Gönderen Konu: Dürbün Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?  (Okunma sayısı 2838 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tunga AKŞURA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Dürbün Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?
« : 02 Ağustos 2014, 09:29:08 »
Merhaba, foruma ve air gun sevdalıları arasına yeni katıldım ve hemen hemen hiç birşey bilmiyorum umarım bu soracağım soru umarım komik kaçmaz. Yaklaşık 3 hafta önce Kral safari 5.5 kalibre yaylı havalı tüfek aldım ve isabetli atış yapma konusunda sıkıntılar çekiyorum ve dürbün takmak istiyorum fakat nelere dikkat etmem gerektiğini ve tüfeğime hangisinin daha uygun olacağını bilmiyorum. Bu konuda siz değerli ustatlarımdan bilgi almak istiyorum..
Öğrenci, Meraklı ve Beceriksiz ^^

Çevrimdışı Togay YURTSEVER

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Dürbün Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2014, 00:58:39 »
Merhaba, foruma ve air gun sevdalıları arasına yeni katıldım ve hemen hemen hiç birşey bilmiyorum umarım bu soracağım soru umarım komik kaçmaz. Yaklaşık 3 hafta önce Kral safari 5.5 kalibre yaylı havalı tüfek aldım ve isabetli atış yapma konusunda sıkıntılar çekiyorum ve dürbün takmak istiyorum fakat nelere dikkat etmem gerektiğini ve tüfeğime hangisinin daha uygun olacağını bilmiyorum. Bu konuda siz değerli ustatlarımdan bilgi almak istiyorum..

İlk başta tüfeğinize dürübün takmak yerine kaliteli pellet kullanın.Jsb kullanmanızı tavsiye ederim.
Dürbün ancak medıum sınıfı yanı orta güçte kalitesi daha yüksek tüfeklerde güzel randuman verir.
Sİzin tüfeğiniz daha yüksek güçte olduğundan muhtemelen bin atış civarı dürbününüzü kullanılmaz hale getirebilir.
Togay YURTSEVER
1981 Mersin

"Sıkmasını bileceksin,vurmayan tüfek olmaz,vurmasını bileceksin;düşmeyen kuş olmaz"

Çevrimdışı Tunga AKŞURA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2014, 12:18:38 »
Ne demek istediğinizi anladım, bende biraz internette gezindim ve yaydan dolayı normal bir tüfeğin aksine hem geri hemde ileri yönde sarsıntı olduğundan ayar kaçması ve hasar görmesi muhtemel. Peki ben bu sarsıntıyı absorbe edebileceğim bir aparat yada başka bir yöntem yok mu?
Öğrenci, Meraklı ve Beceriksiz ^^

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2014, 13:27:00 »
Sarsıntıyı dampa dürbün ayağı kullanarak engelleyebilirsin. http://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=2159#.U-IDD6Otipo  Dürbün olarak mümkünse hawkw ya da gamo bunlar olmazsa optima kullan. http://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=17&altkategori1=188&sirala=1&marka=
1980-Antalya