Gönderen Konu: Suhl - Merkel Fabrika Görüntüleri  (Okunma sayısı 154326 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
Suhl - Merkel Fabrika Görüntüleri
« : 16 Temmuz 2015, 00:07:32 »

Çok fazla fotoğraf ve video var. Vaktim olmadığı için derleyemedim henüz.

İtalyancılara selam var Suhl'den :)

• Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
Ynt: Suhl - Merkel Fabrika Görüntüleri
« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2015, 00:20:14 »
G
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2015, 00:41:39 Gönderen: Osman DÖŞLER »
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

The following users thanked this post: Vedat DURAN, İbrahim AYSU, İbrahim AKSOY

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2015, 00:20:51 »
B
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2015, 00:41:51 Gönderen: Osman DÖŞLER »
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

The following users thanked this post: Emin VURAL, İbrahim AYSU, Serhat ÇELEBİOĞLU

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2015, 00:29:37 »
Nerelerde diyordum İbrahim Çelebi :) Alamanyalar dan selam getirmiş bize :) Alman=Sistem diğer paylaşımları da bekliyoruz inş. teşekkürler
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2015, 02:38:06 »
German approach herhalde.

Alman milli marşı eşliğinde.

Tek geçerim. Germanic Approach :)

Bir de hazır oraya gitmişken benim Armsan 20 no ya da bir namlu kapsaydın. :) :)

Adamlar Avrupa tüfek üreticilerinin çoğuna namlu yapıyorlar, bir tek bizimkilere namlu yapmıyorlar :D
1978 - Istanbul

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2015, 02:54:51 »
Eyvallah Tuncay Hocam... Türk avcılarına bol selam söylediler... İtalyancıların da kulaklarını bolca çınlattık... İtalyan dahi olsa, rakipler ya da diğer üreticiler hakkında tek olumsuz kelime etmiyorlar adamlar. Çok olta attım, pas verdim, kibarca ve gülümseyerek geri çevirdiler taleplerimi :)

Ama Türk avcılarının tercihlerini anlayamdıklarını da söylediler :)

Dedim ki, "fiyatlarınız pahalı", dediler ki: "bir kere alırsın, hem kaliteli ürün kullanmış olursun hem de ömür boyu kullanırsın, çok daha ucuza gelir" :)

Nerelerde diyordum İbrahim Çelebi :) Alamanyalar dan selam getirmiş bize :) Alman=Sistem diğer paylaşımları da bekliyoruz inş. teşekkürler
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Alp BALABAN

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 16 Temmuz 2015, 03:26:11 »
İbrahim bey bu videoyla birlikte pazılın son parçasını koydun bence, artık bu silah konusundaki ilginle sen bir fenomensin :)
Bu videoyu sakla yarın torunlarının torunları senin çifteyi ellerine aldıklarında videosunuda izleyerek dedemiz bu silahın üretimini bizzat takip etmiş diyerek daha bir anlam yüklerler ellerindeki sanat eserine, senin çiftenin bir ruhu olacak ve dünya döndükçe yaşayacak...hatta ben senin yerinde olsam bu silahla ilgili vasiyet bile bırakırım, olurda kıymet bilmeyen bir torunuza kalır ziyan eder falan mazallah,zaten babasının dedesinin silahını satan insan kim olursa olsun ne sebeple olursa olsun ciddi soru işaretidir benim için...
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Orhan AKSOY

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #7 : 16 Temmuz 2015, 03:37:49 »
Eyvallah :)
Eksik olmayın...
İnşallah kıymetini bilen/bilecek birilerinin eline geçer. :)

İbrahim bey bu videoyla birlikte pazılın son parçasını koydun bence, artık bu silah konusundaki ilginle sen bir fenomensin :)
Bu videoyu sakla yarın torunlarının torunları senin çifteyi ellerine aldıklarında videosunuda izleyerek dedemiz bu silahın üretimini bizzat takip etmiş diyerek daha bir anlam yüklerler ellerindeki sanat eserine, senin çiftenin bir ruhu olacak ve dünya döndükçe yaşayacak...hatta ben senin yerinde olsam bu silahla ilgili vasiyet bile bırakırım, olurda kıymet bilmeyen bir torunuza kalır ziyan eder falan mazallah,zaten babasının dedesinin silahını satan insan kim olursa olsun ne sebeple olursa olsun ciddi soru işaretidir benim için...
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #8 : 16 Temmuz 2015, 04:07:55 »
Paylaşım için teşekkürler :)...Oralara kadar (zaruri de olsa :D) gidip rahatsızlık veren bir marketing lobiing endişesi saklanamamış hatta ve hatta militarist propagandist yerleştirmeler gömülmüş(Allahtan ses kısılabiliyor ve nitekim öyle izleyebildik :))te olsa birşeyler paylaşmış olma,katkıda bulunma gayretinize herşeye rağmen teşekkür etmeliyim diye düşündüm :)...

Videoya gelirsek;görkemli adından ve yoğun enformasyon reklamasyon bombardımanlarının da etkisiyle olsa gerek kuantum fiziği laboratuarı gibi bir ortam göreceğiz sanırım derken bir iki fiyakalı cihaz dışında yerleşkelerinin oto sanayisinden hallice olduğunu ve hatta evvelce paylaştığınız Abdurrahman usta'nın atölyesine gereğinden fazla benzediğini gözlemlemek hayal kırıklığı yanısıra bıyıkaltı tabir edilen bir gülümseme oluştursa da yüzümüzde, sıcak bir izlenim yarattı :D...Adamlar hart hart eğe(nalburlarda on liraya satılanlara benzettim ama über bir eğe olduğu muhakkak) kullanıyorlar :D...

Bu arada hoşgeldiniz :)...
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2015, 04:09:02 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #9 : 16 Temmuz 2015, 11:06:49 »
İtalyancıların Selamını aldık ve Aleyküm Selam

kırmızı misali İtalya'n Olsun 5 lira fazla olsun 😀
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #10 : 16 Temmuz 2015, 12:38:27 »
Hah :D

Öncelikle hoşbulduk :) Sağolun, eksik olmayın.

Şimdi ben bunun neresini düzelteyim ? :D

Evet, oralara gittim, gidiyorum ama zaruri denemez ki :) Mühendisliğin ve "German Craftsmanship"in dibini görmeye gidiyorum, bu bir zaruret değil :)

"Marketing"i en iyi İtalyan'lar ve İtalyancılar bilir efendim, bizim öyle bir kaygımız yoktu bu gezimizde ve sonrasında da :) Üretim süreçlerinin dibine indik, vaktim olduğunda derleyeceğim, AvDoğa'da yayımlanır muhtemelen... Efendim içinde, "kromsuzluktan" :D tutun da, toleranslara, kalite kontrolden tutun da kullanılan malzemelere, London Best Guns'ların namlu kalitesiyle Merkel'in namlu kalitesi arasındaki farklara, sidelock, blitzlock, boxlock , tipleri, versiyonları, Merkel'in bu sistemlerin nerelerinde ne modifikasyonlar yaptığı vs neler neler, her şey yatırıldı masaya, her şey konuşuldu incelendi, so, there is no marketing :D

Efendim, videoda, tesislerin ve makine parkının en fazla 1/20'sinden görüntüler var :) Endişe etmeyin, vaktim olduğunda size Quantum Fiziği'nden de örnekler verebiliriz ama gerek yok... Şunu söyleyeyim sadece... Merkel, son bir kaç yılda yaşanan gelişmelerden sonra, şu anda Avrupa'nın en büyük namlu üreticisi ve sağlayıcısı durumunda. Efendim markaları ve namlularını "üretemeyip" Merkel'den alan firmaların adlarını burada telaffuz edemeyeceğim (büyük bir kısmını öğrendim) ama inşallah nasip olur da dost sohbetinde anlatırım. Aklınız hayaliniz duracak firmaların isimlerini duyunca... İçinde, çok çok ünlü İtalyan'ından tut, Fransız'ına, Belçika'sına, Alman'ına vs ne ararsan var... Hatta son bir kaç yılda yaşanan gelişmelerden kısaca bahsedeyim efendim, "Bir büyük İtalyan"dan namlu temin eden bazı üreticiler, kalitede ciddi sıkıntı yaşayınca bir kaç yıl öncesinde namlu teminini tamamen Merkel'den almaya karar vermişler, "Büyük İtalyan"la namlu temini sözleşmelerini feshetmişler. :D Bunlar da bende...

Evet eğe über ama o eğenin değdiği tüfekler daha pahalı oluyor mecburen, çünkü el yapımı oluyor efendim... :D Merkel'de iki türlü tüfek üretiliyor...

1) Mem (Tamamen el değmeden makine yapımı, daha ucuz fiyatlı)
2) MEISTERSTÜCK (Tamamen el yapımı, daha pahalı fiyatlı)

Gördüğünüz hart hart'lar, MEISTERSTÜCK'ten görüntülerdi efendim :)

Daha ucuz fiyatlı, bir başka markaları daha var, gravürsüz vs el işçiliği çok az olan bir Rifle markası, Haenel, Türkiye'ye getirilebilir çok ucuz fiyatlı, neredeyse CZ'ler kadar. Bir Alman yivlisi için fiyatı çok iyi, Almanya perakende fiyatı 700-900 Euro civarında sanırım. Burada çok daha pahalı olur MKE'de ama CZ' ile kapışabilir. Onunla ilgili de konuştuk, şimdi ona girmeyeyim :D Türkiye'de Rifle satmanın tamamen yasak olduğunu düşünüyorlarmış, regülasyonu ve mevzuatı anlattım, daha zor ama imkansız değil dedim, şaşırdılar, bilmiyorduk bize kimse böyle demedi dediler. Haenel ile ilgili Türkiye pazarında ne yapılabilir araştırıp onunla ilgili çalışma başlatacaklar. Neyse bu kısmını uzatmayayım şimdilik :D

Merkel, şu anda, sidelock bir tüfeğin tüm parçalarını tamamen inhouse (tamemen kendi tesislerinde) üretebilen dünyadaki tek firma... Buna İngiliz Best Gun'lar da dahil... Biri bir çakmağın parçasını, bir diğeri pimlerini , bir diğeri ejektörünün ekstraktörünü vs vs mutlaka bir şeyleri dışarıdan yaptırtıp alırken, %100 tamamını inhouse üretebilen tek firma Merkel. :D

Efendim umarım yardımcı olmuştur :D

Namlu sattığı bazı müşterilerini kaliteden dolayı Merkel'e kaptırmaya başlayan "Büyük İtalyan"ı merak ettiniz mi efendim :D :D Ahahah :D

Paylaşım için teşekkürler :)...Oralara kadar (zaruri de olsa :D) gidip rahatsızlık veren bir marketing lobiing endişesi saklanamamış hatta ve hatta militarist propagandist yerleştirmeler gömülmüş(Allahtan ses kısılabiliyor ve nitekim öyle izleyebildik :))te olsa birşeyler paylaşmış olma,katkıda bulunma gayretinize herşeye rağmen teşekkür etmeliyim diye düşündüm :)...

Videoya gelirsek;görkemli adından ve yoğun enformasyon reklamasyon bombardımanlarının da etkisiyle olsa gerek kuantum fiziği laboratuarı gibi bir ortam göreceğiz sanırım derken bir iki fiyakalı cihaz dışında yerleşkelerinin oto sanayisinden hallice olduğunu ve hatta evvelce paylaştığınız Abdurrahman usta'nın atölyesine gereğinden fazla benzediğini gözlemlemek hayal kırıklığı yanısıra bıyıkaltı tabir edilen bir gülümseme oluştursa da yüzümüzde, sıcak bir izlenim yarattı :D...Adamlar hart hart eğe(nalburlarda on liraya satılanlara benzettim ama über bir eğe olduğu muhakkak) kullanıyorlar :D...

Bu arada hoşgeldiniz :)...
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #11 : 16 Temmuz 2015, 12:40:45 »
Emin Bey,

İtalyan'ı ancak çok daha ucuzsa alırım, bırakın 5 fazlasını aynı fiyata bile almam , imkansız yani :D

İtalyancıların Selamını aldık ve Aleyküm Selam

kırmızı misali İtalya'n Olsun 5 lira fazla olsun 😀
1978 - Istanbul

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #12 : 16 Temmuz 2015, 13:03:33 »
İbrahim bey hoşgeldiniz tekrar aramıza  :) vallahi hızınıza yetişmek mümkün değil  :) nezaman nerden çıkacağınız belli olmuyor  :) sayenizde MERKEL`ide yakından tanıma imkanına sahip olduk,diğer fotoğraf ve videolarıda bekliyoruz artık  :)
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #13 : 16 Temmuz 2015, 14:35:41 »
Hoş bulduk Erol Bey. :)

Selamlar getirdik sizler gibi değerli dostlara :)

İbrahim bey hoşgeldiniz tekrar aramıza  :) vallahi hızınıza yetişmek mümkün değil  :) nezaman nerden çıkacağınız belli olmuyor  :) sayenizde MERKEL`ide yakından tanıma imkanına sahip olduk,diğer fotoğraf ve videolarıda bekliyoruz artık  :)
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2015, 16:03:16 Gönderen: İbrahim AYSU »
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 16 Temmuz 2015, 15:01:50 »
Sn  AYSU  hoşgeldiniz.Gelişiniz İtalyancılarada hayat  verdi.Epeydir ses soluk çıkmıyordu kimseden.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #15 : 16 Temmuz 2015, 15:21:16 »
Hoş bulduk Suat Bey. :)

İtalyancı dostlarımızı seviyoruz. Zaten sevdiğimiz içindir ki doğru yolu bulmalarını istiyoruz  :)

Sn  AYSU  hoşgeldiniz.Gelişiniz İtalyancılarada hayat  verdi.Epeydir ses soluk çıkmıyordu kimseden.
1978 - Istanbul

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #16 : 16 Temmuz 2015, 15:23:39 »
Hoş bulduk Erol Bey. :)

Selamlar getirdik sizler gibi değerli dostlara :)

:)
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2015, 16:28:26 Gönderen: Erol ÖZTÜRK »
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Gürcan BAYRAM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 16 Temmuz 2015, 16:02:01 »
Ibrahim bey paylasim icin tesekkurler.devamini bekliyoruz.gravirü yapan kadin SUHL´da bir okul oldugunu ve orda ögrendigini söyledi.(silah yapimi ve gravür okulu)sanirim bu tarz bir okul Türkiyede olsa bir cag atlar ve tüfeklere islenen  kus dekorlari biraz daha iyi yapilabirdi.saklicakla kalin saygilarimla.
  • AKDAS-AK212
  • HUGLU 202B
  • Englisch Pointer

1989 IZMIR-TIRE

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #18 : 16 Temmuz 2015, 16:15:05 »
D
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2015, 00:42:10 Gönderen: Osman DÖŞLER »
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #19 : 16 Temmuz 2015, 16:37:19 »
Sağolun Gürcan Bey.

Haklısınız, iyi organize edilmiş bir gravür okulu sadece silah sektörüne değil, metal üzerine işleme yapılabilecek bir çok farklı ürünü üreten sektörlere de hizmet edebilirdi.

Ibrahim bey paylasim icin tesekkurler.devamini bekliyoruz.gravirü yapan kadin SUHL´da bir okul oldugunu ve orda ögrendigini söyledi.(silah yapimi ve gravür okulu)sanirim bu tarz bir okul Türkiyede olsa bir cag atlar ve tüfeklere islenen  kus dekorlari biraz daha iyi yapilabirdi.saklicakla kalin saygilarimla.
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Gürcan BAYRAM

Çevrimdışı Ümit BOLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 16 Temmuz 2015, 17:14:39 »
Merkel in tüfekleri ile italyanlari karsilastirmak Mercedes le Fiat i karsilastirmak gibi birsey olur. ;D
1974-Samsun/Almanya/Heinsberg

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Yusuf SAĞLAM

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #21 : 16 Temmuz 2015, 17:15:53 »
Doğru sözün üzerine ne denir ?

:)

Merkel in tüfekleri ile italyanlari karsilastirmak Mercedes le Fiat i karsilastirmak gibi birsey olur. ;D

1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Yusuf SAĞLAM

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 16 Temmuz 2015, 18:02:17 »
Eyvallah Tuncay Hocam... Türk avcılarına bol selam söylediler... İtalyancıların da kulaklarını bolca çınlattık... İtalyan dahi olsa, rakipler ya da diğer üreticiler hakkında tek olumsuz kelime etmiyorlar adamlar. Çok olta attım, pas verdim, kibarca ve gülümseyerek geri çevirdiler taleplerimi :)

Ama Türk avcılarının tercihlerini anlayamdıklarını da söylediler :)

Dedim ki, "fiyatlarınız pahalı", dediler ki: "bir kere alırsın, hem kaliteli ürün kullanmış olursun hem de ömür boyu kullanırsın, çok daha ucuza gelir" :)

İbrahim abi bakımları yapılmış bir italyan da insana ömürluk yeter benden sonra torunlarıma ister kalsin ister kalmasın o önemli değil :) ben italyanciyim daha dogrusu italyanci degilde fiyat performans olarak kiyaslarsak italyanlar cok onde ben kiyas yaparken ona bakarim, gerçi almancı olsamda alamam fiyat olarak arada uçurum var ben bu tufekleri alipta dagda keklik pesinde gezemem, arada bu kadar fiyat farkı varken bunları kıyaslamak ne kadar mantıklı oda tartisilir.. benim bildigim merkellerin en ucuzlari 20 30 bin tl
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2015, 21:24:45 Gönderen: Çağrı ECE »
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Mustafa KARAGÖZ

• Avlak Yönetici
  • VATAN SEVDALISI,DOĞA DOSTU,UÇAR AVCISI
« Yanıtla #23 : 16 Temmuz 2015, 19:50:08 »
İbrahim bey öncelikle hoş geldiniz diyeyim tekrar. Elinize emeğinize sağlık. Şahsımın gidip gezme fırsatı olmayacak bu şahane fabrikayı gezdirdiģiniz için de ayrıca teşekkür ederim. Yalnız şu eğe hemen İtalyancıların dikkatini çekti farkında iseniz. Adam hart hart çalışıyor ki o muazzam çelikten toz çıkarsın. Ama nasıl kötü bir çelikse yontulmuyor mübarek. Mazallah yanlışlıkla bir İtalyana değse o eğe, tüfekte onulmaz yara açar :)
Baksanıza eğe sesi içini titretiyor saygıdeğer abilerin :)
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2015, 19:52:34 Gönderen: Mustafa REİS »
  • Merkel Custom Made Boxlock Ejector S×S 20 ga
  • Robust 222 S×S 16 ga
  • MKE Kırıkkale 1963 S×S 12 ga
  • Derya-Lion mc391 Yarıoto
YA SEV YA TERK ET, YA TABİ OL YA DEFOL
1982/ELAZIĞ - İkamet: Malatya

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #24 : 16 Temmuz 2015, 21:43:56 »
Hoş bulduk Mustafa Bey :)

"Hart hart" konusunu onlar da çok iyi biliyorlar da, telaffuz edemiyorlar... Henüz... :D

İbrahim bey öncelikle hoş geldiniz diyeyim tekrar. Elinize emeğinize sağlık. Şahsımın gidip gezme fırsatı olmayacak bu şahane fabrikayı gezdirdiģiniz için de ayrıca teşekkür ederim. Yalnız şu eğe hemen İtalyancıların dikkatini çekti farkında iseniz. Adam hart hart çalışıyor ki o muazzam çelikten toz çıkarsın. Ama nasıl kötü bir çelikse yontulmuyor mübarek. Mazallah yanlışlıkla bir İtalyana değse o eğe, tüfekte onulmaz yara açar :)
Baksanıza eğe sesi içini titretiyor saygıdeğer abilerin :)
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK