Gönderen Konu: UŞAK KIZILHİSAR ÖRNEK AVLAĞINDA AVLANMAK İÇİN AYRINTILAR  (Okunma sayısı 17762 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oğuz BABAÇOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Pek çok arkadaş bana özelden UŞAK KIZILHİSAR ÖRNEK AVLAĞI'ında avın nasıl yapıldığını soruyor. Ben de bilgilendirme amaçlı olarak bir şeyler yazayım istedim.

Köpekleriniz usta değilse sülün avını kesinlikle tavsiye etmem. Zaten çiftlik sahipleri de tavsiye etmiyor.Çünkü sülünler hem hayalet hem de şeytan... Ya çok pusup yanlarına gelinceye kadar kalkmıyorlar ya da çok sekip köpeği ekiyorlar. Küçücük bir alan içinde sanki yer yarılıyorlar da içine giriyorlar.

Köpeğiniz benimki gibi yarı acemiyse keklik avını öneririm. Gerçekten çok güzel oluyor. Hem köpekler bir sezonda görmediği kuşu görüyor hem de çiftlikten döndükten sonra köpeğinizdeki performans artışı sizi sevindiriyor. 

Keklikler eskiden aptal gibi balonluyordu, hatta ilk zamanlarda köpeklerin canlı canlı kuş yakaladıkları oluyormuş; ama çiftlikte yeni bir bölmeli sistem yapmışlar. Kuşların yanına insan girmiyor. Sadece yemlemek için bir çocuk giriyormuş. İnsan yüzü görmedikleri için hepsi vahşileşmişler. Yabani keklik gibi salvolar atıyorlar. Artık köpeklerin yakalaması mümkün değil. Hatta Orhan Abi bu konuda çok iddialı. Bana dedi ki "Köpeğiniz canlı yakalayabilirse bir tane benden bedava." :) :) :) 

Arazi çok geniş 1120 hektar, 5-6 avcı grubu aynı anda avlanabiliyor.

Keklik  avlayacaksanız 25 tl en az 6 tane saldırıyorsunuz.(Kişi başına)
Sülün avlayacaksanız 37.5 tl en az 4 tane saldırıyorsunuz.(Kişi başına)  Yalnız usta köpek şart. Yoksa av yapamazsınız.

Yanınızdaki rehbere grupça 30 tl veriliyor. Biz iki kişi olduğumuz için 15 er tl verdik. Rehberin görevleri şunlar: Diğer avcıların sizin bölgenize geçmelerine engel olmak. Sizi orada av yapmakta olan başkalarının bölgesine geçirmemek. Böylece arazinizde yalnız siz avlayabiliyorsunuz, başkaları olmuyor... Kuşları da mümkün olduğu kadar başkalarının bölgesine geçmeyecek şekilde salıyorlar. Gerçekten de kuşların hemen hemen hepsi sizin bölgenizde kalıyor... Çok kuş salımında nadiren başka bölgeye geçtikleri oluyor... 

Ancak çok avcı geliyor. Bu yüzden mart ayı içinde genelde kuşlar bitiyor ve avı sonlandırıyorlar...

Gidecekseniz havalar ısınmadan gitmenizi tavsiye ederim. Malum köpekler sıcakta çalışmıyor. Mesela biz avı öğlenleyin bırakmak zorunda kaldık... Ancak akşam üstü tekrar ava çıkabilirsiniz. Biz yaptığımız avı yeterli gördüğümüz için çıkmadık.

Hafta içi çiftliği arayıp yer ayırtmanız gerekiyor...

05393487775 Orhan Coşkun- 05324164817 , Ali Coşkun

Hepinize rastgele...

« Son Düzenleme: 08 Mart 2013, 19:11:52 Gönderen: Oğuz BABAÇOĞLU »

Çevrimdışı Onur ÇELİKOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Oğuz abi değerli bilgilerin için çok teşekkür ederim. Bu bilgileri avlağın kendi sitesinde yazması gerekirdi ama bir tane bilgi yok doğru düzgün. Sizin bilgileri buraya aktarmanız çok isabetli olmuş. Bizde avlak hakkında bilgi arıyorduk.

Bir şey sormak istiyorum, şimdi bizim köpeğimiz daha yok oradan köpek kiralayacak olursan bunun fiyatı nedir ?
  • Ata Arms Venza 12 Kalibre 71 cm Yarı Otomatik
  • Kral Azarax 71 cm Y.Oto - Sarsılmaz Trapper Trap Tüfeği
  • Akkar Churchill 12 Kalibre 71 cm Süperpoze Av Tüfeği
  • Deustch Kurzhaar EFE & English Pointer TOMMY
Onur ÇELİKOĞLU  A rh +
1994 İzmir / Bayındır
Bayındır Avcılar Derneği
Trap Shooting

• Müdavim Üyemiz
Oğuz abi değerli bilgilerin için çok teşekkür ederim. Bu bilgileri avlağın kendi sitesinde yazması gerekirdi ama bir tane bilgi yok doğru düzgün. Sizin bilgileri buraya aktarmanız çok isabetli olmuş. Bizde avlak hakkında bilgi arıyorduk.

Bir şey sormak istiyorum, şimdi bizim köpeğimiz daha yok oradan köpek kiralayacak olursan bunun fiyatı nedir ?
Şimdi şöyle söyleyeyim. Çiftlik sahiplerinin köpekleri var ama köpek kiralama gibi bir durum yok. Zaten o köpekleri alsanız bile Coşkun veya Ali abi olmadan başkasına av yapmıyorlar. Onlar da gelenle gidenle ilgilendikleri için çiftlikten ayrılmaları mümkün değil. Siz köpeği olan birilerini götürürseniz o şekilde olur. Ancak illa ki köpeksiz gidecekseniz, telefonda konuşup durumu bildirin çünkü köpeksiz av zor malum... Belki köyden yardımcı olabilecek birini bulabilirler diye düşünüyorum...

• Müdavim Üyemiz
Şimdi telefon edip Orhan abiye sordum. Hafta içi gelirlerse köpek yardımını yapabiliriz dedi. Köpek için de herhangi bir ücret istemiyor. Ancak sülün kalmamış, sadece keklik varmış onu da yazarsan sevinirim dedi.

Orhan Abi de Ali Abi de çok iyi niyetli insanlar ve çok yoğun çalışıyorlar. Site işleriyle meşgul olacak zamanları olmuyordur diye düşünüyorum. Zaten telefonları var. Neyi merak ediyorsanız açıp sorabilirsiniz... Denizli'den selamlar...
« Son Düzenleme: 08 Mart 2013, 19:33:15 Gönderen: Oğuz BABAÇOĞLU »

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Teşekkür ederim Oğuz abi aydınlattığın için.
Onur ÇELİKOĞLU  A rh +
1994 İzmir / Bayındır
Bayındır Avcılar Derneği
Trap Shooting

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
Teşekkür ederim Oğuz abi aydınlattığın için.

Onur kardeş ben yardımcı olabilirim size.Köpeğimle birlikte beni de alırsınız kemalpaşadan.Sizin için gönüllü kameramanlıkta yaparım.
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Abi ilgine teşekkür ederim ama bu sene değil seneye gitmeyi planlıyoruz. Bu ay içinde köpek alacağız, ama seneye gitmek isterseniz gene gideriz.
Onur ÇELİKOĞLU  A rh +
1994 İzmir / Bayındır
Bayındır Avcılar Derneği
Trap Shooting

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Selam Oğuz Bey,

Acaba en az 6 keklik mi salınıyor kişi başı. biz iki kişi gelicez ve sadece 6 keklik salıp köpeklerimiz için ikimiz birden av yapıcaz. vurmak istemediğimiz zaman vurmıcaz istersek vurucaz. maksat köpek eğitimi! böyle birşey mümkün mü? (size geliyor sorular telefon ile de irtibat kurabiliriz ama şimdi bilen birisine sormak istedim :) )

Saygılarımla,
Gökmen.
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

Çevrimdışı Erdal KURTULAN

• AvlakForum Üye
  • *
Gökmen Kardeşim, evet kişi başına 6 Adet keklik alıyorsunuz,keklikleri meraya götürdüğünüzde istediğiniz kadarını salabilirsiniz,ister vurursunuz,ister köpeğinize eğitim vermek için kullanabilirsiniz size kalmış.Ayrıca saldığınız adetten FAZLA vurursanızda bir para ÖDEMİYORSUNUZ.Avlak hakkında başka sorularınız olursa banada sorabilirsiniz.Erdal KURTULAN 0 532 2972047.RASTGELE
Erdal KURTULAN
1968 UŞAK
Yola çıktıklarını,yolda bulduklarınla değişirsen
hem yolunu kaybedersin hemde DOSTUNU.

Çevrimdışı Süleyman ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Şimdi sülün avı için mi usta köpek lazım keklik avı için mi ? orasını bi açıklarsanız daha aydınlatıcı olur. Acemi köpek için sülün hayalet olabilir ama keklik zaten öğrenmesi için getirilebilir birde orası var. Zaten senede kaç kere sülün görecek ki köpek acemi usta farketmez herhalde.
Süleyman ARSLAN
1981 zonguldak/alaplı

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: UŞAK KIZILHİSAR ÖRNEK AVLAĞINDA AVLANMAK İÇİN AYRINTILAR
« Yanıtla #10 : 14 Ekim 2013, 01:36:17 »
Gökmen Kardeşim, evet kişi başına 6 Adet keklik alıyorsunuz,keklikleri meraya götürdüğünüzde istediğiniz kadarını salabilirsiniz,ister vurursunuz,ister köpeğinize eğitim vermek için kullanabilirsiniz size kalmış.Ayrıca saldığınız adetten FAZLA vurursanızda bir para ÖDEMİYORSUNUZ.Avlak hakkında başka sorularınız olursa banada sorabilirsiniz.Erdal KURTULAN 0 532 2972047.RASTGELE

taa oralara kadar gelicez. iki kişi gelirse 300 3 kişi gelirse 450. hani 2 kişi meraya girsin ama 6 kuş salalım. öle olmuyo mu :D olmazsa yapacak bişi yok. gelemeyiz ki :D
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 08 Aralık 2013, 23:32:36 »
Şimdi sülün avı için mi usta köpek lazım keklik avı için mi ? orasını bi açıklarsanız daha aydınlatıcı olur. Acemi köpek için sülün hayalet olabilir ama keklik zaten öğrenmesi için getirilebilir birde orası var. Zaten senede kaç kere sülün görecek ki köpek acemi usta farketmez herhalde.
Sülün avı için usta köpeğe ihtiyaç var. Ancak köpeğiniz keklikte zaten ustaysa ve de köpeğinize güveniyorsanız mesele yok. Sülüne götürebilirsiniz.

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 18 Mayıs 2015, 01:36:03 »
taa oralara kadar gelicez. iki kişi gelirse 300 3 kişi gelirse 450. hani 2 kişi meraya girsin ama 6 kuş salalım. öle olmuyo mu :D olmazsa yapacak bişi yok. gelemeyiz ki :D
  3 kişi git fakat tek tüfek  olsun.köpek 3_ 5 farketmez.. 2 kişi misafir gibi  yanıda avlak da gezer 6 keklik sal yap avını.maksat köpek antreman vs
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

The following users thanked this post: Gökmen TAŞAR

Çevrimdışı Ahmet OĞUL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 09 Haziran 2015, 22:58:20 »
keklik başı 25 tl mi. Bilgisi olan var mı??
1988-İZMİR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 29 Haziran 2016, 19:54:43 »
Bu seneki avlak fiyatları ve koşulları nelerdir? Sahipleri bizi bilgilendirirlerse iyi olur diye düşünüyorum. Çünkü herkes bize soruyor.

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 29 Haziran 2016, 19:59:48 »
keklik başı 25 tl mi. Bilgisi olan var mı??
keklik 25 tl ise bayramdan sonra 3.4 kişi geliriz
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR