Gönderen Konu: FİOCCHİ TRİO A PALLA TEK KURŞUN KULLANAN?  (Okunma sayısı 25821 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gürkan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: FİOCCHİ TRİO A PALLA TEK KURŞUN KULLANAN?
« Yanıtla #25 : 04 Şubat 2015, 16:29:52 »
Fiocchi tiro a palla uzun mesafede düzgün bir atış için ideal. İçindeki gualandi aslında 16 kalibre. Kurşunu saran  tapanın içersinde namludan fırlıyor. Tapa parçaları 2-3 metre sonra düşüyor, kurşun devam ediyor. Domuzda kullanmadım ancak bu başlıkta kullanan arkadaşlar memnun kalmışlar. Bence büyük bir azılıda etkisiz kalabilir. Durduruculuğu az, deliciliği fazla.
Geçenlerde 10 tane attım. Tepmesi az, sapma yapmıyor. Sıvama sıfır.
Fiocchi, Rc, B&p ve Chedditte markalarının hepsinin Tiro a Palla kurşunları var. Hepsi de 28 gr, hemen hemen aynı gualandi kurşunlar.
İtalya'da bu kurşunlar atış ve yarışmalarda kullanılıyor. Av için tavsiye edilmiyor. Zaten kutularının üzerinde de av için değildir diye uyarı yazısı var.
1975 - istanbul - www.hobimaket.com

Çevrimdışı Tanju KORHAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: FİOCCHİ TRİO A PALLA TEK KURŞUN KULLANAN?
« Yanıtla #26 : 12 Eylül 2021, 23:54:04 »
Konuyu hortlatacağım ancak Cumartesi günü av bayisine 4 koli geldi. Uzunca zamandır bulunmuyordu zaten, 3 koliyi 10 dakika içinde meraklılarına telefon ile sattı, bende bir kutu aldım 210 tl, neyse konuyu uzatmayayım, fiocchi’nin kendi sitesine baktığımda bu fişekleri göremedim, koca firma sitesine koymayacak değil ya, acaba sahtemi diye içime kurt düştü, siz ne düşünüyorsunuz sevgili arkadaşlar?
  • Huğlu superpoze
1977 Tekirdağ

Çevrimdışı Deniz HANÖZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Armsan Phenoma Carbo 71/61
  • Fabarm SAT 8 Tactical

The following users thanked this post: Tanju KORHAN