Gönderen Konu: BÜYÜK HUĞLU CONKUEST SKEET TÜFEĞİM  (Okunma sayısı 23776 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
BÜYÜK HUĞLU CONKUEST SKEET TÜFEĞİM
« : 10 Haziran 2012, 20:49:59 »
         Selamlar Sevgili Avlak Sakinleri ; yeni yaptırmış olduğum büyük huğlu concuest skeet tüfeğimi değeli yorumlarınıza bırakıyorum  ben yeterince uğraşılınca yerli tüfek sanayinden güzel tüfekler çıktığına bizzat tecrübe ederek inandım. ama lütfen sıra tüfeklerle karıştırmayın özel ve istekleriniz ve tecrübleri doğrultusunda bakın neler yapabiliyorlar ..  burdan Öncelikle  MÜRSEL TANIK ustaya ve sahipleri çetin ve mustafa beye teşekkür ederim yapım aşamasında defalarca aramama ragmen kırmayıp aklımdaki tüfeği yaptılar özellikle Mürsel usta neredeyse mesleği bırakacaktı  benim yüzümden :) işin şakası bir yana büyük olgunlukla dinleyip atıcılarımıza bu denli sağlam pratik  düzenli ve dengeli tüfekler kazandıran büyük huğlu ekibine teşekkür ederim..

Tüfeğin özellikleri bir defa skeet için bence olmazsa olmaz namlu genişligi ki bunu tam browning gibi aynı sistemle uzatılmış sevk hunisi dahil yapıldı 18,65 namlu iç çapı sevk hunisi 5,5 cm
çıkarılabilir tetik tertibat,  kırabilirsen kır iğneler :) , helezon yaylar...özenle ölçü alınarak yapılmış ahşap aksam bu kısım abdullah ustaya büyük huğlu tarafından yaptırılmıştır Abdullah usta ölçülerimi poligonda almıştı ..
12 mm geniş oluklu bant ağırlı 3790 gr tüfek istediğim gibi hafif öne yığılıyor şekilde...vs..

Buyrun yorum sizlerin...  keyifli seyirler.....   tombul görünen resimlerin üzerine bir defa tıkalyın düzeliyor :)

« Son Düzenleme: 22 Kasım 2012, 13:12:22 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: BÜYÜK HUĞLU CONKUEST SKEET TÜFEĞİM
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2012, 21:01:49 »
ferhat bey öncelikle yeni tüfeğiniz hayırlı uğurlu olsun.gayet hoş görünüyor.büyük huğluyu da epey süredir takip eder dururum.özellikle üst alt çifteleri gerçekten çok güzel.sitesine girip bakmıştım.grupmanınında çok güzel olduğunu duydum fakat deneme şansım olmadı.bu konudada biraz fikir beyan ederseniz sevinirim.kazasız iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.selamlar.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2012, 21:09:22 »
   Teşekkürler suat bey tüfek henüz yeni ,Ayın 7 sinde elime ulaştı  hemen ertesi gün poligonda direk seriye çıkarak denedim  ve poligonlarda bulunan hedef kağıtdına atış yaptım 25 metreden istediğim gibi grupman sağladı ama benim için kafi deği detaylı bir grupman videosu veya resimlerini hazırlar buradan yayınlarım bu arada yakın arkadaşlarımdan trapta kullanalar gerçekten grupmanını çok övüyorbir kaç kezde şahit oldum ölçülmüş 35 metreden yanlış hatırlamıyorsam 24 gr 7,5 no  mirage t 4 ile 287 saçma hedef kağıdında saydılar ve arada taminkar boşluklar vardı ben begendim.. ben kullanıp memnun kalmayan henüz görmedim..
ben tüfeği 2 namlulu yaptırdım 71cm fix skeet skeet ,   76 cm namlu ise mobil şoklu detaylı test ederim..
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2012, 21:17:33 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 10 Haziran 2012, 21:48:06 »
   Bir düzeltme 35 metreden değil 20 metreden yapılan atış sonuçunda yaklaşık 300 saçmadan 280 küsürü  hedef kağıdını buluyormuş ayrıca 35 metreden 24 gram fişeklerle bizim atıcı arkadaşların testlerinde en az 100 saçma kayıp varmış ...
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 10 Haziran 2012, 22:17:26 »
Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın..B.Huğlu otomatiği oldu bende hatta biri satılık şu an.. seri üretim ahşap işçilikleri hoşuma gitmiyor.Sizin tüfeğiniz B.Huğlu mekaniği ile Abdullah Ustanın ahşabının birleşimi ile mükemmel olmuş.maşallah diyelim nazarımız değmesin :) Grupman denemelerini ve sakıncası yoksa maliyeti hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

Çevrimdışı Yusuf AKSU

• AvlakForum Üye
  • *
  • www.AksuAv.com.tr - 1982' den Beri Sizlerle..
    • Online Av Malzemeleri
« Yanıtla #5 : 10 Haziran 2012, 23:45:35 »
çok harika bir ürün çıkmış ortaya, siz ve sizin gibi düşünen dostlarımız olduğu sürece yerli ürün kullanımı dahada artacaktır, belki bu ürüne verdiğiniz paraya 2.el temiz bir beretta alabilirdiniz ama siz en doğrusunu yaparak yerli malımıza güvenmişssiniz, ustalarımızda sizi mahçup etmemişe benziyor..Umarım daha fazla başarılar elde edersiniz..
Yusuf Polat AKSU - Online Av Malzemeleri - http://www.aksuav.com.tr - Karaman

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2012, 00:23:58 »
Güle güle kullanın,son derece temiz işçiliği var.Bir kaç sorum olacak; tetik darbeli kurmalı mı,namlu ve kasa boyası meneviş mi siyah krom mu.

Bu arada oraya da ayrı cevap yazmıyayım diye ilave edeyim; breda tüfeğinizi de tebrik ederim,mükemmel gözüküyor,şimdiye değin gördüğüm hem estetiği hem hem işçiliği en güzel yarı oto(3b dahil),
10 numara tüfek bence,çelik kasa olması ayrı bir güven veriyor,ahşap ta alışılmadık ölçüde iyi bir ceviz.

İki tüfeğinizin de sizi hiçbir platformda mahçup etmeyeceğini düşünüyorum.Uzun yıllar zevkle kullanırsınız inşallah.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2012, 08:55:11 »
Hayırlı olsun... Kazasız belasız kullanmak kısmet olur inşallah....
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 11 Haziran 2012, 09:06:54 »
Merhabalar Değerli Ustalar...

Ben geçen yaz dayıoğullarıyla atışa gittim; Dayı oğlunun tüfeği huğlu ahşap atış yaptığımda mekanizmanın atış sırasında geri tepme ile boş kovanı atıp yeni fişeği sürdüğü sırada mekanizma durak kısmında geriye doğru tak. diye vurma sesi geliyor. Tüfek acaba deformemi olmuş yoksa normalmi. O kadar tüfek attım inan anlıyor bir farklılık vardı. Tüfekte atış yaptığımda duyduğum haz yerine bir rahatsızlık ve tedirginlik vardı, geri tepme yerine sadece mekanizmanın geriye geldiğinde kasaya çarpma sesi geliyordu. Umarım anlata bilmişimdir. Amacım tüfekte sorun oluşmuşsa dayımları bilgilendirmek.. Şimdiden teşekkür ediyorum...
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #9 : 11 Haziran 2012, 10:04:35 »
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 11 Haziran 2012, 10:41:35 »
Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın..B.Huğlu otomatiği oldu bende hatta biri satılık şu an.. seri üretim ahşap işçilikleri hoşuma gitmiyor.Sizin tüfeğiniz B.Huğlu mekaniği ile Abdullah Ustanın ahşabının birleşimi ile mükemmel olmuş.maşallah diyelim nazarımız değmesin :) Grupman denemelerini ve sakıncası yoksa maliyeti hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekürler hasan bey baştada yazdığım gibi seri üretilern tüfeklerle karıştırmamak lazım fiyat 2 namlu ile beraber 3500tl ye mal oldu  grupman denemeleri yapınca buradan yayınlarım...

çok harika bir ürün çıkmış ortaya, siz ve sizin gibi düşünen dostlarımız olduğu sürece yerli ürün kullanımı dahada artacaktır, belki bu ürüne verdiğiniz paraya 2.el temiz bir beretta alabilirdiniz ama siz en doğrusunu yaparak yerli malımıza güvenmişssiniz, ustalarımızda sizi mahçup etmemişe benziyor..Umarım daha fazla başarılar elde edersiniz..
Teşekkürler yusuf bey
   Beretta 686 alabilirdim lakin ben o tüfeklerin av tüfeğinden kırma olduğunu düşündüğüm için bana atışta pek güven vermiyor hangisi iyi diye sorarsanız her ikisinide kullandım berettadan bir defa tetikleri daha yumuşak ayrıca ağılık olarak daha ağır ve dengeyi istediğiniz gibi yaptırabiliyorsunuz... ama biri dünya devi beretta  o yüzden ne yaparsak yapalım karşılaştırma adil olmaz..  ben ve adanalı bir çok atıcıı güveniyor büyük huğluya bir defa mallarının arkasında adamlar..

Güle güle kullanın,son derece temiz işçiliği var.Bir kaç sorum olacak; tetik darbeli kurmalı mı,namlu ve kasa boyası meneviş mi siyah krom mu.

Bu arada oraya da ayrı cevap yazmıyayım diye ilave edeyim; breda tüfeğinizi de tebrik ederim,mükemmel gözüküyor,şimdiye değin gördüğüm hem estetiği hem hem işçiliği en güzel yarı oto(3b dahil),
10 numara tüfek bence,çelik kasa olması ayrı bir güven veriyor,ahşap ta alışılmadık ölçüde iyi bir ceviz.

İki tüfeğinizin de sizi hiçbir platformda mahçup etmeyeceğini düşünüyorum.Uzun yıllar zevkle kullanırsınız inşallah.
  Teşekkürler kamil bey her iki tüfek  içinde :)

hatırlatmış oldunuz sorunuzla onları yazmayı unutmuşum evet tetik darbeli kurmalı , kasa meneviş ,bluing veya krom kaplı değil basit costik uygulaması deniyor sanırım cold bluing diyebiliriz net olarak bilmiyorumi, fakat av tüfeklerinde ömürlü olmaz çabuk çıkabilir atış tüfeği olduğu için tercih ettim..  namlu ise krom aplama lakin namluların dış ve balansları ve polisajı okadar iyiki yanıyor adeta :)
  breda gerçekten dediğiniz gibi çok kaliteli ve de zarif avın son zamanları kullanma fırsatı buldum ama 2 güne bir şöyle kutusundan çıkarıp bakmadan edemiyorum.
kamil beyin bahsettiği diğer tüfeğim http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,153140.0.html

Sağolun Alkan bey darısı tüm avcı arkadaşlarımızın başına..

Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 11 Haziran 2012, 13:32:25 »
Merhabalar Değerli Ustalar...

Ben geçen yaz dayıoğullarıyla atışa gittim; Dayı oğlunun tüfeği huğlu ahşap atış yaptığımda mekanizmanın atış sırasında geri tepme ile boş kovanı atıp yeni fişeği sürdüğü sırada mekanizma durak kısmında geriye doğru tak. diye vurma sesi geliyor. Tüfek acaba deformemi olmuş yoksa normalmi. O kadar tüfek attım inan anlıyor bir farklılık vardı. Tüfekte atış yaptığımda duyduğum haz yerine bir rahatsızlık ve tedirginlik vardı, geri tepme yerine sadece mekanizmanın geriye geldiğinde kasaya çarpma sesi geliyordu. Umarım anlata bilmişimdir. Amacım tüfekte sorun oluşmuşsa dayımları bilgilendirmek.. Şimdiden teşekkür ediyorum...
   Seyit bey konuyu yanlış yere yazdınız sanırım konu büyük huğlu skeet tüfeği....yinede yanıt vereyim bazı otomatiklerde  bu tarz sesler duyulur ama aşırı ise fabrikası göndermekte fayda var eğer kasa o şiddetle çarparsa kasa hasar görebilir kişilerede zarar verebilir bir ustaya göstermenizde fayda var..

teşekkürler
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 11 Haziran 2012, 13:35:51 »
GÜLE GÜLE KULLANIN SN.DEMİRCİ gerçekten güzel tüfekler concuestler ,,bu arada 20mt deki grupman skeet için iyi ancak trap için 20mt de tetik düşürebilen atıcı bulmak biraz zor ,, çok hızlı atış yapan birinci sınıf atıcıların bile minimum tetik düşürme mesafeleri 28-30mt oyüzden başarılılar zaten şahsen ben 40 yard 36.5 mt mesafede 20mt,deki grupmanı yapacak bir silahla atış yapmak isterim bu arada 76cm namlunun iç çapı kaçtı onuda öğrenebilirmiyiz ,,birde skeet namlusunu neden mobil şok düşünmediniz ,,ayrıca ilave namlu fiyata ne kadar bir etki etti çok sordum galiba.... ;) ;) ;) ;) ;) fazla uzatmayayım tekrar hayırlı olsun ,,attığınız plaklar hep toz olsun... AFYONDAN SELAMLAR....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #13 : 11 Haziran 2012, 13:40:11 »
hayırlı olsun güle güle kullanın ferhat kardeşim
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2012, 13:45:06 Gönderen: Kemal YILMAZ »
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 11 Haziran 2012, 14:56:45 »
  ( Seyit bey konuyu yanlış yere yazdınız sanırım konu büyük huğlu skeet tüfeği....yinede yanıt vereyim bazı otomatiklerde  bu tarz sesler duyulur ama aşırı ise fabrikası göndermekte fayda var eğer kasa o şiddetle çarparsa kasa hasar görebilir kişilerede zarar verebilir bir ustaya göstermenizde fayda var..)

Ferhat Bey okurken aklıma geldi sorayım dedim. Haklısınız. İlginize Çok teşekkür ederim. uyarıda bulunacağm.
Saygılar...
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #15 : 11 Haziran 2012, 15:12:45 »
Ferhat Bey gerçekten dediğiniz kadar güzelmiş. Kusur aradım bulamadım :) Beğendim. Plakları duman etmeniz dileklerimle, hayırlı olsun.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 11 Haziran 2012, 22:28:56 »
GÜLE GÜLE KULLANIN SN.DEMİRCİ gerçekten güzel tüfekler concuestler ,,bu arada 20mt deki grupman skeet için iyi ancak trap için 20mt de tetik düşürebilen atıcı bulmak biraz zor ,, çok hızlı atış yapan birinci sınıf atıcıların bile minimum tetik düşürme mesafeleri 28-30mt oyüzden başarılılar zaten şahsen ben 40 yard 36.5 mt mesafede 20mt,deki grupmanı yapacak bir silahla atış yapmak isterim bu arada 76cm namlunun iç çapı kaçtı onuda öğrenebilirmiyiz ,,birde skeet namlusunu neden mobil şok düşünmediniz ,,ayrıca ilave namlu fiyata ne kadar bir etki etti çok sordum galiba.... ;) ;) ;) ;) ;) fazla uzatmayayım tekrar hayırlı olsun ,,attığınız plaklar hep toz olsun... AFYONDAN SELAMLAR....
     Teşekkürler Hakan bey   yukarıdaki testleri tarapcılar yaptı ben daha henüz doğru bir test yapmadım lakin fikir vermesi açısından 20 mt bence fikir verir diye yapıyorlardır inanın ben trapcılara akıl erdiremedim fişek tüfek kafayı yemek üzereler :)  76 cm namlununda iç çapı aynı 18,65 skeet namlusunu mobil şoklu yaptırınca tüfek öne daha ağır oluyor ben se sadece çok az yığılsın istiyorum denge için ayrıca eğer sadece skeet için kullanılacak sa ben ısrarla mobil şoksuz tüfek almalarından yanayım... 18,65 iç çaplı namluya beretta tipi şoklarla 5 nolu şok sizce skeet midir? ben özenle tüm şoklarını ölctüm maksimum 18,5 bulabildim buda skeet tüfeğinde dezavantaj diye düşünüyorum
 tüfeğin standart sadece skeet yada trap modeli 3000 tl extra namlu için 500 tl alıyorlar  ama aldıklarını son kuruşuna kadar hakını veriyorlar bakın size şöyle birşey anlatayım dedim ki ustaya ben tüfeğin öene az yığılmasını istiyorum dedim dedi ki eğer mobil şoksuz istiyorsan biraz sıkıntı dedi lakin yeniden cnc ye program yaptırıp namlunun fişek yatağından yarısına kadar standart yarısından sonuna kadar dengeyi öne az eğecek 200 gr lık kalınlık ekleyerek namlu yaptılar artık varın siz düşünün gerisini atıcıların her kafadan bir ses çıkıyor diye adamlar tüfeği bu fiyata ancak çıkarabiliyorlar  vs..vs. ben hak verdim helal hoş olsun verdiğim para.
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 12 Haziran 2012, 23:38:04 »
Ferhat Bey gerçekten dediğiniz kadar güzelmiş. Kusur aradım bulamadım :) Beğendim. Plakları duman etmeniz dileklerimle, hayırlı olsun.
   Yeni gördüm mesajınızı gerçekten bende öyle yaptım nafile gerçi kargaya yavrusu şahin görünür derler o yüzden belki objektif olamayabilirm. yinede güzel :)selamlar
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #18 : 19 Haziran 2012, 12:08:17 »
Bu kaçıncı Ferhat hocam :)
Herşeyiyle mükemmel..Mürsel usta bu konuda kendini kanıtladı zaten..
Plak kırması nasıl parça mı toz mu  ??
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 19 Haziran 2012, 18:21:42 »
     Teşekkürler Hakan bey   yukarıdaki testleri tarapcılar yaptı ben daha henüz doğru bir test yapmadım lakin fikir vermesi açısından 20 mt bence fikir verir diye yapıyorlardır inanın ben trapcılara akıl erdiremedim fişek tüfek kafayı yemek üzereler :)  76 cm namlununda iç çapı aynı 18,65 skeet namlusunu mobil şoklu yaptırınca tüfek öne daha ağır oluyor ben se sadece çok az yığılsın istiyorum denge için ayrıca eğer sadece skeet için kullanılacak sa ben ısrarla mobil şoksuz tüfek almalarından yanayım... 18,65 iç çaplı namluya beretta tipi şoklarla 5 nolu şok sizce skeet midir? ben özenle tüm şoklarını ölctüm maksimum 18,5 bulabildim buda skeet tüfeğinde dezavantaj diye düşünüyorum
 tüfeğin standart sadece skeet yada trap modeli 3000 tl extra namlu için 500 tl alıyorlar  ama aldıklarını son kuruşuna kadar hakını veriyorlar bakın size şöyle birşey anlatayım dedim ki ustaya ben tüfeğin öene az yığılmasını istiyorum dedim dedi ki eğer mobil şoksuz istiyorsan biraz sıkıntı dedi lakin yeniden cnc ye program yaptırıp namlunun fişek yatağından yarısına kadar standart yarısından sonuna kadar dengeyi öne az eğecek 200 gr lık kalınlık ekleyerek namlu yaptılar artık varın siz düşünün gerisini atıcıların her kafadan bir ses çıkıyor diye adamlar tüfeği bu fiyata ancak çıkarabiliyorlar  vs..vs. ben hak verdim helal hoş olsun verdiğim para.

SN.DEMİRCİ bu mobil şok işi başlı başına bir endüstri ,, ama maalesef bizim ülkemizde silah üreticilerinin bu konuda hassas üretim yaptıklarını,, şok ölçülerine dikkat ettiklerini ve kaliteli malzeme kullandıklarını hiç sanmıyorum....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #20 : 19 Haziran 2012, 23:07:23 »
Kargaya yavrusu şahin görünür ama bu zaten şahin gibi bir şey Ferhat Bey. Tüfeğin kutusundaki kuş atmacamı, kartal mı öyle bir şey :)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 03 Temmuz 2012, 20:26:15 »
Bu kaçıncı Ferhat hocam :)
Herşeyiyle mükemmel..Mürsel usta bu konuda kendini kanıtladı zaten..
Plak kırması nasıl parça mı toz mu  ??
  Selamlar Burak  plakları kırmıyor bu ,şimdi abartıyor diyebilirsin inan leblebi gibi parçalara bölüyor bir çok skeet tüfeği denedim Beretta dt10 bunların içinde gördüklerimden en iyisi dengesi yürümesi dt 10 ayırıyorum...  deneme fırsatı bulduklarımla ve kulandıklarımla mukayese edince gerçekten Mürsel usta bu işi bilerek yapıyor. tüfeği öyle ayarladı ki swing hatalarımı bile tölere ediyor. plaklar toz anlıycan skorlar 3 aylık atıcıya göre herkes tarafından begeniliyor ortalama tutmaya başlamadım henüz fakat tüfek geldikten sonra 20 ortalama civarındayım bir defa 24 attım 23 22 arada atıyorum bakalım  haftada 2 kez 3 veya 4 seri atıyorum çok nadir 18-19 atıyorum sıcakğın etkisi çok fazla yıdırıyor beni :) fakat kararlı bir şekilde ilerliyorum bakalım hayırlısı diyeyim tüfek alacak arkadaşlar gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirsin...

Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 04 Temmuz 2012, 01:32:43 »
Ferhat tüfeğin hayırlı olsun.Büyük Huğlu yu ne denli sevdiğimi biliyorsun..bu tüfeği ALLAH nazardan saklasın..Mürsel usta imzalı böyle bir tüfek görmek beni çok sevindiriyor..inan bu tüfeğe söyleyecek söz bulamadım..plakların toz olsun,toz olmayanlar 5 parça olsun inşallah.
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Özcan SAVRAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 04 Temmuz 2012, 08:46:07 »
Özcan SAVRAN
1983 AYDIN
<İSTANBUL>

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #24 : 04 Temmuz 2012, 10:29:58 »
Güle güle kullan tek kelime ile harika olmuş.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France