Gönderen Konu: Ava Avcı uygulamasında yasak alanlar  (Okunma sayısı 3048 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet KARA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ava Avcı uygulamasında yasak alanlar
« : 13 Ekim 2016, 23:46:51 »

Ben mi yanlış biliyorum anlam veremedim.Bu avlak haritalarına göre Samsun Bafra genel avlağında Gıcı gölü ve tatlı gölü ava serbest.Aynı zamanda Terme avlağında yaban hayatı geliştirme sahasında da av serbest.:)) Bu mobil uygulamalar insanın ocağına incir ağacı diker eğer yanlışlık varsa.
1979 SAMSUN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Ynt: Ava Avcı uygulamasında yasak alanlar
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2016, 09:04:21 »
@Ahmet KARA haritada görünen yaban hayatı koruma sahası ve ava kapalı bölgeler yine geçerliliğini koruyor.. Mak kitapçığında, sınırlar yazı ile ifade edilmiş ve avlağın kuzey cephesi için  '' yaban hayatı koruma sahası sınırı boyunca '' ifdesi yer almakta..
Bafrada yörükler bölgesinin bir kısmı yasaklanmış.. En çok o bölgeye ava gidildiği için yasaklanan bölge avcılar açısında mağduriyet oluşturdu tabiki.. Normalde kuş cenneti bölümü zaten yasaktı yine yasak...

Terme avlağında da yaban hayatı koruma sahası yasak. Ava avcı uygulamasında haritada avlak sınırlarına girdiğine aldanmayın, içerisinde dikkat ederseniz koyu yeşil renkle ayrılmış zaten o bölge.. Yani yasak yerler yine yasak değişen bir şey yok  ^-^
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Ahmet KARA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2016, 13:32:07 »
Teşekkürler Emrah bey.yörükler kapanınca ördek avlağı arayışı içinde bakınıyorken dikkatimi çekti bu durum.Koyu yeşil gözükmesi daha çok bitki örtüsüyle alakalı gibi geldi.Bafra avlağında Balık gölünü yasaklandığı için içine almamış.Ama gıcı gölü avlak içinde gözüküyor.Anlam veremedim.Siz serbest olan bölgeyi biliyormusunuz Bafra avlağında?
1979 SAMSUN

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Cengiz OKÇU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2016, 21:47:54 »
Bu programa bir türlü giriş yapamadım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1983
Yozgat

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2016, 23:58:29 »
Bu programa bir türlü giriş yapamadım

İlk girişte avcı belge numarasını 34-11111 gibi giriniz. Rez. alırken pul numaranızı 1 kereliğine mahsus ister. İlk girişte pul numarası yerine avcı belge nosu girilecek. İphone 4 kullananlarda ekran sorunu vardı son güncelleme ile artık şifre ekranı klavye altında kalmıyor. Şu için giriliyor.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Cengiz OKÇU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 15 Ekim 2016, 14:07:23 »
İlk girişte avcı belge numarasını 34-11111 gibi giriniz. Rez. alırken pul numaranızı 1 kereliğine mahsus ister. İlk girişte pul numarası yerine avcı belge nosu girilecek. İphone 4 kullananlarda ekran sorunu vardı son güncelleme ile artık şifre ekranı klavye altında kalmıyor. Şu için giriliyor.
Dediğiniz gibi yapıyorum 66-156 belge numaram yine de giremiyorum sanırım iOS10 ile ilgili bir sıkıntı var

1983
Yozgat

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2016, 14:51:16 »
Teşekkürler Emrah bey.yörükler kapanınca ördek avlağı arayışı içinde bakınıyorken dikkatimi çekti bu durum.Koyu yeşil gözükmesi daha çok bitki örtüsüyle alakalı gibi geldi.Bafra avlağında Balık gölünü yasaklandığı için içine almamış.Ama gıcı gölü avlak içinde gözüküyor.Anlam veremedim.Siz serbest olan bölgeyi biliyormusunuz Bafra avlağında?
Bafra avlağında Sarıköy tarfaına gidiyorum ben. gerisini pek bilmem. yasak bölgeyle serbest bölge arasında geniş bir sulama kanalı var. o kanalın yanında bekleyince güzel ördek çalışıyor, çünkü ördekler hep yasak bölgede.. serbest taraf mimlenmiş gibi ördek gelmiyor gelse de yüksek çalışıyor :) risk almamak için sınırdan biraz daha uzakta bekliyorum. yine de 2-3 ördekle dönüyoruz çokşükür..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986