Gönderen Konu: Hatsan Mod 125 sniper Dürbün sıfırlama  (Okunma sayısı 1502 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alican GENER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Hatsan Mod 125 sniper Dürbün sıfırlama
« : 26 Eylül 2018, 19:51:50 »
Merhaba dün mod 125 sniper aldım. Optima 3-9x32 Dürbün hediye geldi ve Protector dampa ayak aldım montaj konusunu anladım. Fakat nasıl sıfırlama yapacağımı anlamadım. Sehpaha yok ki olsa da kırma tüfek doldururken bozulacak konum nasıl olacak bu iş anlamadım. Not tüfekler konusunda çok acemiyim.
  • Huğlu 200A Çifte
1993 - İstanbul

Çevrimdışı Kadir MIZRAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Hatsan Mod 125 sniper Dürbün sıfırlama
« Yanıtla #1 : 25 Ekim 2019, 12:39:51 »
Bende de aynı tüfek ve aynı dürbün var.Dürbünü sıfırlamak için ilk önce 25mt gibi yakın bir mesafeden A4 kağıdına çizilmiş hedefe atmalısın.ortaya nişan aldığında saçma sağa vurursa sağ taraftaki ayarı sağat yönüne çevir,alt vuruyorsa üst taraftaki ayarı sağat yönünün tersine çevir.mantık şu:sağ taraftaki ayarı sağat yönüne çevirirsen artı kılı sağa,terse çevirirsen sola gider,üst taraftaki ayarı saat yönüne çevirirsen artı kılı yukarı,ters yöne çevirirsen aşağı iner.Ama pcp yeni tüplü değilde namludan kırmalı havalı tüfeklerde tetik çok sert olduğu için tetiği düşürme anında tüfek titrer.ne kadar sıfırlarsan sıfırla nokta atışı yapamazsın,büyük beklentin olmasın.
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2019, 12:43:20 Gönderen: Kadir MIZRAK »
  • Typhoon f12
  • Retay masai mara
DOĞUM TARİHİ YAZINIZ Mersin