Gönderen Konu: AVBİS KOTA  (Okunma sayısı 5833 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet KANDE

• AvlakForum Üye
  • *
AVBİS KOTA
« : 08 Ağustos 2016, 00:43:04 »
ÇANKIRI BÖLGESİNDEN 13.08.2016 İÇİN KOTA ALABİLİEN VAR MI,BENDE BÖYLE BİR AVLKA YOKTUR BU BÖLGEDE DİYOR.
Mehmet KANDE
1980 KARABÜK

Çevrimdışı Mehmet KILIÇ 41

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: AVBİS KOTA
« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2016, 01:22:00 »
her ilde öyle yazıyor bende anlam veremedim acaba bilgisayardan değil de telefon uygulamasından mı alınacak sadece
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2016, 01:23:35 Gönderen: Mehmet KILIÇ 41 »
  • tek kırma huğlu
  • çift kırma huğlu
  • sarsılmaz magic
  • setter

Mehmet KILIÇ
1982 İZMİT

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 08 Ağustos 2016, 01:38:59 »
BILDIRCIN dahil tüm göçmen kuslarında izin yok.limit var. diyorlar
keklik tavsan da izin kota vede limit var
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Mehmet KILIÇ 41

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 08 Ağustos 2016, 01:42:46 »
BILDIRCIN dahil tüm göçmen kuslarında izin yok.limit var. diyorlar
keklik tavsan da izin kota vede limit var
sistemde sıkıntı var galiba veli bey giriş oluyor fakat rezervasyon yapmıyor hiç bir ilin avlak listesi görünmüyor 'bu ilde avlak yok' gibi bir yazı çıkıyor
  • tek kırma huğlu
  • çift kırma huğlu
  • sarsılmaz magic
  • setter

Mehmet KILIÇ
1982 İZMİT

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 08 Ağustos 2016, 01:48:19 »
izin almadan gideceksiniz .belgeleriniz eksiksiz olsun limit 10 bıldırcın ..8 üveyik  galiba

Çevrimdışı Muhammet DÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • "Eğitimin gerçek amacı uyandırmaktır."
« Yanıtla #5 : 08 Ağustos 2016, 01:49:20 »
ben az önce ayın 13 üne izin aldım.sonra iptal ettim.ama başka bir ile baktıgımda bu ile ait avlak bulunamadı diyor.
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2016, 02:22:03 Gönderen: Muhammet DÖNMEZ »
  • Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

The following users thanked this post: Veli TOKCAN

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 08 Ağustos 2016, 03:01:53 »
bu konuda kesin bir bilgisi olan varsa acıklasa iyi olur.site yöneticileri bilen biri vardır. bizleri aydınlatır

Çevrimdışı Turgay ÇAVUŞOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 08 Ağustos 2016, 07:48:19 »
Günaydınlar,
Siz yine iyisiniz. Sisteme girebiliyorsunuz. Biz Sistemede giremiyoruz. Derneği arıyorum, Milli Parklar Pul seri numarasını işlelememiştir diyorlar.  Bu numarayı kim işliyor çok merak ediyorum. Pul satılırken aynı anda işlenmesi gerek diye düşünüyorum.

Herkese iyi haftalar
Turgay ÇAVUŞOĞLU
1963 KOMOTINI YUNANİSTAN / İkametgah Beylikdüzü - ISTANBUL

Çevrimdışı Fatih DENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcı
« Yanıtla #8 : 08 Ağustos 2016, 09:48:44 »
Günaydınlar,
Siz yine iyisiniz. Sisteme girebiliyorsunuz. Biz Sistemede giremiyoruz. Derneği arıyorum, Milli Parklar Pul seri numarasını işlelememiştir diyorlar.  Bu numarayı kim işliyor çok merak ediyorum. Pul satılırken aynı anda işlenmesi gerek diye düşünüyorum.

Herkese iyi haftalar

Yanlış bilmiyorsam dernekler size sattıkları pulların seri numarasını sizin TC Kimlik numaranızla eşleştirmesi gerekiyor. Yani muhatabanız dernek olmalı bence.
1987-Ankara

Çevrimdışı Fatih ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 08 Ağustos 2016, 11:01:55 »
Ben 13.08.2016 tarihine kotamı aldım. Sistem biraz sıkıntılı çalışıyor tekrar tekrar deneyin ve sakın ola kota almadan ava gitmeyin. Göçmen kuşlarda kota alınmayacak şeklinde bir durum yok. Avcılar kotalarını alacaklar fakat sezon içinde avlanabilecek göçmen kuş sayısı önceden 250.000 adet veriliyordu bu yıl bu sayıyı kaldırdılar. Kota yok dedikleri olay budur.
  • BROWNING B25 B2G SUPERPOSED
  • BERETTA 486 PARALLELO SXS
Fatih ÖZCAN
BURDUR/1983

The following users thanked this post: Fatih DENİZ

Çevrimdışı H.İbrahim ŞİMŞEK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 08 Ağustos 2016, 11:17:56 »
bu gun ormancı bır abımıze denk geldı sordum abı bızım keklık ve sulun bıraktıgımız bölgeyı ava acmısınız dedım  turkıye genelı böyle yasak yerlerın harıcınde her yer acık gözukuyo dedı pekı bızım sulunlerle keklıkler neolacak acıksa herkes gelır bıraktıgımız kelıklerı sulunlerı vurur ne olacak dedım. tam olarak bılmıyorum heralde acık gözucek ama av kapalı olacak  dedi
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2016, 11:18:58 Gönderen: H.İbrahim ŞİMŞEK »
H.İbrahim ŞİMŞEK
1983 NEVŞEHİR

Çevrimdışı Gazanfer BAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 08 Ağustos 2016, 12:07:17 »
Avlaga giriş sayısı 10 görünüyo 20 den 16 ya düşürüldü diye hatırlıyorum

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gazanfer BAŞ
1988 ANKARA

Çevrimdışı Ziya ÖZCAN 66

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 09 Ağustos 2016, 09:49:29 »
bazı illerde orman müdürlüğü avlakta avlanacak av limitlerini girmediğinden avlak görünmüyor. Cuma gününe kadar giriş yapmaları gerekiyor. bıldırcın dahil tüm avlar izinli avlanacak. yani avbisten izin alınacaktır.
yani sorun orman dan kaynaklı.
Ziya ÖZCAN
1979 YOZGAT

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #13 : 09 Ağustos 2016, 11:53:14 »
Selamlar,

Bu yazımı başka bir konuda da paylaştım ve burada da paylaşmamın faydalı olacağını düşündüm.

Arkadaşlar bugün Denizli Valiliği ve Isparta Valiliği ile görüştüm. Denizli Valiliği Ohal bürodaki görevli valiliğin kesin emri ile yasak dedi. Aynı zamanda Denizli DKMP ile de görüştüm onlar da ohal süresince yasak dediler. Isparta Valiliği Ohal bürosundan görüştüğüm memur ise yasak olmadığını, avcılık ile ilgili ek bir tedbirin alınması ile ilgili herhangi durum söz konusu değil dedi. Şimdi sıkıntı şurada başlıyor; bizler gibi bu tür platformlardan ya da araştırarak bilgi sahibi olan arkadaşlar yasak olan bölgeye gitmeyecektir. Yalnız bilgi sahibi olmayanlar ya da olamayanlar AVBİS izin verdiği müddetçe yasak olan bölgeden kota izin alıp ava gidecektir. İster istemez yasağı çiğneyecektir. Bu durumda yasak olan illerde AVBİS' in izin kota vermemesi gerekir diye düşünüyorum bu türlü olumsuzlukların önüne geçmek için...

Sizce ne olmalı?

Saygılar.
Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 09 Ağustos 2016, 12:34:10 »
Selamlar,

Bu yazımı başka bir konuda da paylaştım ve burada da paylaşmamın faydalı olacağını düşündüm.

Arkadaşlar bugün Denizli Valiliği ve Isparta Valiliği ile görüştüm. Denizli Valiliği Ohal bürodaki görevli valiliğin kesin emri ile yasak dedi. Aynı zamanda Denizli DKMP ile de görüştüm onlar da ohal süresince yasak dediler. Isparta Valiliği Ohal bürosundan görüştüğüm memur ise yasak olmadığını, avcılık ile ilgili ek bir tedbirin alınması ile ilgili herhangi durum söz konusu değil dedi. Şimdi sıkıntı şurada başlıyor; bizler gibi bu tür platformlardan ya da araştırarak bilgi sahibi olan arkadaşlar yasak olan bölgeye gitmeyecektir. Yalnız bilgi sahibi olmayanlar ya da olamayanlar AVBİS izin verdiği müddetçe yasak olan bölgeden kota izin alıp ava gidecektir. İster istemez yasağı çiğneyecektir. Bu durumda yasak olan illerde AVBİS' in izin kota vermemesi gerekir diye düşünüyorum bu türlü olumsuzlukların önüne geçmek için...

Sizce ne olmalı?

Saygılar.
Aynen öyle madem devlet sistem yasa devreye giriyosa ozaman  sistem izin vermiycek avcıda madur olmuycak veya bağlı olan o çevre klupleri bilgilendirilecek bu kadar net!
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Erhan KİRAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 09 Ağustos 2016, 14:06:31 »
artık açıldı sistem artık alınabiliyor...
  • sarsılmaz çifte
  • ingiliz pointer
  • Kurtzaar
1981 istanbul

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 09 Ağustos 2016, 21:36:19 »
Selamlar,

Sizce ne olmalı?

Saygılar.
arkadaslar aman dikkaT ava yasak illerde araclarda baska illere av için gidilirken silah bulunursa silah +++ ARAC DEVLET ZİMMETİNE GECİYORMUS  VE HAPİS CEZASI VARMIS
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2016, 21:37:20 Gönderen: Veli TOKCAN »

Çevrimdışı Oğuzhan ERTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 09 Ağustos 2016, 21:45:19 »
iyide nerden bilicez neresi yasak neresi değil avniz izin veriyor ruhsatım var orman pulları sattı kotaları açıyor olduki ava giderken rutin çevirmede polis kontrolünde araçta tüfek var ohal var deyip işlem yaparlarsa ne olucak ya arkadaş yasaksa yasaktır karmaşa yapmanın anlamı yok ohal bitene kadar av yasak deselerdi daha rahat olurdu bu ne iş anlamadım herkezin kafa karışık  :-\
  • fabarm xlr5
  • armsan a612
1986-Bursa

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 09 Ağustos 2016, 21:53:03 »
PERSEMBE GÜNÜNE KADAR HER SEY NETLEŞİR İNSALLAH.Hangi illerde av serbest yasak olduğunu.muğla denizli antalya ısparta burdur  valiliklerinle av acma için iletişimler devam ediyor.  yasak olan illerde aracda tüfek olursa  TÜFEK  ++ ARAC devlet zimmeti  geçiyor  ve hapis cezası var mış
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2016, 21:57:51 Gönderen: Veli TOKCAN »

Çevrimdışı Muhammet DÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • "Eğitimin gerçek amacı uyandırmaktır."
« Yanıtla #19 : 10 Ağustos 2016, 00:38:35 »
PERSEMBE GÜNÜNE KADAR HER SEY NETLEŞİR İNSALLAH.Hangi illerde av serbest yasak olduğunu.muğla denizli antalya ısparta burdur  valiliklerinle av acma için iletişimler devam ediyor.  yasak olan illerde aracda tüfek olursa  TÜFEK  ++ ARAC devlet zimmeti  geçiyor  ve hapis cezası var mış

veli bey yukarıda yazmış oldugunuz iller yanıltıcı.şu an sadece denizlide silah ve mermi tehlikeli madde taşınması yasak.

sizin yukarıda saydıgınız illerin duyuruları;

MUĞLA VALİLİĞİ
http://www.mugla.gov.tr/il-olaganustu-hal-burosu-basin-duyurusu-201602

DENİZLİ VALİLİĞİ
http://www.denizli.gov.tr/il-olaganustu-hal-burosu-basin-duyurusu

ANTALYA VALİLİĞİ
http://www.antalya.gov.tr/kategori/5/0/duyurular

ISPARTA VALİLİĞİ
http://www.isparta.gov.tr/duyurular

BURDUR VALİLİĞİ
http://www.burdur.gov.tr/tum-duyurular

yani sizin dediğiniz av açma işlemi için görüşülüyor ibaresi yukarıda yazdıgınız illerde av yasak anlamı çıkartılabilir ama değil.denizli haricinde hiç bir yerde yasak değil.

Ava çıkmadan önce gececeğiniz ve gideceğiniz ilin duyurular kısmını araştırın yasak oldugunu belirten bir ibare bulamassanız o ilde valilik her hangi bir kısıtlamaya gitmemiştir.
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2016, 00:39:47 Gönderen: Muhammet DÖNMEZ »
  • Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

The following users thanked this post: B.Ulaş EREN, Veli TOKCAN