Gönderen Konu: beretta s55-s56 lar niye bu kadar çok tutuluyor?  (Okunma sayısı 137547 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
Ynt: beretta s55-s56 lar niye bu kadar çok tutuluyor?
« Yanıtla #25 : 05 Aralık 2013, 01:12:22 »
diyelimki türkiye atış şampiyonasına çıkacaksınız... fenada atmıyorsunuz hani.... önünüze sizin ölçülerinizde x-y-b-c-d-a-p-g-t-u-l-m markalı yerli tüfekleri dizdiler içlerine bir tanede s56 koymuşlar hemde kundagı uygun... hangi tüfegi tercih edersınız....
işte degerli olmalarının nedeni budur iyi çalışma ideal agırlık milimetrik namlu kalitesi,güven ve marka degeri.... biz 40 sene sonra bile o kalitede tüfek yapamıyoruz..

Beretta tüfekleri pek estetik bulmasam da o kalite de Türkiye de daha tüfek yapılmadı.

• Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 05 Aralık 2013, 01:23:20 »
Yıllarca S56 kullandım. 3 Sezondur Yıldız SPZME kullanıyorum..
S55 ve S56 lar hakkındaki inanış ve yorumların %80 i hurafe. Kanaatimce iyi bir S56 nın ederi 2.000 TL. yi geçmez.Fazlası fiyatlar abartılı demektir...

Alkan Abim silahlarımı geri aldım.  :)
Eşme'ye gelince göstercem ben sana hurafeyi tüfekleri almacasına kapışalım mı ne dersin? :D
Canım Abim Güzel Abim alırım bak tüfeklerini elinden  :D Hacım demedin deme sonra :D
Sana kısa namlu açık şok yol süpüren tüfek lazım ,S56 ile av vuramayıp da bahane yapma  ;D
Fiyat konusunda bir şey diyemem ama randımanına laf yok S56 ların.
  • Pietro Beretta S56E
02.06.1972 Bergama/İZMİR

Çevrimdışı Hayri IŞITAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 05 Aralık 2013, 02:17:09 »
beretta s 56 yi 30 senedir kullaniyorum beretta serisinde tek gecerim kullanan bilir onunla nikahlanirsin
1962 SAMSUN 55-- United states

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #28 : 05 Aralık 2013, 06:43:32 »
Alkan Abim silahlarımı geri aldım.  :)
Eşme'ye gelince göstercem ben sana hurafeyi tüfekleri almacasına kapışalım mı ne dersin? :D
Canım Abim Güzel Abim alırım bak tüfeklerini elinden  :D Hacım demedin deme sonra :D
Sana kısa namlu açık şok yol süpüren tüfek lazım ,S56 ile av vuramayıp da bahane yapma  ;D
Fiyat konusunda bir şey diyemem ama randımanına laf yok S56 ların.

Buyur gel Hacım. Bizim sıklıklarda o S56 ie av vurdun mu seni alnından öperim. Hele çullukta. Sen kumarada mı başladın Hacım  :D ;D :D ;D Neo öyle iddia falan, sana hiç yakıştıramadım  ;)
Bence, sen yine de Franchiyi getir gelirken...
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2013, 09:20:55 Gönderen: Alkan YOKSUL »
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 05 Aralık 2013, 09:41:09 »
İdda veya kumar değil olacakları söyledim Alkan Abim   :D
Hadi tamam tüfeklerin sende kalsın almıcem  ;D
Kumar vs. günah şeylerle  işim olmaz benim  ;)
Sıklıkmış gevşekmiş bilmem ben  :)
Tüfek dediğin tahtalı avında,ördek avında,tavşan avında saçmaya dayanan avlarda belli olur   8)
Çulluk tüfek patlayınca zaten korkudan kendini yere atıyor  ;D
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2013, 09:42:51 Gönderen: Ziya ÇOBANOĞULLARI »
  • Pietro Beretta S56E
02.06.1972 Bergama/İZMİR

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 05 Aralık 2013, 10:23:44 »
90 lı yılların italyan tüfeklerinin namlusu güzeldir. çoğu kişi yerliyle aralarında fark yok demiş. zaten olay saçma dağılımıyla alakalı değil, bizde iyi namlular üretiyoruz. fark kalitede. birisini 50 yıl kullanırınız birisini 10 yıl. birisi 30 yıl iğne kırmaz tek bir vidası bile oynanmaz, diğeri 10 yılda 5 kez iğne kırar 10 kez tamire gider. birisiyle günde 1000 fişek atarsın diğeri 200 fişek attınmı şişer kalır fark bu işte. yoksa vurmaya hepsi vuruyor yeterki sen iyi at
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Süleyman AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 05 Aralık 2013, 11:29:32 »
Diyelim ki iki tane araba var. Biri Mercedes, diğeri Tofaş biniyorsunuz ikisi de sizi götüreceği yere götürüyor, ikisinde de motor var hemen hemen aynı malzemeler kullanılmış, görüntü zahiren aynı ama iş özde, malzemede, işçilikte, kalitede arkadaşlar.

adamlar yapmıs arkadaslar , 20 yıldır kullanıyorum. camura gerek yokkkkkk:))))
 tavsıyede ederım . saygılarımla
Süleyman AYDIN
1973-İzmir

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 06 Aralık 2013, 19:37:23 »
 Tamam mercedes tofaştan üstün olabilir ama burda 30 yılı geçkin bir tüfekten bahsediyoruz. Yani 30 yaşında bir mercedes arabanın fiyatı belli  :D sıfır mercedesin fiyatı belli. Tabi bu kişisel zevk ve karar meselesi ama ben şahsen 3.000 tl yıllarca elden ele geçmiş tüfeğe vericeğime üzerine 1.000tl daha koyup sıfır alıp tertemiz kullanmayı tercihederim. Avrupa tüfeklerin namluları ozaman iyiydi mucizeler yaratıyoduda şimdi kötümü yani? Tüfek iyidir kalitelidir ama benim gözümde 2.000tl değerinde zaten iyi ve kaliteli olmak zorunda hem 30 senelik hem kalitesiz olsa 500tl diyecem  :)
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 07 Aralık 2013, 12:40:59 »
beretta s serilerinin en çok yaşadığı ve bana göre tek sıkıntısı iğne kırmasıdır..kırmayan olabilir ama genelde yapı itibari ile kırılmaya müsaittir..birde el kundağı zamanlama çatlama yapabilir..ağır fişek kurşun atımı buna sebep olur..italyanlar sağlam tüfek yapar onların en kötü tüfeği bile bir çok tüfekten iyi olabilir..ancak ben estetik olarak beğenmiyorum..fiyatını yüksek buluyorum.daha güzellerini kullanıp gördüğüm için bana sönük geliyor..ancak yaygınlığına ve beğenisine sözüm olamaz.eskiden yapma fişek döneminde çoğu avcı verim alamaz fişeğini bulamazdı..bu yüzden namlularını 5 santim keserlerdi..bir çok kesik beretta biliyorum bu yüzden..şimdi fişek bollaştı kullanım memnuniyeti arttı.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #34 : 07 Aralık 2013, 12:50:22 »
beretta s serilerinin en çok yaşadığı ve bana göre tek sıkıntısı iğne kırmasıdır..kırmayan olabilir ama genelde yapı itibari ile kırılmaya müsaittir..birde el kundağı zamanlama çatlama yapabilir..ağır fişek kurşun atımı buna sebep olur..italyanlar sağlam tüfek yapar onların en kötü tüfeği bile bir çok tüfekten iyi olabilir..ancak ben estetik olarak beğenmiyorum..fiyatını yüksek buluyorum.daha güzellerini kullanıp gördüğüm için bana sönük geliyor..ancak yaygınlığına ve beğenisine sözüm olamaz.eskiden yapma fişek döneminde çoğu avcı verim alamaz fişeğini bulamazdı..bu yüzden namlularını 5 santim keserlerdi..bir çok kesik beretta biliyorum bu yüzden..şimdi fişek bollaştı kullanım memnuniyeti arttı.

Ben iğnesinin kırıldığına hiç şahit olmadım  :) Birde namluyu kesme ihtiyacı duymadım hep uzak vurduğu için  ;) Birde tüfeği kullanan USTA AVCI kundağı çatlatacak kadar agır gramaj kullanmaz bu tüfeklerde ;D ;D Estetik olarak bende çok seviyorum  :D

Bu tüfekler daha çok avcı yetiştirir POLAT ABİ :D :D :D

Avı bile keyifli :D :D :D

Benim babamda S55 kullanırdı,Sabri başkanın babasıda S56 kullanırdı :) :) Yıl 1982

Bu tüfek babadan bize geçti,yıllardırda ben kullanırım bırakılırmı polat abi ;D ;D ;D YIL 1975
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2013, 13:01:18 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 07 Aralık 2013, 15:53:51 »
Serkan Güngör imza kısmındaki namlu ucu fotosu S serisi beretta  ;) epeydir de öyle :)
  • Pietro Beretta S56E
02.06.1972 Bergama/İZMİR

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 07 Aralık 2013, 18:04:13 »
bu tüfek beğenme işi yöre yöre değişiyor..kayseri berettacı anladık :)  mera meselesi yüzünden  tüfek kesme hikayesi..bizde kesenler yakın av yapanlar ve dediğim gibi fişeğini bulamayanlar. uzak atışlar olmaz bizde keklikte çullukta bıldırcında...ben en az 10 isim sayarım tüfeğinin iğnesi kırılan beretta sahibi ve en az 5 kişi sayarım el kundak yaptırdığım :)   el kundağı genelde dediğim gibi kurşuncular çatlatıyor birde kışın 40 gram atanlar var :9
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 07 Aralık 2013, 18:39:32 »
Serkan Güngör imza kısmındaki namlu ucu fotosu S serisi beretta  ;) epeydir de öyle :)
İnternetten rasgele bulup koyduğum bir resim, beretta s serisi tüfeğim olmadığı için farketmedim, sizinde dikkatinize tebrikler. Zaman bulduğumda kendi tüfeğimin namlusunun fotosunu çekip onunla değiştiririm. Ayrıca S serisi beretta namlusu olsa neolur ben beretta kötü demedimki. Benim mantığıma göre o yaşta tüfek 3.000tl etmez dedim. Efsane söylentilerinin gazına gelip bu tüfeğe 3,500-4,000tl verende vardır belki. Belki sırf avcılar camiasında benim s56m var demek için kendini kasıp alanda vardır. Ben kişisel görüşümü söyledim sadece. Beretta düşmanlığı yapmıyorum burda  ;)
  Kimi kullanıcılar s56 nın o paralar yapmıyacağını düşünenlere ulaşamıyosunuz kötülüyosunuz gibisinden küçümser yorumlarda bulunmuş ama olayın o olduğunu sanmıyorum. Allaha şükür istesem yarın gidip bitane s55-s56 alıcak durumum var eminim o para yapmaz diyen arkadaşlarında birçoğu istese şimdiye kadar bir s55-s56 sahibi olurdu. Burda olay kişisel tercih ve mantık diyeyim. Umarım yeterince anlaşılmışımdır?
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2013, 18:49:14 Gönderen: Serkan GÜNGÖR »
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 07 Aralık 2013, 19:32:38 »
ben bedava verseler almam :)
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #39 : 07 Aralık 2013, 20:38:17 »
Ben alırım  :)
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 07 Aralık 2013, 21:05:03 »
Ben alır sonrada satarım  ;D
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : 07 Aralık 2013, 21:12:33 »
ben alır gibi yapar  sonra biraz naza çeker istemem yan cebime koy derim :)

abi bi kere BERETTA dan bahsediyoruz...bunu göz önünde bulundurmak lazım ,,,adamlar o zamanlarda bile şimdikinden konforlu tüfekler yapmış her acıdan adamların hakkını verelim abi :)
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2013, 21:13:41 Gönderen: Musa KARAKUŞÇU »

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #42 : 09 Aralık 2013, 13:34:05 »
Ben alır sonrada satarım  ;D

Bak bu güzeldi Serkan  :D

Ama hakkını vererek kullanabilen ve tadına varan bedava vermez  :)
Avda milletin tüfek kaldırmaya yeltenmediği mesafelerde vurulan avdan şapka çapında tozattırıverince
kırk yıllık ölü gibi kansız cansız düşüverince aldığın hazzı yaşamak lazım  8)

Serkan farkındaysan yazdığım yorumları okursan ben de fiyat konusunda bir yorum yazmadım.
Ama avı yıkma ve randıman konusunda tecrübe ettim ve hangi ava,hangi mesafede ne atacağımı bilirim.
Severek kullanıyorum keyif veriyor.
  • Pietro Beretta S56E
02.06.1972 Bergama/İZMİR

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 09 Aralık 2013, 16:24:47 »
BERETTALARIN çiftelerini  ve DT serisi trap tüfeklerini ve bir kaç otomatik modelini beğeniyorum..S serisi tüfeklerini istemem :)
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 09 Aralık 2013, 16:38:49 »
Polat çifteyi yan çevir poze olur,pozeyi yan çevir çifte olur  :)
  • Pietro Beretta S56E
02.06.1972 Bergama/İZMİR

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 09 Aralık 2013, 18:49:35 »
Bak bu güzeldi Serkan  :D

Ama hakkını vererek kullanabilen ve tadına varan bedava vermez  :)
Avda milletin tüfek kaldırmaya yeltenmediği mesafelerde vurulan avdan şapka çapında tozattırıverince
kırk yıllık ölü gibi kansız cansız düşüverince aldığın hazzı yaşamak lazım  8)

Serkan farkındaysan yazdığım yorumları okursan ben de fiyat konusunda bir yorum yazmadım.
Ama avı yıkma ve randıman konusunda tecrübe ettim ve hangi ava,hangi mesafede ne atacağımı bilirim.
Severek kullanıyorum keyif veriyor.

Ziya bey ben tüfeğin randımanına bişey demedim, namlu iç çapı dardır şoku dardır fişeğinide buldumu uzağa sürer tabi o ayrı konu. Yakıcılığıda vardır e yaksın yani bizahmet beretta sonuçta  :) Ben olsam o yaşta tüfeğe okadar parayı vermem dedim. Verenede bişey deme hakkım yok zevk meselesi sonuçta. Ben 3.000 vericeğime 4.000 veririm sıfır avrupa tüfek alırım benim kastım o. Ozamanlar namlular kaliteliydide şimdi su borusundan yapmıyolar ya  :) Bu konuda kesin bir sonuca ulaşmak mümkün değil fikir önesürerek çünkü tamamen tercih meselesi. Herkesinki farklıdır.
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : 10 Aralık 2013, 10:05:33 »
bu konuyu okuduktan sonra; ekip arkadaşım aynı zamanda forum üyesi berat kardeşimin bir s56 sı vardı çittetik ejektörlü kendisi bir otomatik istedi ve hatsan eskort süpemeyi aldı bende dedimki bu hafta senin pozeyle ben avlanayım bi getir tama dedi,,
bazı tüfekler aline aldığında böle bi değişik farklı duruyor fakat hangi berattayı aldımda denediysem kitap gibi oturuyor elime netice 2 trasş bi vuuş yaptım ama 1-3 şoklu bir tüfekle derede paylama yapmak kolay değil demem oki fiyat biraz makul olsa al bitane bir daha başka tüfeğe bakma,,,

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #47 : 10 Aralık 2013, 11:00:04 »
Keşke bizim ülkemizde de beretta, brovnıng vs markalar kalitesinde seri üretim yapılabiliyor diyebilsek.
Geçenlerde dünya ülkelerinin marka değerleri açıklandı. Bizim için durum vahimdi.
Tüfek konusunda; sürüyle tırıvırı markacıklar türeyeceğine, dünya ölçeğinde bir ya da birkaç markamız olsaydı.......

s56 Konusunda, piyasada şişirilmiş rakamları hayretle görüyorum.
Üzerine çok az koyarak, yeni tüfek almayı tercih ederim.
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 10 Aralık 2013, 14:32:57 »
 Fiyatı şişiren çok var malesef bide öyle bir bahsediliyoki sanarsınız s56 dan başka hiçbir tüfeğin dengesi yok yada hiçbir tüfeğin yakıcılığı yok. Bizim buralarda avcılar ellerinden çıkartıcakları tüfekleri av bayisine bırakırlar genelde. 2-3 ay önce bir bayiye bırakmış adamın biri s56 3,500tl fiyat istemiş vitrinde duruyo. Av bayisi şu yorumu yapıyo gelen müşterilere, ''geldi bıraktı bunu başıma kim vericek bu yaşta tüfeğe o parayı ben olsam 2.000tl bile vermem.'' yani gelen müşterilere bile av bayisi bunu söylüyo  :) Geçenlerde çok temiz s55 te gördüm 1,700tl istiyolar 6 aydır dükkanda duruyo satamadılar. Manisa bölgesine yakın olan varsa almak istiyosa özelden mesaj atsın satıldığı av bayisinin telefonunu vereyim.
 Eğer illa avrupa tüfek istiyosanız bile internetteki okuduklarınızın etkisine kapılıf efsane gazlarına gelipte internet ilanlarındaki tüfeklere yüksek paralar vermeyin ozaman ava gidicem derken siz avlanırsınız  :D Araştırın piyasayı bayileri gezin soruşturun ara ara illa mantıklı fiyata avrupa düşüyo.
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #49 : 10 Aralık 2013, 15:10:35 »
 Mesela kendimden örnek vereyim bir işim gereği salihliye gitmiştim orda av bayisi gördüm girdim fişek bakayım diye bu tüfek gözüme çarptı bendede eskiden beri horozlu tüfek merakı vardı nekadar dedim 650tl dedi elime alıp inceledim tüfekte hiç pas yok namlu içi karıncalanma hiç yok hiçbiryerindede boşluk yok tüfeğin bende alıyorum dedim direk. Namlu iç çapı 18,2mm şoklar 1-3. İleride bitek sürme boya yaptırıcam dışına bu tüfeğin sonra keyfi avlarda kullanıcam. Yakıcılığına diyecek yok namluyu hayvana doğrulttummu korkudan kalp krizinden ateşetmeden ölüyo :P :P Bide google a yazın satılık ispanyol tüfek diye 1,700tl den 2,000tl ye kadar fiyatlar değişiyo. Bide ilana bu tüfeği bilen bilir diye gazlama cümlesini yerleştirdilermi tamam  ;D

« Son Düzenleme: 10 Aralık 2013, 15:16:26 Gönderen: Serkan GÜNGÖR »
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR