Gönderen Konu: Lambro Fişek Aldatmacası  (Okunma sayısı 31860 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Lambro Fişek Aldatmacası
« Yanıtla #25 : 02 Ocak 2014, 12:24:34 »
Polat bey

Bilgilendirme için teşekkürler, ancak Türkiye için özel üretim dediğiniz şu anlama geliyor, Türkiye için sahte üretim, çünkü orjinalinden daha kalitesiz bir kovan barut kullanıyorsanız bu özel olmaz bu aldatmaca olur. Yukarı daki yazımda da değindim, Türkiye için bir çok distiribütör istediği fiyata fişek yaptırabiliyor, Marka değerine önem veren bir firma olsa kardeşim benim standardım bu ve bu fiyat, ben sizin isteğinize göre fişek yaparak ismimi lekelemek istemem demesi gerekirdi. saygın bir firmanın ürettiği bir ürünü japonya'ya da Tunus'a da, Türkiye'ye de aynı ürünü göndermesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Belki lamborunun diğer fişelerinde de aynı durum olabilir, benim için güvenirliliğini yitirdi.
Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #26 : 02 Ocak 2014, 12:29:36 »
Polat bey

Bilgilendirme için teşekkürler, ancak Türkiye için özel üretim dediğiniz şu anlama geliyor, Türkiye için sahte üretim, çünkü orjinalinden daha kalitesiz bir kovan barut kullanıyorsanız bu özel olmaz bu aldatmaca olur. Yukarı daki yazımda da değindim, Türkiye için bir çok distiribütör istediği fiyata fişek yaptırabiliyor, Marka değerine önem veren bir firma olsa kardeşim benim standardım bu ve bu fiyat, ben sizin isteğinize göre fişek yaparak ismimi lekelemek istemem demesi gerekirdi. saygın bir firmanın ürettiği bir ürünü japonya'ya da Tunus'a da, Türkiye'ye de aynı ürünü göndermesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Belki lamborunun diğer fişelerinde de aynı durum olabilir, benim için güvenirliliğini yitirdi.

aynen katılıyorum.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 03 Ocak 2014, 11:37:48 »
Lambro fişekleri iyi fişeklerdir...bu durum özel bir durum..olmaması gerekirdi..ancak..bu fişek ve eski tip üretilecek ikisi birden piyasada olacak...LAmbro yinede sitesinde fişeklerine ne koyduğunu tam olarak yazan istikrarlı bir firma..Bende şaşırmıştım ama ithalatçı ile konuşunca bana mantıklı geldi...
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Emrah DUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 03 Ocak 2014, 11:53:29 »
Lambro fişekleri iyi fişeklerdir...bu durum özel bir durum..olmaması gerekirdi..ancak..bu fişek ve eski tip üretilecek ikisi birden piyasada olacak...LAmbro yinede sitesinde fişeklerine ne koyduğunu tam olarak yazan istikrarlı bir firma..Bende şaşırmıştım ama ithalatçı ile konuşunca bana mantıklı geldi...

polat abi lambro dahil bir fişeğin orjinal olup olmadını nasıl anlarız bunu belirten bişey varmı ?
1986 DÜZCE/HOLLANDA

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 03 Ocak 2014, 12:05:55 »
Piyasadaki çoğu fişeğin içerik bilgilerini ayrınıtılı olarak içeren ve ayrıca barut cinsleri ve miktarlarını da belirtilen bir siteden alıntı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz, sayfaları devam ettirerek bir çok üreticinin fişek bilgilerini öğrenip piyasadaki satılan fişeklerin içeriğiyle karşılaştırarak orjinal olup olmadığı anyabilirisiniz.

http://www.ilbraccoitaliano.net/forum/showthread.php?t=5933
Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 03 Ocak 2014, 13:45:15 »
kıyı kıyı yerli fişekten takılmaya devam anlaşılan.en azından ucuz.hem aldatılıp hemde ecnebiyi zengin edeceğine varsın memleketim insanı kazansın.en azından  daha ucuza aldanmış olurum........
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 03 Ocak 2014, 18:49:13 »
yerli fişeğin tam neresi yerli ?  saçması dışında her tarafı ithal..  Ben de yerli üretim destekçisiyim.Elimde olsa üretim bile yaparım.ama daha düzgün kovan ve tapa bile yapamıyoruz.

sahte fişek meselesi ne gelince ben sahte fişek ile karşılaşmadım bugüne kadar.böyle bir durum varmıdır ? bilemiyorum..duydum ama bana denk gelmedi...

ben bildiğim bayiden malzeme alırım.zaten ülkeye giren neredeyse tüm malzemenin nereden kim tarafından getirtildiğini biliyorum.Bu yüzden bir sıkıntı yaşayacağımı tahmin etmiyorum.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 03 Ocak 2014, 20:18:02 »
Kolleksiyonumda olan 95-96 yıllarında severek kullandığım lambro fişekler.

hızlı resim yükle

çoklu resim yükle

resim yülke
Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

Çevrimdışı Süleyman KUKUDAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 03 Ocak 2014, 22:21:43 »
bu sezon lambro tordo aldım 32 gr 6 no fiyasko,hadi dedim benim tüfeğe uymamıştır direct dispersantesini aldım çulluk için oda kuşu delip geçiyor kuş vurulduktan sonra 3-5 metre yükseliyor sonra olmadık bi yere düşüyor ya da gidiyor geri verip yerine rc dispersante aldım inanın kuşu iki sefer vurdum ilkinde vurulmadı sanıp ikinciye attım düştü gittim ilk attığım yerde bi avuç tüy ikincide düştü zaten ama hep ağzından kan geliyo arkadaşım yavaşçaların 30 gr keçe tapasını kullanıyo fitil o biçim
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2014, 23:25:18 Gönderen: Süleyman KUKUDAŞ »
resim yüke
Süleyman KUKUDAS
1969 BANDIRMA 0 532 38 77 061

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 04 Ocak 2014, 19:17:34 »
TORDO çulluk için iyi değil ...dispersante si açık alanda çil bıldırcın için güzel direct modeli çulluk için çok iyi performans verdi.dispersante fişekler ile her avcı verim alamaz....keçe tapa fişek her avcının kullanabileceği standart fişeklerdir.özel tasarım fişeklerden her tüfek ile verim alınması zordur..namlu boyu -şok-atış mesafesi uyumlu olmalı..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 05 Ocak 2014, 23:23:45 »
TORDO çulluk için iyi değil ...dispersante si açık alanda çil bıldırcın için güzel direct modeli çulluk için çok iyi performans verdi.dispersante fişekler ile her avcı verim alamaz....keçe tapa fişek her avcının kullanabileceği standart fişeklerdir.özel tasarım fişeklerden her tüfek ile verim alınması zordur..namlu boyu -şok-atış mesafesi uyumlu olmalı..
polat kardeşim tordoyu çulluk için almadım keklik için aldım yanlış yazmışım direct dipersanteyi çulluk için aldım vuruş oluyo ama dediğim gibi delip geçiyo. ilk sefer dispersante kullanmıyorum her avcı verim alamaz da ne demek, ne alakası var avcıyla,her  tüfekle verim alınamaz demek istedin heralde
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2014, 23:28:05 Gönderen: Süleyman KUKUDAŞ »
resim yüke
Süleyman KUKUDAS

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 06 Ocak 2014, 12:48:17 »
her avcı verim alamaz derken tüfek seçimini tabiki kastediyorum.herkes değişik değişik tüfek kullanıyor..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 06 Ocak 2014, 20:38:11 »
Ben Lambro disparsanteyi de lambro directi de çulluk avında kullandım çok ta verim aldım,hala da kullanmaktayım özellikle fermalı avlarda yakın atışlara çok uygun bir fişek.Tüfeğim 1973 model 66 namlulu  fix şoklu (***) Beretta A300 30 yıldan fazladır çulluk avlarım kullandığım en iyi fişek 32 gr 9,5 numara Lambro Direct diyebilirim.Rastgele...
Güven SARI
1967 Ordu Fatsa 0 532 455 28 03

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 06 Ocak 2014, 23:19:43 »
arkadaşlar benim tüfek de 66 namlu 2-4 şok hiçbir kuş cansız düşmedi ağzından kan geliyoooor fitil yapmıyor
resim yüke
Süleyman KUKUDAS

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 07 Ocak 2014, 08:49:40 »
32 mi kullandın 34 mü kullandın?_
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 07 Ocak 2014, 10:00:31 »
ben lambronun palla kurşununu kullanıyorum çokta memnunum tavşandada kullandım süper bi fişek malzemelerini açıklayan bi firma sonuçta geçen gün meca kurşun aldım kaç gr olduğu bile yazmıyor kutusunda kaldıki çıkış hızı kaç bar olduğu yazsın.birsürü çeşidi var tüfeğinize uyanı bulmak için altarnatif cok.lambro prima 34 gr var fişek markette http://www.fisekmarket.com/default.asp?git=9&urun=17#.
diğer fişeklerinide kesip içinde yazan malzemeleri karşılaştırmak lazım tecna barutlu başka model bi fişeğini kesip bakmalı baktık değişik barut ozaman şiddetle kınar heryerdede paylaşırız.saygılar.
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Fehmi TUNCER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #41 : 07 Ocak 2014, 16:11:27 »
erdem kardeşimizin koleksiyonunda belirtiği gibi  lacivet kovanı olan 34 blue ve kahverengi 33 bown gi bende iki üç sezundur kollanıyorum çokta memnunum  unuttum ilave feltro 34 gramınıda kollanıyorum yanlız kovanı lacivet olanı  keklikte gayet güzel fişek
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2014, 16:21:33 Gönderen: Fehmi TUNCER »
Fehmi TUNCER
1959 antalya/hakkari

Çevrimdışı Enes AHMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 08 Ocak 2014, 14:51:59 »
Burda aldatmaca falan yok. Isterseniz lambro'nun sitesinden bakabilirsiniz feltronun ne 32 nede 34 gram'in kutusu ve kovanlari bu renkte degil. Yani lambronun uretiminde boyle bir sey yok, bu aldiginizi ilk defa sizden goruyorum yukarida abilerinde yazdigi gibi farkli bi uretim olabilir..
1993 Gümülcine
"Hiçbir taklidin şaheser olma şansı yoktur."

resim yüke

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 08 Ocak 2014, 23:42:34 »
32 mi kullandın 34 mü kullandın?_
32 direct labmro dispersante
resim yüke
Süleyman KUKUDAS

Çevrimiçi Mustafa YAKAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 09 Şubat 2014, 14:28:26 »
polat arkadaşım ben bizzat kullandım kullanmaya dadevam ediyoeum lambro italy olanlar mavi bir fişekti winchester pozeyi kilitledi fason mu bilmiyorum .krengi olanlardan buldum kutusuna 100 lira verdim 15gün önce onlarda küflü yenisi falan yok bu fişeklerin ağzı mühürlü ydü eskilerin .yunanidtan menseili olduğunu biliyorum  oraya adam gönderdim fabrikası imalatı değiştirmiş ,elinde olan bayii falan var diye sordurdum yok olanda satmıyor zaten adamlara federal fişek bile verdim değişmiyorlar şunu söyliyeyim ben az mı biliyorum çok mu biliyorum bilm,em doldururum 54 baikalı koyarım lambro mühürlüyü  atarım ördeğe  bırakın vurmayı yonga koparmazsa ne derseniz deyin bunun  tartışması falan hepsi hikaye arkadaşlar pislik bir fişek benim diyen tüfeği kilitliyor bizzat denedim elinde bunlardan olan var ise yerine ferderal fişek verebilirim
  • Baikal 54 ussr
  • baikaltoz34 sscb
  • valmet finland
  • remington 11-87 premier
  • toztula 16 ussr vursan a92
  • franchi 48 al ,franchi prestij ,beretta 303
Mustafa YAKAR
1985 EDİRNE

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 09 Şubat 2014, 19:29:19 »
eski üretimleri öyleymiş yaklaşık 20 yıllık üretimler..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı İrfan GÜNAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #46 : 09 Şubat 2014, 21:57:50 »
bu sezon lambro tordo aldım 32 gr 6 no fiyasko,hadi dedim benim tüfeğe uymamıştır direct dispersantesini aldım çulluk için oda kuşu delip geçiyor kuş vurulduktan sonra 3-5 metre yükseliyor sonra olmadık bi yere düşüyor ya da gidiyor geri verip yerine rc dispersante aldım inanın kuşu iki sefer vurdum ilkinde vurulmadı sanıp ikinciye attım düştü gittim ilk attığım yerde bi avuç tüy ikincide düştü zaten ama hep ağzından kan geliyo arkadaşım yavaşçaların 30 gr keçe tapasını kullanıyo fitil o biçim
labro 32 direct ve lambro 32 feltro aldım ikisindende memnun kalmadım hele direct ile 3 kuş vurdum kuşlar vurulduktan sonra 10-15 metre gidip tekrar geriye döndü şaşırdım kaldım hiç ölü düşen kuş olmadı arkadaşlara verdim onlardada aynı şekilde,kısaca ben hiç memnun kalmadım birdaha kesinlikle kullanmam
İrfan GÜNAL
1977-Çanakkale

Çevrimdışı Soner ANT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #47 : 01 Temmuz 2016, 11:33:55 »
yeni aldığım lambro feltro 34 gr

• Fabarm XLR 5 71 cm 18.7
  • Yıldız SP over under 71 cm Special ME
  • Suhl Bühag Handmade side by side 71 cm
  • Robust 222 side by side 66 cm
Soner ANT
1973 ANTALYA
533 544 44 43

Çevrimdışı Soner ANT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #48 : 01 Temmuz 2016, 11:43:34 »
rastgele nin düzenbazlığında başka bir şey değil...
 prima 18 usd , tecna 28 usd
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2016, 12:14:32 Gönderen: Soner ANT »
  • Fabarm XLR 5 71 cm 18.7
  • Yıldız SP over under 71 cm Special ME
  • Suhl Bühag Handmade side by side 71 cm
  • Robust 222 side by side 66 cm
Soner ANT
1973 ANTALYA
533 544 44 43

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 01 Temmuz 2016, 14:23:47 »
Lambro yetkilileri ile bu fişek hakkında görüştüğümde, Türkiye'deki distiribütör tarafından düşük geri tepme ve ılık iklim koşullarına uygun olmasını istemişler, bu sebeple buna uygun Prima barutu ile doldurduklarını söylediler, fişeğin orjinal olduğunu belirttiler.
Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE