Gönderen Konu: ATA NEO GRAVÜRLÜ NİKEL 1 HAKKINDA YARDIM  (Okunma sayısı 2688 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan TOKGÖZ 02

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
ATA NEO GRAVÜRLÜ NİKEL 1 HAKKINDA YARDIM
« : 02 Eylül 2017, 17:29:38 »
Değerli abilerim kardeşlerim geçen sezon ocakta aldığım ve çalışmasından memnun kaldığım ata neo tüfeğimin kasasında ne olduğunu bilmediğim kararmalar oluşmaya başladı. Özellikle dipçiğin ve el kundağının kasa ile birleşme yerlerinde oluşuyor. Geçen sezon bitince temizleyip yağlayıp kutusunda muhafaza ettim. Arada bir çıkarıp nem varmı yokmu diye bakıp kontrol edip tekrar dolaba bırakırdım. Geçen cumartesi bıldırcın avına gittim geldim bişey yoktu. Ertesi gün temizlemek için çıkardığımda bu kararmaları gördüm. Temizlemeye çalıştım ama olmadı. Yağladım biraz bekledim sildim yine olmadı. Acaba nikel kaplamasımı böyle bir renk verdi ne oldu anlamadım. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Neyapabilirim.
1987 - Adıyaman

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: ATA NEO GRAVÜRLÜ NİKEL 1 HAKKINDA YARDIM
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2017, 17:33:24 »

1987 - Adıyaman

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2017, 02:25:21 »
Hasan bey sizin av esnasında terli elleriniz değince bu kararmalar oluşmuştur av sırasında hepimizin olur ter kir toz elimizden eksik olmaz daha keskin temizleyicilerle bir deneyin temizlemeyi yinede çıkmıyorsa yapacak birşey yok. Silahınızın kaplaması böyle demek ki. Bu kaplama silahlar kullandım maxus gr2, beretta teknys gold, artemis y. otolarında kirlenirdi lakin silince çıkardı herhangi bir şeyle.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Hasan TOKGÖZ 02

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2017, 12:31:02 »
Özgür bey ilginiz için teşekkür ederim. Evet av esnasında terli ellerden dolayı daha önceleride lekeler oluyordu ama böyle kararmıyordu. Kuru bir bezle bile silince çıkıyordu. Ama bunda sanki kasanın kendisi kararmış dış bi etkenle olmuş gibi durmuyor. Daha keskin bir temizlik maddesiyle temizlemeye korktum kasanın kendisindeyse eğer daha kötü olur diye.
1987 - Adıyaman

Çevrimdışı Sinan BAYRAKTAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2018, 13:12:32 »
Geçmiş olsun. Hiç hoş bir durum değil. Umarım sorununuz en iyi şekilde hallolur. Ben bu yüzden nikel yada bronz almaya cesaret edemedim. Siyah renk aldım.
  • ATA NEO 12
  • HUĞLU RENOVA
  • BORA BARAK BR 99
  • BORA BARAK BR 20
1988 Karaman

Çevrimdışı Abdulkadir DOĞRU

• Müdavim Üyemiz
  • GOOSE,DUCK,HUNTER . KODOBAY
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2018, 14:21:36 »
Ayni tüfeğin 20 cl sini 61 namlu yaptırdım 2 yıldır bende bir sıkıntısı yok

aluminum and bromide

« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2018, 14:25:24 Gönderen: Abdulkadir DOĞRU »
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 03 Ağustos 2018, 15:35:00 »
Sinan Bey tüfek fabrikaya gitti tekrar boyanıp geldi ama randıman vermedi. Tekrar yolladım ata silahtan Ercan Bey nikel kaplamalarda yaşanan genel sıkıntı olduğunu belirtti. Tavsiyesi üzerine kasayı komple modern gold 3 modeli ile değiştirdiler. El kundağı oynuyordu onuda değiştirdiler. Uyumsuzluk olmasın diye dipçiğide değiştirdiler. Anlayacağınız yeni bir tüfek oldu çıktı. Şimdi hiçbir sıkıntısı yok çok şükür.

Tüfeğin son hali..
1987 - Adıyaman

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 03 Ağustos 2018, 15:39:38 »
Abdulkadir Bey sizin adınıza sevindim. Genel bir sorun olduğunu belirtmişti Ata dan Ercan Bey. Demekki size iyi bir örneği denk gelmiş. Kazasız nice avlar yaparsınız inşallah.
1987 - Adıyaman