Gönderen Konu: AKUS ÇİFTE  (Okunma sayısı 6104 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bayram ÖZER 15

• AvlakForum Üye
  • *
AKUS ÇİFTE
« : 10 Şubat 2020, 16:30:06 »
arkadaşlar akus çifte yaptırmayı düşünüyorum.namlu boyu 71 olacak sabit şoklu yaptırmayı düşünüyorum.şoklarını kaç yaptırmam gerektiğine karar veremedim.gittiğim avlar tavşan keklik ve tahtalı.yaptıran kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.şimdiden teşekkürler.
Bayram ÖZER
1971-Burdur

Çevrimdışı Cihat KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: AKUS ÇİFTE
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2020, 17:00:55 »
Açık arazili bölgeyse 3-1 ama ağaçlık makilik yerde 4-2 güzel olur işini kolaylaştırır
  • Sarsilmaz- magic
  • Gecado- çifte/16 Huğlu-çifte/12
  • Sarsılmaz kobra/ pump action
  • Pointer/Barut
  • Pointer/Ateş
  • Setter/Prens
1997 - Fatsa

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2020, 17:44:11 »
arkadaşlar akus çifte yaptırmayı düşünüyorum.namlu boyu 71 olacak sabit şoklu yaptırmayı düşünüyorum.şoklarını kaç yaptırmam gerektiğine karar veremedim.gittiğim avlar tavşan keklik ve tahtalı.yaptıran kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Bence kesinlikle 1-3.  Bu arada Akus harika bir seçim. Ben kendi tüfeğimden son derece memnunum. Şimdiden hayırlı olsun
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

Çevrimdışı Cihat KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2020, 20:00:36 »
Bence kesinlikle 1-3.  Bu arada Akus harika bir seçim. Ben kendi tüfeğimden son derece memnunum. Şimdiden hayırlı olsun
Kesinlik konusu tartışılır bence sık ağaçlık alanda büyük sıkıntı ben 5 ten 4 şoka bile indiğimde yakın mesafede vurma yüzdesi yarı yarıya düşüyo baya zorlaşıyo avlanılan araziye göre seçilmesi daha mantıklı bence
  • Sarsilmaz- magic
  • Pointer/Barut
  • Pointer/Ateş
  • Setter/Prens
1997 - Fatsa

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2020, 20:07:33 »
Kesinlik konusu tartışılır bence sık ağaçlık alanda büyük sıkıntı ben 5 ten 4 şoka bile indiğimde yakın mesafede vurma yüzdesi yarı yarıya düşüyo baya zorlaşıyo avlanılan araziye göre seçilmesi daha mantıklı bence

Cihat kardeşim oraya BENCE yazdım zaten. Ayrıca tüfeğinin paternine bakarsan 5 ile 4 şok arasında vuruş yüzdeni yarı yarıya düşürecek bir fark oluşmaz.
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Cihat KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2020, 20:18:21 »
Cihat kardeşim oraya BENCE yazdım zaten. Ayrıca tüfeğinin paternine bakarsan 5 ile 4 şok arasında vuruş yüzdeni yarı yarıya düşürecek bir fark oluşmaz.
Bende bence tartışılır yazdım fehmi bey zaten baktığımızda patern konusun 5 ila 1 şok arasın da % 50 lilik bir fark oluşuyor ben kendi vuruş yüzdemi baz alarak söyledim
  • Sarsilmaz- magic
  • Pointer/Barut
  • Pointer/Ateş
  • Setter/Prens
1997 - Fatsa

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2020, 21:05:15 »
Çevremde 7 arkadaşta Akus çifte var 4-2 yaptıran utanmasa dispersante atacak hepsi açık arazide 4-5 şok ve keçe tapa kullanıyor.

GM 9 Pro d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

The following users thanked this post: Cihat KESKİN

Çevrimdışı M.Burak METİLLİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 10 Şubat 2020, 23:28:00 »
Ben orta mesafe avlarda kullaniyorum mobil sok ilk goz 5 sok ikinci goz 4 sok oluyor ilk goze kece tapa ikinci goze bior tapa kullaniyorum. Yakin mesafe hicbir avda kullanmiyorum  5 / 5 sok ile bile olsa. Bu arada tufegim attigi yeri vuruyor ama refleks atislara cok uygun degil. Baska akus ciftelerde degisebilir her tufek kendine ozgudur ama genel olarak duydugum da bu yonde. Kullandigim  av sadece keklik kendi adima kesinlikle tavsiye ederim.
Mehmet Burak METİLLİ
1985 / SERİK / KOCAELİ

The following users thanked this post: Cihat KESKİN

Çevrimdışı Naim ZENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 11 Şubat 2020, 13:41:39 »
Ben bu sene keklik tavşan sezonunu 4-3 şokla geçirdim.
Armsan Paragon combo set
akus hunter lux 71 cm namlu
Remington 870 express

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 11 Şubat 2020, 13:48:19 »
Ben cogunlukla keklik avi yapan biri olarak akdas 71cm superpozemde  3-4 soklarini kullaniyorum ve alt goz 4 soka ilk fisek olarak hep kece tapa kullanirim  ve 20 m civarinda 4 no sok ve kece tapayla cok guzel sonuclar elde ettim  ust namlu 3 no sok ve  power tapa ile ( rc s4 kullanirim cogu zaman) 35m civarlarinda guzel av vurdum ... Bence gunumuz fiseklerinde cok fazla dar sok kullanmaya gerek olmadigi dusuncesindeyim eger ki sabit sok 71cm bir cifte yaptirilacaksa bence 3-4 sok en uygunu olur
  • dede yadigarı huğlu kop 16 cal tek kırma
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
  • Fabarm l4s grey hunter 71 namlu
1989 mersin (mut)
İstanbul

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Bayram ÖZER 15

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 11 Şubat 2020, 21:10:34 »
Arkadaşlar yardımcı olduğu nuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.anladığım kadarıyla 71 namlu mobil şok yaptırmak gerekiyor galiba.
Bayram ÖZER
1971-Burdur

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU, Fehmi TAŞKIN

Çevrimdışı Utku ÖZTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 11 Şubat 2020, 21:52:42 »
 66 namlu, 4 3 şoklu yaptırmakta yararınıza olabilecektir.. 👌 Fabrikada ki grupman ustalarıyla görüşüp fikirlerini alırsanız onlar size daha çok yardımcı olabilirler..
Benelli Raffaello Deluxe..
 Franchi Affinity Wood..
 Akdaş Ak-212w..

Çevrimdışı Taşkın MUTLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 12 Şubat 2020, 09:56:03 »
Herkesin avlandığı avlak farklı, namlu uzunluğu, şok kişiye göre değişir. Çok fazla etken var, Köpekli ya da köpeksiz av yapmak, ya da sezon başı kalkan keklik ile sezon sonu kalkan kekliğin bile mesafesi farklı, tek tüfekle av yapacaksanız en güzeli mobil şoklu, sabit şoklu yaptırıp aradaki fark fişek seçimi ile kapatılabilir, tercih sizin tabiki
  • fıas-cesa 66
  • kral queen yarı oto 12 66-76
  • Armi Marocchi 71
  • pointer (bella)
  • kopay (leydi)
  • malinois (karamel)
Taşkın MUTLU
1985-Adana

Çevrimdışı Orçun ELDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 12 Şubat 2020, 21:58:07 »
Ben estate tek tetik 60 mobil ve 71cm sabit 1-3 şoklu yaptırdım, 71 namlu üveyik keklik ve tahtalı avında çok başarılı.saydığınız avlarda 71 1-3 şok başarılı olacaktır.
  • Browning B5.25 hunter light 66cm
  • Browning B80 71cm +68+rifled slug
  • Benelli super black eagle II 71cm
  • Winchester 1200 stainless police
  • Armsan phenoma argentum combo ,Akdaş hybrid solak 71+61 Kariyer bullpup fd12 solak,Ruger P85
  • Redandes Tarçın
Orçun ELDEMİR
1972 çanakkale

The following users thanked this post: A.Recai DEMİRCİ, Fehmi TAŞKIN

Çevrimdışı A.Recai DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 13 Şubat 2020, 16:24:35 »
Ben estate tek tetik 60 mobil ve 71cm sabit 1-3 şoklu yaptırdım, 71 namlu üveyik keklik ve tahtalı avında çok başarılı.saydığınız avlarda 71 1-3 şok başarılı olacaktır.
  Orçun bey Akus çifteyin ne kadara yaptırdınız.Güle güle kullanın.
A.Recai DEMİRCİ
Emekli Memur-1957
Atabey-Isparta

Çevrimdışı Atilla ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 03 Nisan 2020, 19:49:27 »
Uzun süredir forumu takip ediyorum, bende Türkiye'deki en bilinçli ve alakalı üreticilerden biri olduğundan ötürü tek kurşun atışlarında kullanmak üzere kendi ölçülerime göre 1 adet 20ga Slug namlu ve gezli Elite yada Hunter deluxe poze yaptırmak istiyordum.

Hatta yoğun olarak kullanıp forumda inceleme ve grupmanınıda paylaşma niyetindeydim, bu sebepten ötürü forumda boy gösteren firma yetkililerinden bazıları ile irtibat kurdum, pek oralı olunmadı, bu sebepten yönlendirebilecekleri başka biri olup olmadığını sorduğumda cevap vermeye tenezzül dahi edilmedi , Aküs'ün Türk avcısına en fazla ilgi ve alakayı gösteren firmalardan biri olduğunu biliyoruz,görüyoruz hali ile firmaya direkt olarak birşey diyemiyorum , ama anladığım kadarı ile bazı çalışan yada yetkilileri sanki bağış yolu ile tüfek ediniyormuşuz gibi tipe göre adam seçmeye başlamışlar!!, firma imajına hiç yakışmadı..
DOĞUM TARİHİ YAZINIZ-Aydın

The following users thanked this post: Resul YASAK, M.Burak METİLLİ

Çevrimdışı Cengiz OKÇU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 05 Nisan 2020, 22:58:00 »
Uzun süredir forumu takip ediyorum, bende Türkiye'deki en bilinçli ve alakalı üreticilerden biri olduğundan ötürü tek kurşun atışlarında kullanmak üzere kendi ölçülerime göre 1 adet 20ga Slug namlu ve gezli Elite yada Hunter deluxe poze yaptırmak istiyordum.

Hatta yoğun olarak kullanıp forumda inceleme ve grupmanınıda paylaşma niyetindeydim, bu sebepten ötürü forumda boy gösteren firma yetkililerinden bazıları ile irtibat kurdum, pek oralı olunmadı, bu sebepten yönlendirebilecekleri başka biri olup olmadığını sorduğumda cevap vermeye tenezzül dahi edilmedi , Aküs'ün Türk avcısına en fazla ilgi ve alakayı gösteren firmalardan biri olduğunu biliyoruz,görüyoruz hali ile firmaya direkt olarak birşey diyemiyorum , ama anladığım kadarı ile bazı çalışan yada yetkilileri sanki bağış yolu ile tüfek ediniyormuşuz gibi tipe göre adam seçmeye başlamışlar!!, firma imajına hiç yakışmadı..
Atilla bey iletişimde sıkıntılar olabilir doğru  bence iş yoğunluğundan ben fabrikada ziyaret etme fırsatı buldum çok ilgili ve misafirperverler gerçekten tüfeğiminde garantisi olmadığı halde bakımını yapıp üçrette talep etmezler fabrikada Oğuzhan beyle iletişime geçerseniz yardımcı olacaktır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1983
Yozgat

The following users thanked this post: Atilla ÇEVİK

Çevrimdışı Atilla ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 12 Nisan 2020, 07:15:25 »
Atilla bey iletişimde sıkıntılar olabilir doğru  bence iş yoğunluğundan ben fabrikada ziyaret etme fırsatı buldum çok ilgili ve misafirperverler gerçekten tüfeğiminde garantisi olmadığı halde bakımını yapıp üçrette talep etmezler fabrikada Oğuzhan beyle iletişime geçerseniz yardımcı olacaktır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cevap için teşekkürler Cengiz bey, evet şu curcunalı süreci atlattıktan sonra bir fabrika ziyareti yapacağız gibi görünüyor.
DOĞUM TARİHİ YAZINIZ-Aydın