Gönderen Konu: Avbis in avcı ya avaavcı golü  (Okunma sayısı 8355 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Avbis in avcı ya avaavcı golü
« : 05 Ekim 2016, 21:48:17 »
Üveyik ve Bıldırcın avlarında avbis ten alınan randevular ın toplam avlak a giriş kotasını etkilemeyeceği söyleniyor du.
Hatta avaavcı dan alınan kotalar sistemde görünmüyor du.
Son kontrolümde gördüm ki avaavcı da dahil bütün girişler sisteme işlenmiş.
Keklik avı açılmadan bazı avlak lara giriş sayımız dolmuş.
Şimdi ne olacak. O avlak lar da keklik avlamayacak mıyız.
Yoksa randevusuz kaçak mı avlanacağız. Kaçak avlanacak olunca belgeye gerek var mı?
Avbis kaçak avcılığı teşvik için kurulmuş bir sistem midir?
Buyrun yeni bir tartışma konusu daha....
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Abdullah ŞAHİN 07

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Avbis in avcı ya avaavcı golü
« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2016, 21:56:38 »
Avbis avcının aleyhine ve acilen kaldırılması veya yeniden düzenlenmesi gereken bir uygulamadır.
  • Pietro Beretta S 687 SP O/U
  • Benelli Raffaello Special Lusso
Abdullah ŞAHİN
1972  ANTALYA

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL, Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2016, 22:11:17 »
bu konu hakkında ıkı kere başlık açtım . hatta mıllı parklar memurlarına sorular sordum  kımse bılememesıne şaşırmadımda yetkılıler bıle bıle bılmıyomuş. malesef bunu çözecek en ufak bır ışık dahi yok. işleri güçleri takozu varmu tüfeğin başka birşey bılmıyolar :D
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK

Çevrimdışı Şenay YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2016, 22:33:03 »
Avbis biz avcılara çile....
  • huğlu kop g601 yoto 71 namlu
  • huğlu kop 104 A 76 mamlu
  • Sarsılmaz Leopard y oto 71 namlu
istanbul  Çatalca 1971                                                                         5354139014l

Çevrimdışı Halit YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2016, 22:42:47 »
Avbis ten izin aldınmı diye soran varmı aceba.
  • USSR IJ27
  • HuáÂlu RENOVA
  • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 05 Ekim 2016, 22:51:13 »
Bu avbis olayı tam karmaşa ama memurların da randevu sorduğu yok onlar tufek takozunun peşinde elinde otomatik görmesinler koşarak geliyorlar.Galiba denetimlerde tüfeklere elkoyunca bunu başarı görüyorlar.
Herkes kendi bölgesinin av denetim ekibini bilir iyi kötü trakya bölgesi icin denetim de 3 ekibe denk geldim hepsi pırıl pırıl insanlardı belgelere baktılar rastgele deyip gittiler.
Çanakkale bölgesinden enez ve ipsalayı denetlemeye gelen bir ekip var ama onlar gercekten sıkı yapıyorlar bu işi..
Avbis işini bizim kadar ciddiye almıyorlar yine de ama bakalım bu yıl denetimlerde nasıl tepkiler olacak göreceğiz.
Ben yine de hicbir memurun kotası dolmamış bir avlakda denetlenen ve randevusu olmayan bir avcıya işlem yapılacağını sanmıyorum..
1982-İstanbul

The following users thanked this post: Ömer ÖZSOY

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #6 : 05 Ekim 2016, 22:52:49 »
Ülkemizde sistem ; kanunlara saygılı vatandaşlık bilincine sahip dürüst insanları her konuda olduğu gibi Kotalı Avcılık konusundada
cezalandırıyor.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 05 Ekim 2016, 23:35:12 »
Alınan randevu yoğunluğuna göre en çok talep edilen bölge paralı sisteme geçirilecek,benim edindiğim izlenim bu.avcı kendi bölgesini bir nevi kendi bildiriyor..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimiçi Mustafa YAKAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 05 Ekim 2016, 23:37:59 »
 Enez bölgesinde pazar günü bir arkadaş avbisten izin almadan avlanıp 5 kuş ile yakalanmış ve 1800 lira ceza kesilmiş şimdi sonuç bekleniyor ,dava açılacak bu arkdaş ipsala derneğe kayıtlı kimse ne olduğunu bilmiyor dernek başkanları ( eskiler hariç ) yeni olanlar bağırıyordu kesinlikle izin almayın diye ne olucak şimdi bu cezalar.bütün başkanlara demiyorum yanlış anlaşılmasın ama bu iş çözülmez ise ördek sezonunuz çok güzel geçicek  sayın; bana dokunmayan yılan bin yaşasın ; diyen başkanlar
  • Baikal 54 ussr
  • baikaltoz34 sscb
  • valmet finland
  • remington 11-87 premier
  • toztula 16 ussr vursan a92
  • franchi 48 al ,franchi prestij ,beretta 303
Mustafa YAKAR
1985 EDİRNE

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 05 Ekim 2016, 23:50:00 »
Izin alip gitmek gerek sanırım 25 defa giris izni var o bölgenin bu yıl zor gecer muhtemelen çanakkaleden gelen ekipler dediğim gibi sıkı denetliyor.Geçen yıl orası beyaz bölgeydi av günleri açıktı izin sorunu yoktu.Bu yıl benim gibi 270 km yapıp gelenlere birşey olmaz ama oranın halkı çok ceza yer ki doğal olarak 25 sayısı oranın yerlisi için ilk ayda dolar.
1982-İstanbul

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 05 Ekim 2016, 23:51:45 »
Alınan randevu yoğunluğuna göre en çok talep edilen bölge paralı sisteme geçirilecek,benim edindiğim izlenim bu.avcı kendi bölgesini bir nevi kendi bildiriyor..

İlk bölge ipsala olur muhtemelen öyle birşey olursa..
1982-İstanbul

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #11 : 06 Ekim 2016, 00:18:17 »
Avcılığı ve geleceği ile ilgili konulara olan ilgimiz " Benelli mi Beretta mı? " , "Rc mi ? B&P mi?" konularının çok gerisinde maalesef.
Pekçoğumuz bugünün, Bana ne ve Sana ne 'nin derdinde.
Ve biz birlik olup adam gibi mücadele etmezsek "Tükenişi ve Tükenişimizi" izleyeceğiz.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK, Erdem BOZKURT

Çevrimdışı Ali ARI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 06 Ekim 2016, 01:06:16 »
Herşeyi tam sadece Avbisten kota almayan Avcıya 1800 tl ceza kesilmez, sanırım orada başka bir Arıza vardır. Kota almadan avlanmanın cezası  260 tl civarında
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2016, 09:08:08 Gönderen: Ali ARI »
  • Ata Venza
  • Yıldız SPZM 20 Ga
  • AyA Aquirre Aranzabal
  • Huğlu 104A
  • English Setter
1969 Turgutlu-MANİSA

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Sonay ŞEMEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 06 Ekim 2016, 08:50:48 »
Ben de bu izin alma muhabbetinin ileride düşündükleri tamamen paralı avcılık için yer belirlemede kullanılacağını düşünenlerdenim. Ayrıca ava gittiğim bölgede yıllardan beri bütün evrakları tam olup internetle hayatı boyunca işi olmamış avcı abilerim var, bu insanların girip izin alma ihtimali yok, bu adamlar kontrole takılsa ceza mı yiyecek şimdi? Bu adam ceza yerse bir daha belge alır mı, almaz kaçak avlanır öyle de ceza böyle de ceza sonuçta. Kaçak avcıyı kontrol eden zaten yok.
  • IJ 58 MA SXS Baikal ( 73,5 cm )
  • Churchill Maxi-Mag 12/89 ( 61 cm - 71 cm ported)yarı otomatik
  • Ata CY ( 71 cm ) yarı otomatik
  • Kopay - Kurzhaar
1986 Tekirdağ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 06 Ekim 2016, 09:23:59 »
Herşeyi tam sadece Avbisten kota almayan Avcıya 1800 tl ceza kesilmez, sanırım orada başka bir Arıza vardır. Kota almadan avlanmanın cezası sanırım 260 tl civarında

bölgemizde  önceki hafta tam rakamı bilmilemiyorum ama bir günde 12 kişiden biraz fazla olabilir, cezai işlem yapıldı avbis izni almamış bi arkadaş 180 tl  ödeyeceğini söyledi sanırım erken ödeme indirimi olabilir.

çulluk başlıcak, bu civara gelen arkadaşlar mutlaka evrakları tam gelsinler, civar ormanlarda kesimler olduğu için yolllarda mutlaka resmi görevlilere denk gelirler,

« Son Düzenleme: 06 Ekim 2016, 09:26:54 Gönderen: Halil BAŞARAN »

Çevrimdışı Veysel ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 06 Ekim 2016, 09:27:29 »
1-avbis den izin almadan avlanmanın cezası ayrı
2-vurulan av başına tazminat ayrı
3-avlanma belgen yoksa ayrı ayrı cezalar yazılıyor.
o ceza 1 le 2 nin toplamadır .
şahsi fikrim kimsenin lafına bakıp izin almadan avlanıp yakalanmayın
memurun vicdanına kalırsınız bidaha olmasın deyip yollayanda olur cezayı yapıştıranda 
  • franchi affinity 71
  • hatsan dynamic 66
  • dual pointer tina

Çevrimdışı Yasin ŞAHİN 06

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcı'nın olduğu yerde Av olma
« Yanıtla #16 : 06 Ekim 2016, 09:48:09 »
Herzamnki yalanlar yalanlar kota dolar avlamazsın yüzlerce km gidip haftada iki günden fazla avlamazsın göç hayvanında kota yok deler tek tek işlerler magandaya 300tlye ruhsatsız tüfek satarlar sağa sola saldırır avcı derler malesef kör zihniyet avcılığı avcıları bir tutku değil katil olarak gördüğü için bizleri bitirmek yeter bıktım bırakıyorum diyene kadar üstümüze gelinmeye devam edilmektedir hadi bunun için birşeyler yapalım diyince bende dahil kimsecikler ortalarda görünmüyoruz büyüklerimiz varsa yolu yapılması gereken göstersede bizde artık bir dur desek işini düzgün yapanlardan bahsetmiyorum ama bu ormancılar altına araba verip üniformayı giyince kendilerini teksas polisi sananlar var hepimiz gördük pozeye takoz soranları okuduk gördük herşeyden önce onları eğitmek lazım çocuklar gibi en baştan neyse daha fazla dallanıp budaklandırmayım konuyu sonuç  olarak hep birlikte ne yapabilirz sorusu?
  • Üzümlü kooperatif otomatik 66
  • Arthemis enjektör sellektör süperpoze 71
  • English / Pointer / Dişi (Tina)
Ürgüp / Ankara-Çayyolu
Bayan Kuaförü
1985  A(+)
TİNABurada bakınız

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 06 Ekim 2016, 10:06:27 »
bu konu hakkında ıkı kere başlık açtım . hatta mıllı parklar memurlarına sorular sordum  kımse bılememesıne şaşırmadımda yetkılıler bıle bıle bılmıyomuş. malesef bunu çözecek en ufak bır ışık dahi yok. işleri güçleri takozu varmu tüfeğin başka birşey bılmıyolar :D

güldürdünüz ya beni şevki bey allahta siz içten güldürsün yazınız üzere geçmiş yıllarda yaşanan bir konu geldi aklıma konu açılmışken sıcağı sıcağına paylaşmak istedim bilmeyenlerde okursa öğrenir diye,..

;D ;D ;D ;D,

bölgemin avcı temsilcisine mak komisyon üyesinin sorduğu soru,..

''takoz takılımı,emniyeti kapalımı?.. 

;Dbu arada tüfek süperpoze ;D

mak üyesi dahili görevli toplantı öncesi bölge temsilcimize sorduğu bu soru ile cehaletini ve o komisyonun oluşturduğu kararları evveli ve sonrası siz avcı arkadaşlara yorumu açık bırakarak bu işten ne kadar anladıklarını belli etmelerinden cehaletin pençesinden birtürlü kurtulamayacaklarının örneklerindendir.

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2016, 10:16:24 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Şevki MİRZA

Çevrimdışı Yasin ŞAHİN 06

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcı'nın olduğu yerde Av olma
« Yanıtla #18 : 06 Ekim 2016, 10:10:13 »
İşte yazdığım yorumun üstüne verilebilecek en acı gerçek cevabı ali bey vermiş bu zihniyet ten ne beklenebilir?

Sent from my iPad using Tapatalk
  • Üzümlü kooperatif otomatik 66
  • Arthemis enjektör sellektör süperpoze 71
  • English / Pointer / Dişi (Tina)
Ürgüp / Ankara-Çayyolu
Bayan Kuaförü
1985  A(+)
TİNABurada bakınız

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 06 Ekim 2016, 10:10:21 »
Ülkemizde sistem ; kanunlara saygılı vatandaşlık bilincine sahip dürüst insanları her konuda olduğu gibi Kotalı Avcılık konusundada
cezalandırıyor.

sayın tuncay hocam,

biz milletçe her konuda buna layığız.

evvelide böyleydi şu anda aynı sonrasını yaşarsak göreceğiz ama görünen köye kılavuza gerek yok,..

siz azmı mücadele verdiniz kaç kişi vardı 150 bin belgeliden arkanızda?..

malesefki bu ülkede ilerici bilince destek yerine köstek olurlar.

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2016, 10:13:56 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 06 Ekim 2016, 10:26:02 »
İşte yazdığım yorumun üstüne verilebilecek en acı gerçek cevabı ali bey vermiş bu zihniyet ten ne beklenebilir?

Sent from my iPad using Tapatalk

sene 2016 ,..

2023'e dek avlanırız yalap şap iyi kötü vs.

bu amma belgeli olur amma belgesiz oda biz avcılara bakar 8)

körle yatan şaşı kalkar.

ama bu demek değilki haklı mücadelemizden vazgeçtik anlamına gelemez.

biz avcıları camia olarak en çok kayhaf'a tamdestekle biz avcılara önderlik ederek bizim isteklerimizi bakanlığın örümceklerle ağları örülen anlaklarını açarak gerçekleri iletip beni bizi bizleri tüm camiamızı temsil etmesini temenni ediyorum., bu zorlu yolda allah yardımcınız olsun kayhaf bu vesile ile tekrar teşekkürler verdiğiniz ve vereceğiniz karşılıksız emeklere sonsuz teşekkürler.

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2016, 10:28:44 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Yasin ŞAHİN 06

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 09 Ekim 2016, 22:38:51 »
Herşeyi tam sadece Avbisten kota almayan Avcıya 1800 tl ceza kesilmez, sanırım orada başka bir Arıza vardır. Kota almadan avlanmanın cezası  260 tl civarında

Sezon öncesi birkaç ördek vuralım birşey olmaz demişlerdir.
1982-İstanbul

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #22 : 10 Ekim 2016, 00:28:56 »

güldürdünüz ya beni şevki bey allahta siz içten güldürsün yazınız üzere geçmiş yıllarda yaşanan bir konu geldi aklıma konu açılmışken sıcağı sıcağına paylaşmak istedim bilmeyenlerde okursa öğrenir diye,..

;D ;D ;D ;D,

bölgemin avcı temsilcisine mak komisyon üyesinin sorduğu soru,..

''takoz takılımı,emniyeti kapalımı?.. 

;Dbu arada tüfek süperpoze ;D

mak üyesi dahili görevli toplantı öncesi bölge temsilcimize sorduğu bu soru ile cehaletini ve o komisyonun oluşturduğu kararları evveli ve sonrası siz avcı arkadaşlara yorumu açık bırakarak bu işten ne kadar anladıklarını belli etmelerinden cehaletin pençesinden birtürlü kurtulamayacaklarının örneklerindendir.

saygılarımla.
M.Ali bey güleriz ağlanacak hallerimize..... :D memur arkadaşlar yılda bir kere seminer veya eğitim alırlar... çoğu şeyi bilmezler sadece tutanak tutar geçerler...
geçen yıl 9. bölge müdürlüğü içinde 4 tane memur arkadaşa (arazide gezenler) motorlu mühre serbestmi değilmi??? sorusunu sordum.. okul yıllarım aklıma geldi hocamızın sorduğu soruyu bilmeyipte ağzımda gevelediğim anlar aklıma geldi...
şimdi avcılığı av hayvanını doğayı araziyi bilmeden ... bir tane bilgisayar programı ile koskoca TÜRKİYE avcılarını kontrol edemessin ... ben kendimi şikayet ettim aradım burda takozsuz av yapanlar var koştur koştur geldiler elimde poze takozuna bakıyım dedi arkadas... pozemi verdim afalladılar ...
Onları kesinlikle küçümsemiyorum   bende devletin çalışanı bir memurum ama eğitim şart kesinlikle SAHA OLAYINI bilmeleri lazım
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 11 Ekim 2016, 13:03:24 »
M.Ali bey güleriz ağlanacak hallerimize..... :D memur arkadaşlar yılda bir kere seminer veya eğitim alırlar... çoğu şeyi bilmezler sadece tutanak tutar geçerler...
geçen yıl 9. bölge müdürlüğü içinde 4 tane memur arkadaşa (arazide gezenler) motorlu mühre serbestmi değilmi??? sorusunu sordum.. okul yıllarım aklıma geldi hocamızın sorduğu soruyu bilmeyipte ağzımda gevelediğim anlar aklıma geldi...
şimdi avcılığı av hayvanını doğayı araziyi bilmeden ... bir tane bilgisayar programı ile koskoca TÜRKİYE avcılarını kontrol edemessin ... ben kendimi şikayet ettim aradım burda takozsuz av yapanlar var koştur koştur geldiler elimde poze takozuna bakıyım dedi arkadas... pozemi verdim afalladılar ...
Onları kesinlikle küçümsemiyorum   bende devletin çalışanı bir memurum ama eğitim şart kesinlikle SAHA OLAYINI bilmeleri lazım

Maalesef Şevki bey,
Kadroların yetersiz ve donanımsızlıkları sahada onları hep malup bırakmakta fakat bu konuda bir çabada sarfedildiği söylemek pekte mümkün değil.

Saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 11 Ekim 2016, 18:56:08 »
Dün akşam 12'den 2ye kadar kota almak için uğraştık.ondan önceki günde aynı şekilde.11kişi çalışta avlanıcaktık.Herkez kota alamadı  doldu başka yere almak zorunda kaldık iptal ettik. pazar günü gece 12den 2 ye kadar uğraştık.iptal et yeni al sisteme gir hata versin falan falan... 2 gecedir durum bu otelide iptal ettik başka bölgede avlanacağımız için başka yer bulduk.Sırf sıkıntı oldu yani bu avbis bana. Ama ben iyi bir sistem olduğunu düşünüyorum sadece altyapısı yok ve uygulanışı yanlış.Denetimi de daha iyi yapmalılar. Eğer avbise göre avlanırsak popilasyon artar diye düşünüyorum.Bölgeye fazla avcı almaması çok avlanan bölgenin kapanması bence çok iyi. Birşeyler yapılmazsa bu hızla av hayvanı kalmayacak bazı bölgelerde.Avlanmak için verdiğimiz pul paraları vergiler yaban hayatını korumak  için kullanılsa bence hiç bir problem kalmaz.
Alp BALABAN
1984-Manisa