Gönderen Konu: Tekin Pointer Ayaz & Güz 2017-2018 sezonu çulluk avlarımdan karaler.  (Okunma sayısı 2705 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat TEKİN 20

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2018, 11:20:38 Gönderen: Murat TEKİN 20 »
  • Pointer
Murat Tekin
Denizli /Merkez 
((Pointer))
Ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz.
[email protected]

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
Maşallah maşallah Hemşerim nazar değmesin köpeklerinin avı çok güzel tabi iş sende bitiyor  :) Keklik tavşan ava kapanacak diyorlar doğrumu bu bilgi hayırlı günler
1988-Denizli

• AvlakForum Üye
  • *
Teşekkür ederim hemşerım Allah razı olsun.Evet bu sene Denizli de kınalı ve tavşan sezonu kapanacak diye duydum büyük ihtimalle duyumlarım doğru.
  • Pointer
Murat Tekin
Denizli /Merkez 
((Pointer))
[email protected]

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Tolgahan YATKIN

• AvlakForum Üye
  • *

Öncelikle güzel kareler.
Yorumum ne kadar dikkate alınır bilmiyorum.
Keklik-Tavşan yasağından bahsetmişsiniz, buralarda az olduğu söyleniyor.
İnşallah popülasyona faydası olur diyelim.
Bende Denizli Acıpayam'dayım.
Yaşım itibariyle yeni avcıyım önümüzdeki ay belgelerimi hazırlayacağım.
Allahın izniyle sizler gibi bir "AVCI" olacağım. (Her ne kadar atışlar sizlere benzemesede) Pointer' leriniz takdire şayan.
Sizleri örnek almaya devam ediyoruz.
Sağlıcakla kalın.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2018, 11:59:41 Gönderen: Tolgahan YATKIN »
1999 - Denizli

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
Hayırlı olsun Tolgahan kardeşim.Umarım popülasyona etkisi olur inşallah lakin 2 ayaklı tilkileri iyi denetlemesi lazım milli parkların sağlıcakla
1988-Denizli

• AvlakForum Üye
  • *
Hayırlı olsun Tolgahan kardeşim.Umarım popülasyona etkisi olur inşallah lakin 2 ayaklı tilkileri iyi denetlemesi lazım milli parkların sağlıcakla

Teşekkür ederim.
Bu konuda gerçekten haklısınız
Tabiri caizse etçiler çok, sıkı bir denetleme şart.
Keklik Tavşan yasağının bohçacıları etkileyeceğini sanmıyorum belki yasaktan haberleri bile yok onlar olduğu sürece ne yapılırsa yapılsın bir faydası olacağını düşünmüyorum benim düşüncelerim bu yönde.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2018, 12:32:12 Gönderen: Tolgahan YATKIN »
1999 - Denizli

• AvlakForum Üye
  • *
Tolgahan Yatkın kardeşim cok teşekkür ederim.Benim kanaatim yasakla bir yere varılamayacağı.Yasaklasan bile denetleme biriminde cok sıkıntı ve açıklar var bunu meraya yakın oturan arac gereği duymadan meraya ulaşabilen hiçkimse uymayacağı.Bizim bölgemizde tavşan popülasyonu gercekten çok iyi kınalı keklik gercekten cok azaldı. Fakat kınalı yasaklasan tavsan acık bırakırsan  avlanırken köpek ferma verdi kalkacak kınalı kim tüfek atmayacak yanı aşagı baksan bıyık aşağı baksan sakal.Acıpayam meralarında avlandım çok Şanlı av bayi Okan şanlı Bayram doyuran Özdemir oto Mevlüt özdemir Bedirbeyde Mustafa Yuman Yazır avcılar kulüp başkanı Ercan hepsini tanırım.Köpeklerim konusuna gelirse Rabbim ne kadar emek veren arkadasım varsa hepsinin gönlüne göre versin rabbim.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2018, 13:37:47 Gönderen: Murat TEKİN 20 »
  • Pointer
Murat Tekin
Denizli /Merkez 
((Pointer))
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
Tolgahan Yatkın kardeşim cok teşekkür ederim.Benim kanaatim yasakla bir yere varılamayacağı.Yasaklasan bile denetleme biriminde cok sıkıntı ve açıklar var bunu meraya yakın oturan arac gereği duymadan meraya ulaşabilen hiçkimse uymayacağı.Bizim bölgemizde tavşan popülasyonu gercekten çok iyi kınalı keklik gercekten cok azaldı. Fakat kınalı yasaklasan tavsan acık bırakırsan  avlanırken köpek ferma verdi kalkacak kınalı kim tüfek atmayacak yanı aşagı baksan bıyık aşağı baksan sakal.Acıpayam meralarında avlandım çok Şanlı av bayi Okan şanlı Bayram doyuran Özdemir oto Mevlüt özdemir Bedirbeyde Mustafa Yuman Yazır avcılar kulüp başkanı Ercan hepsini tanırım.Köpeklerim konusuna gelirse Rabbim ne kadar emek veren arkadasım varsa hepsinin gönlüne göre versin rabbim.

Bu konuda yakınan çok Murat abi.
Ama icraat yok. Bu denetleme açığı çok fazla.
Düşüncelerinize tamamen katılıyorum.

Keklik buralarda yok deseniz yeridir zaten, tavşan yok demeyecek kadar var. Sadece keklik yasak olsa diye düşünüyorum dediğinizde de haklısınız.

Sıkı bir takiple kontrol yapılsa belki işler bu raddeye gelmezdi gibi geliyor.

Uzun bir araştırma sonrası
Geçen hafta Şanlı av bayii'nden Okan abi yardımcı oldu sağolsun bi Huğlu Renova siparişi verdik hayırlısıyla.

Köpeklere verdiğiniz emeğin karşılığını fazlasıyla görüyorsunuz.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2018, 14:30:17 Gönderen: Tolgahan YATKIN »
1999 - Denizli

The following users thanked this post: Murat TEKİN 20

• AvlakForum Üye
  • *
Eyvallah gardaşım benim.Avcılık bir umuttur bizde umut ediyoruz yanlış olan bazı şeyler düzelsin istiyoruz.Denizli merkez e yolun düşerse beklerim her daim başım  gözüm üstüne.
  • Pointer
Murat Tekin
Denizli /Merkez 
((Pointer))
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
Allah razı olsun Murat abi

Bir şey sorcam eğer sakıncası yoksa, şehir merkezinde köpek beslemeye karışmıyorlar mı ?
Benim bi tanıdığım besliyordu belediye  uyarmış komşular rahatsız oluyor diye satmak zorunda kaldı
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2018, 16:23:33 Gönderen: Tolgahan YATKIN »
1999 - Denizli

• AvlakForum Üye
  • *
Benım müstakıl evim birazda merkez sayılmaz müsayıt yani. Ama genel soracak olursan komsun veya bir başkası şikayet ederse belediye bakmaya geliyor şikayet eden kişinin evine ses ölçme cihazı takıyorlar rahatsızlık verecek boyuttaysa sorun oluyor diye biliyorum.Birde köpeklerin aşısına falan bakıyorlar  diye biliyorum.Yanlışta biliyor olabilirim kardeşim.
  • Pointer
Murat Tekin
Denizli /Merkez 
((Pointer))
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
Benım müstakıl evim birazda merkez sayılmaz müsayıt yani. Ama genel soracak olursan komsun veya bir başkası şikayet ederse belediye bakmaya geliyor şikayet eden kişinin evine ses ölçme cihazı takıyorlar rahatsızlık verecek boyuttaysa sorun oluyor diye biliyorum.Birde köpeklerin aşısına falan bakıyorlar  diye biliyorum.Yanlışta biliyor olabilirim kardeşim.

Teşekkür ederim bilgilendirmen için Murat Abi
1999 - Denizli

The following users thanked this post: Murat TEKİN 20