiz gibi hatayı kendimde de aradım belki de ben kinetik sisteme alışamadım.Fakat benim yaşadığım sorunları sizde yasamissiniz ve araştırdım diğer kullanıcılar da yaşamış.Bu sorunlar bence kronikleşmiş.Cozulmeyecek sorunlar mi asla değil bunu da en kısa sürede göreceğiz.
Bilgilendirme için tekrar teşekkür ederim Burhan bey.
1989 - Samsun

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
« Yanıtla #10 : 17 Şubat 2020, 10:23:17 »

merhaba,

Daha önceki patlatmama probleminizin çözülmesine çok sevindim,güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederiz,şuanda grupmandan dolayı bir probleminiz veya başka bir konuda şikayetiniz var ise tüfeğinizi gönderin burada grupman yapalım test kağıdını size gönderebilirim buradada paylaşırız birlikte değerlendirme yapabiliriz

RETAY
#Pullit
retayarms.com - retayusa.com
www.instagram.com/retayarms

The following users thanked this post: Berhan PINAROĞLU

Çevrimdışı Berhan PINAROĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 19 Şubat 2020, 21:59:52 »
merhaba,

Daha önceki patlatmama probleminizin çözülmesine çok sevindim,güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederiz,şuanda grupmandan dolayı bir probleminiz veya başka bir konuda şikayetiniz var ise tüfeğinizi gönderin burada grupman yapalım test kağıdını size gönderebilirim buradada paylaşırız birlikte değerlendirme yapabiliriz
Ali Bey, yapıcı yaklaşımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.Herhangi bir problemi gidermek için elinizden geleni yapacağınızdan şüphem yok.Oldukça uzun bir süre geçti farkındayım.Fakat tüfek geldikten sonra ben herhangi bir çalışma yapmadım.Bunun için hazırlık ve vakte ihtiyacım var.Bundan dolayı şuan için tüfeği göndermeyi düşünmüyorum. İleriki bir zamanda küçük çaplıda olsa bir test yapıp değerlendirebilirim,İlginiz için tekrar teşekkür ediyorum.
  • Huğlu 104/A 12/71
  • Armsan Phenoma Carbo 12/66
  • İstanbul Silah Monza .308
1994/Bartın

Çevrimdışı Utku ÖZTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 20 Şubat 2020, 20:02:56 »

Av arkadaşlarım aldılar ve sadece onlar değil bizde almalarına izin verdiğimiz için pişman olduk.. Firma yetkilileri burda yazıp çiziyor, eleştirenlere sözle ayar vermeye bayılıyorlar ancak iş yapmak sorun çözmek gibi bir becerileri yok malesef ki.. Memnuniyet videomuzu izleyin lütfen.., Saygılar..
Benelli Raffaello Deluxe..
 Franchi Affinity Wood..
 Akdaş Ak-212w..

Çevrimdışı Utku ÖZTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 20 Şubat 2020, 20:10:14 »
Sn Ali KELTEN, hemen devreye girip sorar şimdi. Bu Muharrem Dalgıç ve Emin Çavuş isimli retay sahibi av arkadaşlarımın problemleri çözülmez memnun edilmezlerse eğer, bu durumu burda paylaşacağımı videolarını da ekleyeceğimi Retay Müşteri Temsilcisi 2019 adlı başlıktakı konuda belirtmiştim ve ben aynı şekilde dediğimi yapıyorum, firma malesef ki iki tüfeği defalarca kez servise göndermemize rağmen ne tamir edebildi ne de değiştirmeyi düşündü.. Takdir yorum siz değerli kullanıcıların ve forumdaşlarımızındır..
                                               Saygılarla..
Benelli Raffaello Deluxe..
 Franchi Affinity Wood..
 Akdaş Ak-212w..

Çevrimdışı Alper BEKRET

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 20 Şubat 2020, 21:00:16 »
Firmanın bu tüfeği iade alması lazım
  • Dörtler tüfek sanayi çifte huğsan otomatik
  • Fortuna Suhl çifte
  • sarsilmaz kilinc 2000mega
  • Kopay__ŞANS___
Alper BEKRET
1989 Çorum.
EDEPLE GELEN HÜRMETLE GİDER.

Çevrimdışı Kadir MIZRAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 23 Ocak 2022, 19:37:23 »
O zaman teknik olarak bize neden yaralı bıraktığını açıklarsanız bizde öğrenmiş oluruz çünkü bu namluların hepsi konyada aynı firmada yapılıyor hemen hemen %95 i fason üretim ne gibi bir farklılık olabilir sizce?

nasıl yani yerli üreticilerin namluları tek bir fabrikadan mı çıkıyor gerçektende? Retay-huğlu-ata-armsan-özkanlar vesayre.bunların tamamı aynı fabrikaya mı yaptırıyor namlularını?
  • Typhoon f12
  • Retay masai mara
DOĞUM TARİHİ YAZINIZ Mersin

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 24 Ocak 2022, 18:18:20 »
Retay kendi namlusunu üretiyor.
Bildiğim kadarıylada dış piyasaya tüfeklerini 1000Usd gibi fiyatlara satıyor.
Ve iyi tüfek sattığını duyuyorum.
Bu sebeble iç piyasaya tüfek vermek gibi bir tasaları yok.
Zaten foruma da bir rüzgarla girdiler,sonra ortadan kayboldular.
Şahsen benim ilgimi çeken bir marka ve model değil.
Gecen sene bir bayiden 1000TL verip aldıgım ,yıllarca vitrinde beklemiş Akkar 20ga yarıoto mu sorunsuzca ve keyifle kullanmaktayım.
Retay alıpta fabrikaya tüfeğini yollamayan kac kişi var forumda ?
Çalışmayan ya da sorunlu tüfek 5 para etmez benim gözümde.
Estetiğini yemişim, yatağa girmeyeceğim ya bununla.

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Berhan PINAROĞLU, Mehmet KURT