Gönderen Konu: KÖPEKLERDE KALP BÜYÜMESİ  (Okunma sayısı 3025 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Doğan KOCAKUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
KÖPEKLERDE KALP BÜYÜMESİ
« : 16 Temmuz 2010, 19:42:23 »
Öncelikle herkese Merhabalar

Benim sitedeki veteriner arkadaşlara danışmak istediğim bir konu var.  Benim 1 yaşına henüz girmiş bir ingiliz pointer köpeğim var.  Malum av  sezonu kapalı olduğundan dolayı, köpeğimi en azından 15  20 günde bir de olsa enerjisini atması açısından  şehir dışına araziye çıkarmaya çalışıyorum. Ancak son 1  2  aylık dönemde köpeğim de, ilk 15  20 dakikalık aşırı hareketlilik sonunda nefes alış verişinde aşırı hızlanma ara ara aksırma nefes almada zorlanıyormuş gibi bir durum meydana geliyor.  Bu belirtiler sonucu ben köpeğimde bir akçiger problemi olabileceğini düşünmeye başlamıştımki bilgi almak için Veterinerimize gittim.  Veterinerimizde bana bu saydığım belirtilerin akçiğer problemi olmayıp kalp büyümesi olabileceği  yönünde görüş bildirdi. Ama kesin konuşabilmek için rontgen çekilmesi gerektiğini söyledi. Bende sizlerden bu kalp büyümesi hastalığıyla alakalı bilgi almak istiyorum.  sebepleri, belirtileri nelerdir? Tedavisi varmıdır?  Nasıl bir tedavi uygulanmalıdır?   bu konuyla alakalı bilgilerinizi bizlerle  paylaşırsanız sevinirim
Doğan KOCAKUŞ
1979-Yalova