Gönderen Konu: ankaradaki özel avlak bilgisi olan varmı  (Okunma sayısı 9735 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gazanfer BAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
ankaradaki özel avlak bilgisi olan varmı
« : 24 Nisan 2015, 10:13:31 »
Girişler limitler istenilen belgeler Vs.
Gazanfer BAŞ
1988 ANKARA

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • VATAN SEVDALISI
Ynt: ankaradaki özel avlak bilgisi olan varmı
« Yanıtla #1 : 24 Nisan 2015, 10:57:10 »
Gazanfer bey Değirmen avlağı var güzel bir avlak facebook adresinden neler gerektiğini sorabilirsiniz benim pek bilgim yok ama onlar çok iyi ilgi gösterirler saygilar
1953 Kırklareli Lüleburgaz

Çevrimdışı Gazanfer BAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 24 Nisan 2015, 11:38:28 »
Ergin bey cevabınız için teşekkür ederim duyuyoruz değirmen avlagini forumda daha kalıcı bilgi olur diye paylaştım girişler 10 keklik keklik başı 35 lira diye duydum fakat diyelim ki 4 kişi gittik kişi başı 10 keklik mi yoksa 4 kişi için 10 keklik yeterlimi bunun gibi ayrintilari herkes bilsin
Gazanfer BAŞ
1988 ANKARA

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2015, 12:52:01 »
Ergin bey cevabınız için teşekkür ederim duyuyoruz değirmen avlagini forumda daha kalıcı bilgi olur diye paylaştım girişler 10 keklik keklik başı 35 lira diye duydum fakat diyelim ki 4 kişi gittik kişi başı 10 keklik mi yoksa 4 kişi için 10 keklik yeterlimi bunun gibi ayrintilari herkes bilsin
Güzel bakış açısı o kaç hayvan vurma şeyi insanın maddiyatı ve Zevkine bağlı bir durum saygilar

Çevrimdışı Cihangir GÜNEL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • "Sabır Her Kişinin Değil Er Kişinin Harcının"
« Yanıtla #4 : 24 Nisan 2015, 13:13:32 »
Vay be bir Ankaralı olarak özel avlak olduğunu bilmiyordum. Bende öğrenmiş oldum.
  • Beretta Poze S56
  • Browning A5
  • Deutsch Black Kurzhaar (Rockey)
1987 - ANKARA

Çevrimdışı Gazanfer BAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 24 Nisan 2015, 13:54:34 »
Degirmen avlagindan bilgi aldım keklik 35 Sülün 50 tl fakat Sülünu durdurmuslar gün boyu sinirlama olmadığını söylediler 4 kişilik grup için 15 keklik saliyolarmis 50 tl rehber ücreti köpek kiralamak isteyene de 50 ila 70 tl arasında fiyatlar degisiyormus saygılar
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2015, 13:57:18 Gönderen: Gazanfer BAŞ »
Gazanfer BAŞ
1988 ANKARA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2015, 15:31:14 »
Degirmen avlagindan bilgi aldım keklik 35 Sülün 50 tl fakat Sülünu durdurmuslar gün boyu sinirlama olmadığını söylediler 4 kişilik grup için 15 keklik saliyolarmis 50 tl rehber ücreti köpek kiralamak isteyene de 50 ila 70 tl arasında fiyatlar degisiyormus saygılar

Valla bende aradım bilgi aldım, fiyatlar aynı gazanfer beyin söylediği gibi, salınan kekliklerin ücretini peşin ödüyorsunuz tabi, vurulma oranı %50-60 diyor. tesisin imkanlarından da faydalanabiliyorsunuz diyor yemek içmek için yani. Valla süper bence daha ne olsun ::)
  • Beretta Poze S56
  • Browning A5
1987 - ANKARA

Çevrimdışı Zeki ATİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 25 Nisan 2015, 14:12:47 »
Ahahaha evcil kekliği salıyolar hayvan zaten birçare düzgün parlayamaz bile onuda kolaylıkla vuruyosun köpek falan kiralama abi köpek onları canlı tutar eğer iyi köpekse tüfek atamazsın :)))
1990 Ankara

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 25 Nisan 2015, 14:20:15 »
Ben biraz önyargılı yaklaşıyorum acıkcası,belkide zevklidir kimbilir ama o keklikleri kafeslerin icine koyupta gözünün önünde salmaları falan benim pek hoşuma gitmiyor.
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Zeki ATİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 25 Nisan 2015, 14:24:08 »
Danışıklı dövüş iki tarafta sonucu biliyo yürüme yok emek yok yorulma yok hayvan yanaşınca hafiften bi parlar ondada nasıl uçacak nasıl konacak bilmez ama tabi yaşlı avcılar için ya da bizim gibi Ankarada  olupta av hayvanı bulamayanlar için uygun, geçen senenin keklik yavruları şuan 10 aylık fln 35 milyon alın kendiniz vurun orası avcılık değil kendin tut kendin ye misali alabalık tesisi gibi
1990 Ankara

Çevrimdışı Zeki ATİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 25 Nisan 2015, 14:39:11 »
Değirmen Avlağı facebook sayfasını inceledim 55 kilometre alan üzerine salık ve kafes sistemiyle kuşlar varmış ben böyle olduğunu bilmiyodum güzel bi etlinlik alanı bende gitmeyi düşünüyorum :D ankaradan olan abiler kardeşlerle sözleşip gidelim isterseniz
1990 Ankara

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #11 : 25 Nisan 2015, 15:50:00 »
   Hem özel avlaklara karşıyız, hem de gidiyoruz. Şimdi ben asıl şunu merak ediyorum. Keklik başı 35lira ben 30 keklik istedim salacaklar mı? Saldılar farz edelim. Hepsini de vurdum vicdan ne oldu?  Şimdi diyeceksiniz sende vicdanlı ol 4-5 tane salsınlar... :)
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Murat SİVASLI

• Free Üye
  • *
    • DOĞA AV
« Yanıtla #12 : 25 Nisan 2015, 16:18:49 »
   Hem özel avlaklara karşıyız, hem de gidiyoruz. Şimdi ben asıl şunu merak ediyorum. Keklik başı 35lira ben 30 keklik istedim salacaklar mı? Saldılar farz edelim. Hepsini de vurdum vicdan ne oldu?  Şimdi diyeceksiniz sende vicdanlı ol 4-5 tane salsınlar... :)
35 değil 300 keklik istesen salıyorlar sonuçta vurduğun değil saldığın kuşun parasını ödüyorsun :)
Ancak Değirmen avlağındaki keklik ve sülünleri tavsiye ederim. Sanıldığı kadar kolay bir av olmuyor.
Murat SİVASLI
1986 ANKARA

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #13 : 25 Nisan 2015, 19:53:04 »
Ahahaha evcil kekliği salıyolar hayvan zaten birçare düzgün parlayamaz bile onuda kolaylıkla vuruyosun köpek falan kiralama abi köpek onları canlı tutar eğer iyi köpekse tüfek atamazsın :)))
Zeki bey biraz önyargı ile bir şeyler yazmışsınız ama hiçbir bilginiz yok diyebilirim kusura bakmayın ordaki keklikler gayet sağlam yaban kekliği gibi parlayan vurulması zor olan bir avlakta duruyorlar ayrıca bu avlağa aslında gittiğimi buraya yazmak istemedim reklam diye anlaşılır diye ama bu avlakta hayvanlar çok iyi parlama yapan hayvanlara sahipler sonra yazmissiniz baktiniz yorumlar guzel hadi gidelim adrenailin yasayalim lütfen bir daha düşünün böyle şeyler yazarken
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2015, 19:55:07 Gönderen: Ergin KORKUT »

The following users thanked this post: Zeki ATİK

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #14 : 25 Nisan 2015, 19:55:59 »
35 değil 300 keklik istesen salıyorlar sonuçta vurduğun değil saldığın kuşun parasını ödüyorsun :)
Ancak Değirmen avlağındaki keklik ve sülünleri tavsiye ederim. Sanıldığı kadar kolay bir av olmuyor.
Murata beye katılıyorum zaten normal bir insan vicdanı en fazla 10 12 tane vurur bu yüzden o kadar aşırı kaçılmaz saygilar bende tavsiye ederim

Çevrimdışı Sabri USTA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 25 Nisan 2015, 20:33:30 »
Arkadaşlar bu işin İslam'i boyutunu bi araştıralım derim ben
bi hayvanı bırakıp sonra ateş etmek sakıncalı diye biliyorum
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2015, 19:45:08 Gönderen: Sabri USTA »
1969 KONYA

Çevrimdışı Zeki ATİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 25 Nisan 2015, 21:03:34 »
Zeki bey biraz önyargı ile bir şeyler yazmışsınız ama hiçbir bilginiz yok diyebilirim kusura bakmayın ordaki keklikler gayet sağlam yaban kekliği gibi parlayan vurulması zor olan bir avlakta duruyorlar ayrıca bu avlağa aslında gittiğimi buraya yazmak istemedim reklam diye anlaşılır diye ama bu avlakta hayvanlar çok iyi parlama yapan hayvanlara sahipler sonra yazmissiniz baktiniz yorumlar guzel hadi gidelim adrenailin yasayalim lütfen bir daha düşünün böyle şeyler yazarken
Söylediğiniz gibi başta önyargıyla yaklaştım bilgim yok aynen özel avlak nasıl olur diye kafamda canlandırdıklarımı yazdım sonra avlağı incelediğimde fotoğraflara baktığımda çok güzel buldum
1990 Ankara

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #17 : 27 Nisan 2015, 13:07:56 »
arkadaşlar amaç tamamen doğaya keklik kazandırmak, 15 tane saldınız 15 ini de vuracak mısınız. > :o Videolardan izlediğim kadarı ile gayet zevkli bir avlak.Telefonla da görüştüm, kendinize çok güvenmeyin bence, gelen avcıların skorları çok iyi değilmiş yarı yarıya. Hem sezon kapalı hasretle beklemeye son veriyor, vahşet,vicdan meselesi çok konuşulmuş, özel avlak denilince akla ilk gelen bu anladığım kadarı ile, avdan anlaşılan keyif almak mı?, keklik yemek mi? ben tamamen keyif almak için gitmek istiyorum, konuyu vicdan yapmaya gerek yok,ayrıca sezon içinde bir nebze olsun keklik salmak istiyorum,sana, bana başka bir avcı dostuma. Yani 15 parası verip 15 vurmak çok doğru değil, bu tamamen avcıya kalmış isterse zaten vurur
  • Beretta Poze S56
  • Browning A5
1987 - ANKARA

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #18 : 27 Nisan 2015, 14:29:34 »
Cihangir bey ben hepsini vurmakla örnek vermek istedim. Kim ne vurur kimse bilemez. Çoğunluğa bakıp örnekleme yapmayalım... Herkes kendini bilir sonuç olarak. Avcılıkta zevk için hayvan avlanmaz benim bildiğim. Bana böyle öğretildi. Zevk için bir şeyler yapılacaksa kulüplerin düzenlediği atış yarışmaları var onlara gidilebilir.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #19 : 27 Nisan 2015, 15:27:42 »
Cihangir bey ben hepsini vurmakla örnek vermek istedim. Kim ne vurur kimse bilemez. Çoğunluğa bakıp örnekleme yapmayalım... Herkes kendini bilir sonuç olarak. Avcılıkta zevk için hayvan avlanmaz benim bildiğim. Bana böyle öğretildi. Zevk için bir şeyler yapılacaksa kulüplerin düzenlediği atış yarışmaları var onlara gidilebilir.
Cüneyt bey şimdi kimse benim söyleyeceklerime itiraz eder veya etmez bilmiyorum ama tahminen etmezler şimdi siz baktığım kadari ile ördek avı yapıyorsunuz çoğunlukla sizce ördek avı yaparken ne için av yapıyorsunuz ? Herkesin normal avcı olmayan insanlara işten katarak için söylediği et için abi abla diyerek geçmeyelim herkes bu işi asırlardır Zevk için o Zor yaşanılır has için avcılık yapıyor sizde anlamadan veya anlayarak bu işin içindeki zevk ve hâsa sahipsiniz özellikle ördek avcıları sizin benim gibi olanlar işin zevkini aşırıya kaçıran (eskiden öyleydi limitsiz zamanlar) en büyük avcılardan yani o konuda yanlışsınız size o öğreten değerli abilerim veşya yaşıtlarım onlarda benim gibi düşünür yani sizdede aslında güzel bir düşünce var özel avlaklara karşı gelmek gayet güzel ve kapitalist sisteme karşı gelmek güzel be akıllı bir iş bu davranışınızdan dolayi ile tebrik ederim saygilarimla

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #20 : 27 Nisan 2015, 23:21:48 »
  Ergin abi bu işi rahmetli babam çok iyi yapardı. Ördek işini... Beni de her zaman nasihatlardı "Oğlum zamanında römork römork vurduk ama günah çok hata yaptık bu hayvanların ağı çıkar. yemeyeceğin hayvanı sakın vurma, zevk için sakın canlı öldürme, yazıktır evladım" diye.
 Zevk vermeyen hiç birşey yapılmaz zaten. Ben bu işi eti için yapıyorum. Dışarıda satılmıyor mu satılıyor ama yaban hayvanına benzemiyor maalesef. Bizde de bu hastalık varken hem gidelim biraz yaban toplayalım diyoruz hemde zevkimizi alıyoruz bu işten. Ama zevk içinde özel avlak falan, ben tepkiliyim abi böyle işlere...
  Bak kekli eti hiç yemedim ömrümde. Ama bir gün bir tanıdık biri ile bu mahlukun olduğu yere gidip hem avlanıp hemde bu hayvanın etinden yiyeceğim nasipse. Doğuya giderken harcayacağım parayla özel avlağa çok rahat girerim ama mevzu o değil abi..  Saygılar sevgiler...
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2015, 23:23:18 Gönderen: Cüneyt ESMER »
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Haldun ERŞAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 09 Aralık 2015, 15:27:11 »
2015 mart ayında ve  kar yağıyordu tek başıma gittim 1kişiye  en az 10 keklik bırakılır ekip iseniz sayı tabiki düşer maliyeette doğal olarak aldıgım köpeklerimi denemek için gittim çokta zevk aldım 8 keklik vurdum ama inanın yabani kadar zevkliydi köpeklerinize çok iş düşüyor yakın koku ve uzak kokulu köpekler burda daha iyi anlaşılıyor çünkü yabani keklik gibi kuş kaymıyor sadece
UGUR AKOĞLU 0532 782 62 40
1980 ANKARA KEÇİÖREN

Çevrimdışı Yasin ŞAHİN 06

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcı'nın olduğu yerde Av olma
« Yanıtla #22 : 09 Aralık 2015, 15:43:56 »
bir yakınımız var ama bizden hiç birşey istemedi aldı götürdü bizi avlandık çıktık gökler özel av. olabilir tam hatırlayamadım ismini ama zaten ankarada yeterince mera varken özel avlağa gerek varmı bunu sormak lazım ?
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2015, 15:48:05 Gönderen: Yasin ŞAHİN 06 »
  • Üzümlü kooperatif otomatik 66
  • Arthemis enjektör sellektör süperpoze 71
  • English / Pointer / Dişi (Tina)
Ürgüp / Ankara-Çayyolu
Bayan Kuaförü
1985  A(+)
TİNABurada bakınız

Çevrimdışı Kemal HÜSEYİNOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 24 Şubat 2016, 16:32:47 »
 Değerli avcı arkadaşlar evet özel avlağa gerek var. Ülkemizde av hayvanlarının korunması ve üremesiyle ilgili bilimsel çalışmalar daha yeni yeni başladı. Yaban hayatında ava çıktığınızda bugüne kadar kaç orman denetleme memuruna yada ormancılık bakanlığı denetleme ekiplerine rastladınız ben 40 yıldır avlanıyorum hiç rastlamadım. Av hayvanlarının doğal ortamlarında avlanan avcıların limitlere uyup uymaması kendi vicdanına ve sportmenlik anlayışına kaldı. Hepiniz avcı büyüklerinizden duydunuz, limitsiz avlandılar. ''Çantacı'' diye bir tabir duydunuz mu?. Çantacı vurulan avı taşıyan avcı çırağıydı. Eski avcılar yanlarında çantacı taşır fazla fazla vurup ya dağıtır ya lokantalara satarlardı. Bu bizzat yaşlı avcılarla yaptığım röportajlardan edindiğim bilgilerdir. Genç avcılara bu bilgiler hayal mahsülu gelebilir. Ama biz 50 yaş üstü avcılar işte o bahsettiğim kuşaktaki avcılarla avlandık ve onların anılarını dinledik; kaydettik.
   Bugünkü durum ne, çok değişen birşey yok. Hala gece farla tavşan avı yapılıyor hala geceden teyp kuruluyor ve birçok yasak av tekniği uygulanıyor.
   Ülkemizde yoğun bir şekilde yazlık inşaası var, yazın birkaç ay oturulan bu yazlıklar kuş populasyonunun ekosistemine zarar veriyor. Doğal alanların tarıma açılması, tarım ilaçları av hayvanlarının üreme ve gelişmesi için birer engel.
    Birçok ülkede av kırma tüfekle yapılıyor yada yarı otomatik tüfeklere takoz zorunluluğu getirilmiş halde-bizde de var ama denetleyen kim, sadece avcının kendi etik değerleri ve sportmenlik anlayışı ve vicdanı bu denetimi yapıyor. Ve ne yazıkki her tüfek taşıyan  avcı değil. TEİŞ bölge müdürü bir avcı arkadaşım, tellerdeki kuşlara ateş edildiğinden her yıl bakır tel tamirine inanılmaz rakamlarda para harcadıklarını söylerdi.
   Yani avcımız denetlenmiyor, herkes sportmen avcı değil, av hayvanlarımızın üreme alanları nüfus artışımıza endeksli olarak azalıyor, av hayvanları üretimi için devlet teşviki yok denecek kadar az-sadece harç pulu ve vergi yatırıyoruz, sembolik olarak her yıl belli dönemlerde cuzi sayıda keklik ve sülün doğaya salınıyor ama bunlar için merelara yem bırakılıyor mu? Belli değil. Kınalı keklik, çil keklik, sülün, bıldırcın, gibi yerde ve çalıda yuva yapan av kuşlarınının ve tavşanların doğal düşmanları, karga, gelincik, tilki gibi, üremesi kontrol ediliyor mu? Belli değil.
   Bu durumda av hayvanları üretme çiftlikleri ve özel av sahaları doğanın dengesini bozmadan biz avcıların avlanma sporunu yapmamıza bir çözüm olarak görülüyor. Zaten gelişmiş ve sanayileşmiş birçok ülkede av neredeyse hemen hemen özel av üretim sahalarında yapılıyor. Fransa gibi avcılık sporunun yaygın ve av denetiminin çok ciddi yapıldığı ülkelerde bile -yaban domuzu bile- özel avlak prensibiyle sürdürülüyor. Yaban domuzu yavruları doğal ortamdan alınıyor insanla temas etmeyecek şekilde büyütülüyor, doğaya salınıyor sadece yaşı ve üreme kapasitesi azalmış erkek bireyler avlanacak şekilde sürek avları düzenleniyor. Çil keklikler doğala yakın tekniklerle üretiliyor, üremelerine engel olabilecek tilki, porsuk, gelincik gibi hayvanlar ortamdan alınıp uzak bölgelere götürülüyor ve bir av üreme çoğalma istasyonu yapılıyor ve avcılar bu çil keklikleri avlıyor.
   Doğanın dengesini bozmaktansa av hayvanı üretim istasyonları ve özel av alanları aracılığıyla avlanmayı kıdemli bir avcı ağabeyiniz olarak uygun bulduğumu ifade ediyorum. Rastgelsin. Saygılarımla.
  • Akdaş Superpoze
M.Kemal HÜSEYİNOĞLU
1961 İstanbul-Kadıköy

The following users thanked this post: Yasin ŞAHİN 06