Gönderen Konu: Av ve normal kullanmak için Dacia duster tavsiyelerinizi bekliyorum !!!!!!!!!!!  (Okunma sayısı 3837 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İzzet UZUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Arkadaşlar tavsiyeleriniz gerçekten önmeli saolunn
1989 - Ankara

Çevrimdışı Murat AVCI 16

• AvlakForum Üye
  • *
Bence av da da normal kullanmada da çok iyi olur. Allah nasip ederse benim hayalim
  • Aya pieper 16 cal. Aselkon Inter arms
1990 - Bursa

The following users thanked this post: İzzet UZUN

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yeni model arabalar arasında sırası encok olan araba Yeni Duster. Herkes sırada bekliyor. Demekki siz de doğru yoldasınız.
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
izzet  bey;  gerek şehir içi gerekse arazi de kullanım olsun gayet tatminkar bır araç dıyebılırim   0 km alınıp en agır sartlarda( arazıde  kar,  çamur  -30 +40 derecede  sıkıntızdı) 3 yılda  300 000 km yol yapıp yine de ufak tefek  bakımlar harıc hıc sorunsuz  calışmaktalar  normal bır kışinin  yıllarca hızmet edebılir
 tabiki tercih 4wd  olması büyük avantaj                                                                                                     
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Ziyaettin AYHAN, İzzet UZUN

Çevrimdışı Ziyaettin AYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
izzet  bey;  gerek şehir içi gerekse arazi de kullanım olsun gayet tatminkar bır araç dıyebılırim   0 km alınıp en agır sartlarda( arazıde  kar,  çamur  -30 +40 derecede  sıkıntızdı) 3 yılda  300 000 km yol yapıp yine de ufak tefek  bakımlar harıc hıc sorunsuz  calışmaktalar  normal bır kışinin  yıllarca hızmet edebılir
 tabiki tercih 4wd  olması büyük avantaj                                                                                                   
kocaelide çok rağbet görmeye başladı,  tabiki herkesin bir tercihi olabilir maddi durumuna göre,bir kaç arkadaşımız şuan almak üzereler avcılar için ,şantiyeler için ,köylerde oturanlar için mükemmel bir araç, fazla konfor aramayın.
1970
Kartepe/KOCAELİ
0531 257 3434
Dost, zor zamanında bulur seni.

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN, İzzet UZUN

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
dostlar fayda fiyat endeksinde rakibi yok duster ın ,rakip markaların en baz modelleri 150 den başlıyor nerdeyse. 100 bin bandında SUV yok,hatta CROSSOVER yine yok. eğer japon veya almanlarla kıyaslamadan binersen mutlu mesut gidersin ama eski modeli bile olsa XTRAİL den CRV den vs. inip duster a binersen ızdırap...
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN, Ziyaettin AYHAN, İzzet UZUN

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
Benim maddi imkanım Duster almaya yetmedi ayrıca otomatik olmadığından patron veto edince
Mecburen 2002 Honda Hrv aldım şu ana kadarda sorun yok
Duster ında tek alternatifi Hrv miş onuda öğrendim
Kazasız belasız sürüşler ve bol avlar

KARŞIYAKA İZMİR
[email protected]

• YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı Alper ALUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Bunda önce Renault Kango idi av aracım 1 ay kadar oldu 2016 model 4*4 Duster aldım söylediğiniz gibi sadece av ağırlıklı düşüncesi ile aldım çeki demiri taktırdım bagajı biraz kangoya göre küçük olsada dıştan köpek box i ile çözünce baya iyi oluyor yerden yüksekliği, gücü yeterli konforu, vergi ve yakıtınıda düşünürsen Ülkemiz şartlarında iyi bir araç tavsiye ederim.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Browning 525
  • Franchi Black Magiç
  • English pointer ANGEL

Alper ALUŞ
Beden Eğitimi Öğretmeni
[email protected]
1974 Manisa/Salihli

Çevrimdışı İsmail AYDIN 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bu çeki demiri için ekstra proje çizdirmeye gerek var mı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • Beretta AL 391 Urika 1&2
  • FABARM L4S 12
  • AKUS HUNTER DELÜX ALT ÜST ÇİFTE 12
  • AKUS ESTATE YAN YANA ÇİFTE 12 cal & 20 cal
1985 KOZAN

Çevrimdışı Alper ALUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Standartlara uygun demir  montajini yaptırıp fatura ve gerekli uygunluk belgelerini mühendise hazırlatıp TSE kontrolünden sonra şoförler cemiyeti dosya hazırladıktan  emniyette ruhsat değişimi ile son buluyor.Maliyet +- 1700 TL.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Browning 525
  • Franchi Black Magiç
  • English pointer ANGEL

Alper ALUŞ
Beden Eğitimi Öğretmeni
[email protected]
1974 Manisa/Salihli

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
Selamlar İzzet Bey.
Duster konusu daha önce benim açtığım başlıkta olsun, diğer başlıklarda olsun uzun uzadıya tartışıldı. Dostlarımızın yaptığı yorumlara karşı çıkmak gibi bir niyetim yok. Evet Duster ekonomik bir araç. Az yakıyor, araziye uygun vs. Ama benim gözümde sağlam olmayan, güvenliği olmayan bir araca verilen her kuruş zarardır. Ailemle bineceğim araç kendi klasmanında azami güvenliği sağlamalıdır. Ayrıca Duster'ın 4×4 sistemi konusunda Sayın İbrahim Aysu'nun bir yorumu vardı. Dediğine göre arazide diferansiyel sıkışırsa araç otomatik olarak 4×2 moduna geçiyor.
Kısacası size tavsiyem modeli düşük de olsa bir Japon almaya çalışın. Honda olur Subaru olur. En azından kendinizi daha güvende hissedersiniz.
Saygılar.
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
Ben kullanıyorum av için mükemmel bazı sorunlar yaşadım sıfır araçta olamaması gereken ama genele baktığın zaman şuan için en iyi av aracı. Japon arabalar tabiki çok daha iyi ama fiyat performans bakımından duster tatmin edici.  Ben sana benim tarafımdan artılarını eksilerini yazayım
ARTILARI
.Fiyatı öbür arazi araçlarına göre daha makul.
.Arazi performansı beklenmedik şekilde 4x4 de iyi av için oldukça iyi.
.Pikap tarzı araçlara suv lara göre yakıt tüketimi az.
.2. elinin hızlı olduğunu düşünüyorum.
.2000 motor ve üstü arazi araçlarına göre vergisi düşük (daha önce 2500 motor vardı bende yılmıştım vergiden ve vizeden)
.Fiyat performans bakımından rakibi pek yok
EKSİLERİ
.Çok fazla konforlu değil.
.İçeriye ses alıyor.
.Asfaltta hız yapılacak bir araba değil (ben zaten hızı hiç sevmem ama sevenler yapmasın bu araçla)
.Abidik gubudik arızaları çıkabiliyor benim sıfır araçta çıktı 3 ayda yaptılar garantiden.

Şuanki şartlarda günümüz Türkiye sinde malesef avcının fazla seçeneği yok 4x4 av aracı bakımından. Vergiler ve mazot fiyatları ortada araç fiyatları da tabi ki.

* çeki demirini ben geçen sene 1500 tl ye taktırdım ve yarım günlük bir iş çünkü onaylatılıyor projesi var.
Alp BALABAN
1984-Manisa

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN, İzzet UZUN

Çevrimdışı Deniz CEYLAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • DÜNYANIN ORTASI AKŞEHİR
Şantiye için 2 adet sıfır aldık 5000 km de ikisinin şanzımanıda arıza verdi servis garantiden değiştirdi şu an çok ii durumdalar ortalama 50 000 km deler hiç bir sıkıntı yok yeni versiyon toros diyebilirim harikalar
Deniz CEYLAN 1978 KONYA AKŞEHİR  DD MAÇA KIZI

Çevrimdışı Murat AVCI 16

• AvlakForum Üye
  • *
Duster fiyatlar uçmuş . Tutuldu diye bu kadar zam yapılmaz ki .
  • Aya pieper 16 cal. Aselkon Inter arms
1990 - Bursa

Çevrimdışı Kenan ÇAVDAR

• AvlakForum Üye
  • *
Bundan  2yıl once herşeye ok. Tam tamıyla fiyat performans.

Ama şu an fiyat performans diyemem.

Aldiğiniz malin bir işcilik değeri vardir. Kaporta koltuk ws ws.

Torpidoda kullanilan plastikden tut oturduğun koltuğa kadar hep en ucuz maliyet.

Sifiri gene ucuz olsada kullanani birkaç sene idare eder .

Fakat 2. Elde yipranma payi çok yüksek.

Şirkete dacia docker var 2. Yilinda ücan tenekeye döndü her yani oynuyor. Arka kapida ezik vardi. Düzeldek elle dedik. Az kaldi menteşe yerinden kopuyordu menteşe değil menteşenin kaynagi da değil kaporta yirtildi.

Aynı klasta da 6 yaş daha yaşli opel var. Kapiyi yak takmişlar başka araca araç istop edene kadar bu olay gerçekleşmiş. Menteşede tik yok.

Sağlamlık açisindan bir daha düşünün derim.

Şirket olarak alabilirseniz kdw gideriniz varsa alin derim

Fakat ekonomik kullanim ömrü dierlerine göre düşük.

Aralarinda 4 5 yaş fark olmasina rağmen diğer markalarin arabalarğnda yik yok ayni fiyat araliğinda 2. Elleri. Ama bir 10 yil sonra kuş serisi gibi olacaklari garanti.
  • Huğlu SR112KE
1986 - Bartın

Çevrimdışı Selim KAFKAS

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
+1000 Bana göre parasını hak eden bir araç değil. Evet Türkiye de bu denkleme uyan çok fazla araç yok ama Duster bana göre gereksiz pahalı.
Selamlar İzzet Bey.
Duster konusu daha önce benim açtığım başlıkta olsun, diğer başlıklarda olsun uzun uzadıya tartışıldı. Dostlarımızın yaptığı yorumlara karşı çıkmak gibi bir niyetim yok. Evet Duster ekonomik bir araç. Az yakıyor, araziye uygun vs. Ama benim gözümde sağlam olmayan, güvenliği olmayan bir araca verilen her kuruş zarardır. Ailemle bineceğim araç kendi klasmanında azami güvenliği sağlamalıdır. Ayrıca Duster'ın 4×4 sistemi konusunda Sayın İbrahim Aysu'nun bir yorumu vardı. Dediğine göre arazide diferansiyel sıkışırsa araç otomatik olarak 4×2 moduna geçiyor.
Kısacası size tavsiyem modeli düşük de olsa bir Japon almaya çalışın. Honda olur Subaru olur. En azından kendinizi daha güvende hissedersiniz.
Saygılar.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
japon grubundan şaşmayın derim. dün arkadaşın daihatsu terios uyla avdaydık,küçücük arabanın arazi kabiliyetine şaştım doğrusu.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
   OPEL FRONTERA 2.2  veya 2.0    arazi ve asfaltda MÜTHİŞ KONFOR lu mükemmel yakt cok iyi.parca bol ve ekonomik. suziki mi sattim 2 yildir  OPEL FRONTERA  2,2               5 KAPİLİ kullaniyorum..tek kusuru ilk kalkiş biraz gaz vereceksin 4*2   ve  4*4

« Son Düzenleme: 20 Ekim 2018, 00:11:01 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Mesut KARABEYİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Şu anki piyasada hiçbir markanın sıfır aracı alınmaz. Hepsi aşırı pahalı. İkinci el araçlara bakmak daha mantıklı.
1993 İSTANBUL
(memleket KASTAMONU)

Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde adı yabancıları titreten bir millet olduk.

The following users thanked this post: Murat AVCI 16

Çevrimdışı Ercan VERON

• AvlakForum Üye
  • *
Ben de 2017 sonlarında sıfır 4X2 dizel otomatik Blackshadow modelinden aldım. 4X4 de otomatik olmadığı için mecbur onu tercih ettim,malum Ankara'da büyükşehir trafik düz vites çekilmiyor. Avda da kullanıyorum hele 2 hafta önce çamurda ördek avı için gittiğim geldiğim yolu görseydiniz ertesi gün gider duster alırdınız. Gerçi çamurlu engebeli yol tecrübesi olan birisiyim belki ondan. Sadece standart kış lastikleri vardı üzerinde. Yani diyeceğim 2 çekeri bile güçlü ve yüksek olması avantaj sağlıyor. Yeni modellerde ses durumu, konfor vs de çok iyi. 4X4 leri daha iyi olur tabiki özellikle av için, benim gibi ille de otomatik olsun demiyorsanız 4x4 ler daha mantıklı.
Şiddetle tavsiye ederim her anlamda..
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2018, 17:48:52 Gönderen: Ercan VERON »
  • Huğlu SÜPERPOZE
1986 - Ankara