Gönderen Konu: Vicdansızlar Vuruyor, Milli Parklar Seyrediyor...  (Okunma sayısı 7219 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
      Av sezonu kapanalı yaklaşık 10 gün oldu. Yani resmi olarak ve yasal avcıları, vicdan sahiplerini kapsayacak şekilde... Diğerleri için böyle durum söz konusu değil! Özellikle Doğu Anadolu'da ve benim av yaptığım bölgelerde..

Muş, Bitlis, Van, Ağrı, Siirt, Batman... Sıcakların başlamasıyla kuşlarda kuzeye doğru göçe başladı. Her yıl bu zamanı bekleyen sayısını bilemediğimiz eli tüfekli ortaya çıkıyor.. Gerçi onlar her zaman varlar.. Sezon içinde de katliam yapıyorlar. Yazda da, kışta da. Yerleri belli, ama bunlara bir şey yapan yok! Milli Parklar görmüyor bir türlü bunları.. Çok yakınlar.. Herkesin bildiği yerdeler.. Ama göremiyor Av koruma ekipleri!!!

Ben burada bu arkadaşlara yardımcı olmaya çalışacağım. Kim vuruyor sökün kekliklerini, kim kafes kuruyor? Kuğuları, flomingoları, ördekleri kim nerede vuruyor? Hepsini yazacağım buraya.. Tabii sadece buraya değil.. Bimere, Cimere, Orman-Su Bakanlığına, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne, Av Koruma ve Kontrol Dairesine.. Bölge  ve  şube müdürlüklerine... Vali ve kaymakamlıklara.. Ayrıca bu saydığım kurumlarda bulunanların şahsi mail, facebook, twitter hesaplarına yazacağım...

Siz değerli abilerimi ve kardeşleri mi de  bu konuda bana ve Milli Parklar görevlilerine yardımcı olmaya davet ediyorum... Belki göremediklerini görmelerini sağlayabiliriz...
Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.

Çevrimdışı Hüseyin BAŞARIR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Vicdansızlar Vuruyor, Milli Parklar Seyrediyor...
« Yanıtla #1 : 07 Mart 2017, 17:58:04 »
     Bu bölgede Milli Parklardan çok bir şey beklememek lazım Aslan Bey. Onlar alışmış bu şekilde idare ederek maaşlarını almaya. Daha çok jandarmaya ulaşmaya çalışırsan belki netice alman daha kolay olur.

Bir de böyle umumi değilde hususi olarak mıntıkasını belirtmeniz daha faydalı olacaktır..
1980-Antalya

The following users thanked this post: Selim UYGUN, Aslan POLAT

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #2 : 07 Mart 2017, 18:33:45 »
insan önce kendi vicdanına yasak koymalı gerisi boş ..
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 08 Mart 2017, 09:49:57 »

İzlemeye devam edin...

The following users thanked this post: Ahmet ÖZYILMAZERLER, Selim UYGUN

Çevrimiçi Erkan POLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 08 Mart 2017, 09:57:36 »
yazıklar olsun Allah bin belanızı versin. cahillik desem az kalır hayvanlık desem hayvanlara hakaret olur.
Epagneul Breton

Browning B725 71 cm
Beretta silver pigeon sporting 76 cm
Franchi Affinity 3 67 cm

The following users thanked this post: Necdet GÜNEY, Selim UYGUN

Çevrimdışı Mehmet USTATÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 08 Mart 2017, 10:01:56 »
Aslan Bey yapanlar belli mi? İsim, fotoğraf veya Facebook hesaplarını Bimer ve Milli Parklara bildirin bakalım ne çıkacak.
  • Kral Tundra
1986 - Kocaeli

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Selim UYGUN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #6 : 08 Mart 2017, 10:04:20 »
mahluk bunlar herkesin milletin avcının nasbini geleceğini gasp edip kurutuyorlar  .............................................................................

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 08 Mart 2017, 18:42:54 »
    ''Milli Parklar Seyrediyor.'' Kim seyretmiyor ki? Hepimiz seyrediyoruz işte. Trene bakar gibi seyrediyoruz.. Önce iğneyi kendimize batıralım, sonra Milli Parklara  ya da  diger göreli kuruluş ve kişilere ne batıracaksak batıralım.

Eğer yapılan bir yanlışa ses çıkarmıyorsak, haksızlığa karşı susuyorsak, doğru bildiğimizi yapmıyorsak o zaman söz söyleme hakkımız yok.. Biz nasıl davranıyorsak bize de öyle davranacaklar.. Kaç kez hususi olarak kaçak avcılık yapılan bir bölgeye gittik? Kaç şikayette bulunduk? Şikayetimizi takip ettikmi?? Velhasıl böyle uzar gider..

Bizde yazışır,ağlaşır dururuz burda..
1980-Antalya

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 10 Mart 2017, 16:31:15 »
     Bu bölgede Milli Parklardan çok bir şey beklememek lazım Aslan Bey. Onlar alışmış bu şekilde idare ederek maaşlarını almaya. Daha çok jandarmaya ulaşmaya çalışırsan belki netice alman daha kolay olur.

Bir de böyle umumi değilde hususi olarak mıntıkasını belirtmeniz daha faydalı olacaktır..

Burda biraz umumi yazıp detaya girmeyeceğim. Gerekli yerlere noktasına, koordinatına kadar yazıyorum zaten. Ama artık önceki gibi şikayet et bırak, değil. Sonuna kadar takip ediyoruz.  Fotoğraf, video, plaka, eşkal.. bütün delilleri ilgi ve sorumluluk alanına giren  yerlere bütün iletişim araçlarını kullanarak ulaştırıyoruz ve takibini yapıyoruz.
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2018, 18:58:07 Gönderen: Aslan POLAT »

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR, Fazlı MORAL

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 11 Mart 2017, 00:23:24 »
     Yukarıda belirttiğim gibi maksadım sadece yardımcı olmak.(bütün görevlilerin bölgeye yeni atandığını ve kaçak avcılık yapılan yerleri bilmediklerini varsayarak)

Havaların ısınmasıyla su kuşları güneyden Van Gölü havzasına gelmeye başladılar. Av sezonunun başlayıp bitmesiyle hiç ilgilenmeyenler taifeside yerlerini aldılar ve en iyi bildikleri işi yapmaya başladılar. Bu vaziyet nisan ortalarına kadar devam edecek.. Ben şimdi onların nerde olduğunu merak eden görevlilere yerlerini tarif edeceğim.

Sabah güneş doğarken yola çıkıp Tatvan'dan Ahlat istikametine giderseniz. Göl kenarında bu arkadaşlara mutlaka rastlarsınız. Beştaş mezrasındaki sazlık kıyıya inerseniz, ya da Ahlat sazlığı civarına bir dolaşırsanız onları buldunuz demektir. Ahlat-Adilcevaz arasını tarayıp geçtikten sonra Arin gölüne sapın. Esenkıyı ve Göldüzü köyleri tam onların yeri. Akçıra köyünü ve Heybeli Gölünü unutmayın. Hadi kolay gelsin. Diğerlerini de sonra yazarım.

The following users thanked this post: Necdet GÜNEY

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #10 : 11 Mart 2017, 08:30:26 »
tekrar söylüyorum ve söyleyeceğim "AV KORUMA! (RUHSATLI AVCIYI TAKİP ET BÜROSU)"  İŞİNİ İYİ YAPIYOR ARKADAŞLAR LÜTFEN !!!!!!!. ADAMLARDA AVBİS VAR AVCI NEREDE ONLAR ORADA ÖTE YANDAN KATLİAM OLMUŞ NE YAZAR....... SEZON BİTTİ YATIŞ. ARADA BİR ROOT AT TAMAM......
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

The following users thanked this post: Aslan POLAT

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 11 Mart 2017, 12:10:14 »
   Bitlis'ten bir ekipte Muş istikametine giderse Güroymak'tan Değirmenköy  ve Sütderesi istikametine sapsın. Sütderesi'nin güneyindeki sulak alandan Değirmenköy'ün kuzeyinde kalan sazlıklara doğru geçsinler. Oralarda aradıklarınızı bulacaksınız(niyetleri kaçak avcı yakalamak.) Sonra Sütderesi'nden Budaklı'ya. Budaklı'dan sola, kaplıcalar istikametine yol bitene kadar gidin. Aradığınız arkadaşlardan orda da var.. Tekrar  Budaklı'ya dönüp oradan İron Sazlığının doğusunu çevreleyen Gölbaşı, Güzelli, Özkavak'a doğru gidin. Çayların sazlığa girdiği civarlarda o kişileri göreceksiniz.. Muş ekipleriyle irtibatlı giderseniz İron Sazlığı çevresinde çok avcı avlarsınız.

Çevrimdışı Mesut ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 11 Mart 2017, 15:57:02 »
Selamun aleykum aslan bey yine feryat figan görüyorum sizi...bende size yardımcı olayın bakın burda kurak avı yapan av malzemsi satan ticaretini yapan  şahıslar var şikayet edecekseniz buyrun ben o kadar uyarmama  rağmen beni takan olmadı belki sizi takarlar aslan bey...
https://www.facebook.com/groups/1712073945683332/?ref=ts&fref=ts
https://www.facebook.com/groups/951767248178522/?ref=ts&fref=ts
https://www.facebook.com/groups/951767248178522/?ref=notif&notif_t=group_r2j_approved&notif_id=1489235255088304
https://www.facebook.com/Keklik-Kurak-Av%C4%B1-2090249891201466/
« Son Düzenleme: 11 Mart 2017, 16:06:33 Gönderen: Mesut ÖZKAN »
  • d-docxarms dcx 16 otomatik
  • akdaş ak 212 s otomatik
  • tek kirma
1981 MUŞ

Yokluktan değil,adaletsizlikten çıkar bu dünyada sorunlar.....

The following users thanked this post: Ahmet ÖZYILMAZERLER, Aslan POLAT

Çevrimdışı Mesut ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 11 Mart 2017, 16:10:23 »
emin olun hem realde hemde sanalda çok tartışıp kavga ettim bunlarla ama fayda etmiyor....yavru yumurta toplayanı gece el feneriyle kekliğe çıkanı kurak avı yapanı vs vs bıtmez
  • d-docxarms dcx 16 otomatik
  • akdaş ak 212 s otomatik
  • tek kirma
1981 MUŞ

Yokluktan değil,adaletsizlikten çıkar bu dünyada sorunlar.....

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 11 Mart 2017, 20:00:19 »
Selamun aleykum aslan bey yine feryat figan görüyorum sizi...bende size yardımcı olayın bakın burda kurak avı yapan av malzemsi satan ticaretini yapan  şahıslar var şikayet edecekseniz buyrun ben o kadar uyarmama  rağmen beni takan olmadı belki sizi takarlar aslan bey...
https://www.facebook.com/groups/1712073945683332/?ref=ts&fref=ts
https://www.facebook.com/groups/951767248178522/?ref=ts&fref=ts
https://www.facebook.com/groups/951767248178522/?ref=notif&notif_t=group_r2j_approved&notif_id=1489235255088304
https://www.facebook.com/Keklik-Kurak-Av%C4%B1-2090249891201466/

Allah razı olsun. Benim burda böyle konuları açma maksadım da işte bu abi. Gerçek avcıların beraber mücadelesini sağlamaya çalışmak. Birlikten kuvvet doğar. Akıl akıldan üstündür. Yalnız olursak takan olmaz. Facebook,youtube dolu böyleleriyle. Ama takmıyorlar diye vazgeçmeyelim. Tekrar tekrar yazalım, gönderelim. Ben bu konuda elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bu konulardan rahatsız olan tüm gerçek avcıları karınca kararınca mücadeleye davet ediyorum..

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 11 Mart 2017, 23:36:23 »
      Dışarıda çok güzel kar yağıyor. Yarın güzel ördek avı olur Muş Ovası'nda. Böyle av günü olurda çayların başı boş kalırmı? Herkes ördek avına. Bizim ekipte ördek avcılarını avlamaya..

DKMP av koruma ekipleride durumun farkında tabii. Denetim için sabah erkenden yola düşecekler.. Ben onlara acizane yardımcı olmaya çalışacağım.

Muş'tan çıkıp Üçdere, Suboyu, Sungu'yu takiben Hava limanının güneyinden Karasu'yu izleyerek Hasköy'e doğru gelin. Düzkışla, Eşmepınar, Umurca taraflarını bir tarayın. İsterseniz Sarıbahçe'den Korkut istikametine sapıp Aşağı Üçdam ve Kapılı taraflarını yoklayın. Yukarı Üçdam ve Koçköy'e mutlaka uğrayın. Altınova yol ayrımına gelince Karasuyu takiben sazlıklara doğru gidin. İşte tam oradalar. Sonra Sazlıkbaşı köyüne kadar sazlıklara iyice bakın. Göremediğiniz yerler olursa biz size yardımcı olacağız. Oradan Korkut istikametine dönüp ovanın kuzeyinden ilerleyin. Tabanlı'nın kuzeyindeki gölete uğrayıp Murat nehrine kadar ilerleyin. O kadar avcı bulacaksınız ki, onların işlemlerini yapmaktan başka bir yere gidemeyeceksiniz zaten. Muş ovasında görüşmek üzere. Hayırlı geceler

The following users thanked this post: Ahmet ÖZYILMAZERLER

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 13 Mart 2017, 11:51:29 »
     Muş'ta su kuşu avı yapılan yerler Muş Ovası ve çevresiyle sınırlı değil. Bulanık ve Malazgirt ovalarında önemli alanlar var. Karlar biraz daha erisin. Oralarada bakacağız.

The following users thanked this post: Ahmet ÖZYILMAZERLER

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 16 Mart 2017, 11:06:55 »
     Bu günlerde en çok su kuşu vurulan yerler Van gölünün Van ilinde kalan kesimleri. Buraları DKMP ekipleri iyi bilir, ama ben yinede bir hatırlatayım. Denetim yapmak isteyenler için buraların denetimi gayet kolay. Ana yola yakın ve düz arazi genellikle.

Hiç uzağa gitmenize gerek yok. Hava limanının güneyindeki ve kuzeyindeki sazlıklarda bile bulabilirsiniz onları. Bu hava tam av havası çünkü. Yalı ve Buzhane mahallelerinin batısında kalan geniş sazlık alanda da varlar. Buralar şehir içi sayılır. Fakat kim takar. Denetim olmadıktan sonra!

Van'dan 15 km güneye indinizmi Enginsu, Köşkköy, Uğurveren, Andaç, Dönemeç köyleri arasında bulunan Dönemeç Deltası avcı kaynıyor şimdi. Irmak boyundan Gürpınara kadar çıkarsanız daha başkalarını da görürsünüz. Sonra Gevaş kıyılarına bir göz atıp Göründü köyüne doğru sapınız. Oradaki sazlıklarda hiç boş değildir.

Kuzeye doğru giderseniz Çitören'in güneyindeki sazlığı kontrol edip çayın boyundan yukarılara çıkabilirsiniz. Erciş istikametine devam edip Yaylıkaya-Kumluca arasındaki büyük koya uğrarsınız. Yol boyu devam ederek Colpan köyündeki sazlıklara bakarak Ovapınar'a gelin. Ovapınar-Karahan arası tam da bu işlerin yeri. Muradiye'ye kadar kontrol edip, oradan Erciş'e doğru dönün.

Erciş Çelebibağ-Kasımbağı.. Kuğuların, flomingoların ve diğerlerinin en çok katledildiği yerler...

İnşaallah Van'ın gerçek avcıları size daha detaylı bilgi verirler.

Ey gerçek avcılar! Lütfen avımıza, avlağımıza, doğamıza sahip çıkalım! Sezon demeden, kış demeden, yaz demeden, eşli-yavrulu demeden önüne geleni vuran insafsızları görmezden gelmeyelim...

Ey Doğa koruma memurları! Lütfen! Vazifeniz olan bu işi en güzel şekilde yapınız! Maaşınızı hak edin! Çocuklarınıza helal rızık, çocuklarımıza da yaşanabilir bir doğa temin ediniz!!!

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR, Ahmet ÖZYILMAZERLER

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 20 Mart 2017, 21:57:13 »
       Cumartesi sabahı anayola yakın bir yerde 35 tane ördek vurmuşlar. Demek ki ekipler başka yerde denetim yapıyorlardı!?
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2018, 19:01:12 Gönderen: Aslan POLAT »

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 20 Mart 2017, 22:05:01 »
emin olun hem realde hemde sanalda çok tartışıp kavga ettim bunlarla ama fayda etmiyor....yavru yumurta toplayanı gece el feneriyle kekliğe çıkanı kurak avı yapanı vs vs bıtmez

''Dirgeni yiyen sıpa, bir daha gelmez sapa.' demiş atalar. Hele biri tam bir ceza yesin. Bakalım yapıyormu bir daha o işi? En azından ceza yediği mıntıkaya bir daha uğramaz. Ben öyle birilerini şikayet ettim, ceza yediler. Bir daha oraya gitmiyorlar. Halbuki onlara en yakın, en iyi av yerleriydi. Sonra bunu duyan başkalarıda oraya gitmez oldu.

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 02 Nisan 2017, 10:10:55 »
Sevgili kardeşim sesini duyurana ,sonuç akana kadar yazmaya devamet etki belki sesini duyup kulak veren olur.
Avını avcısın ve de doğasını seven dostlara selam olsun.
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 03 Mayıs 2017, 13:07:04 »
Sevgili kardeşim sesini duyurana ,sonuç akana kadar yazmaya devamet etki belki sesini duyup kulak veren olur.
Avını avcısın ve de doğasını seven dostlara selam olsun.

Vaktim ve imkanım oldukça bu meseleler ile uğraşmaya devam ediyorum. Etmek zorunda hissediyorum kendimi. Fakat yalnız her iş zor olduğu gibi bu daha da zordur. Herkes bana dokunulmasın, keyfim bozulmasın havasında. Ama herkes olmak istemiyorum... İnandığım, yaşamak istediğim değerler var!

Yoksa bende herkes gibi olabilirim. Herkes gibi belge ve pul parası vermeden, sezon ve limit dinlemeden, geçmişi ve geleceği düşünmeden av yaparım! Çünkü herkes öyle yapıyor burada. Benim bu mücadelemi yanlış anlayan olabilir. Av kıskançlığı olarak yorumlayabilirler. Batı ile burayı kıyasladığımızda av çok daha boldur.  Günde 50 keklik vuranı kıskansam ben de gider vurarım. Gecede 30 tavşanı vuranı kıskansam gider vurarım. Fakat benim a6macım bu değil. Ölçüsüzce, sınırsızca vurmak değil. Benim amacım vatanımızdaki tüm güzellikleri koruyarak bizden sonrakilere bırakabilmektir... Bizden öncekilerin yaptığı gibi...

Çevrimdışı Aydın NALIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 03 Mayıs 2017, 18:24:28 »
Sayın Aslan Bey;
Duyarlılığınıza önce bir vatandaş daha sonra da doğa sever bir avcı olarak teşekkür ediyorum. Bu ve bu gibi olayları çözmenin en iyi adresinin Bimer ve Cimer gibi kurumlar olduğunu duydum, yaptığınız her ihbar her şikayet karşılık buluyormuş, tabii Dkmp'nin duyarsız kaldığını vurgularsak. Olayı en tepeden çözmenin mantıklı olduğunu düşünüyorum ki bahse konu olan olay basit bir olay değil aslında, konu sürdürülebilir avcılık için kuşların üremesinin sağlanması, yani bir nevi geleceğimiz, çocuklarımıza bırakacağımız
1980-Antalya

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 05 Mayıs 2018, 22:04:21 »
     Vaktim ve imkanım oldukça bu meseleler ile uğraşmaya devam ediyorum. Etmek zorunda hissediyorum kendimi. Fakat yalnız her iş zor olduğu gibi bu daha da zordur. Herkes bana dokunulmasın, keyfim bozulmasın havasında. Ama herkes olmak istemiyorum... İnandığım, yaşamak istediğim değerler var!

Yoksa bende herkes gibi olabilirim. Herkes gibi belge ve pul parası vermeden, sezon ve limit dinlemeden, geçmişi ve geleceği düşünmeden av yaparım! Çünkü herkes öyle yapıyor burada. Benim bu mücadelemi yanlış anlayan olabilir. Av kıskançlığı olarak yorumlayabilirler. Batı ile burayı kıyasladığımızda av çok daha boldur.  Günde 50 keklik vuranı kıskansam ben de gider vurarım. Gecede 30 tavşanı vuranı kıskansam gider vurarım. Fakat benim a6macım bu değil. Ölçüsüzce, sınırsızca vurmak değil. Benim amacım vatanımızdaki tüm güzellikleri koruyarak bizden sonrakilere bırakabilmektir... Bizden öncekilerin yaptığı gibi...

Umarım pes etmemişsinizdir Aslan Bey! Yoksa beni pes ettirmek için uğraştıkları gibi sizinlede mi uğraştılar?

1980-Antalya

Çevrimdışı Aydın NALIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 06 Mayıs 2018, 01:18:26 »

Umarım pes etmemişsinizdir Aslan Bey! Yoksa beni pes ettirmek için uğraştıkları gibi sizinlede mi uğraştılar?
Hüseyin Bey aranıza girmek gibi olmasın ama sizinle kim ve nasıl uğraştı, biraz açıklık getirirseniz bize de yol göstermiş olursunuz, sanırım Antalya'da yaşıyorsunuz
1980-Antalya

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR