Gönderen Konu: Benelli Montrefeltro Colombo Bilgi Yardımı  (Okunma sayısı 3102 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bülent ROTH

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Benelli Montrefeltro Colombo Bilgi Yardımı
« : 04 Şubat 2017, 19:29:35 »
Merhabalar değerli avcı dostlar.Tüm avlarda kullanmak için Benelli Montrefeltro Colombo kullanan varmı,var ise performansı saçma grubu gramajı vs bilgi verirseniz çok memnun olurum.Sn KAHRAMAN kısada olsa biraz bilgi paylaştı
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2017, 19:31:20 Gönderen: Bülent ROTH »
1974 - Adana

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ, Ekrem USTA

Çevrimdışı Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Benelli Montrefeltro Colombo Bilgi Yardımı
« Yanıtla #1 : 01 Mayıs 2017, 22:20:53 »
Bu tüfeği alıp kullanan oldumu hiç? Bu tüfek ile ilgili bilgisi olan varmı?
Serkantkv
1975 istanbul

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2017, 01:02:55 »
Bu tüfeği Armi e  tiro  bülteninin internet sayısından takip ettim. Montefeltro serisinin kasa ve namlu olarak mat yapılmış, el kundağı biraz daha sağlamlaştırılmış, dipçikte progressive comfort adlı geri tepme azaltıcı sistem bulunan bir varyasyonu.
66 namlularında Wide Shot 71 namlularında Long Shot crio extented  şok tüpleri var. Namlu iç çapı 18.4 mm ortalama ve uzun birleştirme konisine sahip (Birleştirme konisinin uzunluğu firma tarafından belirtilmiyor).
Sonuçta tahtalı avı için yapılmış bir Montefeltro ama 3000-3150 g ağırlığında.
Youtube 'da epey av videosu var çoğu İtalyanca, İngilizce olanlarda tüfekten övgüyle bahsediliyor.
Bir daha Benelli alırsak herhalde bu olacak ☺
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ, Ekrem USTA

Çevrimdışı Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 02 Mayıs 2017, 01:09:33 »
Teşekkür ederim Tuncay Bey, bilgilendirdiğiniz için. Eğer alıpta kullanmış arkadaşlarımız varsa onlarda tecrübelerini paylaşırsa çok iyi olur
Serkantkv
1975 istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Ekrem USTA

Çevrimdışı Ümit DOLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2017, 13:36:01 »
Colombo ve Browning A5 Standart arasında henüz karar vermedim. Ancak ithal tüfeklerin güncel fiyatları dolar bazında oldukça yüksek diye düşünüyorum. Şahsi fikrim döviz kurlarının geri gelmesi fiyatlara en az %7-10 arasında indirim getirmeliydi ancak herhangi bir indirim olmuyor maalesef dolayısıyla şimdilik alımı erteledim.
Colombo'yu inceledim ağaç kalitesini pek beğenedim, beccacia supreme modelinin agaç kalitesi çok daha iyiydi diyebilirim. İşçilik tabi ki çok iyi choke lar crio diye biliyorum bir de özel bir choke var 66 ve 71 için 66 namlu için wide shot 15-25 metre mesafelerde daha iyi bir saçma açılımı sonucu verildiği iddia ediliyor, 71 namlu olan ise long shot o da 50 mt ve üzerinde daha iyi bir grupman vaad ediyor. Sanırım tahtalı ve ördek avları için kullanılacaksa 71 namlu daha mantıklı zaten colombo italyanca güvercin demekmiş esasında da wood pigeon (tahtalı) avları için üretildiği bahsedilmiş yabancı yayınlarda.
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2017, 15:24:09 Gönderen: Ümit DOLU »
  • Fabarm L4S Grey Hunter 66 cm
  • Benelli supernova 61 cm
Ümit DOLU
1980 ANKARA

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #5 : 03 Mayıs 2017, 14:27:07 »
Fuarda Colombo'yu iki standta inceledim, el kundağının alt kısmının daha kalın ve çıkıntılı oluşu, mat kasa ve namlu (Blued) ve progressive comfort sistemi haricinde tamamen bir Montefeltro.
Gövdeye işlenen Tahtalı motifi tüfeği basitleştirmiş bence.Ayrıca Wood Fx birtakım teknolojik yöntemlerle dipçiğe ve el kundağına -mış gibi damar ,desen görüntüsü verildiğinden herkesin hoşuna gitmeyebilir..
Türkiye'deki asgari ücret düşünüldüğünde bu fiyatlar uçuk seviyelerde, çok büyük bir merak olmasa kimse bu paraları bir yarıotoya vermez de..Yapacak birşey yok..Maalesef..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 12 Şubat 2018, 22:42:32 »
Selamlar,

Colombo tecrübesi kazanan bu av sezonunda bir avcı abimiz kardeşimiz var mi acaba?

Saygılarımla
Gökmen TASAR
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya