Gönderen Konu: UZUN ZAMAN OLDU KARŞILAŞAMADIK  (Okunma sayısı 4283 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zafer KESENDURAN

• Müdavim Üyemiz
UZUN ZAMAN OLDU KARŞILAŞAMADIK
« : 22 Ekim 2009, 10:29:39 »
  Yıllardır var elime olta alıp balığa gitmedim tahminen 15 yıl denize ilk merak saldığımda ilkolkul çağlarında bir polyester teknem olmuştu 4metre onunla sığacık koyunda çok zevkli lidaki ve çipura avları yaptım daha sonraları küçük bir balıkçı teknesi ilede uzun yıllar yarı profesyonel  balıkçılık yaptım o zamanlar siğacık koyu sığlıklarla  balıkların üremeleri için çok uygun deniz batakları ve küçük azmak başlarıyla ve buralardan denize balıkların beslenmesi için gerekli besinleri taşıyan çayların aktığı neredeyse balık yuvası diyebileceğimiz bir yerdi şimdilerde bataklıklar ve  kıyıları derinleştirilmiş balık yuvaları bozulmuş artık lüks tekne ve yatların uğrak yeri olması için değişikliklere uğramış bir kıyı beldesi olmuş duruma gelince  bizlerde bu değişikliklere ayak uydurmak zorunda kalıp  turizm amaçlı tekneler yapıp denizden uzaklaşamadık ancak konu hobiden çıkıp para kazanma derdine düşünce balık avlama balığa gitme olaylarından uzaklaştım  aslında içimde gizlidende bir korku hep biryerde durur bir kere balığa başlarsam gerisi gelir kendimi alamam korkusu işte geçen hafta bir arkadaşın teknesi ile  hamdi başkan ben üç kişi balığa çıktık  takribi 100 m derinlikte çamur taşlarında avlanacağız daha önceden işaretlerini ve derinliğini bildiğimiz yerde demirledik oltalrımızı yemledik denize indirdik ufak tefek balıklar geliyor ama bizim aradığımız antenli mercan fangri türü balıklar epey bir süre avlandık gün kavuşmaya başladığı anlarda oltalara bir şeyler vurmaya başladı derinlik fazla olduğundan çok dikkatli olup hassas bir şekilde oltayı tutup balığı yakalamak gerekiyor ve nihayet o inanılmaz duygu misinanın bedeninde belirip parmağımın ucundan geçip beynimin bu konuyla ilgili bölgesine ulaştı ve balığı dipten 3 metre yıkarı çekinceye kadar verdiği mücadeleyi  hissetmek o an zevklerin en güzeliydi balık ağır ağır kafa vura vura gelmeye başladı nihayet dipten görünecek kadar yaklaşınca 1.5 kiloluk bir antenli mercan pembe bir renkle kendini gösterdi bir kaç saniye sonrada iki elimin arasında teslim olmuştu ve ardından bir tane daha yakalandı oda aynı ağırlıktaydı ancak bir şanssızlık oldu ve kurtuldu bir tane daha vurdu onuda tekneye aldım fakat yarım kilodan az fazla bir fangriydi dört parça da iskatari yakalıyarak balık avımız son buldu burada enteresan bir olay var baklıkların hemen hepsini ben yakamıştım diğer iki arkadaşım tutamadı ve inandımki  benim tekrar balığa başlamam için bu bir işaretti ama ben aldanmayacağım herkeze bereketli balık avları dilerim.

teknede  taze balık yemenin tadıda bir başka oluyor

« Son Düzenleme: 22 Ekim 2009, 10:31:36 Gönderen: Zafer KESENDURAN »
zafer kesenduran 1963 seferihisar izmir

Çevrimdışı Ercan ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • Evcil hayvanların en vahşisi dalkavuklardır.
Ynt: UZUN ZAMAN OLDU GÖRÜŞMEYELİ
« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2009, 10:31:26 »
maşallah zafer abi rast gele afiyet olsun
Ercan ÖZTÜRK
1975 KAYSERİ
Asalet Boyda Değil, Soyda Olmalı...
İncelik Belde Değil, Dilde Olmalı...
Doğruluk Sözde Değil, Özde Olmalı... Güzellik Yüzde Değil, Yürekte Olmalı...

Çevrimdışı Ersoy ALTINDİŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • ...BUCALI...
Ynt: UZUN ZAMAN OLDU KARŞILAŞAMADIK
« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2009, 10:39:30 »
zafer abim ,neden aldanmayasın ? sen aldanki biz rakıları alıp gelelim :D
ERSOY ALTINDİŞ
...İZMİR....1976...    0536 47 47 543

Çevrimdışı N.Fazıl BÜYÜKKEÇECİ

• Müdavim Üyemiz
    • Avtutkusu.Com
« Yanıtla #3 : 22 Ekim 2009, 12:42:38 »
Tebrik ederim Zafer abi gayet güzel balıklar. Ama yemesi daha bir güzeldir. Avınız bereketli ve daim olsun İşallah. Paylaşım için teşekkürler...

hamdi_yetişkin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 22 Ekim 2009, 20:24:29 »
Zafer iyi balık yakalamışsın afiyet olsun.Sen bilirsin amma ne aldan nede aldanma derim.İkisinin yeri de bence apayrı.İstersen bizim palaya sor.Bence aldanma der.Daima rasgele.

Çevrimdışı Faruk ÖSTLÜER

• Müdavim Üyemiz
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....
« Yanıtla #5 : 22 Ekim 2009, 20:30:22 »
Sen şeytana uy Zafer abi uyki bizde yakalayalım şu antenlerden Manisadan selamlar....
Faruk ÖSTLÜER MANİSA 1980 0535 563 09 87

image hosting

Çevrimdışı Nebil ÖZKÖKSAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 26 Ekim 2009, 20:28:24 »
Ah be zafer naptın sen yahu o antenliyi çekmecektin enjektör bi anda damara boşalmış.Şayet avın ıslanmış hali cazip gelirse bilki morukluk alameti ama avın kuru ve tarrrrrrrrrrrrrıldıyan hali cazipse o zaman bi daha özleyene kadar araya devam.Bence bunca küpek bunca tüfek vede bunca emekten sonra daha yürümeye çalış.Sen avın ıslak halini ali abiye bırak hadi rasgele....
Nebil ÖZKÖKSAL
1961 İZMİR

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 26 Ekim 2009, 21:52:09 »
Rast gele Zafer abi... Afiyet olsun.
Erhan ACAR
BODRUM MUĞLA/İstikamet Diyarbakır

[url=ht

Çevrimdışı Canan GÖRÜR

• Müdavim Üyemiz
  • ADANA BELÇIKA HATTINDA GARİP BİR AVCI
« Yanıtla #8 : 29 Aralık 2009, 14:27:47 »
Avınız bereketli ve daim olsun İşallah. Paylaşım için teşekkürler...
Canan GÖRÜR
1967 ADANA & BELÇİKA

Çevrimdışı Hüseyin AKTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 08 Mayıs 2010, 20:54:28 »
cok guzel göruntuler zafer  abı afıyet olsun
Hüseyin AKTEPE
1980 selçuk-izmir
0532 301 20 03

Çevrimdışı Murat ÇAKAN

• Müdavim Üyemiz
  • CMAS**MONITEUR INSTR. FLIGHT ENGİNEER INSTR.
« Yanıtla #10 : 20 Kasım 2012, 23:16:32 »
Daim ve afiyet olsun.
Murat ÇAKAN 1980 BALIKESİR/HAVRAN-KOCADAĞ KÖYÜ 0543 405 1771

"KOCADAĞLI ÇAKAN TEAM_10''
                                                    ''SETTER''