Gönderen Konu: RENOVA ŞİKAYET  (Okunma sayısı 18421 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
Ynt: RENOVA ŞİKAYET
« Yanıtla #25 : 21 Mayıs 2018, 22:00:37 »
Hayırlısı olsun .. bidaha gönderin yapıldıktan sonra kullanıcı hatası derler  ;D
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Mehmet YAYLA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 21 Mayıs 2018, 23:05:03 »
Merhaba Süleyman bey tüfeği atarken geri geri niye gidiyorsunuz birde acaba eliniz tetikte kalıyor mu diye merak ettim firma adına özür dilerim tüfeğinizi ben yaptım 24-28 32-36 gr la test ettim neden böyle bişi yaptı anlamış değilim sizden ricam karşı ödemeli olarak fabrikaya tekrar gönderin gerekeni yapalım renova tüfeğimiz çok iddialı bir model binde bir böyle kusur çıkmaması gerekirken  olmuş özür dileriz iletişime geçmemiz mümkünmü
Huğlu 103de
Huğlu 601 g
Huğlu effecto
Cz hunter
Cz 3006 lux

The following users thanked this post: İsmail CEYLAN 16, Can GÜNCEŞEN

Çevrimdışı Mehmet YAYLA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 21 Mayıs 2018, 23:09:10 »
Samet bey endişeniz olmasın kullanıcı hatası varsa söyleriz kendimizin hatası varsa bunuda söyleriz
Süleyman bey yarın arayacağım sizi geçmiş olsun tekrar
Huğlu 103de
Huğlu 601 g
Huğlu effecto
Cz hunter
Cz 3006 lux

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #28 : 21 Mayıs 2018, 23:19:05 »
Samet bey endişeniz olmasın kullanıcı hatası varsa söyleriz kendimizin hatası varsa bunuda söyleriz
Süleyman bey yarın arayacağım sizi geçmiş olsun tekrar

endişemiz yok yapıp yollarsınız tabiki köklü bir firmadan da bu beklenir zaten kullanılan fişeklerlede alakalı bir durum olabilir kovanlar hatalı olabilir herşey olabilir..
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Süleyman ÇELEBİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #29 : 21 Mayıs 2018, 23:24:44 »
Merhaba Süleyman bey tüfeği atarken geri geri niye gidiyorsunuz birde acaba eliniz tetikte kalıyor mu diye merak ettim firma adına özür dilerim tüfeğinizi ben yaptım 24-28 32-36 gr la test ettim neden böyle bişi yaptı anlamış değilim sizden ricam karşı ödemeli olarak fabrikaya tekrar gönderin gerekeni yapalım renova tüfeğimiz çok iddialı bir model binde bir böyle kusur çıkmaması gerekirken  olmuş özür dileriz iletişime geçmemiz mümkünmü
mehmet bey ilginiz için teşekkürler, siz atış yaparken acaba 5 fişek sürdünüz mü yoksa 2+1 mi fişek sürdünüz?
ben geri geri gitmiyorum. belki size öyle gelmiştir.
siz 24 ve 28 gr ile denemişsiniz benim attığım fişekler zuber ve sterling ve 34 gr dı.
ayrıca elim tetikte kalmıyor her seferinde tetiği bırakıp tekrar çekiyorum
saygılarımla S, Çelebi siz bana cevapsız çağrı bırakın (her zaman telefon yanımda olmuyor) ben size dönüş yaparım 534 359 90 72
  • ATA ARMS SUPERPOZE SİLVER 12GA 71 NAMLU
  • HUĞLU RENOVA KİNETİK 12 GA 71 NAMLU
  • DEYZİ SARI KAFA İNGİLİZ POİNTER
  • 1978 RENAULT SW HUNTER CAR
1979-ANKARA

Çevrimdışı Mehmet YAYLA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 21 Mayıs 2018, 23:59:02 »
Tamamdır Süleyman bey 34-36 ile De attım herneyse ne gerekiyorsa yapacağız hayırlı akşamlar
Huğlu 103de
Huğlu 601 g
Huğlu effecto
Cz hunter
Cz 3006 lux

Çevrimdışı Orhan KÖSEOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 22 Mayıs 2018, 00:38:24 »
   süleyman bey geçmiş olsun. umarım en yakın zamanda arıza bulunur ve giderilir.
  • vursan 92a
  • phenoma
  • fx017
1974 samsun çarşamba
insan söylediği sözün kefili, söylemediği sözün esiridir.

The following users thanked this post: Süleyman ÇELEBİ

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #32 : 22 Mayıs 2018, 01:24:27 »
Herşeyden önce konu sahibine geçmiş olsun dileklerimi ilettikten sonra bu gibi durumlarda bir çözüm algoritmasının olmamasından mütevellit gelişen yaygın durum sanki burada da bir miktar mevcut gibi bir izlenim seziliyor ve bu üretici ile tüketici arasında bir kör çekişmenin temelini oluşturmakta,bir çözüm metodolojisi takip edilmiyor ve tüketici devamlı şüphe içinde kalıyor gereken yapılmadı,üretici de kendi denemelerinde sorun çıkmadığı için topu tüketicinin yanlış opere etmesine bağlıyor.Daha net bir çözüm olmalı.

Benim başımdan geçen bir durumu nakledeyim.Tüfeğim(Beretta es100 kinetik operasyonlu) Stoegerde boyadan çıktıktan sonra evvelce yapmadığı halde denemelerinde tutukluk yapmış ve stoegerin(Ümit usta) algoritması şöyle idi;Tüfeğin hareketli tüm parçaları tetik grubu,mekanizma,irca yayı,inertia yayı vb herseferinde bir elemanı değiştirme kaydıyla yeni parçalar denenerek hangi parçanın sorun çıkardığı bulunmaya çalışıldı ve böylelikle sorun tespit edildi ve sağolsunlar arıza çıkarmayan mekanizma grubunu bile yenisiyle değiştirme ekstra tasarrufunda bile bulundular kaldı ki bu platfotrmda defalarca belirtildiği üzere stoegerin servis anlayışının biraz yavaş ve sanki duyarsızlarmış gibi bir izlenim bıraktığını ben de teslim ederim ama şu var ki ne yaptığını bilen ve konuya hakim elemanları olduğunu da ayrıca teslim etmek lazım.Huglu büyük kuruluş ama kooperatif oluşundan mıdır nedir çok değişik kanaatler bıraktığı da bir gerçek kimi çok olumlu kimisi de yakışmadı falan gibi yorumlara rastlamak mümkün.Evet her daim ilgili ve iyi niyetli görünüyorlar ama bunun ötesinde daha bilim/mantık temelli bir algoritma içeren,peşin hükümlerden muaf bir servis yapılanmasında bir eksiklik var gibi de geliyor bana...
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2018, 01:29:08 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Bilal AYDIN, Süleyman ÇELEBİ, Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Mustafa ŞAHİN 35

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 22 Mayıs 2018, 08:03:37 »
Mehmet ustam merhaba
İzmir torbalı dan yazıyorum dün nitro tüfeğimi kargoya verdim

VIA_P2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1980 izmir

Çevrimdışı Ziyaettin AYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #34 : 22 Mayıs 2018, 08:56:31 »
Mehmet Bey  orda geri geri gitme yok tepmeden dolayı omuz fazla oynamış oynasa ne olur siz test atışlarınızı yapmış göndermişsiniz ,sonuç bumudur yani,kendi hatalarınızı en yakın zamanda giderin,kullanıcı mağdur olmasın,ben bu olayı sıkı takip ediyorum,niyemi derseniz 61 namlu renova sipariş vermeyi düşünüyorum,sizden birde ricam olucak test atışlarını çekip bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.
1970
Kartepe/KOCAELİ
0531 257 3434
Dost, zor zamanında bulur seni.

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Rahim Özgür AKINCI

• Müdavim Üyemiz
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...
« Yanıtla #35 : 22 Mayıs 2018, 10:34:31 »
Tufeklerimin biri hariç hepsi huğlu kooperatifi
2006 model 601 g model otomatigimin boy kundak kırılması sebebiyle gonderdim kasa çatlak denildi tmm degissin dedim şarjör borusu kasa kundak değişti geldi lakin tetik tertibatında boşluk vardi biraz kullandım kasa pini düştü haliyle yine gitti geldi tetik tertibatı aynı sallanıyor yine düşecek o pim belli
Yani seviyoruz kullanıyoruz kul yapısı sorun olur elbette
Lakin tüfek servise gitti bir yerleri değişti neden kusursuz yapılıp gelmiyor bariz belli olan hatalar icin diyorum tabi
Onun için bu tür sorunlar bitmiyor uğraşın sonunda kırgınlık doğuyor ortaya ....
Süleyman bey bir daha gidecek sizin tufekte Belliki inşallah düzelir sorununuz
Rahim Özgür AKINCI
KONYA-1979             0535 674 29 63

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 22 Mayıs 2018, 11:17:46 »
Yerli firmaların en önemli sorunlarından, bir tarafı yaparken başka tarafı bozmak.
1980-Antalya

The following users thanked this post: Hakan ATASOY

Çevrimdışı Mustafa ŞAHİN 35

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 22 Mayıs 2018, 12:18:41 »
Süleyman arkadaşıma geçmiş olsun

Kendisini tanırım iyi niyetli bir arkadaşımdır

Tüfeğin gittiğinden ve geldiğinden haberim var

Kul yapısıdır olur böyle aksilikler

Bana göre önemli olan servis konusunda tam destek alabilmek sorunlarımıza muhatap bula bilmektir Huğlu da bu saydıklarımın hepsinin olduğunu düşünüyorum

Bende renova combo düşünüyorum ama acelem yok fabrikadan almak daha iyi olur

Şuan ki tüfeğimin dipçik ölçüleri bana uygun değil
onun için yolum düşerse eğer fabrikaya ugrayıp bana ölçüleri uygun olanı seçmek aklımdaki bu

Mehmet ustamıza Süleyman kardeşimizin tüfeği tekrar ulaşırsa
Test deneme atışlarının videosunu  buradan paylaşmasını rica ediyorum

Biraz uzun oldu kusura bakmayın

VIA_P2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1980 izmir

Çevrimdışı Emre KORKMAZ 32

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #38 : 22 Mayıs 2018, 12:24:21 »
Tek bir hata yüzünden yerli firmaları kötülemek dogru degil bence bende huğlu renova almayı düşünüyorum inşallah sıkıntı çözülür bakıp görelim...

SM-A800F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1993 - Isparta

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #39 : 22 Mayıs 2018, 17:33:02 »
Sonucu ben de merak ediyorum, bakalım nasıl olacak...
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
« Yanıtla #40 : 22 Mayıs 2018, 20:42:34 »
Gün geçmiyor ki bu konularda bir şeyler yazılıp çizilmesin. Yerli firmalara en çok kızdığım nokta bu. İnsanın hevesi bir kere kırıldı mı tamiratı zor oluyor, tüfek tamir edilse ne çare. Kalite kontrol biz avcılara bırakıldığı sürece bu hep böyle devam edecek. Söz konusu yerli tüfek olunca karpuz seçer gibi tüfek seçmek zorunda kalıyoruz. Çünkü biliyoruz ki içlerinde "olmamışlar" da var. Hata çıkınca kul yapısı deyip geçiyoruz. Kardeşim iyi de senin fabrikanda üretimin en önemli aşamalarından biri olan Kalite Kontrol yok mu? Yoksa "Gönderelim sorun farkeden olursa bakarız çaresine" mantığıyla mı çalışıyor birçok yerli firma? Özellikle "sorun farkeden" diyorum. Her araç kullanan otomotiv mühendisi olmadığı gibi her tüfek atan da tüfek ustası değil. Tüfeğinde sorun yada sorunlar olduğunu farketmeyen bir çok avcımız var. Geçen yıl bahsini etmiştim; bayinin ısrarıyla eve bir Eagle S getirmiştim. Üst namlu emniyette bile olsa tetik düşürüyordu. Böyle bir hatanın nelere mal olabileceğini tahmin edebilirsiniz. Sıfır tüfek bir de... Seveni de var bu markanın sevmeyeni de. Ben şahsen sevmeyen taraftayım. Allah eksik etmesin, ama evime sokmam bir daha. Söylediklerim yanlış anlaşılmasın ancak sıfır yerli tüfek almayı 2. El oto almaya benzetiyorum ben; ekspertiz yapmadan almayacaksın!!!
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Emrah AKDENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #41 : 22 Mayıs 2018, 21:17:16 »
   süleyman bey geçmiş olsun. umarım en yakın zamanda arıza bulunur ve giderilir.
Teşekkürler

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1979-ANKARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #42 : 22 Mayıs 2018, 21:18:08 »
Sonucu ben de merak ediyorum, bakalım nasıl olacak...
Buradan paylaşım yaparım emrah bey

1979-ANKARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #43 : 22 Mayıs 2018, 21:20:09 »
Gün geçmiyor ki bu konularda bir şeyler yazılıp çizilmesin. Yerli firmalara en çok kızdığım nokta bu. İnsanın hevesi bir kere kırıldı mı tamiratı zor oluyor, tüfek tamir edilse ne çare. Kalite kontrol biz avcılara bırakıldığı sürece bu hep böyle devam edecek. Söz konusu yerli tüfek olunca karpuz seçer gibi tüfek seçmek zorunda kalıyoruz. Çünkü biliyoruz ki içlerinde "olmamışlar" da var. Hata çıkınca kul yapısı deyip geçiyoruz. Kardeşim iyi de senin fabrikanda üretimin en önemli aşamalarından biri olan Kalite Kontrol yok mu? Yoksa "Gönderelim sorun farkeden olursa bakarız çaresine" mantığıyla mı çalışıyor birçok yerli firma? Özellikle "sorun farkeden" diyorum. Her araç kullanan otomotiv mühendisi olmadığı gibi her tüfek atan da tüfek ustası değil. Tüfeğinde sorun yada sorunlar olduğunu farketmeyen bir çok avcımız var. Geçen yıl bahsini etmiştim; bayinin ısrarıyla eve bir Eagle S getirmiştim. Üst namlu emniyette bile olsa tetik düşürüyordu. Böyle bir hatanın nelere mal olabileceğini tahmin edebilirsiniz. Sıfır tüfek bir de... Seveni de var bu markanın sevmeyeni de. Ben şahsen sevmeyen taraftayım. Allah eksik etmesin, ama evime sokmam bir daha. Söylediklerim yanlış anlaşılmasın ancak sıfır yerli tüfek almayı 2. El oto almaya benzetiyorum ben; ekspertiz yapmadan almayacaksın!!!
İnsanın hevesi kirilmasin bir kere

1979-ANKARA

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #44 : 22 Mayıs 2018, 22:33:57 »
İbrahim bey durumu çok güzel anlatmış..
Maalesef biz de kullanıcılar olarak, bazen deneme tahtasına dönüyoruz.. Ar-ge sanki bizmişiz gibi bir durum oluşuyor..
Ar-ge deyince de, bu işi sadece tüfeğin şeklini tasarlamak zannediyorlar heralde..

Marka model fark etmez genel konuşuyorum, piyasaya yeni tüfek mi çıkardın kardeşim ? Daha tanıtımını yapmadan, piyasaya sürmeden önce, en az 1 yıl boyunca her koşulda deneyeceksin. İşi bilen birkaç avcıya farklı bölgelere numune yollayıp kullandıracaksın..
Eş zamanlı olarak yerinde testler de devam edecek. Tabiri caizse tüfeğin canını çıkartacaksın.
Bütün parçalar test edilip dayanıklılık durumları incelenecek. Tüfeğin stabil ve sağlıklı şekilde çalışması sağlanacak.. Ondan sonra da bu çizgi üzerinde standart bir üretim olacak ve aslanlar gibi tanıtıp piyasaya süreceksin..
Öbür türlü olursa, 10 tane tüfek iyi gider, içlerinden biri ikisi çürük çıkar işin büyüsü bozulur..

Hadi onu da geçtim çok mu zor şöyle en basitinden tüfeklerin birer ikişer grupmanlarına bakıp, 10-15 er fişek atıp çalışmasını kontrol etmek ?
Kullanıcı tüfeği aldığı zaman acaba acaba diye düşünmese ne olur..? Bunlar okadar da zor değil ya..
Yerli tüfeklerimizi savunuyorum eyvallah, fiyat fayda açısından güzel işler yapıyoruz ama ''kalite'' anlayışı konusunda daha çook yolumuz var..
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2018, 22:35:29 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #45 : 22 Mayıs 2018, 22:38:05 »
İbrahim bey durumu çok güzel anlatmış..
Maalesef biz de kullanıcılar olarak, bazen deneme tahtasına dönüyoruz.. Ar-ge sanki bizmişiz gibi bir durum oluşuyor..
Ar-ge deyince de, bu işi sadece tüfeğin şeklini tasarlamak zannediyorlar heralde..

Marka model fark etmez genel konuşuyorum, piyasaya yeni tüfek mi çıkardın kardeşim ? Daha tanıtımını yapmadan, piyasaya sürmeden önce, en az 1 yıl boyunca her koşulda deneyeceksin. İşi bilen birkaç avcıya farklı bölgelere numune yollayıp kullandıracaksın..
Eş zamanlı olarak yerinde testler de devam edecek. Tabiri caizse tüfeğin canını çıkartacaksın.
Bütün parçalar test edilip dayanıklılık durumları incelenecek. Tüfeğin stabil ve sağlıklı şekilde çalışması sağlanacak.. Ondan sonra da bu çizgi üzerinde standart bir üretim olacak ve aslanlar gibi tanıtıp piyasaya süreceksin..
Öbür türlü olursa, 10 tane tüfek iyi gider, içlerinden biri ikisi çürük çıkar işin büyüsü bozulur..

Hadi onu da geçtim çok mu zor şöyle en basitinden tüfeklerin birer ikişer grupmanlarına bakıp, 10-15 er fişek atıp çalışmasını kontrol etmek ?
Kullanıcı tüfeği aldığı zaman acaba acaba diye düşünmese ne olur..? Bunlar okadar da zor değil ya..
Yerli tüfeklerimizi savunuyorum eyvallah, fiyat fayda açısından güzel işler yapıyoruz ama ''kalite'' anlayışı konusunda daha çook yolumuz var..

Bide Eleştriye çok kapalılar üzülerek söylüyorum.....Ben gönderdiğimde sağlamdı yaptım oldu mantığı olduğu sürece daha çok müşteri kaybedecekler..
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #46 : 26 Mayıs 2018, 17:39:32 »
Tüfek Mehmet Yayla beyin Dikkatine Bu gün cumartesi gönderildi.

1979-ANKARA

The following users thanked this post: Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Ali ÇOBAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 01 Haziran 2018, 00:05:00 »
Bende Renova alacaktım....
  • Armsan a612
DOĞUM TARİHİ VE MEMLEKET YAZINIZ

Çevrimdışı Bekir ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #48 : 01 Haziran 2018, 08:34:27 »
Ben de renova combo almayı düşünüyordum. Fiyat araştırması yaparken konuya rastladım.Maalesef vazgeçtim. :-\
  • Huğlu Kinetik 401 A Yarı Otomatik
  • Huğlu 202 B çifte
  • Artemis Süper Poze
  • Bora Bark 20 şarjörlü
  • İspanyol Alfa Çift Kırma
  • Huğlu Renova--Stoeger P350 Pompalı----Kral Çift Kırma

1972 - Gaziantep

Çevrimdışı Emre AK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #49 : 01 Haziran 2018, 10:53:23 »
2010 yılında arkadaşımla iki tane huğlu 901 g aldık ikisi de birçok sorun çıkardı ben kendileriyle görüşüp tüfeği yolladım hem çok ilgilendiler hemde tüfeği baştan sona yenilediler ondan  sonrada sorun yaşamadım diyebilirim fakat arkadaşım 3 defa göndermesine rağmen hem ilgilenilmemiş hem de tüfek hala atıl duruyor en son ara sıra patlamıyordu.
  • Setter (body,sunny,oskar)
  • franchi vs 610
  • huğlu 901 g
  • genç huğlu çifte

Emre AK
1983-Muş

DOĞA İLE İLGİLİ HERŞEY...