Gönderen Konu: YABAN TV ÖZKURSAN REKLAMI  (Okunma sayısı 35568 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Köksal YOLLU

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: YABAN TV ÖZKURSAN REKLAMI
« Yanıtla #25 : 22 Nisan 2014, 12:28:23 »
Keşke yerli üreticiler, kendi ülkesinin insanlarının bu geribildirimlerini dikkate alsa da kaliteyi yakalasa. Ben neden istemeyim ülkemin ürününü uygun fiyata kullanmayı. Ama olmuyor olmuyor olmuyor. Adı fişek olsun diye üretim yapmanın anlamı olmuyor.

ve maalesef kırsal kesimde internet kullanmayan fişek çeşidi bilmeyen bilinçsizce birsürü kullanan insan var.
Köksal 1984 ANKARA
A rh (-)

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 22 Nisan 2014, 12:53:00 »
özkursan com bıldırcın özel fişeğini sezon başında arkadaşlarım kullandı. normal derecede memnundular. bıldıcınların hepsi ölü düştü. sezon içinde 34 gr 4 no ördek özel fişeğini kendim kullandım. kurşun saçma, açılmayan bütün piston tapa. uzak mesafede grupman fena değil ama yaralı av gönderiyor o açıdan kötü. en son ördek özel com fişeğini kullandım tamamı çelik saçma. pembe renkli huni şeklinde uzun bir tapası var. uzak mesafeye oldukça toplu grupman yapıyor. yakın mesafede hedefi vurmak imkansız gibi. fakat avda deneyemedim. çelik saçma ördeğe etkili olur diye düşünüyorum yüksek geçitlerde denemek lazım. bir de kama kurşunu kullandım hedefe isabeti etkisi gayet güzel ancak o kurşun adi namlularla atılmaz mazallah çok tehlikeli olur. ben 50 cm silindir namlu ile atış yaptım, namludan çok rahat çıktığı için sorun olmadı. ama kesinlikle uzun namluyla veya dar şokla atılmaması lazım.. genel olarak özkursan fişekleri normalin 1 tık altında kaliteye sahip. Evet emek veriyorlar çok uğraşıyorlar bir şeyler ortaya koymak için ama sadece yaptım oldu demekle de olmuyor bu işler...
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2014, 12:54:45 Gönderen: Emrah CANDAN »

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 22 Nisan 2014, 21:21:04 »
merhabalar mert bey fotodaki kursunlar size ait galiba  o kusunları atmayı bu videoyu seyretttikten sonra bir daha düşünün tüfeğiinz yeni ise belki bir şey olmaz namlunuz biraz zarhttp://www.youtube.com/watch?v=0RcNyz5Nf2war görür ama eski bir tüfekse  sonu bu videodaki tüfek gibi olabilir
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2014, 21:25:39 Gönderen: Caner COŞAN »
1985
BURSA

Çevrimdışı Mert PASTIRMACI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 23 Nisan 2014, 20:58:44 »
merhabalar mert bey fotodaki kursunlar size ait galiba  o kusunları atmayı bu videoyu seyretttikten sonra bir daha düşünün tüfeğiinz yeni ise belki bir şey olmaz namlunuz biraz zarhttp://www.youtube.com/watch?v=0RcNyz5Nf2war görür ama eski bir tüfekse  sonu bu videodaki tüfek gibi olabilir

Tüfeğimin kalitesinden şüphem yok en fazla kromu biraz çizilir belki ama bu bile olmazsa daha iyi tabiiki.Sonuçta 20 25 liralık fişek namludan daha değerli değil.Tüfeğimi aldığım firmanın yetkilisi özkursan kama atmadığın sürece hiçbir fişekten zarar görmez tüfeğin dedi bana.Tüfeğine ömür boyu garanti veren bir firmanın bile kamayı önermemesi özkursanın ne kadar saçma işlere imza attığını gösteriyor.Elimdeki özkursanları denemek amacıyla atıcam gerçi ne zaman müsait olurum bilemiyorum ama.Fişekleri paylaşacağım patlattıktan sonra.
1992-İstanbul Yenisahra E-5 Gedik Silah Av Ve Outdoor Mağazası

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 23 Nisan 2014, 22:38:09 »
yaf speedy sulug 29 gr hızlı kursun ve meca rifled slug 30 gr en gözde yerli kursunlar  atın pişman olmazsınız özellikle meca %100 saf kursun kullanıyor fişeklerinde tavsiye ederim
1985
BURSA

Çevrimdışı Murat YILMAZ 61

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 24 Nisan 2014, 13:20:32 »
Bizde yaf tek kurşunlardan memnun kaldık uzak mesafede bile isabetliler..ama kurşun kalitesi tüfeğe zarar verirmi bilemem ...Saçmalarında durum nedir onuda bilmiyorum.
1983   ist -  Trabzon

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #31 : 24 Nisan 2014, 14:50:24 »
Caner beyin söyledigi iki marka ve model benim tercihlerim arasında birde fiochi 28 gr aldım 25 li paketle tane fiyatı uygun geldi çifteyle denk gelirse atarım dedim. Meca ördek hariç kuş avlarında vazgecilmezim oldu.
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 25 Nisan 2014, 11:08:43 »
sayın arkadaşlar,
 konu başlığındaki kaynağa bakın hele yazmayayım dedim dayanamadım.

yalan tv.

avcılığın bu derece çarpık hale gelmesinin kanalı yalan tv. televizyonumun kanal listesinden sildim beni kandıramazlar rantçı tacirlerle işim olmaz ava avlağa doğaya insana saygı gerek avcılıkta ben onlara saygı duymuyorsam bana göre avcı kanalıda olamaz bana göre ama diğer arkadaşların görüşlerinede saygım var belirtirim.

gelelim konuya;
yerlide istikrarı bir nebzede olsa koruyan yaf ve meca gerisi istikrarsızlık abidesi,
 meca da bir handikap var internet sitelerinde 13,5 tl (kutu farklı renkleme motifleme baskı farklı şekilde) diğerlerinde 15-16,5 tl. arası gram aynı tapa aynı sistem anlamadım bir şey varki bizde tutulmaya başlanan çobuk fasonlaşarak çoğalıyor çok zekiyiz herhalde ondan olsa gerek bu paylaşım ortamında paylaşmak istedim avlak ailesi ile bunları.

sürçü lisan etmiysem ve istemeden yalan tv ile ilgili kalp kırdıysamda affola ,..

• TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : 25 Nisan 2014, 11:56:27 »
sayın arkadaşlar,
 konu başlığındaki kaynağa bakın hele yazmayayım dedim dayanamadım.

yalan tv.

avcılığın bu derece çarpık hale gelmesinin kanalı yalan tv. televizyonumun kanal listesinden sildim beni kandıramazlar rantçı tacirlerle işim olmaz ava avlağa doğaya insana saygı gerek avcılıkta ben onlara saygı duymuyorsam bana göre avcı kanalıda olamaz bana göre ama diğer arkadaşların görüşlerinede saygım var belirtirim.

gelelim konuya;
yerlide istikrarı bir nebzede olsa koruyan yaf ve meca gerisi istikrarsızlık abidesi,
 meca da bir handikap var internet sitelerinde 13,5 tl (kutu farklı renkleme motifleme baskı farklı şekilde) diğerlerinde 15-16,5 tl. arası gram aynı tapa aynı sistem anlamadım bir şey varki bizde tutulmaya başlanan çobuk fasonlaşarak çoğalıyor çok zekiyiz herhalde ondan olsa gerek bu paylaşım ortamında paylaşmak istedim avlak ailesi ile bunları.

sürçü lisan etmiysem ve istemeden yalan tv ile ilgili kalp kırdıysamda affola ,..

sadece yaban tv degil artık tüfek firmaları da fisek firmaları da herkes rant pesinde,pazar pesinde kosuyorlar.. Sen daha 2 sene öncesine kadar ne is yapıyordun özkursan ? Damdan düser gibi piyasaya girdin... 2 senede mi av dünyasında kuralları degistiyorsun ?? Reklamında öyle diyor ya ! Adi fisek yapıp 13 tl ye satacagına kaliteyi üret 20 tl ye alalım cok mu zor? Avcıyı adamakıllı düsünen hesaba katan yok. Ne yapsam da daha fazla satsam acaba herkes bunun pesinde. Söylenecek çok şey var da neyse...
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2014, 11:58:49 Gönderen: Emrah CANDAN »

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 25 Nisan 2014, 14:21:07 »
Amacım Yaban tv.yi savunmak degil ancak reklamını yayınlıyor diye suclamak mantıklı gelmiyor. Winchester reklam verse onuda yayınlarlar. Ne mutluki biz avlakforum.com sayesinde ögreniyor ve kullandıklarımız hakkında yorum yapabiliyoruz. Özkursan reklamının hakkını verene kadar benden bi daha para kazanamaz.
1981 Burdur
EY RABBIM

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 25 Nisan 2014, 14:32:29 »
Amacım Yaban tv.yi savunmak degil ancak reklamını yayınlıyor diye suclamak mantıklı gelmiyor. Winchester reklam verse onuda yayınlarlar. Ne mutluki biz avlakforum.com sayesinde ögreniyor ve kullandıklarımız hakkında yorum yapabiliyoruz. Özkursan reklamının hakkını verene kadar benden bi daha para kazanamaz.
Reklam yapsınlar ona sözümüz yok. biz, yapılan reklamın olmayan karşılığından bahsediyoruz :)

Çevrimdışı Doğan İLGÜN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 25 Nisan 2014, 14:50:46 »
sapan taşı yap.ver reklam parasını,akşama kadar döndürsün dursun kanalda.yok efendim çok iyi atılıyor çok güzel grupman yapıyor v.s.yani yaban tv de sonuçta ticari bir kuruluş.akademik çalışma yapan bir enstitü değil.parayı veren düdüğüde çaldıracak haliyle reklamlarda.biz avcılar için önemli olan bu gibi paylaşım forumlarında deneme yanılma yöntemiyle edindiğimiz bilgilerimizi diğer avcı dostlarla paylaşmak.neyin doğru olduğuna karar verebilmek.naçizane fikrim.saygılarla
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2014, 15:45:45 Gönderen: Doğan İLGÜN »
Doğan İLGÜN
1978 BURSA

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 25 Nisan 2014, 15:18:20 »
Türkiyede en cok yapılan 2 av var keklik ve tavşan bunlara göre bir ürün yap tutul sonra ördek ve domuz gibi zor işe kalk. Özkursan bıldırcında kaybetti bu yarışı.
1981 Burdur
EY RABBIM

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 26 Nisan 2014, 00:12:20 »
M Ali bey merhaba mecadaki bu değişikliiği bende fark ettim bazı bayilerdeki kutuları farklı bazıları daha klasik eski kutulara benziyor  ben gecen sozon yeni tip kutularından almıştım 30  32 gr bior tapalı olanlardan çok memnum kalmıştım ne hikmetse meca bizim buralardaki bayilerden yok oldu sordum artık gelmiyor dediler çok reklamı yapılan bir fişekte değil yaban tvde ise durum farklı tabi özkursan ve jet bu iki vasat fişeği yere göğe sığdıramıyor yaban tv
1985
BURSA

Çevrimdışı Mert PASTIRMACI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 26 Nisan 2014, 01:39:56 »
Türkiyedeki fişekleri büyük hayvan avlarında kullanmak ne kadar mantıklı onuda tartışmak lazım aslında.İstikrarsız fişeklerin bir azılı karşısında avcıyı özellikle takoz zorunluluğu yüzünden zor duruma düşüreceğini düşünüyorum.Keşke fişeklerimiz daha pahalı olsada remington a en azından yakın bir performans verse.
1992-İstanbul Yenisahra E-5 Gedik Silah Av Ve Outdoor Mağazası

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 26 Nisan 2014, 10:58:24 »
M Ali bey merhaba mecadaki bu değişikliiği bende fark ettim bazı bayilerdeki kutuları farklı bazıları daha klasik eski kutulara benziyor  ben gecen sozon yeni tip kutularından almıştım 30  32 gr bior tapalı olanlardan çok memnum kalmıştım ne hikmetse meca bizim buralardaki bayilerden yok oldu sordum artık gelmiyor dediler çok reklamı yapılan bir fişekte değil yaban tvde ise durum farklı tabi özkursan ve jet bu iki vasat fişeği yere göğe sığdıramıyor yaban tv

caner bey,
 her ne hikmetse ya çok zekiyiz yada çok saf  :-[/ >:D
BU AVCI MİLLETİNE YALAN TV HER NANEYİ YEDİRİYOR GİYDİRİYOR

avcı milleti bir av gezeği kadar gözünü kulağını açsın kullandığı malzemeyi araştırsın doğruyu bulur avcı zekidir aslında yeterki rahmani olsun kafa gerisi gelir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #41 : 26 Nisan 2014, 10:58:28 »
M.Ali AKDAĞCIK avcı arkadaşımıza katılıyorum adamların her işi ticaret kar marjı nerdeyse ordalar yaban dostu avcı dostu falan palavra
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 26 Nisan 2014, 11:07:04 »
M.Ali AKDAĞCIK avcı arkadaşımıza katılıyorum adamların her işi ticaret kar marjı nerdeyse ordalar yaban dostu avcı dostu falan palavra

ismail bey;

bizleri yanıltan kandırarak fayda sağlayanlar her canlının olduğu gibi ölümü tadacak ve allaha hesap verecekler ,
ben bu insan kisvesi altındaki sahte vaadlerle kandırılanların sadece paralarına göz diken hırsı boyunu aşmış paragözlere hakkımı helel etmiyorum etmeyeceğimde,..
 her koyun kendi bacağından asılır , açalım gözümüzü :o

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 26 Nisan 2014, 18:33:02 »
yaban tvyi biraz daha çok seyredenler fark edecektir sadece yaban tvinin kendi reklamlarında değil herhangi bir av programında baştan sona kadar adamların giydiği elbiseler olsun şapkalar olsun hepsinde ya tüfek logosu yada şapka var özellikle atış sanatını çok seyrederim bihassa doktor Mehmet usta keklik avında uzun yürüüşler yaptığında arkasını döndüğünde o huğlu logolu avcı montu dakikalarca gözümüze sokuluyor ben bu rütüğüde bir türlü anlayamıyorum başka kanallarda filmlerde diziler proglamlarda bir markanın aracı gereci olsun logosu göründüğü anda hemem buzlama yapıp sansürlerler ama yaban tvdeki proglamların hepsinde program bitene kadar her türlü fişek tüfek reklamı yapılıyor fakat bunlarıda bir denetleyen yok anlıyamadım
1985
BURSA

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 27 Nisan 2014, 12:51:42 »
yaban tvyi biraz daha çok seyredenler fark edecektir sadece yaban tvinin kendi reklamlarında değil herhangi bir av programında baştan sona kadar adamların giydiği elbiseler olsun şapkalar olsun hepsinde ya tüfek logosu yada şapka var özellikle atış sanatını çok seyrederim bihassa doktor Mehmet usta keklik avında uzun yürüüşler yaptığında arkasını döndüğünde o huğlu logolu avcı montu dakikalarca gözümüze sokuluyor ben bu rütüğüde bir türlü anlayamıyorum başka kanallarda filmlerde diziler proglamlarda bir markanın aracı gereci olsun logosu göründüğü anda hemem buzlama yapıp sansürlerler ama yaban tvdeki proglamların hepsinde program bitene kadar her türlü fişek tüfek reklamı yapılıyor fakat bunlarıda bir denetleyen yok anlıyamadım
Kardeşim sen bu konuyu biraz daha araştır kimse yasal hakkı olan şeyleri denetleyemez karşılığında para alınıyor zaten kurallar çerçevesinde istediği reklamı yapmaya hakkı vardır her kanalın. kimi kanalın ihtiyacı yoktur o reklama yada anlaşamamıştır diyelim logolar sansürler kimi sansürlemez proglamların çoğunda artık bu programda ürün yerleştirme bulunmaktadır diye yazı geçiyor buda zorunludur RTÜK bunları iyi denetliyor emin ol kardeşim
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 27 Nisan 2014, 12:57:25 »
Bu arada dediklerimi yanlış anlama sakın Caner bilgi olsun diye yazdım Yabanı kollamak amaçlı değil yoksa Yabanı en ağır eleştirenlerin en başındayım Yaban Tv hakkında olan bölümde yazılarımı okuyabilirsin hatta o kadar ağıra kaçtımki uyarı aldım :) ama haksız olan bişeyede evet demem
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 27 Nisan 2014, 17:40:02 »
Özgür bey benim sorunum yaban tvnin sürekli reklam yapması değil reklamı yapsın ama kalitesiz silahlarımıza zarar veren ürünlerin reklamını yapmasın  çoğumuz özkursanın nasıl kalitede bir fişek olduğunu biliyoruz çoğumuzda kullanmıyor bu fişeği ama bunu bilmeyip kullananlarda var özkursan buna iyibir örnek
1985
BURSA

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #47 : 27 Nisan 2014, 20:54:45 »
s4, cinsel güc arttırıcı ve bal reklamı yapanlarda var, alıyormu bilinçli vatandas, hayır. Eleştirmek güzel ama dogru eleştiri en güzeli. Yabantv istesekte istemesekte ayakta kalmak için reklam vermek zorunda. Bizde kar amacı yok begendigi de begenmediginide forumlarda rahatca (hakaret etmeden ) eleştir.
1981 Burdur
EY RABBIM

The following users thanked this post: Meriç EGE

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #48 : 29 Nisan 2014, 10:02:39 »
s4, cinsel güc arttırıcı ve bal reklamı yapanlarda var, alıyormu bilinçli vatandas, hayır. Eleştirmek güzel ama dogru eleştiri en güzeli. Yabantv istesekte istemesekte ayakta kalmak için reklam vermek zorunda. Bizde kar amacı yok begendigi de begenmediginide forumlarda rahatca (hakaret etmeden ) eleştir.
Ayakta kalmasını isteyen kim? Türkiye deki av ve avcının en büyük düşmanıdır yabantv... Zaten işi full reklama çevirdi günde 18 saat reklam 6 saat yayın yapan bir tv, yayınınında çoğu tekrar...
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 30 Nisan 2014, 02:29:02 »
VW reklamındaki gibi durum ustam daha iyisi çıkana kadar en iyisi ve tek olan bu kanal. Ingilizce, almanca ve benzeri dilleri anlamadıktan sonra cogumuzun mecburi tercihi o. Motorlu bıckı ve nerdeyse mangaldan sogutacaklar benide.
1981 Burdur
EY RABBIM