Gönderen Konu: USTALAR KEKLİK AVINDA HANGİSİ benelli mi browning maxus mu ?  (Okunma sayısı 47185 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: USTALAR KEKLİK AVINDA HANGİSİ benelli mi browning maxus mu ?
« Yanıtla #25 : 16 Ocak 2015, 14:31:14 »
rafaello crio güzel ama hafif olduğu için ağır fişeklerde tepme fazla olur m2 veya criocomfort atışı daha komforlu olur, ama 30 32 gram fişeklerde pek tepme olmaz zaten rafaello crio da alabilirsin
tşk ederim çağrı kardeş ben zaten çok atsam 34 gr atıyorum ..inanın kekliğin ilk acılışında 28 ve 30 gr  kullandım hava çok sıcaktı benellinin güzel görünümü var  browninginde dizaynı :D :D sizlerin bilgileri  doğrultusunda güzel bir tüfek alıp  bu arayışı kapatmak  istiyorum
  • dede yadigarı huğlu kop 16 cal tek kırma
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
  • Fabarm l4s grey hunter 71 namlu
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 16 Ocak 2015, 14:32:36 »
Aslında bu soruların cevabını en iyi bilen Sn. Tuncay KAHRAMAN'dır.
Kardeşim istersen bi Tuncay Beye danış sana en iyi yardımcı olacak insan bence odur.
inş tuncay abim görüp de değerli yorumlarını esirgemez artık tüfek arayışımı kapatmak istiyorum
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 16 Ocak 2015, 14:45:09 »
O0
Kardeşim Merhaba,  uçar avlarında kullanılacak en iyi yarı otomatik bence Benelli, daha önce 391, A500 ve Black Magic kullandım, hepsi güzel silah, ancak Benelli  bambaşka bir şey, bu sezon keklik avını 28gr. 7.5 no Wincheste r ile tamamladım, canlı keklik düşmedi. Rafaello serisi almanı tavsiye ederim, temizliği çok kolay, Rafaello crio, deluxe veya Elegant alabilirsin, ama Ethos modelini bir araştır Türkiyeye geldi mi bilmiyorum ama harika bir silah olmuş, sonuç olarak, hafif zarif,kolay temizlenen ve etkili bir silah Benelli. O kadar para veriyorsun karizma bir silah al.Bu da önemli bence, yani Benelli. Herkese rastgele. O0
mustafa abi sizinde mi seri olarak raffaello var  aslında bende benellide raffaelloyu begeniyorum crio namlu olanlardan  .. yerliden çok ağzım yandı bir tane tüfeğim olsun adam gibi olsun istiyorum  ... keklikte tam net vuruş beklediğim atışlardan sonra kuşun hala süzüldüğünü görmek üzüyor hele ki arkadaşların o kuşu nasıl kaçırdın demesi bitiriyor tüfeği taşa vurup kırasım geliyor .. kararsız kaldım browning de değişik bir dizayn geliştirmişler back bore diye  gurupman daha iyi vb diyorlar .... birde kafama şurası çok takılıyor abi  satılık ithal tüfeklerde deli gibi benelli satıyorlar  bir taraftan da neden satılıyor bu kadar benelli diye içimden sormuyor değilim bazı avcılar maddi sıkıntıdan olabilir ama hepsimi maddi sıkıntı diye içime kurt düşüyor ..  browning maxus olarak bir kaç ilan gördüm demekki alan memnun
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 16 Ocak 2015, 14:50:59 »
benelli kullanmadım kinetik sistem pek sevmiyorum ama backbore namlulu browning phoenıx kullanıyorum keklikte çok memnunum,keklikte 32 gr altında fişek kullanmassan harikalar yaratıyor ama 28-30 gr bıldırcın üveyik hariç düşünme alırsan..
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 16 Ocak 2015, 14:54:57 »
benelli kullanmadım kinetik sistem pek sevmiyorum ama backbore namlulu browning phoenıx kullanıyorum keklikte çok memnunum,keklikte 32 gr altında fişek kullanmassan harikalar yaratıyor ama 28-30 gr bıldırcın üveyik hariç düşünme alırsan..
fatih abi verim alayımda 32 gr atarım sıkıntı değil  bizim buralar sıcak ama  sıkıntı olmaz gibi 32 gr  kullanmak siz kullanıcı abilerimden yorumlar almak çok güzel tşk ederim abim
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 16 Ocak 2015, 15:23:47 »
Aynı iklimin çocuklarıyız ilk açılışta 32 sonra 34 iyice ayaza çekerse veya toroslara çıkarsan 36 gr at hayvan havada nasıl paket oluyor seyret, atış konforuda cabası ki maxsus benimkindende konforlu, kinetik sistemden boşuna dayak yeme bence ama yüksek banta alışabilirmisin düşün...
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Cüneyt ÖZDEMİR 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 16 Ocak 2015, 15:39:10 »
Back bore namluda eğer sacma merkezine avını denk getirebilirsen düşünme yaralı kalır mi diye yaralı gidiyorsa da kenardakizzayıf sacmalardan denk gelmiştir ördek avında tecrübem bu şekilde 35 metreden ördeği pert ettiğini bilirim 3 şoklaama ddediğim gibi merkezdeki sacmalari tutturmak lazim
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
  • Deutsch drahthaar Darko
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #32 : 16 Ocak 2015, 15:42:51 »
Kıymetli Dostlar,
Bir kardeşimizin iltifatıyla konuya dahil olduk.. :) ..Aslında bireysel tercihlerin önemli olduğu konulara hiç dahil olmak istemiyorum..
Birkaç  ÖN KABULLE BAŞLAMAZ İSEK VARABİLECEĞİMİZ HİÇBİRYER YOKTUR..
Tüfeklerin pattern ve penetrasyonu BİREYSELDİR! Marka model ve sistemle ilgisi YOKTUR! Buna Gazlı,Kinetik yada Çifte -düz yada altüst- oluşta dahildir..
Ve çok para vererek ancak marka değeri yüksek, prestijli, kaliteli bir silaha sahip olabilirsiniz ve fakat bu ÇOK İYİ PATTERN VE PENETRASYON SATIN ALABİLECEĞİNİZ ANLAMINA GELMEZ!
Backbore,overbore,powerbore,crio bore kavramları TİCARİ KAVRAMLAR olup DAHA İYİ OLDUKLARI BİLİMSEL OLARAK İSPATLANMIŞ GERÇEKLER DEĞİLDİR..
Backbored Browningten nefret edende gördüm aşık olanda..Kendimin bir firma adına test ettiği en kötü tüfek bir Tribore Fabarm XLR5 idi..Hem pattern ve hem penetrasyonda Urika 1 Gold a ezildi resmen..Ama pekçok makale ve testte çokiyi sonuç alanlarda var..
Kendi payıma eğer sadece yerden havalanan kuş avlarında kullanacaksam tüfeğin geri tepmesi ve namlu ucu şahlanmasını önemsemem..
Bir keklik avında enfazla kaç fişek atabilirki insan? Limiti 2 adet olan bir kuşa..
Bence hafiflik,taşıma kolaylığı ve Tüfeğin  dengesi gezme avlarında çok daha önemlidir..Hızlı yüzleme kolay nişan alınabilirlik ve tetik hafifliği  ; tüfeğin namlu çapı, birleştirme konisi uzunluğu ve şok boyundan çok daha etkilidir vuruşlarda..El kundağı ve kabzayı kavrayabilme kabiliyetimi bile önemserim..
Hava sıcaklığına göre tüfeğe uyumu test edilmiş  30-32  gram 7.5,7,6 no bir fişek 35 metreye kadar olan herişinizi fazlasıyla görür..
Sadece keklik avında kullanacaksam;
Franchi Affinity,Benelli Raffaello Black (Yeni Gelen Model),Montefeltro Extralight,Ultralight,Beretta 391 Light,A400 Xplor  Light, öncelikli tercihlerim olur..
Browning ve Winchesterin el kundağı ve kabzalarının kabalığı ve bana göre estetik olmayışlarından  dolayı seçmezdim yürüyüş avlarında..Ayrıca tetikleride ağır..
Crio,Criocomfort, ve Raffaello Powerbore modelleri Karbon fiber bantlı ve bu bant distribütörde bulunmuyor..Tamir şansınız ve müdahale şansınız yok düştüğünüz anda sezonunuz bu tüfekle bittiğinden hiç düşünmezdim..
Bunlar sadece subjektif konular olduğundan çok su götürür..
Gidiniz omuzlayınız yüzleyiniz hangi tüfek size İŞTE BU dedirtiyorsa onu alınız..
Selam ve saygılarımla..

« Son Düzenleme: 16 Ocak 2015, 16:42:11 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Mehmet AKKUŞ, Ahmet YAZICIOĞLU

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 16 Ocak 2015, 18:00:23 »
Aynı iklimin çocuklarıyız ilk açılışta 32 sonra 34 iyice ayaza çekerse veya toroslara çıkarsan 36 gr at hayvan havada nasıl paket oluyor seyret, atış konforuda cabası ki maxsus benimkindende konforlu, kinetik sistemden boşuna dayak yeme bence ama yüksek banta alışabilirmisin düşün...
fatih abi browning yüksek bant mı ?? benm gördüğüm değil
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

The following users thanked this post: Enes KOÇAK

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 16 Ocak 2015, 18:13:04 »
Kıymetli Dostlar,
Bir kardeşimizin iltifatıyla konuya dahil olduk.. :) ..Aslında bireysel tercihlerin önemli olduğu konulara hiç dahil olmak istemiyorum..
Tüfeklerin pattern ve penetrasyonu BİREYSELDİR! Marka model ve sistemle ilgisi YOKTUR! Buna Gazlı,Kinetik yada Çifte -düz yada altüst- oluşta dahildir..
Ve çok para vererek ancak marka değeri yüksek, prestijli, kaliteli bir silaha sahip olabilirsiniz ve fakat bu ÇOK İYİ PATTERN VE PENETRASYON SATIN ALABİLECEĞİNİZ ANLAMINA GELMEZ!
Backbore,overbore,powerbore,crio bore kavramları TİCARİ KAVRAMLAR olup DAHA İYİ OLDUKLARI BİLİMSEL OLARAK İSPATLANMIŞ GERÇEKLER DEĞİLDİR..
Backbored Browningten nefret edende gördüm aşık olanda..Kendimin bir firma adına test ettiği en kötü tüfek bir Tribore Fabarm XLR5 idi..Hem pattern ve hem penetrasyonda Urika 1 Gold a ezildi resmen..Ama pekçok makale ve testte çokiyi sonuç alanlarda var..
Kendi payıma eğer sadece yerden havalanan kuş avlarında kullanacaksam tüfeğin geri tepmesi ve namlu ucu şahlanmasını önemsemem..
Bir keklik avında enfazla kaç fişek atabilirki insan? Limiti 2 adet olan bir kuşa..
Bence hafiflik,taşıma kolaylığı ve Tüfeğin  dengesi gezme avlarında çok daha önemlidir..Hızlı yüzleme kolay nişan alınabilirlik ve tetik hafifliği  ; tüfeğin namlu çapı, birleştirme konisi uzunluğu ve şok boyundan çok daha etkilidir vuruşlarda..El kundağı ve kabzayı kavrayabilme kabiliyetimi bile önemserim..
Hava sıcaklığına göre tüfeğe uyumu test edilmiş  30-32  gram 7.5,7,6 no bir fişek 35 metreye kadar olan herişinizi fazlasıyla görür..
Franchi Affinity,Benelli Raffaello Black (Yeni Gelen Model),Montefeltro Extralight,Ultralight,Beretta 391 Light,A400 Xplor  Light, öncelikli tercihlerim olur..
Browning ve Winchesterin el kundağı ve kabzalarının kabalığı ve bana göre estetik olmayışlarından  dolayı seçmezdim yürüyüş avlarında..Ayrıca tetikleride ağır..
Crio,Criocomfort, ve Raffaello Powerbore modelleri Karbon fiber bantlı ve bu bant distribütörde bulunmuyor..Tamir şansınız ve müdahale şansınız yok düştüğünüz anda sezonunuz bu tüfekle bittiğinden hiç düşünmezdim..
Gidiniz omuzlayınız yüzleyiniz hangi tüfek size İŞTE BU dedirtiyorsa onu alınız..
Selam ve saygılarımla..
değerli yorumlarınız için tşk ederim tuncay abi  bende back bore power bore  pek anlamadığım için sizlere danışmak istedim benelli gerçekten  güzel tüfekler yapıyor   bana sorun çıkarmayıp ikide bir tüfek arayışı içine sokmayacak bir silahı tercih etmek istiyorum okuduğum kadarı ile browning maxusu çok begenen abilerimde var hiç begenmeyenlerde var ... ayrıca neden bu kadar çok  satılık benelli  var memnun olunmayan nokta neresi onu da merak ediyorum .. herkesin değerli yorumlarını bekliyorum... tuncay abim tekrar saygılarımla ...
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #35 : 16 Ocak 2015, 18:20:25 »
Sevgili Tuncay Kahraman, her yazdığını sonuna kadar okuduğum sevgili dostum.
Kendisinin Benelli'ye olan gönül bağını biliyorum :) ama yazdıklarının arasında her defasında bir kelime/bir cümle/bir konu olsun faydalanabileceğim şeyler olduğundan hep emin olduğum çok kaliteli bir insan, çok kaliteli bir avcı..

Benim bu konudaki tercihim mi ? Klasik bir çiftedir :) Ama otomatik olsun denirse, Maxus'un speed loading özelliği çok hoşuma gidiyor :)

Selamlarımı, saygılarımı iletiyorum sevgili Tuncay Kahraman..

Kıymetli Dostlar,
Selam ve saygılarımla..

• Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 16 Ocak 2015, 18:36:57 »
değerli yorumlarınız için tşk ederim tuncay abi  bende back bore power bore  pek anlamadığım için sizlere danışmak istedim benelli gerçekten  güzel tüfekler yapıyor   bana sorun çıkarmayıp ikide bir tüfek arayışı içine sokmayacak bir silahı tercih etmek istiyorum okuduğum kadarı ile browning maxusu çok begenen abilerimde var hiç begenmeyenlerde var ... ayrıca neden bu kadar çok  satılık benelli  var memnun olunmayan nokta neresi onu da merak ediyorum .. herkesin değerli yorumlarını bekliyorum... tuncay abim tekrar saygılarımla ...

sıfırı çok alınıyosa 2. elide fazla olur demekki sıfır browning satışı daha az
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 16 Ocak 2015, 19:05:18 »
sıfırı çok alınıyosa 2. elide fazla olur demekki sıfır browning satışı daha az
doğrudur çağrı kardeşimde alınanlar hemen satılığa çıkarılınca acaba istenilen verimi alamadılar mı diye şüpeleniyo insan
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

• Expert Üye
« Yanıtla #38 : 16 Ocak 2015, 19:15:13 »
Kıymetli Dost İbrahim Aysu. .
Öncelikle teşekkür ederim..onore ettiniz beni..
Benim Benelli ye sizin Browninge  olan affinitelerimiz aşikar..
Backbored olmayan fix choke'lu-hatrınız için şok yazmadım :)- hafif cinsinden iki B25 ortak noktamız olabilir rahatlıkla Keklik avında...:)
Selam ve saygılarımla..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Mustafa KARAGÖZ

• Avlak Yönetici
  • VATAN SEVDALISI,DOĞA DOSTU,UÇAR AVCISI
« Yanıtla #39 : 16 Ocak 2015, 19:17:20 »
mustafa abi sizinde mi seri olarak raffaello var  aslında bende benellide raffaelloyu begeniyorum crio namlu olanlardan  .. yerliden çok ağzım yandı bir tane tüfeğim olsun adam gibi olsun istiyorum  ... keklikte tam net vuruş beklediğim atışlardan sonra kuşun hala süzüldüğünü görmek üzüyor hele ki arkadaşların o kuşu nasıl kaçırdın demesi bitiriyor tüfeği taşa vurup kırasım geliyor .. kararsız kaldım browning de değişik bir dizayn geliştirmişler back bore diye  gurupman daha iyi vb diyorlar .... birde kafama şurası çok takılıyor abi  satılık ithal tüfeklerde deli gibi benelli satıyorlar  bir taraftan da neden satılıyor bu kadar benelli diye içimden sormuyor değilim bazı avcılar maddi sıkıntıdan olabilir ama hepsimi maddi sıkıntı diye içime kurt düşüyor ..  browning maxus olarak bir kaç ilan gördüm demekki alan memnun
O0 Evet kardeşim Rafaello Elegant kullanıyorum. Dediğim gibi keklik avında 28 gr 7,5 no Parcours fişek ile canlı kuş düşmedi. Zaten gittiyse de vuramadigimdan oldu. Ördek avında 34gr 5 no mirage jk6 ve BP 34gr 5 no mb extra kullanıyorum ve gayet memnunum. Daha ağır gramaja ihtiyaç duymadım, zaten fazla gramaji sevmiyor tüfeği m. Tepme problemine dikkat çekmiş Çağrı kardeşim. Onu da 20 liraya alacağın Hillman marka dipcik Pedi ile büyük oranda halledersin. Satılık Benelli coklugundan bahsetmissin. Ben de ileride satmayı düşünüyorum,  şu Ethos aklımdan çıkmıyor çünkü :)  O0
  • Merkel Custom Made Boxlock Ejector S×S 20 ga
  • Robust 222 S×S 16 ga
  • MKE Kırıkkale 1963 S×S 12 ga
  • Derya-Lion mc391 Yarıoto
YA SEV YA TERK ET, YA TABİ OL YA DEFOL
1982/ELAZIĞ - İkamet: Malatya

• Expert Üye
« Yanıtla #40 : 16 Ocak 2015, 19:22:45 »
Sn Mutlu
İnsanlar bir Benelli Browning yada Beretta ya çok para verince ellerindeki yerli tüfekten çok daha fazla pattern ve Penetration vereceğini zannediyorlar..
Kola tenekesinde fazla fark göremeyince satış kaçınılmaz oluyor..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 16 Ocak 2015, 19:28:21 »
Sn Mutlu
İnsanlar bir Benelli Browning yada Beretta ya çok para verince ellerindeki yerli tüfekten çok daha fazla pattern ve Penetration vereceğini zannediyorlar..
harika bir yorum.demekki almadan teneke üzerinde denemek lazım.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Ercan KILIÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 16 Ocak 2015, 19:30:43 »
madem avda 35metreden sonrası tesadüf yada şansa kalmış ise  o kadar para vermem sahsen . 
1983 OSMANİYE

Çevrimdışı Ercan KILIÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 16 Ocak 2015, 19:37:35 »
madem avda 35metreden sonrası tesadüf yada şansa kalmış ise  o kadar para vermem sahsen .   5bin 6bin para verdigim tüfek işçiliği saglamligi kadar da 50.55 metrede  garanti vurmalı avı . saygılar
1983 OSMANİYE

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #44 : 16 Ocak 2015, 19:39:03 »
+1

Sn Mutlu
1978 - Istanbul

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #45 : 16 Ocak 2015, 19:53:06 »
Choke :)

Sevgiler...

Kıymetli Dost İbrahim Aysu. .
Öncelikle teşekkür ederim..onore ettiniz beni..
Benim Benelli ye sizin Browninge  olan affinitelerimiz aşikar..
Backbored olmayan fix choke'lu-hatrınız için şok yazmadım :)- hafif cinsinden iki B25 ortak noktamız olabilir rahatlıkla Keklik avında...:)
Selam ve saygılarımla..
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 16 Ocak 2015, 21:01:15 »
O0 Evet kardeşim Rafaello Elegant kullanıyorum. Dediğim gibi keklik avında 28 gr 7,5 no Parcours fişek ile canlı kuş düşmedi. Zaten gittiyse de vuramadigimdan oldu. Ördek avında 34gr 5 no mirage jk6 ve BP 34gr 5 no mb extra kullanıyorum ve gayet memnunum. Daha ağır gramaja ihtiyaç duymadım, zaten fazla gramaji sevmiyor tüfeği m. Tepme problemine dikkat çekmiş Çağrı kardeşim. Onu da 20 liraya alacağın Hillman marka dipcik Pedi ile büyük oranda halledersin. Satılık Benelli coklugundan bahsetmissin. Ben de ileride satmayı düşünüyorum,  şu Ethos aklımdan çıkmıyor çünkü :)  O0
anladım mustafa abim tuncay abimin önerdiği benelli raffaello black da çok güzelmiş hem tepme engelleyici sistemde varmış bilgilerin için çok tşk ederim abim sağolasın
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 16 Ocak 2015, 21:05:18 »
Sn Mutlu
:D :D tuncay abim  çok açık fark beklemiyorum lakin kalitelidir diye umuyorum ... yani video izliyorum insanlar benelli browning ile nerlerden kuş düşürüyo birde bizim yerlilere bakıyorum onlar tüfekse benim elimdeki ne diye içerleniyorum  :D :D
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 16 Ocak 2015, 22:38:55 »
Benelli rafaello black te bayağı fiyatlı.TUNCAY bey yukardaki yorumlarda demişsinizki; sadece keklik avlayacaksanız benelli black demiştiniz, başka avlara benelli black gitmezmi?
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

• Expert Üye
« Yanıtla #49 : 16 Ocak 2015, 23:32:53 »
Sn.Argıç,
Yeni Raffaello serisi ile her av yapılabilir..Ama 2950-3000 gram ağırlığındaki bu tüfek progressive Comfort sistemine rağmen şu kuşu avı tüfeği olamaz..
3150-3300 ağırlığındaki sentetik Comfortech modeller çok daha az geri tepe ve Namlı ucu şahlanmasına sahipler..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI